Šta je novo?

intel i7 920 2.67 overclocking

Vazi,hvala ti..Imao je 560 ti na kojoj je bf radio isto kao i na 6970 ,obojica imamo 24" ali su razlicite rezolucije sto je i bitnija stvar za frame rate.... njegova je 1920x1200 a, kod mene je 1920x1080....
 
tim gore onda ako je njemu veca rez.

klokuj, pa vidi shta kaze fps ondak.

u koji slot si stavio grafichku? pitam te to zbo pciex linija. okachi neki SS sa gpu-z om.
 
mislim da sam u onaj valjda beli ,prvi..evo sad cu za koji sekund..
 
evo SS-a od grafike,,, ee da samo da ti kazem da sam klokovao procesor sa stock kulerom i bilo je sve ok u biosu ,i kad sam izasao iz biosa i upalio komp ,on i dalje pise da radi na 2.66Ghz ,,ne razumem u cemu je fora,gledao sam tuto na netu..mozda nesto nisam lepo uradio.. :sceptic:
 

Prilozi

  • GRAFIKA.jpg
    GRAFIKA.jpg
    94 KB · Pregleda: 35
  • Grafika 2.jpg
    Grafika 2.jpg
    71.4 KB · Pregleda: 32
grafika je po ps-u.
nemoj da te buni ako tu ne ispishe stvarnu frekvenciju, udji u win i pokreni cpu-z program i tu ti piseh tvarno na koliko je.
tkdjer, ako su ti ukljuchene pwm opcije tipa c stejjtovi, intel speedstep itd, na leru ce ti obarati freknvenciju, moze i to da te zbuni. ali suma sumarum veruj samo cpu-z-u.
 
@nfsbogda

nesto mi nije jasno kod tebe postujem u temi zbog iste konfiguracije

imam bf3 instaliran znaci fps nepada ispod 50fps ide do nebitno prosek 60fps rezolucija 1920x1080 ista kao kod tebe cpu i graficka na default-u
nesto ne stima kod tebe da ides sistemom eliminacije da probas prvo graficku pa redom ako imas mogucnosti...
 
Poslednja izmena:
kako mislis sistemom eliminacije?sta to znaci konkretno?
 
aj lepo instaliraj MSI AFTERBURNER,pa vidi kakav ti je gpu usage,po tome ce se najlakse videti dali grafa radi punom parom
 
evo ss,,,ali ne mogu da otkljucam voltazu...probao sam u settings ali nece..
 

Prilozi

  • 1211313.png
    1211313.png
    173.7 KB · Pregleda: 32
nisi odradio ono shto ti sinda predlaze za gpu zauzece.
napon se otkljuchava u opcijama i restartom. ako nece, probaj neku noviju reviziju, ako opet nece, moguce da nemash referentni model vec direct cu, a oni, ja mislim, imaju zakljuchan bios za dizanje napona, pa mora flash istog.
takodjer, mozda malo bolja varijanta je da instalirash asus gpu tweak pa da probash sa njim. jako je slichan program msi afterburner-u.
 
napon sam otkljucao ali nece da se otkljuca,probao sam 2 3 verzije msia i opet nece,imam direct cu ,nisam probao nikad da flesujem....probam ovaj asus gpu tweak pa javljam..
 
evo ti jedan skrin proveri kako je kod tebe
sinda je mislio na ovako nesto
sistem eliminacije narodski receno probas npr. graficku od tvog druga kod tebe i obrnuto ako nisi sastavljao sam konfu i nisi stavljao sam komponente onda nemoj
trazis nekog iskusnijeg :D

sve default
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    180 KB · Pregleda: 51
Poslednja izmena:
direct cu 570 je jako nezahvalna za oc jer joj je zakljuchan bios za napon.
mozda gpu tweak moze neshto da override-uje zashtitu bez flesha biosa.
 
Bubi ,izgleda da je sve u redu....taj skor je slican mom..
 

Prilozi

  • TEST.jpg
    TEST.jpg
    97.7 KB · Pregleda: 38
direct cu 570 je jako nezahvalna za oc jer joj je zakljuchan bios za napon.
mozda gpu tweak moze neshto da override-uje zashtitu bez flesha biosa.

A na kutiji uvek neka giga mega slika, turbo, ultra itd. :D
 
posto je tema o overclock-u

evo kako stari i7-920 radi sa novim kulerom ukljucen ht :D
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    289.3 KB · Pregleda: 60
  • Capture 3.JPG
    Capture 3.JPG
    172.5 KB · Pregleda: 53
Poslednja izmena:
i 2 kruga linx-a xD
 
@ alister

ht je bio ukljucen za 3dmark 11 na 4.4 GHz

inace ide na 4.3 GHz sa ht-om temperature su vece za 10 stepeni za 4.4 GHz treba veci napon ja sam zadovoljan (da je u rukama nekog klokera ne znam krajni domet)
 
daj kako je ovo moguce covece :D , kako ja mogu da klokujem ovoliko sa molim cooler master 212 evo??jel ikako moguce uraditi sa ovim kulerom??? ako ima nekog ko zna da mi pokaze kako se klokuje,trazio sam na netu ali nista mi nije sigurno..sve kazu on your own risk.... i ja onda ne znam sta da radim.. :)
 
bugisha izgleda ima natprosechan primerak, i ima jedan od najboljih kulera danas. nema tu puno mudrolija. dzaba ti svo umece na ovom svetu, ako si ogranichen sa primerkom i temperaturom.
najbolje je da uzmesh sam i probash, pratish napone i temperature i korak po korak.
 
Nazad
Vrh Dno