Šta je novo?

intel i7 920 2.67 overclocking

nfsbogda

Cenjen
Učlanjen(a)
03.02.2012
Poruke
85
Poena
159
Hteo bi da Vas pitam do koliko smem da overclockujem procesor sa STOCK coolerom , i koji mi Vi preporucujete dobar a jeftiniji kuler sa kojim moze da se klokuje do 4.0GHz i vise. Da li ce kuler biti mnogo bucan ako se overklokuje na 4.0GHz? Da li se vise ova kombinacija isplati ili uzeti neki bolji procesor tipa i7 2600k 3.4GHZ .Da li se vide znatno bolje performance kada se overclock? :)
 
Ja bih pre isao na i7 2600k.
Laski sa OC i svaki ide do 4.5GHz sa npr. CM 212+, sa boljim coolerom i vise.
 
Hteo bi da Vas pitam do koliko smem da overclockujem procesor sa STOCK coolerom , i koji mi Vi preporucujete dobar a jeftiniji kuler sa kojim moze da se klokuje do 4.0GHz i vise. Da li ce kuler biti mnogo bucan ako se overklokuje na 4.0GHz? Da li se vise ova kombinacija isplati ili uzeti neki bolji procesor tipa i7 2600k 3.4GHZ .Da li se vide znatno bolje performance kada se overclock? :)

Da li imas potrebu za 2600 k ? msm jel ti slab taj proc ? :/
a kuler, hyper 212+
 
Pa u principu treba mi za igre,i nije slab nego se radi o tome sto mi pada fps u malo jacim igrama ,znam da je to normalno,ali bf3 mi ide od 35 do 55 fpsa,imam asus gtx570 ,a drugar ima gtx 560 ti , i konstantno mu je fps 60 ,eventualno 55 ,ne znam o cemu se radi,zasto meni pada vise nego njemu a imam jacu grafiku od njega,probao sam svim drajverima ali izgleda nije do toga..i sad mislim da je to do procesora,pa sam hteo da ga kloknem ,i da uzmem malo bolje ladjenje eto taj hyper 212+ , ne znam da li cu ista stim dobiti?sta Vi mislite?

Ne znam koliko bi bio taj i7 2600k,verovatno je iznad 20.000 dinara..a to se mozda i ne isplati..
 
Poslednja izmena:
Malo mi cudno da te taj proc gusi.
Ak ovec ides na novo, ne moras 2600k , mozes 2500 k
 
Ja bih isao na neki kuler od 25 evritja,i klok na nekih 3.6-3.8 ghz i zavrsena prica!
 
pa ne znam da li je do procesora ili sam se ja istripovao ,ali mi pada fps svakako ,evo upravo igram just cause 2 sve na maximumu i pada na 30 average,znaci tako mi je bilo i pre 2 godine kada sam uzeo ati radeon hd 5850 ...i evo sad i sa gtx 570 ,da li je moguce da se nista nije promenilo ili je takva igra ne optimizovana...,,i na onoj 30 frejmova a i na ovoj,,,,a nekaad i skoci ,zavisi kako kad...ne znam stvarno da li je do procesora ili grafike...
pa nemam pojma ,bas mi se sad ni ne bacaju pare ali ako bas moram...inace imam plocu gigabyte x58 usb 3.0 ,pise da samo podrzava i7 ,ne podrzava i5 tako da ne mogu da uzmem 2500k....verovatno bih se opredelio za neki dobar kuler...tako cu i da uradim..
 
pa da,znao sam da ne mogu,znaci moram sve da menjam..jojjjjjjjj....xDDD..
 
Ama nediraj nista,samo nabaci malo bolji kuler,i klokni taj cpu i neces imati problema!Eventualno odradi svez instal Win-a,cisto da budes miran,jer je moguce da ti se nesto sa drajverima za grafu pohebalo!
 
uzmi kuler za 15-30e, klokni na 3.8-4ghz i milina
 
slicno kao kod tebe cpu default

graficka default
 

Prilozi

  • bf3 2012-02-21 14-02-03-33.jpg
    bf3 2012-02-21 14-02-03-33.jpg
    163.8 KB · Pregleda: 69
  • bf3 2012-02-21 14-02-08-27.jpg
    bf3 2012-02-21 14-02-08-27.jpg
    184.2 KB · Pregleda: 58
  • bf3 2012-02-21 14-02-16-27.jpg
    bf3 2012-02-21 14-02-16-27.jpg
    210.5 KB · Pregleda: 58
  • bf3 2012-02-21 14-02-19-09.jpg
    bf3 2012-02-21 14-02-19-09.jpg
    185.6 KB · Pregleda: 52
KAko bi BF III isao kod mene ? :/
 
pa ne znam da li je do procesora ili sam se ja istripovao ,ali mi pada fps svakako ,evo upravo igram just cause 2 sve na maximumu i pada na 30 average,znaci tako mi je bilo i pre 2 godine kada sam uzeo ati radeon hd 5850 ...i evo sad i sa gtx 570 ,da li je moguce da se nista nije promenilo ili je takva igra ne optimizovana...,,i na onoj 30 frejmova a i na ovoj,,,,a nekaad i skoci ,zavisi kako kad...ne znam stvarno da li je do procesora ili grafike...
pa nemam pojma ,bas mi se sad ni ne bacaju pare ali ako bas moram...inace imam plocu gigabyte x58 usb 3.0 ,pise da samo podrzava i7 ,ne podrzava i5 tako da ne mogu da uzmem 2500k....verovatno bih se opredelio za neki dobar kuler...tako cu i da uradim..


a da tebi nije malo vrisnu Win .... driveri i slicno ... koliko je proslo od zadnje reinstalacije?
 
@mirza82
cevek rekao "ali bf3 mi ide od 35 do 55 fpsa" na brzinu sam stavio skrinove pa sad vidi kako je kod tebe?,)
sad sam probao prosek je oko 60 fps
 
Poslednja izmena:
pa ne znam da li je do procesora ili sam se ja istripovao ,ali mi pada fps svakako ,evo upravo igram just cause 2 sve na maximumu i pada na 30 average,znaci tako mi je bilo i pre 2 godine kada sam uzeo ati radeon hd 5850 ...i evo sad i sa gtx 570 ,da li je moguce da se nista nije promenilo ili je takva igra ne optimizovana...,,i na onoj 30 frejmova a i na ovoj,,,,a nekaad i skoci ,zavisi kako kad...ne znam stvarno da li je do procesora ili grafike...
pa nemam pojma ,bas mi se sad ni ne bacaju pare ali ako bas moram...inace imam plocu gigabyte x58 usb 3.0 ,pise da samo podrzava i7 ,ne podrzava i5 tako da ne mogu da uzmem 2500k....verovatno bih se opredelio za neki dobar kuler...tako cu i da uradim..

a da tebi nije malo vrisnu Win .... driveri i slicno ... koliko je proslo od zadnje reinstalacije?


Reinstalirao sam Win x64 pre par dana ,i radi mi slabo,nisam zadovoljan. Sto se tice Fpsa 40 do 55 ,a nekad padne i do 35,pa sad ne znam koji mu je djavo,zasto toliko pada,a imam taj i7 920 na 2.67Ghz i sve mislim da je do njega ,posto graficka mislim da moze bar da izvuce do 55 60 frejmova... ili je igra ne optimizovana bas dobro pa je to tako..ali najvise me interesuje da li je do mene problem ili do same igre...
 
Poslednja izmena:
-mozda ti je hdd na umoru. kolika ti je c particija? mozda si premalo prostora ostavio sedmici da se razmashe.
-nije neka razlika, ali zashto ne iskoristish tripple chanel na x58, vec vozish 2x4gb?
-ta plocha je najjeftinija moguca za taj soket, mozda ona zeza ili podeshavanja u biosu
-klokni malo taj cpu i grafichku, naravno uz bolje hladjenje.
-napajanje je na izdisaju
-neshto nije u redu sa igrom
 
Poslednja izmena:
-Particija mi je 200 gb a slobodno je 150.
-Zato sto su mi rekli tamo gde sam kupio da je bolje da predjem na 2x4gb ,kao brze je i bolje,mada sad miislim da sam se zeznuo..i sta dobijam sa tim ako je u 3-ple channelu?
-pa ne znam da li ona zeza,za sad radi lepo,stavio sam optimise settings u biosu,,a bios da update-ujem ne znam..
-kloknucu na 4ghz, i grafu sam kloknuo..
-napajanje je Cooler Master Silent PRO 700W ,i radi u fullu,ma ne cuje se...
-sa igrom je 100% u redu jer kod mog prijatelja radi na 60 frejmova non stop,eventualno 55 sa HD 6970 2GB, i i5 2500k....
 
mislim da je problem kod tebe grejanje graficka verovatno
ukljuci neki program za pracenje temperature uopste sve prati cpu,plocu cipset,graficku
 
okachi neki skrin shot ovde sa temperaturama grafe i proccesora, nakon igranja igre ili nekog benchmarka.

misilm da ti je najlakshe sa hwmonitorom sve da pratish ili kombinacija msi afterburner sa grafikonima + realtemp ili core temp za cpu jezgra. shto kaze bugi, moguce da ti se grafe pregreva, ako si je kupio tipa pre godinu i jache dana a nisi je ni jednom chistio, pa ona kad dodje do odredjene temperature trotluje.

takodjer, kad i ako budesh klokovao, morash prvo obratiti paznju na steping procesora. ako je stara, c0, onda zaboravi na sve preko 3.8ghz sa kulerom ispod 40e, ako je d0, rachunaj da moze josh 200-400mhz. to sve naravno, ako imash provetreno kucishte i odlichan kuler.
gtx 570 je poprilichno jaka grafichka i prodisala bi :D kad bi cpu otishao na gore za barem ghz.

tripple nema neke wow razlike, ali ima. kad je ram vec ovako dzaba skoro :D uzmi 3x4giga neke na 1600 i uzivaj.

ja da sam na tvom mestu uradio bih mini generalku. prvo bih sve lepo ochistio, potom kupio ram i kuler i dobru termalnu pastu, montirao kuler, kloknuo ga na 3800-4000, grafu na barem 800-850 i mislim da bi ti fps otishao na 70.
 
racunar cistim na svakih 30 dana ,detaljno,skoro sam cistio i menjao pastu na procesoru ,imam cooler master neku malu... grafickoj ima 5 - 6 meseci,
evo screen shoot -ova pre i posle igranja Crysis 2 ,oko 20 min gameplay-a..pa mi recite vase misljenje u vezi toga..
Sad trebam da dobijem neki kes pa cu da uzmem 212evo ,rekli su da je bolje nego 212+...pa cu da cpu kloknem na 3.5 ili 3.8 ili cak 4.0 ako moze...

a crysis 2 mi radi min 35 avg 46 i max 60 ponekad ali retko..ne znam da li je to u redu za ovu igru ili cak moze bolje......
 

Prilozi

  • PRE .jpg
    PRE .jpg
    174.7 KB · Pregleda: 40
  • POSLE.jpg
    POSLE.jpg
    173.9 KB · Pregleda: 33
Poslednja izmena:
temp deluju ok.
ili klokni sve pa vidi ili mozda ti i drugar ne igrate u istim setovanjima, pa njemu leti, a tebi shtuca :D
 
Stavi igru na auto podesavanja, meni tako najtecnije radi i izgleda sjajno.
 
temp deluju ok.
ili klokni sve pa vidi ili mozda ti i drugar ne igrate u istim setovanjima, pa njemu leti, a tebi shtuca :D

Pa pazi ,testirali smo kod njega sve na max i radi tecno.. :) HD6970 i i5 2500k i cepa :))
a mene nervira sto mi pada fps a imam dobar comp,verovatno je to do procesora ,tako da cu ga kloknuti ,ali moram da nadjem neki tuto za klokovanje,posto nisam strucnjak.. :)


Stavi igru na auto podesavanja, meni tako najtecnije radi i izgleda sjajno.

Znam da ce tako da leti,ali nije to to,,ja hocu na max :p ...
 
da li drugar ima 560ti ili 6970?
ova druga je malo jacha od gtx 570, a takodjer i i5 2500k je brzi od 920 i na default taktu.
takodjer, postoje igre koje vishe gode ati-ju.
a ako su ti drugari josh klokovali sve to, razlika moze ici i do 30-40%.
kad sam rekao ista podeshavanja, mislio sam da obratite paznju i na rezoluciju tj monitor koji imate. mozda ortak ima neku 19" (karikiram), a ti npr 24".
ako cesh klokovati sa box kulerom, uradi to samo testa radi, da li ce se popraviti situacija, ali za 24/7 nabavi jachi kuler.
imash zilion tutorijala na netu, samo polako i pazljvo, korak po korak.
 
Nazad
Vrh Dno