Šta je novo?

dell inspiron 1501 crn ekran

simicstill

Cenjen
Učlanjen(a)
18.12.2010
Poruke
14
Poena
154
desava se kada upalim laptop ima slike i posle mozda od 1 minut do 2 ugasi se ekran ali pre toga kao da pisti nesto ispod ekrana pa se ugasi ceo ekran , daje sliku kada prinesem svtlo na ekranu ,sta bi moglo biti u pitanju ?
 
a da i jos da dodam kada zatvorim lap i otvorim ekran se upali i za 3 sekunde se ugasi kada ponovim isto se desava?
 
Obrati paznju da li se ekran kompletno ugasi ili samo nestane pozadinskog osvetljenja (u tom slucaju bi se slika trebala jedva nazirati na ekranu).
Posto predpostavljam da je ovo drugo, dve stvari se najcesce javljaju kao problem, inverter (redje) ili neonke (mnogo cesce).
 
nestane samo pozadinsko osvetljenje kad se se priblizim ekranu vide se ikone samo ne daje svetlos?
 
Lampe na panelu ili invertor su neispravni...
 
ok a kako da saznam dali je neonka crkla ili inverter, skidao samplastiku sa monitora i kad ukljucim lap pocne da pisti inverter onako manje pa sve jace i od jednom nestane da pisti ali i osvetljenje nestane ?
 
Jedino da probas da nadjes drugi inverter pa da zamenis radi testa, ne znam za drugi nacin nazalost :) Kod takvih simptoma moze biti ili jedno ili drugo (u retkim slucajevima i oba dela)...
 
99% je problem do neonke, koja je delimicno neispravna i time opterecuje inverter koji se ugasi zbog zastite koju ima na sebi.
Jedino resenje ti je nosenje laptopa u servis, s' obzirom da kuci nemas delove da sam probas.
Menjanje neonke je kod laptop displaya je dosta riskantno, narocito ako si neiskusan, pa ti ne bi preporucio da to sam radis.
Sreca je sto se display velicine 15.4" moze relativno lako naci, polovan 40-80e, pa bi ti i zamena displaya relativno jeftino izisla, naravno ako se utvrdi da je do neonki.
 
pitao servis kolko bi me kostalo zamena neonke na displeju za dell 1501 ,kazu 4800 dinara sa sve ruku, ali to je meni mnogo pa sam trazio preko neta odgovarajuci displej polovan da kupim nasao sam neki za 3500 din ali oznake nisu iste moj model displeja nosi oznaku 15,4 wxga ltn154x3-l0d a taj od 3500din 15,4 ltn154x1-l02 oba su samsungova, e sad sta vi mislite dali ce da pase u moj lap top?
 
Za 1300 dinara, ćeš da se zezaš, i da kupuješ polovan ekran.
 
Za 1300 dinara, ćeš da se zezaš, i da kupuješ polovan ekran.

Ne, nego ce da kupuje neonku za 4800din... Pa i njegov display je polovan.

@simicstill
Taj display ce ti 99,9% odgovarati. Zamenio sam na desetine tih 15.4 i jos nisam naisao na situaciju da se neki ne uklapa, vrlo zahvalni, vrlo standardni.
Najbolje bi bilo da kupis od nekog licno, iz istog grada, slanje displaya van laptopa je dosta rizicno, a i mogao bi da se dogovoris da prvo probate display.
U servisu i daju takvu cenu iz razloga sto je zamena dosta rizicna, pa i ako pukne display stave ti drugi polovan, za 4800din se isplati rizik.
 
Nema gluplje varijante od te. Pri tom nisi 100% siguran da je do lampi. Meni je u garantnom roku isto crkavalo osvetljenje, mogao bih da ga ukljucim ponovo pritiskom na jezicak, ali nekad ne bi ni to pomoglo. Posto je bio u garanciji, zamenili su ceo displej. Ja se ne bih igrao popravke na svoju ruku, bez dijagnostike, bez delova.
 
Nazad
Vrh Dno