Šta je novo?

AMD Radeon 7870/7850 zvanicna tema

Poslednja izmena:
+1 :D
 
Da li bi moj 955 BE mogao da isprati 7850 ...i da li mi se uopste isplati da predjem sa 6790 na 7850 ?
 
Ispratio bi , sto se tice islativosti, sve zavisi od cene, i od tvog entuzijazma :D, ali racunaj na nekih 90/100e doplate.
 
Hmmm, ako bi doplatio 100 evra, ja bih pevao... Koja je uopste poslednja pretpostavljena cena za 7850 ? A entuzijazma nikad dosta kod mene...
 
Trebalo bi da bude nekih 200/10e, mada videcemo kako ce konvertovati 250 dolara kod nas ;), karte startuju 19. marta .
 
Ako bude tako dobra kao hd7770 ova hd7850 ce biti mozda 5% brza od HD 6850, a mozda i sporija, ne bi me cudilo.
 
Iskreno ja mislim da nece biti ispod 240/250e primerak 7850. Znajuci nase prodavce, i imajuci u vidu kurs dinara, nece biti bas prijatno iskustvo kupovati je sada. Daj boze da ne bude tako.
 
+ oc kada prakticno stize 7870 a mislim i da je bas blizu gtx580..
 
Da li da uopste prelazim na ove nove karte,ili da ostanem na 6870 pa uzmem jos jednu za CF? Ako neko moze da mi kaze koliko dve 6870 overklokovane dobacuju? Moze i neko poredjenje sa aktuelnom serijom ili mozda ovom novom..

Kontam da dokupim na leto jos jednu istu kartu tipa 120-130e..nesto racunam da bi to bilo recimo po rezultatima kao 7870 s tim da bi me izaslo jeftinije,ili gresim?
 
Jos jedna 6870 bi bio moj savet, za 250-270e nema nista bolje/brze od dve 6870 u CF
 
Treba da sačekaš pojavu Keplera, neminovno usaglašavanje cena pa da potom donosiš odluku. Lično ne preferiram dve kartice, uvek bih pre išao na jednu. Argumenti koji idu u prilog su jednostavnost i fleksibilnost kako korišćenja tako i prodaje i prelaska na novu generaciju.
 
Da li da uopste prelazim na ove nove karte,ili da ostanem na 6870 pa uzmem jos jednu za CF? Ako neko moze da mi kaze koliko dve 6870 overklokovane dobacuju? Moze i neko poredjenje sa aktuelnom serijom ili mozda ovom novom..

Kontam da dokupim na leto jos jednu istu kartu tipa 120-130e..nesto racunam da bi to bilo recimo po rezultatima kao 7870 s tim da bi me izaslo jeftinije,ili gresim?

Sa HD 7870 dobijas 2GB memorije, unapredjen teselator (bolje se snalazi u DX11 sa jakom teselacijom, primer Crysis 2), manju potrosnju, manje grejanje (uvek se jedna karta manje greje nego dve u CF), bolji je izbor za buduci upgrade, u buducnosti recimo mozes da dodas jos jednu HD 7870. I da, HD 6870 se slabije klokuje nema tu nekih dobitaka, dok sa HD 7870 mozes da dobijes lepo ubrzanje OC-om. Plus kod CF zavisis dosta od drajvera, i skaliranje nije idealno uvek...

Prednosti HD 6870 u CF su veci frejmrejt nego sa jednom HD 7870, osim u igrama gde 1GB memorije ne bi bio bottleneck (kod CF je sto ces imati 1GB upotrebljive memorije bez obzira sto imas dve karte sa po 1GB), i jeftinije bi te izaslo nego da uzimas HD 7870 koja ce biti sigurno minimum 300 evra.
 
...+ sto ima da zabatale optimizovanje performansi u buducim igrama, za 6xxx... mislim da ce 300e biti za one "masne" modele, 7950 je spao na 340e...
 
Poslednja izmena:
Pa u principu sam shvatio..rezultatski ce dve 6870 biti bolje i tu nema sta..kad bi recimo taj 7870 bio oko 230-250e onda bi se isplatilo ici na njega,jer bi tada cenovno te dve kombinacije bilu tu,mada malo na ustrb performansi koje bi dale dve 6870..
 
@zerogravity, zasto se cudis sto je CF 6870 setup brzi od 580ke? Dosta kartica u CF/SLI bez problema ostavlja iza sebe GTX580, nije to neka nauka. Dve 6870 su u principu tu negde sa jednom HD 7970. Ja imam takav kombo(dvoglavu 6870x2, sto je isto) i performanse su vise nego ok, nisam iskusio nikakve probleme sa drajverskom podrskom dosad, a igrao sam manje vise sve sto se pojavilo. Samo u BF3 sam morao da pravim mali kompromis sa podesavanjima (senke i AA), usled nedostatka memorije, ostale igre sve na max. Skaliranje je izuzetno sa 6xxx serijom tako da i te brojke ne treba da te cude.

E sad, sto se tice dileme sta uzeti, odluka nije tako jednostavna. U prilog pravljenju CF-a sa 6870 kartama ide naravno cena, ali bojim se da se prednosti tu i zavrsavaju. Sto se performansi tice, njih ne fali, ali racunaj da u nekoj perspektivi ipak moze da se pokaze kao problem taj 1GB memorije, sto je ipak malo. Moze da prodje jos uvek ali vec polako postaje usko grlo. Neko je pomenuo da ce drajverska podrska kako vreme prolazi da postaje sve problematicnija, dok je sa serijom 7xxx situacija obrnuta. Nije da ce da zabatale skroz, ipak se 6xxx karte i danas prodaju dobro, ali situacije tipa-izadje nova igra a na upotrebljiv CAP profil za 6870 CF se ceka par nedelja, su sasvim moguce.Potrosnja, oc potencijal, teselacija, sve su to faktori koji debelo idu u korist 7xxx serije.

Kad se podvuce crta-ja bih ti ipak savetovao da se malo strpis i pazaris nesto iz nove serije, 7950 ili 7870, ipak bi bio zadovoljniji sa nekom od tih karti. Svi mi cekamo da se cene koliko toliko "unormale", verovatno da je ona opcija-strpljenje ipak najbolja.;)
 
Poslednja izmena:
@ magny_cours

Hvala druze na konkretnom odgovoru i objasnjenju..

Onda mi ostaje da sacekam da se situacija lepo iskristalise(padnu cene) i onda cu donositi odluke..
 
Da sam na tvom mestu, poslusao bih magny_cours-a. Sacekati 2 meseca i uzeti 7950 za nekih 320e (koliko vec bude, zavisi od zelenih) i bog da te vidi.
 
Nazad
Vrh Dno