Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čuo sam da većina smart TV-a može da snima samo program koji dolazi sa digitalnog zemaljskog tjunera DVB-T2, ali ne i program sa digitalnog kablovskog DVB-C.
Interesuje me da li je to tačno i da li je neko probao da snima TV program preko neke od digitalnih kablovskih sa nekim od Samsung ili LG TV modela iz 2012 (npr. modeli 40ES7000 i 42LM765S)?

Hvala unapred.
 
Snimano preko dvb-c, samsung 40es6100. Radi perfektno. Ako je vazno, kablovska ikom.
 
Svuda su nize cene, cak su i u Grckoj nize cene. Samsung plazma proslogodisnji model od 50" je u Norveskoj recimo bila oko 600e na popustu, kod nas je tada bila preko 150k pa ti vidi... Kako drugacije objasniti onaj vozni park u Strahinjica B.? Moraju i oni da zive..
 
Deru ovde cak i do 100% vise cene, sto je stvarno jadno. Preko su stvarno pristupacne stvari..onaj ko ima nekoga preko ili tamo cesto boravi moze fino da se snadje.
Ja sam toliko ustedeo preko kad pogledam ovde cene, jednostavno ne mogu da poverujem..
 
Moze neki predlog za tv do 350 jura iz HU. Ne zelim smart, dijagonala 40 ili 42, ako ne moze to, bar 37. Gledao bi se sa oko 3m razdaljine, koristio sa iptv, i povremeno koji hd film sa kompa i naravno pes.
 
Jel ima neki dobar TV sa dijagonalom 32 do 300-320e? Koristio bi se igranje na racunaru i mozda konzoli :)
Ne znam jel to uopste dobra ideja da se koristi TV kao monitor za PC?
 
Samsung 32eh5000 se savrseno uklapa u tvoje uslove.
 


Sta se tu dogadja , i da li postoji neki drugi razlog osim Pohlepe uvoznika, trgovaca. Taj isti Tehnomarket iz Bugarske, je u Srbiji zatvorio radnje i bankrotirao jos u januaru ove godine. Dok je radio cene su bile znatno vise nego u Bugarskoj, kao i u drugim nasim radnjama. Euro je u padu od jesenas, a Uvozna roba stalno poskupljuje ??? Van svake logike i pameti. I ne cudi me da je Bugarin propao u Srbiji kada nije hteo da prodaje robu bar po slicnim cenama. Jer ni mi od nove godine sa proizvodima iz EU nemamo nikakve carine kao ni Bugarska, plus imamo bescarinski sporazum sa Turskom, koja je veliki proizvodjac Televizora, a za Kinu imamo iste carine kao i EU. A na kraju sve kod nas mnogo skuplje.

Kada bi drzali nize cene, promet bi im bio veci i na kraju veca zarada nego da stalno poskupljuju. Bio sam pre neki dan u jednoj velikoj Tehnomaniji i bio jedini kupac u Robnoj kuci ??? Nigde zive duse, a cene nabili u nebesa.
 
Sta se tu dogadja , i da li postoji neki drugi razlog osim Pohlepe uvoznika, trgovaca. Taj isti Tehnomarket iz Bugarske, je u Srbiji zatvorio radnje i bankrotirao jos u januaru ove godine. Dok je radio cene su bile znatno vise nego u Bugarskoj, kao i u drugim nasim radnjama. Euro je u padu od jesenas, a Uvozna roba stalno poskupljuje ??? Van svake logike i pameti. I ne cudi me da je Bugarin propao u Srbiji kada nije hteo da prodaje robu bar po slicnim cenama. Jer ni mi od nove godine sa proizvodima iz EU nemamo nikakve carine kao ni Bugarska, plus imamo bescarinski sporazum sa Turskom, koja je veliki proizvodjac Televizora, a za Kinu imamo iste carine kao i EU. A na kraju sve kod nas mnogo skuplje.

Kada bi drzali nize cene, promet bi im bio veci i na kraju veca zarada nego da stalno poskupljuju. Bio sam pre neki dan u jednoj velikoj Tehnomaniji i bio jedini kupac u Robnoj kuci ??? Nigde zive duse, a cene nabili u nebesa.

nije samo pohlepa u pitanju nego se poslom bave kojekakvi kriminalci koji nemaju smisao za trgovinu. Normalnoj osobi, koja i nije trgovac logično je da cena bude tek malo viša od nabavne da bi se roba dobro i stalno prodavala. Oni su ovako samo sebe sami zeznuli, pokušavali su da prodaju nešto po znatno većim cenama radi instant zarade i nisu razmišljali o tome šta će biti kad ih kupci provale. To samo glupave osobe tako rade.
 
Pa kome još nije jasno da uvoznički lobi vlada Srbijom, a ne ovi pavijani od političara. Sve ovo će biti nastavljeno dok mi sedimo i ćutimo.
 
Jel imao ko iskustva sa xbox republikom? Vidim da tamo moze da se poruci tv?
 
Imaju temu na njihovom forumu za shop, na osnovu postova mi deluju ok i korektni.
 
Najbolja prodavnica za kupovinu hardvera u HU je http://www.edigital.hu/
Mozes da otvoris svoj nalog, narucis bukvalno sta oces, kazes da oces da preuzmes u prodavnici u Szgedin-u i oni ti jave kad ti stigne tamo!

Jako su profesionalni imaju poseban odeljak samo za nas srebe de se vraca "afa" (ili ti nas pdv) sto kod njih iznosi 27%
Neke prodavnice vracaju samo deo afe dok edigital vraca 100% afu.

Preporuka za njih!

P.S.

Ako se odlucite za njih gledaj te da odete po robu preko nedelje u prepodnevnim casovima jer preko vikenda se cela Srbija sjati tamo!
 
Koliko bi bila carina i pdv za TV od 300 eu. iz Bugarske ,pdv je tamo 20 posto(ako naletim na nekog carinika koji ne prima mito)
 
Poslednja izmena:
Otvorena je prodavnica i u Hrvatskoj, ima li sanse da se to desi i kod nas? Mislim na "Edigital".
 
Poslednja izmena:
Meni je pre nesto dana stigao Panasonic 42gt60 preko "madjara" (uz njega idu i 2 para 3D naocara). Bio sam u kontaktu i sa EDigital i sa "madjarom". Sve se odigralo najnormalnije. Ja sam preko EDigital porucio TV a "madjar" ga je pokupio. EDigitalu sam ostavio njegove kontakt podatke pa su ga oni zvali kad je TV stigao u radnju. Cena koju mi je ponudio je prilicno fer. Dobio sam i garanciju i original racun. TV je stigao kurirskom sluzbom a racun nesto dana posle TV-a. Stvarno nemam nikakvih zamerki na celu akciju.
 
Tesko da edigital dodje kod ali najdaj mo se! @mumpaj potvrdjuje moju pricu za edigital da su stvarno fer i profesionalni!
 
Meni je pre nesto dana stigao Panasonic 42gt60 preko "madjara" (uz njega idu i 2 para 3D naocara). Bio sam u kontaktu i sa EDigital i sa "madjarom". Sve se odigralo najnormalnije. Ja sam preko EDigital porucio TV a "madjar" ga je pokupio. EDigitalu sam ostavio njegove kontakt podatke pa su ga oni zvali kad je TV stigao u radnju. Cena koju mi je ponudio je prilicno fer. Dobio sam i garanciju i original racun. TV je stigao kurirskom sluzbom a racun nesto dana posle TV-a. Stvarno nemam nikakvih zamerki na celu akciju.
Kakvi su prvi utisci vezani za GT60? Ako te ne mrzi, ukratko neki PROS/CONS.:Klanjanje
 
Uzeh Philips 40pfl5507... Stize od madjara sutra pa ce vidimo da li sam dobro odlucio :)
 
Jel imao ko iskustva sa xbox republikom? Vidim da tamo moze da se poruci tv?

Ja sam moj LG preko njih pazario i oduševljen sam kao i svi koji su preko njih uzimali. Pod oduševljen mislim na uslugu, ali i sa TV-om takođe. Jeste malo skuplje nego kod onih sa K/P ali ovde si 100% siguran da te neće zeznuti za garanciju. Već sam skupio lovu za još jedan TV a sa njim uzimam i xbox pa trenutno skupljam za njega. Vidim da sad imaju dosta F modela od Samsunga pa su ES modeli pojeftinili.
 
Ja sam moj LG preko njih pazario i oduševljen sam kao i svi koji su preko njih uzimali. Pod oduševljen mislim na uslugu, ali i sa TV-om takođe. Jeste malo skuplje kod onih sa K/P ali ovde si 100% siguran da te neće zeznuti za garanciju. Već sam skupio lovu za još jedan TV a sa njim uzimam i xbox pa trenutno skupljam za njega. Vidim da sad imaju dosta F modela od nego Samsunga pa su ES modeli pojeftinili.

Nisam u toku...:what: da li mislis na sajt xboxrepublika?
 
Ja pazario sa KP LG42"LM620S. Kod nas ide i do 95.000, pazario ga za 550e i prezadovoljan sam. Dosao covek, doneo, namontirao, doneo garanciju i racun, sve radi perfektno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno