Šta je novo?

AMD Radeon 7870/7850 zvanicna tema

^ ja sam se odlucio za ovu taktiku :)
 
moja taktika je... cekati 2-3 generacije izmedju kupovine svake kartice. Presao sam sa 4670 na 6870, ne planiram nikakvu kupovinu dok ne izadje 8xxx, mozda i kasnije. Sve igre rade ok, kada stignu nove konzole onda ce se pojaviti potreba za necim jacim.
 
moja taktika je... cekati 2-3 generacije izmedju kupovine svake kartice. Presao sam sa 4670 na 6870, ne planiram nikakvu kupovinu dok ne izadje 8xxx, mozda i kasnije. Sve igre rade ok, kada stignu nove konzole onda ce se pojaviti potreba za necim jacim.

Da, apsolutno se slažem, glupost je bacati pare svakih godinu dana na novu grafiku. Najbolje je čekati dve generacije da prođu pa onda menjati, čekati tri generacije ipak je predugo.

Na primer, ja imam Radeon HD 6790 kupljen aprila 2011. godine i pošto osećam da mi je već sada nekako slabačak, možda ću da napravim izuzetak od ovog pravila gore, jer moja kartica je tek niže srednje klase. Ko zna kakvu ponudu će imati Nvidia, ali ja čekam da padnu cene HD 7870 seriji kartica, tamo negde na jesen i onda uzimam. :)
 
Mislim da ce na jesen 7870 biti best buy, tada ce cene doci na svoje, barem imam takav utisak.
 
Sta je onda sada best buy ?
 
Čini mi se da trenutno nije pravo vreme za kupovinu GPU-a sve dok se na tržištu na pojavi Kepler.
Tek onda će situacija biti bolja za ''bacanje'' para.

Sent from my U8500 using Tapatalk 2 Beta-2
 
Uvek ce biti brze i bolje, jeftinije i povoljnije. Kad bi se tako gledalo na stvari onda bi svi cekali da uzmu gpu tamo neke 2015-te jer ce tad grafe biti mnogo jace nego danasnje. Kupuje svako po potrebi za performansama u odredjenom momentu, i naravno za onoliko para koliko ima na raspolaganju. Kad se kaze best buy misli se na trenutno stanje na trzistu a ne na nesto sto ce biti za koji mesec ili godinu... ;)
 
Čini mi se da trenutno nije pravo vreme za kupovinu GPU-a sve dok se na tržištu na pojavi Kepler.
Tek onda će situacija biti bolja za ''bacanje'' para.

Sent from my U8500 using Tapatalk 2 Beta-2

Ne bih rekao da je tako, po našem forumašu Akkuphase, u Nemačkoj je već na jednom sajtu objavljena cena od 607 evra za Nvidia GTX 680 pa ti vidi...situacija će biti bolja tek na kasno leto ranu jesen kada se poave i ostale klase Nvidia kartica.
 
Sta je onda sada best buy ?

S obzirom da ti je slot prazan, tebi je najbolje neku polovnu 6850/6870/6950 pa gurati jos 3-4-6 meseci i onda ako bas hoces novo uzeti neku nereferentnu od zelenih il' crvenih kako ti se svidja...
Ja licno ne bih davao ni za jednu graficku vise od 250 a voleo bih neki slatkis od oko 200 naci i uzivati ...
Bacanje je para i to a kamo li 350-400-500 za nesto s cime se igras, a deca nismo (pogotovo deci ne treba nesto tako skupo davati/kupovati da se igraju) ...
Vidis ide prolece, lopta, biciklo, ada, avala, dunav i sava, trcanje/setanje , tim se treba zanimati ... ;)
 
Jbga, nekome je lepse pred monitorom. :D
 
GIGABYTE GV-R787OC-2GD

3499tnn.jpg


1100MHz (Std 1000)
Stream Processors:
1280 Stream Processing Units
Effective Memory Clock:
1200MHz (4.8Gbps)
DirectX:
DirectX 11
OpenGL:
OpenGL 4.2
HDMI:
1 x HDMI
DisplayPort:
2 x Mini DisplayPort

Cena 360$ sto ce biti nekih 290e, onda bi osnovni model trebalo da bude bar 20-30e manje :trust: .
 
izgleda da je Gigabyte najbolje startovao:
7850

edit:
ali trenutno je po meni ovo bolja kupovina... jeftinije, a brze.
 
Poslednja izmena:
E ova 3 ventilatora mi uopste ne ulivaju poverenje. Desavalo mi se da grafa sa 1 ventom prozuji, a tek ovo koliko sanse ima da prozuji...

Edit: Da li je 6950 brza od 7870?
 
Poslednja izmena:
^ne, ali je brza od 7850, a moze i da se otkljuca u 6970.


HD7870-61.jpg


HD7870-62.jpg
 
Poslednja izmena:
izgleda da je Gigabyte najbolje startovao:
7850

edit:
ali trenutno je po meni ovo bolja kupovina... jeftinije, a brze.

Ne znam bas dal je bolja kupovina, racunaj da se HD 6950 dosta slabije klokuje (a brza je 2-3% na default-u sto je skoro neprimetno), kad se otkljuca u HD 6970 i klokujes na 880/1375MHz dobijes nekih 10-12% peroformansi, plus na to moze da se klokuje jos nekih 5-10% najvise... Dok HD 7850 recimo ide 20-30% preko default-a mozda i vise videcmeo kada se pojave u prodaji... Plus dosta bolje radi teselaciju od HD 6950...
 
^...znaci otprilike bi trebale biti tu negde, kada se otkljuca i klokuje 6950, i 7850 ako se naklokuje ~30%.
 
^...znaci otprilike bi trebale biti tu negde, kada se otkljuca i klokuje 6950, i 7850 ako se naklokuje ~30%.

Pa ne bas,ne znamkako si to zakljucio.

6950 otkljucana i na 880/1375 ti je +10-12% performansi u odnosu na stock neotkljucanu,racunaj da mozes daje klokujes jos najvise 5-10% znaci 6950 overklokom moze da se ubrza nekih 15-20% najvise, licno sam klokovao par modela pa znam tosigurno. Dok HD 7850 ide 30% preko default-a mozda i vise videcemo kada se pojave user testovi, tako da ce 7850 verovatno biti nesto brza + se mnogo bolje snalazi sa teselacijom i osetno manje trosi + jos neki feature-i HD 7000 serije...
 
...
Launch Prices (US$ used as the currency becuase it has remained stable).

6850 @ $179 vs 7850 @ $249
6870 @ $239 vs 7870 @ $349

:smackbum:
Similar base PCB, 7800's have smaller die but more VRAM. 45% mark up.

Funny how Apple + Samsung + Motorola can build faster, better featured products for successive generation (40nm to 28nm) without raising prices, yet AMD+NV have to add 45-50% to everything. Blatant manipulation of market pricing or what?
 
Pa ne bas,ne znamkako si to zakljucio.

Zakljucio sam iz onog sto si napisao. Ako je 6950 u startu brza 3% + 15-20% ubrzanje klokom i otkljucavanjem(to si napisao)... a 7850 klokom od 30% dobije ubrzanje ~20% i oduzmem onih 3% sto je sporija u startu od 6950 dobijem otprilike iste performanse, a za vise para.

edit:
to sto se 7850 klokuje 30% u MHz-ima, ne znaci da ce isti dobitak biti u igrama... npr. u hardwarecanucks su uspeli da naklokuju na 1002(16-17%), a dobitak u igrama je bio ~10%
Na techpowerup su naklokovali 33%, a u igrama je dobitak bio 18.7%.

...mislim da je kod caymana bolje to skaliranje.
 
Poslednja izmena:
Samo zaboravljate da ne mogu sve 6950 da se otkljucaju a i one koje se otkljucavaju mogu da imaju problema na duze staze. Plus tu je manja potrosnja 7850, bolja teselacija.
 
^ne veruje da ce moci i sve 7850 da se klokuju 30%. Na drugom forumu su testirali 7870 i cim su malo pomerili napon odma su krenule anomalije po ekranu (disko-edition :D). IMO, a po ovim trenutnim cenama bolja je 6950... naravno treba gledati primerke koji se otkljucavaju.
 
Poslednja izmena:
Takođe ne preporučujem da se uzima 6950 pored ove nove 7850, ima gomilu prednosti u odnosu na staru 6950 karticu.
 
Zakljucio sam iz onog sto si napisao. Ako je 6950 u startu brza 3% + 15-20% ubrzanje klokom i otkljucavanjem(to si napisao)... a 7850 klokom od 30% dobije ubrzanje ~20% i oduzmem onih 3% sto je sporija u startu od 6950 dobijem otprilike iste performanse, a za vise para.

edit:
to sto se 7850 klokuje 30% u MHz-ima, ne znaci da ce isti dobitak biti u igrama... npr. u hardwarecanucks su uspeli da naklokuju na 1002(16-17%), a dobitak u igrama je bio ~10%
Na techpowerup su naklokovali 33%, a u igrama je dobitak bio 18.7%.


Najbolje da sacekamo da karte izadju pa da se onda vidi OC potencijal. Ovo u testovima je sa default naponom, a HD 6950 ide sa podignutim naponom na tih 15-20% o kojima sam pricao ! Mislim ocigledno je HD 7800 serija bolji overkloker od HD 6900.
 
Poslednja izmena:
^...pa sa podignutim naponom ide acid-mod. Treba sacekati neki user review. slazem se. Ali i podizanjem napona ne verujem da ce biti bolje skaliranje u igrama.
 
Poslednja izmena:
Samo da napomenem da Nova 7850 nece imati voltage control cip kao u 7870 tako da ce model 7850 moci mnogo manje da se klokuje posto mu se nece menjati voltaza (bice zakljucana...). Max OC ce biti oko 1100 za gpu i 1500 za mem u zavisnosti od proizvodjaca... To opet nije lose al nije ni nesto posebno imajuci u vidu da ce se 7870 sa otkljucanom voltazom klokovati 1300+ za gpu...
 
Samo da napomenem da Nova 7850 nece imati voltage control cip kao u 7870 tako da ce model 7850 moci mnogo manje da se klokuje posto mu se nece menjati voltaza (bice zakljucana...). Max OC ce biti oko 1100 za gpu i 1500 za mem u zavisnosti od proizvodjaca... To opet nije lose al nije ni nesto posebno imajuci u vidu da ce se 7870 sa otkljucanom voltazom klokovati 1300+ za gpu...

Hehe, ko te je učio da ovakve netačnosti govoriš ? :) Ti si izgleda zaboravio na Asus TOP edition i MSI Lighting Edition seriju kartica, evo baš pre neki dan MSI je predstavio HD 7970 Lighting Edition sa potpuno drukčijim i BOLJIM izgledom komponenata na samoj grafičkoj i čak 15 faza naponske jedinice.

Tamo negde u maju ili junu takođe će se pojaviti POTPUNO otključane HD 7850 i HD 7870, tako da ne treba uopšte brinuti oko toga. Asus, Saphire, Gygabyte i MSI će se svojski potruditi.
 
Hehe, ko te je učio da ovakve netačnosti govoriš ? :) Ti si izgleda zaboravio na Asus TOP edition i MSI Lighting Edition seriju kartica, evo baš pre neki dan MSI je predstavio HD 7970 Lighting Edition sa potpuno drukčijim i BOLJIM izgledom komponenata na samoj grafičkoj i čak 15 faza naponske jedinice.

Tamo negde u maju ili junu takođe će se pojaviti POTPUNO otključane HD 7850 i HD 7870, tako da ne treba uopšte brinuti oko toga. Asus, Saphire, Gygabyte i MSI će se svojski potruditi.

Retail HD 7850 boards will likely feature a lower cost voltage controller, like NCP5395 which has no software voltage control.

Treba citati...
http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_7850_HD_7870/4.html
 
Ja nisam ni mislio na referentne AMD kartice nego na one žestoko modovane, nismo se razumeli, rajko6. Za te referentne sam svestan toga.

Pazi te kartice još nisu ni najavljene, te modovane HD 7850 i HD 7870, pojaviće se najkasnije do početka leta.
 
Poslednja izmena:
Te kartice kada se budu pojavile verovatno ce biti samo vec klokovane pa zato i skuplje od referentnih.(naplatice OC) Mozda stave i neko nereferentno hladjenje, ali to kod ovih cipova i nije problem.
Verujem da ce vremenom provaliti i regulaciju napona na NCP5395 regulatorima, tako da ce i na referentnim moci da se podesava napon, ali kolko vidim na onom tehpowerupovom reviewu vec im je dosta visok napon za 3D, 1.24V.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno