Šta je novo?

AMD Radeon 7870/7850 zvanicna tema

Bice zanimljivo citat review a pogotovo vidjet cjenu, moja pretpostavka da ce biti najskuplji model HD7870, ali to je i realno ocekivat.
 
Link izgleda ne radi vise. :)
 
AMD kaze da hoces :D

13309040685KIRizAR4V_1_3_l.gif

jos samo i da perfomase budu impresivne kao 5870 kada se pojavio :)
 
Za ~300 evra dobijas preformanse od gtx580 [uz klokovanje]. Jel bi ti vise od toga?
 
Ja bi!!! Moram da se pravim pametan :p Ja bi sve to za 200eu ;)

Sad gledam review 7870 grafe i vidim 1Ghz edition pretpostavljam da će izbaciti tipa 1.2ghz edition :)
 
Poslednja izmena:
Za ~300 evra dobijas preformanse od gtx580 [uz klokovanje]. Jel bi ti vise od toga?

300e je mnoogooo, 360e je 7950, koji kada se oc bezi daleko ispred 7870, vidim da po testovima 7870 lako i bez dizanja napona ide na 1150-1200mhz, ako moze uz dizanje napona na 1300, to mozda donekle i opravda cenu, ali cisto simnjam da ce ici toliko, verovatno su malo probrani primerci koji su poslati redakcijama :)...
 
300e je mnoogooo, 360e je 7950, koji kada se oc bezi daleko ispred 7870, vidim da po testovima 7870 lako i bez dizanja napona ide na 1150-1200mhz, ako moze uz dizanje napona na 1300, to mozda donekle i opravda cenu, ali cisto simnjam da ce ici toliko, verovatno su malo probrani primerci koji su poslati redakcijama :)...

Primerak koji su dobili Rumuni (Lab501, post @XS) navodno ide 1470 na vazduhu, sto je svakako daleko iznad proseka, ali za ozbiljniji zakljucak treba sacekati pocetak prodaje.
 
Evo je 7870, nebitno da li sajt radi ili ne, karta je brutalna.:smoke:
MSI-R7870-Hawk-3.jpg
Još kad bi je mogao pazariti za 250 jura.
 
Poslednja izmena:
Za 250e ..mozda da se castis tamo za novu godinu, sumnjam prije...
 
Za te pare neces ni 7850 TF naci, a kamoli ovu. :)

To i ja mislim.. mada za ocekivati je da se ovi nasi dobrocinitelji po computer shopovima malo ugrade i traze 250e po komadu. To je realno. Vide i oni da smo se popalili ovde :)
 
Obasnjenje za visoke cene HD7xxx serije?

No, we are not joking, word has reached SemiAccurate that TSMC halted 100% of 28nm production in mid-February to make unnamed changes to the process. Since only Nvidia was having issues, and those are not really process related, we have no explanation as to why they would take this drastic step, but yields don’t seem to be it. That said, we are quite certain that it happened, and is still in effect.
 
Obasnjenje za visoke cene HD7xxx serije?
Pa ja i ne mislim da je 250$ za hd7850 preterano velika cena. Samo mislim da je problem sto nasima onaj konvertor valuta ne radi, pa rade 1:1 konverziju :)
 
A kako je tek Britancima, koliko vidim oni isto imaju 1:1 :D.
 

Pojavljuju se teorije po netu da Pitcairn uopste nije napravljen u TSMC-u nego u nekoj novoj fabrici u Kini. (koja bi trebalo da je isto njihova, ali nije bas sigurno) Uporedo s tim pojavljuju se teorije da je AMD totalno otkacio GloFo i da ce proizvodnju procesora da prebaci u TSMC. Uz ovo navode kako su ovi procesori (i APU-i) sto dolaze poslednji izdanci SOI tehnologije.
http://xtreview.com/addcomment-id-2...ics-processors-are-manufactured-in-China.html
http://www.brightsideofnews.com/new...lk-at-gf2c-more-details-from-the-new-wsa.aspx
 
Poslednja izmena:
U stvari je sigurno da su neki Pitcairn cipovi proizvedeni u Kini (kao sto se vidi na linku koji si okacio), a neki na Tajvanu. Postoje fotografije koje to prilicno nedvosmisleno potvrdjuju.

Taiwan
 
P Uz ovo navode kako su ovi procesori (i APU-i) sto dolaze poslednji izdanci SOI tehnologije.

Ovo je praktički potvrđeno početkom Feb na "AMD Financial Analyst Day". Svi roadmapovi za 2013. imaju samo 28nm bulk kao novi proces. Navodno bi i Samsung mogao proizvoditi nove čipove.
 
To je zato što je SOI proces dopsta komplikovan i iznova ga treba prilagođavati kad god se prelazi na manji tj. sitniji proizvodni proces. Zato je AMD imao i još uvek ima velike probleme sa yieldom.

Bulk tehnologija je, nasuprot tome, veoma jednostavna i nema ovih nedostataka, tako da AMD treba upravo takva fleksibilnost kako bi poboljšao prodajne rezultate i brže izbacivao nove revizije procesora.

Ali, čitajući ovih dana tekstove o ovome, izgleda da AMD neće u potpunosti odustati od SOI procesa proizvodnje, kao navodno postoji mogućnost da SOI ponovo bude korišćen kada se 2014. pređe na 22 nm, ali otom potom.
 
Koliko sam shvatio nema 22nm (bar za AMD), ide 28 pa 20nm. Znači, prešli su na polu-nod i tako nastavljaju dalje.
 
Poprilično sam se zagrejao za 7870 grafiku, jedino sto me hladi je cena. Vreme je da menjam grafiku iz vise razloga: nove igre, podrska za 3D, zero core tehnologija, jer racunar nisam gasio 4 godine (ne racunajuci povremene restarte i preko potrebno čišćenje). Moje pitanje je kada možemo da očekujemo 7870 modele u Srbiji i kada se pojave koliko je poželjno sačekati sa kupovinom, a da ne bude predugo, naravno?
 
Pojavice se do kraja Marta i naravno najbolje vreme za kupovinu je nakon sto nvidija izbaci svoje karte, pa dok to stigne na trziste.... bice tamo do Septembra valjda :D
 
Poslednja izmena:
Trebaće mi mnogo strpljenja (neki kurs joge, pretpostavljam...) da smireno sačekam jesen. Delimično sam i znao odgovor na svoje pitanje ali sam morao i ovako da se uverim. Hvala.
 
I onda ja dosadan kada kazem "septembar je mesec kada ce se graficke karte brati"...

Lepe, dobre, zrele, u punoj snazi, sve nereferentne, nabudzene ... mmmmmm
 
Ima li negde neki slajd sto se tice performansi serije 78xx serije ?
 
Nazad
Vrh Dno