Šta je novo?

AMD Radeon 7870/7850 zvanicna tema

Tek ovde se lepo vidi kako nas zavrcu godinama. 5850 se pojavila u septembru 2009 i kostala je malo vise nego 7850 skoro 3 godine kasnije a 7850 je mizerno jaca u dx9 i dx10 igrama na default, u dx11 pravi razliku + se dobro ocuje ali ako je ovo napredak posle 2 ipo godine onda.. :d Ako me pitate zasto pominjem dx9 i 19, pa ja ne vidim neku najezdu dx11 naslova, smesno malo ih ima a iako su dx11 to se svodi na par efekata :d

Meni je ovo smesno, da prodam sada ovu msi i doplatim 110e za najnoviju, 2 ipo godine mladju graficku koja je jaca mozda 30% u dx11.

Po mom misljenju 7850 bi trebala da bude jaka kao 7950 + oc. I drugi 7xxx modeli proporcijalno ovome. Smesan napredak za ovoliko vremena. Tako je to kada je 68xx serija bila slabija od 58xx :d
 
Poslednja izmena:
Pa ne treba da je 7850 jaca od 7950, samo treba 7950 da dodje na 220-230 EUR gde joj i jeste mesto.
 
HIS кренуо са кресањем цена :)
Its entire HD 7000 range

Following recent news on AMD's price-cuts, HIS sent a rather interesting e-mail detailing price-cuts of its entire HD 7000 series lineup. The price cuts will thus include HD 7970, HD 7950, HD 7870, HD 7770 and HD 7750, where the only card missing from the list is the HD 7850.

The good part of the story is that most partners have already silently started implementing these price cuts across Europe. HIS has updated its new prices and the new list starts with HD 7970 IceQ X2 Turbo, which is now priced at €419,90, while "reference" HIS HD 7970 Fan now goes for €399,90.

Mindfactory.de has already updated its own HIS lineup with these new price tags. Here is the full new pricing list including all cards from HIS.

- HIS 7750 iCooler 1GB GDDR5 PCI-E DP/DVI/HDM - 89,- Euro inkl. MwSt
- HIS 7770 iCooler 1GB GDDR5 PCI-E DVI/HDMI/2xMiniDP – 114,90 Euro inkl. MwSt.
- HIS 7870 IceQ X Turbo 2GB GDDR5 PCI-E DVI/HDMI/2xMini DP – 299,- Euro inkl. MwSt.
- HIS 7870 IceQ Turbo 2GB GDDR5 PCI-E DVI/HDMI/2xMini DP – 309,90 Euro inkl. MwSt.
- HIS 7950 Fan 3GB GDDR5 PCI-E DVI/HDMI/2xMini DP - 329,90 Euro inkl. MwSt.
- HIS 7950 IceQ Turbo 3GB GDDR5 PCI-E DVI/HDMI/2xMini DP – 349,90 Euro inkl. MwSt.
- HIS 7970 Fan 3GB GDDR5 PCI-E DVI/HDMI/2xMini DP – 399,90 Euro inkl. MwSt.
- HIS 7970 IceQ X² Turbo 3GBGDDR5 PCI-E DVI/HDMI/2xMiniDP – 419,90 Euro inkl. MwSt.
 
Sutra nabavljam Sapphire 7850 2gb pa ako neko zeli mogu ovde ostaviti neke testove sa I3 na defaultu ako to nekog zanima... i neka preporuci sa cime da testiram kartu :)
 
Obavezno max oc, sa dizanjem napona :) .
 
Poslednja izmena:
Pojavio se i MSI hd7850 Twinfrozr III. :)
 
Cuj pojavio se, eno ga u Italiji moze da se kupi, ne secam se da li je III ali je Frozr, gledao ja pre metar dana, oko 250e je cini mi se.
 
Hvala ali me zajebava sve živo pa ne mogu da istestiram kako treba.

U MSI Afterburner-u mi ne radi monitoring - pokazuje sve nule na graficima i u OSD-u (probao sam i betu). Da stvar bude gora, posle pokretanja afterburnera, karta poludi - u CCC-u pokazuje 0c za temperaturu a framerate u crysis-u ne prelazi 20 - dakle ovo se desi posle pokretanja afterburnera, restart računara vraća kartu u normalno stanje. U rivi takođe ne radi monitoring. Popalio sam sve živo - monitoring pluginove, osd itd. i kada idem na customize uopšte nema monitoring modula. Inače, CCC prijavljuje da imam catalyst 12.3, iako sam instalirao 12.4. Regularno prijavljuje da postoji update, posle koga opet piše 12.3. Čitam po netu da nisam jedini sa ovim problemom.

Na kraju sam stavio kolko je moglo u CCC-u - 1050.
Rezultat iz crysis 2 benchmarka: 1440x900 (native res monitora) Ultra 4xEdge AA - AVG 92.9

krastavac, čekam sledeće drajvere :smack:
 
@ dakis

Da li si stavio Afterburner 2.20 final ? Ako nisi stavi, jer neke beta verzije ne rade dobro sa svim HD 7xxx karticama.

Takođe probaj i sa onom Sapphire alatkom, Sapphire Trixx 4.1, možda će sa tim da ti očitava sve pravilno, bar bi trebalo.

Treći program je EVGA PrecisionX 3.02, jeste da je pravljen više za Nvidia kartice ali bi trebalo da radi i na AMD karticama.
 
Poslednja izmena:
Jesam, final i betu 15, isto se ponašaju.

Asus alatka čita vrednosti ok i monitoring radi, ali nema OSD. Probao sam malo na slepo i 1150 radi ok, al' 1200 neće. Zamrzne se, mora restart. Moguće da je napajanje slabo s obzirom da je i CPU klokovan? Bem li ga, očekivao sam više
 
Jesam, final i betu 15, isto se ponašaju.

Asus alatka čita vrednosti ok i monitoring radi, ali nema OSD. Probao sam malo na slepo i 1150 radi ok, al' 1200 neće. Zamrzne se, mora restart. Moguće da je napajanje slabo s obzirom da je i CPU klokovan? Bem li ga, očekivao sam više

Za taj tvoj 19" monitor i nema smisla da klokujes tu kartu...
 
Pa neću zauvek voziti 19" :) Merkam neke 24-ke ali mi se ne žuri pošto ovaj 19" radi savršeno
 
Jesam, final i betu 15, isto se ponašaju.

Asus alatka čita vrednosti ok i monitoring radi, ali nema OSD. Probao sam malo na slepo i 1150 radi ok, al' 1200 neće. Zamrzne se, mora restart. Moguće da je napajanje slabo s obzirom da je i CPU klokovan? Bem li ga, očekivao sam više

Dodaj voltazu kartici. ;) I manje skokove, po 15 MHz za OC.
 
Pokušavao sam sa raznim voltažama, nije je bilo manjka u svakom slučaju :) Manji skokovi mi neće pomoći da dostignem 1200 :p

Igraću se još malo čisto da istestiram, ali kolko sam uspeo da pročitam izgleda da retko koji primerak ide preko 1200 tako da 1150 i nije tako loše za svaki dan
 
Doooobro...
Ali... cemu tu graficku za taj tvoj monitor klokovati pa da ti bude za svaki dan ... za sada ?
Razumem da probas, da vidis koliko moze... ali dok ne "padne" neki monitor od 24"... pa onda i moze ...
 
Pa da mogu da pričam po kraju kako furam krajzis u 120 frejmova na ultra, naravno :p

Ništa joj ne fali, voltaža je podignuta za 25mV što verovatno podiže temperaturu za par stepeni (ne radi mi OSD pa ne mogu da vidim tačno koliko) i to je to. Kad sam se već cimao, ostaviću je ovako i ne moram da mislim o tome jer bi kasnije zaboravio koje su optimalne vrednosti pa bi opet morao da vrtim testove :)

I onako većinu vremena provodi u 2D režimu kada je underclock-ovana na 200 sa voltažom od 0.8. Sad mi reci što sam kupio tu kartu kad se ne igram :p
 
Poz

Planiram da uzmem ovu graficku http://www.itsvet.com/proizvod/asus-radeon-hd-7850-2gb-gddr5-hd7850-dc2-2gd5/comp_comp_vga/20/3201 pa me sada zanima posto vidim da neki pisu (ne ovde u linku) da moze da se stavi na plocu koja nije PCI Express 3.0 nego da moze i na PCI Express 2.0 i da ce da radi isto, sto meni naravno nema logike ali ajde da pitam jer ipak ko zna sta je sve danss moguce? Piatm iz vise razloga jer nije los izbor maticnih ploca koje imaju PCI Express 3.0 ali opet ako bih mogo za manje para da kupim istu to bi mi bilo ok.

Oprilike ovo bi bio komp:

Intel i5-2550K 3.4GHz 6MB ili Intel i5-3570K 3.4GHz 6MB

Asus P8Z68-V/GEN3 - za sada je ovo ploca u opticaju

Patriot 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3 G2 PGD38G1600ELK

Chieftec CFT-650-14CS 650W ili mozda neko jace napajanje ako je potrebno

Thermaltake V3 Black Edition/window, VL80001W2Z

ono ostalo hard, rezac to je vec nebitno.

Jel bi ova konfiguracija bila ok sa tom grafickom ako ne sta bi ste vi promenuli?
 
Slobodno uzmi, radice bez ikakvih problema:)
 
Slobodno uzmi, radice bez ikakvih problema:)

Ma to znam i ja da ce da radi pri ovakvoj konfiguraciji nego sto mene vise zanima je to da li ta graficka moze da se napakuje na neku maticnu koja ima 2.0 pci-e i da ce da radi isto kao i na pci-e 3.0??? Jer onda bi u tom pogledu uzeo neku maticnu koja bi mogla da isprati sve ovo gore sto bih zelo da uzmem.
 
Isto ce da radi, slobodno uzmi. Sve ce u frejm biti isto.
Samo provjeri dobro da li ce taj i5 3570 da radi sa tom plocom.
 
Poslednja izmena:
Isto ce da radi, slobodno uzmi. Sve ce u frejm biti isto.
Samo provjeri dobro da li ce taj i5 3570 da radi sa tom plocom.

O pa to je onda super!!! Samim time onda ne moram da gledam polocu od 150 evra mogu da uzmem neku do 80 evra. Jer ja necu nesto posebno kolokovati komp ako i uzmem sve to mozda cu procesor sa 3.4 dici na 4.0 a to moze ta ploca od neki 80-tak evra bez problema da izgura.

Hvala za info
 
Jeste, samo provjeri da li ploca ima bios update za ivy bridge procesore (3rd generation, taj i5 3570k).
Jer ukoliko nema, moraces naci neki 2nd generation proc da bi uradio update ploce.
A i koliko vidim ta ploca nece da moze uopste na 3rd gen procesore, neka me neko ispravi ako grijesim.

sry svima, odosmo u off totalni.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno