Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E nego kada smo vec kod Panasonica, jel neko zna kakva je razliak izmedju madjarske i nemacke proizvodnje. Predpostavljam da je sve to proizvedeno u istoj fabrici ali me zanima dal neko zna dal ima razlika u kvalitetu posto je u nemackoj jedno 20% skuplje nego u madjarskoj a i oznake su im drugacije (W) i to samo nemacka/austria i svajcarska ima te oznake, spanija, svedska, grcka, madjarska i sve ostale evrsopse drzave imaju samo E oznaku i relativno su iste cene. E da i engleska ima oznaku B a i njihova zvanicna cena je u rangu sa nemackoj. To znam da sigurno da ima razlike u ST60E i STW60 jer svabe mogu da snimaju na HDD sa digitalnog a mi ne :trust:
 
Verovatno jos nije bilo kvarova pa da neko napise svoje iskustvo oko reklamacije. Sto je jako pozitivno.:D

Ja sam kupio od čoveka sa KP pre skoro 2 godine (garancija ističe u septembru) Samsung Smart LED TV i da kucnem u drvo, pu,pu, radi besprekorno od prvog dana, bez ikakvih problema. Dobio sam neotpakovan TV sa garantnim listom i fiskalnim računom, a čovek mi je pošteno rekao da garancija na Samsung panel ovde ne važi, već samo u Mađarskoj, a on ne nosi TV na reklamaciju, što mi nije bilo frka i pristao sam, s obzirom da supruga kolima ide poslovno u Budimpeštu na svaka 2-3 meseca.
Ipak, nadam se da će TV još dugo da radi kako treba.
 
Pa zbog toga si LADNO pristao da baciš xxx €, jer ti žena putuje za Madjarsku.
Pitanje je da li bi se odlučio na taj korak, da nemaš nikakvu garanciju.
 
Ne razumem zašto se toliko protiviš toj kupovini u Mađarskoj. Znam par ljudi koji su tako uzeli tv, svi su dobili račun i garanciju, dakle nikako nije bez ikakve garancije kao što kažeš. Drugo, koliko ti se tehničkih stvari pokvarilo u garantnom roku? Meni iskreno, crkla matična posle godinu ipo dana, i to je sve, a ko zna šta sam sve kupovao. A ako i crkne tv, ušteda je bila tolika da se svakako isplati put do segedina, ako prodavac već ne radi transport tv-a, što je opet retko. A da dajem pare ovim našim derikožama, stvarno ne želim.

Jedino što mi se čini da ti "Mađari" otimaju posao pa se buniš :d
 
Ma jok, di ja..ne bavim se time.Već čisto logički razmišljam.Zašto su derikože, ako ti ljudi lepo daju urednu garanciju i miran si naredne dve godine?Kakav je osećaj ,ako ti se ne daj Bože, nešto desi sa TV-om,pa nemaš nikakvu garanciju..imaš na dugmiće (kao Djenka :D, a na panel..to ćeš da se cimaš do madjarske sa 47'' TV-om? Ma da.Eto, ja kupio za 100000din Bosch frižider, u Sarajevskoj, dobio uredne papire, sve super, lep je osećaj kada potrošiš 1000evra na nešto što ima garanciju.O tome govorim.Svi smo mi ovde HiTech nastrojeni i perfekcionisti i svako želi najbolje za svoj novac.Ako se nekome isplati,da za tu razliku u ceni, putuje do Madjarske ,(a ne zna se kada i u kom periodu TV može da otkaže..Januar,recimo:) ..onda samo napred.
I ja sam razmišljao isto kao i ostali ovde..ali garancija je ipak garancija.
 
Poslednja izmena:
E nego kada smo vec kod Panasonica, jel neko zna kakva je razliak izmedju madjarske i nemacke proizvodnje. Predpostavljam da je sve to proizvedeno u istoj fabrici ali me zanima dal neko zna dal ima razlika u kvalitetu posto je u nemackoj jedno 20% skuplje nego u madjarskoj a i oznake su im drugacije (W) i to samo nemacka/austria i svajcarska ima te oznake, spanija, svedska, grcka, madjarska i sve ostale evrsopse drzave imaju samo E oznaku i relativno su iste cene. E da i engleska ima oznaku B a i njihova zvanicna cena je u rangu sa nemackoj. To znam da sigurno da ima razlike u ST60E i STW60 jer svabe mogu da snimaju na HDD sa digitalnog a mi ne :trust:

Niko ti to nece reci zvanicno. Nezvanicno sam za sony cuo da imaju bolji qc za ch/de jer su im garancije veoma zeznute i vecina radnji nudi kao standard zamenu a ne popravke.
To je razlog zasto tri najveca prodavca tehnike u ch (interdiscount/melectronics i mediamarkt) vise ne drze plazme. Za svaki burn-in su radili zamene i to im se ne isplati uopste.

@svastika- secam se tehnomarket ebrope i prodaje refurbished modela, znacaja eltimove garancije kad su propali i koliko je jos prodavnica tehnike propalo i sa njima garancije.
 
Poslednja izmena:
E nego kada smo vec kod Panasonica, jel neko zna kakva je razliak izmedju madjarske i nemacke proizvodnje. Predpostavljam da je sve to proizvedeno u istoj fabrici ali me zanima dal neko zna dal ima razlika u kvalitetu posto je u nemackoj jedno 20% skuplje nego u madjarskoj a i oznake su im drugacije (W) i to samo nemacka/austria i svajcarska ima te oznake, spanija, svedska, grcka, madjarska i sve ostale evrsopse drzave imaju samo E oznaku i relativno su iste cene. E da i engleska ima oznaku B a i njihova zvanicna cena je u rangu sa nemackoj. To znam da sigurno da ima razlike u ST60E i STW60 jer svabe mogu da snimaju na HDD sa digitalnog a mi ne :trust:

ST50E najnormalnije snima na HDD sa DVB-C pa mi nešto čudno da ST60E ne snima.
 
ST50E najnormalnije snima na HDD sa DVB-C pa mi nešto čudno da ST60E ne snima.

Da znam, posto imam ST50 :D

Citiram sa foruma AVF " Only German variant STW60E can record (and has extra satellite tuner). Generic European ST60E cannot record (as ST60B).

All ST60 (non STW) sets are identical except for tuner differences, I see no point in separate threads considering even European models have variations in this respect: generic European E model has no DVB-T2 tuner (just plain DVB-T), which B model has (Freeview HD), and also nordic Y model. "

Evo link http://www.avforums.com/forums/plas...-w-y-owners-thread-non-uk-model-eu-model.html
 
E nego dali neko zna kako to ide sa prenosenjem iz madjarske ?

Kupim tamo TV, trazim racun sa povratom AFA-e (21%) taj racun pokazem na izlazku madjarske granice, a kdo nasih precutim sto mi TV u gepeku i onda sam sretan, jel ?

I naravno overen racun sa granice nosim nazad sledeci put u radnju ?

U sustini samo me zanima ko overava taj racun, nasi ili madjarska granica ? Po logici kontam da madjari.
 
Ma jok, di ja..ne bavim se time.Već čisto logički razmišljam.Zašto su derikože, ako ti ljudi lepo daju urednu garanciju i miran si naredne dve godine?Kakav je osećaj ,ako ti se ne daj Bože, nešto desi sa TV-om,pa nemaš nikakvu garanciju..imaš na dugmiće (kao Djenka :D, a na panel..to ćeš da se cimaš do madjarske sa 47'' TV-om? Ma da.Eto, ja kupio za 100000din Bosch frižider, u Sarajevskoj, dobio uredne papire, sve super, lep je osećaj kada potrošiš 1000evra na nešto što ima garanciju.O tome govorim.Svi smo mi ovde HiTech nastrojeni i perfekcionisti i svako želi najbolje za svoj novac.Ako se nekome isplati,da za tu razliku u ceni, putuje do Madjarske ,(a ne zna se kada i u kom periodu TV može da otkaže..Januar,recimo:) ..onda samo napred.
I ja sam razmišljao isto kao i ostali ovde..ali garancija je ipak garancija.

Ja sam pre tri i po godine kupio LG 32LH3000 od prijatelja koji ga je dobio na kompenzaciju od Com Trade. Televizor je bio potpuno bez garancije, iako je imao CT papire u kutiji, ali nepopunjene. Cena je bila 350€, dok je redovna u prodavnici bila oko 500.

Veruj mi, ja sam se osećao daleko zadovoljnije zbog uštede, nego što bih bio zadovoljan garancijom. TV i dan danas radi bez ikakvih problema, tako da mi garancija nikada nije ni trebala. Moj drugar je zajedno sa mnom uzeo sebi isti tv i njegov takođe radi bez ikakvih problema.
 
E nego dali neko zna kako to ide sa prenosenjem iz madjarske ?

Kupim tamo TV, trazim racun sa povratom AFA-e (21%) taj racun pokazem na izlazku madjarske granice, a kdo nasih precutim sto mi TV u gepeku i onda sam sretan, jel ?

I naravno overen racun sa granice nosim nazad sledeci put u radnju ?

U sustini samo me zanima ko overava taj racun, nasi ili madjarska granica ? Po logici kontam da madjari.

Kupiš TV u HU i tražiš u radnji da ti pripreme papire za povrat PDV-a (zove se AFA kod njih). Oni ti pripreme neke formulare koje će overiti Mađarski carinik na izlasku iz HU.

Na izlasku, ako si na Horgošu, ideš (kod Mađara) u skroz desni red, za prijaviti, i tu čekaš u redu sa našim švercerima (i onima koji nisu šverceri već nose sebi nešto, k'o i ti) da ti Mađarski carinik overi da si izneo uređaj iz zemlje. Šta god da si kupio, ne smeš otpakivati i korisititi (otpakivanje u radnji da izvade i overe eventualnu garanciju je ok, to prolazi). Ali traže na uvid to što si kupio.

Nakon što ti se papiri overe, imaš dve opcije.
1. Ako su ti overili papire sa logom Global Blue Tax Refund firme, pare možeš dobiti odmah tu na granici, ali ne svih 24% mađarskog PDV-a. Ti Global Blue su praktično, posrednici koji u tvoje ime podižu taj PDV, tj. oni tebi daju svoje pare pa onda oni to potražuju od poreske uprave u EU. Za tu uslugu, uzmu sebi (ne)mali procenat.
2. Sa tim papirima se vratiš u radnju gde si kupio to što si kupio, te ti oni vrate ceo iznos poreza nazad. To ne može taj dan, mora da prođe nešto tipa sedam dana. Dakle, moraš se vratiti neki drugi dan. Ima fora i da neko drugi to podigne u tvoje ime, ali tu svaka radnja ima neku svoju politiku jer se traži neka punomoć.

Neke radnje u HU rade samo sa Global Blue, ne možeš pare dobiti u radnji. Neke ne rade uopšte sa GB, uvek moraš da se vraćaš, a neke rade i jedno i drugo pa ti biraš šta ti više odgovara.

Kod naše carine, praviš se blesav pa kako bude.

Račun iz radnje fotokopiraj jer ti ga po povartku poreza uzmu (mada, i to zavisi, od radnje do radnje).
 
Pa zbog toga si LADNO pristao da baciš xxx €, jer ti žena putuje za Madjarsku.
Pitanje je da li bi se odlučio na taj korak, da nemaš nikakvu garanciju.

Da li bi se odlučio na taj korak ne znam, ali znam da je tada razlika u cenama za ovaj moj Samsung bila oko 350 eura (oko 1/3), što je priznaćeš prilično stimulativno, čak i za TV bez garancije, a kamo li ova kombinacija.
 
Masa ljudi se zali i na nase ovlascene servise, da jednostavno vise nemaju poverenja u njih pa svoje uredjaje nose kod servisera po preporuci. Tako da mu dodje na isto. Po meni je nekako bolje ova kombinacija preko KP-a, kao kupovina iz fotelje. Pozoves, narucis, stigne ti na kucnu adresu i ustedis. Ne daj boze reklamacije, posaljes prodavcu, cekas 10-15 dana i opet ti stigne ili popravljen ili nov TV na kucnu adresu. A ne cimanje i nerviranje po servisima.
 
Da ovi naši zvanični servisi rade sačuvaj bože i da ima mnogo loših iskustava sa njima, jeste tačno. Ali da će ti TV kupljen na KP, po crkavanju, posle 15 dana slanja stići kući popravljen (ili ćeš dobiti nov) je pouzdano.... ....pa... ...ono... ....baš i nije.
 
Sta je bolje uzeti izmedju ova dva modela?
1.Samsung ue40f6400 cena 580 eura kod nasih madjara
2.lg 42LA620S cena560 do 600 eura kod nasih madjara
Vecinom ce se gledati kablovska televizija.Radijus vektor je u pitanju.I sluzice za gledanje mkv filmova i 3d filmova sa externog hard diska.Sta je bolje uzeti izmedju ova dva modela.Cene su priblizne pa me interesuje neko vase misljenje sta je bolje za svakodnevnu upotrebu.
Znaci 80 posto gledanje analogne kablovske i 20 posto gledanje mkv filmova i 3d filmova.
 
Sta je bolje uzeti izmedju ova dva modela?
1.Samsung ue40f6400 cena 580 eura kod nasih madjara
2.lg 42LA620S cena560 do 600 eura kod nasih madjara
Vecinom ce se gledati kablovska televizija.Radijus vektor je u pitanju.I sluzice za gledanje mkv filmova i 3d filmova sa externog hard diska.Sta je bolje uzeti izmedju ova dva modela.Cene su priblizne pa me interesuje neko vase misljenje sta je bolje za svakodnevnu upotrebu.
Znaci 80 posto gledanje analogne kablovske i 20 posto gledanje mkv filmova i 3d filmova.
Po meni i jedan i drugi opravdavaju cenu, ulozeno dobijeno. Samsung jace boje bolji kontrast 100Hz refresh rate, a LG prirodnije boje nekako mi deluju ispranije u odnosu na Samsung, veci ugao gledanja i 50Hz refresh rate.
 
Si siguran da 42LA620S ima refresh rate od 50Hz? Bune me malo ta njihova merenja od proizvodjaca do proizvodjaca, na sajtu ima podatak da Motion Clarity Index (MCI) 200Hz, sto po nekoj analogiji bi trebalo da ima veci refresh rate od 50Hz (verovatno klasik varijanta 120Hz). Pozadinsko osvetljenje LG-a je neka verzija direkt Led-a i valjda samo taj model tv-a je koristi, koliko sam nasao po nekim stranim forumima korisnici nisu bas preterano zadovoljni, cak kazu da je losija varijanta od edge-a koji koriste ostale verzije. Tako da je verovatno bolji izbor 42LA640S koji se moze naci kod madjara za 650e (kod nas ga ima za 83, 84k)sto mu dodje nekih 10ak hiljada jeftinije, pa je i pitanje da li se vreedi cimati, odnosno da li te internacionalne garancije vaze i kod nas (znam da je bila prica da kod LG vaze) . UE40F6400 se definitivno isplati uzeti kod madjara (560 - 600e), posto su ga nasi bezobrazno precenili (90k - 110k).
 
Poslednja izmena:
Tv uzima moj drugar i lomi se izmedju ova dva modela.Covek iz subotice koji donosi televizore mu je preporucio lg 42LA620S u odnosu na samsung.E sad drugar dosta sa kablovske gleda sportske prenose i bitno mu je da zna da li lg ima pravih 100hz ili ne?Da li neko ima ovaj lg i ako ima kako je zadovoljan sa slikom sa kablovske i sportskim prenosima,tipa fudbalom i tenisom?
 
Sta je bolje uzeti izmedju ova dva modela?
1.Samsung ue40f6400 cena 580 eura kod nasih madjara
2.lg 42LA620S cena560 do 600 eura kod nasih madjara
Vecinom ce se gledati kablovska televizija.Radijus vektor je u pitanju.I sluzice za gledanje mkv filmova i 3d filmova sa externog hard diska.Sta je bolje uzeti izmedju ova dva modela.Cene su priblizne pa me interesuje neko vase misljenje sta je bolje za svakodnevnu upotrebu.
Znaci 80 posto gledanje analogne kablovske i 20 posto gledanje mkv filmova i 3d filmova.

Definitivno LG, samsung vise nije ko nekadasnji samsung, sad je to kineska igracka. Za LG nisam cuo da se zale a nit da reklamiraju, za samsung sam dosta njih cuo da vracaju televizore (jesu fensi ko da su ispali iz star treka naspred LG-ja ali LG je kvalitetniji ).

Moje licno iskustvo : Video sam proslogodisnje High End modele u media marktu i LG je imao prirodniju sliku, svi samsunzi su bili izbeljeni naspred ostalih. Tada sam se dvoumio izmedju Sony HX850 i Philips 6007/12 ali LG je za novac/kvalitet dosta dobar izbor.
 
Definitivno je nemoguce generalizovati sve modele prema imenu proizvodjaca, tako da ovo ne pije vodu.
LG 42LA620S ima IPS panel (gledljiviji je iz sirih uglova, originalna reprodukcija boje) sa nekom vrstom direkt led pozadinskog osvetljenja i Motion Clarity Index (MCI) @200Hz.
Samsung UE40F6400 ima S-PVA panel karakteristican za samsung sa edge led pozadinskim osvetljenjem (ima bolju dubinu crne boje, bolji kontrast) i Clear Motion Rate @400Hz.
Po ovome Samsung verovatno ima bolji prikaz dinamicnijih prenosa.
3D funkcija je definitivno na strani LG-a, prvenstveno zbog pasivnih naocara (aktivne naocare su mozda i najveca mana ovog modela Samsunga).
Smart funkcije su na strani Samsunga, koji ima losiji smart remote, al' je problem sto uz ovaj model LG-a se ne dobija magic smart remote (njegova cana je oko 6k).
Plejeri za pustanje filmova su verovatno na zadovoljavajucem nivou kod oba modela, eventualno zbog bolje dubine crne boje, za gledanje filmova bi bolji izbor bio Samsung, takodje i za gledanje sportskog programa, dok za 3D prikaz LG.
Najbolje bi bilo kad bi neko iz prve ruke, ko ima ove modele napisao nesto o njima.
 
Poslednja izmena:
Ja planiram 42LA660, ili 47LA660 i tražeći svašta o njima, naleteo sam na ovo:

Increased the quantity of models LA660-LA691 with new matrices 120 Hz.
From early July matrices real frequency of 120 Hz are placed in the following models:

42LA660S-ZA.BPDZLJG 42LA660S-ZA.BEEZLJG 42LA660S-ZA.BEUZLJG 42LA660S-ZA.BPIZLJG 42LA660S-ZA.BFPZLJG 42LA660V-ZA.BRUZLJU 42LA660V-ZA.BDRZLJU 42LA660V-ZA.BENZLJG
47LA660S-ZA.BEUZLJG 47LA660S-ZA.BFPZLJG 47LA660S-ZA.BEEZLJG 47LA660S-ZA.BPDZLJG 47LA660S-ZA.BPIZLJG 47LA660V-ZA.BENZLJG 47LA660V-ZA.BDRZLJU 47LA660V-ZA.BRUZLJU 47LA660V-ZA.BEKZLJG

Determining what a matrix is placed in TV possible fourth point after point in full name of the model: Z-120 Hz, Y-60 Hz (only applies to LA660-LA691).

In 50LA660 and 50LA667 matrices are 120 Hz, but not S-IPS, they are AMVA production from AU OPTRONICS CORP.


Sve u svemu, sad mi stvarno nije jasno koji je native refresh rate na ovim panelima, pošto se uglavnom piše da je 50Hz, a po ovome ispada da 660 i viši modeli imaju 120Hz od jula i dalje...
 
Planiram da uzmem 2 Samsing smart TV-a, jedan 46 i jedan 32.
POgledao sam po našim radnjama, uporedio cene i sa "uvoznicima" iz Subotice i drugih gradova, i razlika je ogromna.
Da li bi neko mogao da mi pomogne i da odgovore na nekoliko pitanja:
1. KOntaktirao sam sa nekim Vladimirom i Igorom iz Subotice, i Kovačom iz Bačke Palanke. Da li neko ima iskustva sa nekim od njih?
2. Šta mislite o kupovini TV-a u electro outlet-u u Segedinu? Cene su jako povoljne.
3. Da li je neko išao sam po TV u Segedin i kako je prošao na carini? Kakva je mogućnost prenosa bez plaćanja carine i PDV-a?
4. Da li postoji neka vrsta garancije za Samsung, koja može biti ostvariva kod nas (internacionalna)?

Svaka dobra sugestija poželjna.

Hvala...
 
Imaš sve odgovore na prethodnim stranicama, samo kreneš da čitaš i uživaš.
 
Imaš sve odgovore na prethodnim stranicama, samo kreneš da čitaš i uživaš.

Čitao sam detaljno prethodne stranice, ima dosta odgovora, i ovakvih i onakvih, znam i da si ti u principu protiv ovakve varijante... :)
Ipak, razlika u ceni je velika, pa deluje vrlo primamljivo.

Značili bi mi odgovori na konkretna postavljena pitanja.
 
Definitivno LG, samsung vise nije ko nekadasnji samsung, sad je to kineska igracka. Za LG nisam cuo da se zale a nit da reklamiraju, za samsung sam dosta njih cuo da vracaju televizore (jesu fensi ko da su ispali iz star treka naspred LG-ja ali LG je kvalitetniji ).

Moje licno iskustvo : Video sam proslogodisnje High End modele u media marktu i LG je imao prirodniju sliku, svi samsunzi su bili izbeljeni naspred ostalih. Tada sam se dvoumio izmedju Sony HX850 i Philips 6007/12 ali LG je za novac/kvalitet dosta dobar izbor.

LG iz godine u godinu radi na kvalitetu komponenti ugradjenih u svoje televizore, dok Samsung uz blage promene svoje komponente prepakuje iz proslogodisnje serije u novu. Ali sta da se radi kad imaju najjaci marketing.
 
Koji je ovogodisnji model LG-ja pandan Samsungu 42F5000?

POZ
 
..to ćeš da se cimaš do madjarske sa 47'' TV-om?

A zašto je preveliko cimanje provozati se 150km do Segedina zbog garancije? Posebno ako se prethodno radilo o uštedi od 300-400e, za šta većina u Srbiji radi mesec dana, a i to cimanje isključivo pada u slučaju da crkne tv, a lokalni distributer ne želi da ti ostvari garanciju, a lik od koga si uzeo, ako si uzeo preko posrednika ispari.

A i ako dođe do tog puta do Segedina možeš ga iskoristiti za neke druge sitnije kupovine i posliće.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno