Šta je novo?

Thermaltake commander

Mislim, gluposti necu.. Nece mi preostati mnogo opcija ako se dobrano potrosim za Novu i ako ne prodam kuciste. Napajanje sam svakako planirao da uzmem bolje, ali ne ovako brzo..

Bas me nece u zadnje vreme..

Jurim Zalman Z9 kuciste svuda, nigde ga nema.. Kupim ovo, izadje Zalman na forumu posle 10ak dana.
Kupim kuciste, kontam da ga napunim sa fanovima, ubacim SSD i ne pipam jedno god dana, kratki kablovi napajanja.
Stekam pare za neki SSD, moram da ih potrosim na napajanje za duzim kablovima.
A NIGDE NE RADIM!

Daleko bilo! :d

Ali, dobro.. Valjda ce naredna godina biti bolja. :)
 
SSD ti nije neophodan, dok bi napajanje morao da uzmes. Nema potrebe da prodajes kuciste.
Ja imam chieftec APS550. Kablovima bih mogao da "opašem" kućište. :d
 
Ma necu bre da pravim kajis od kablova, hocu samo jedan normalan menadzment da odradim. :D

Nije neophodan, naravno.. Ali ni napajanje nije. Ovo je izuzetno zahvalno za datu cifru, steta samo sto ima kratke kablove.. Kazu da cak i LC500 ima vece (o cemu se tu radi, ko ce ga znati..). :)
 
:D Ahaha Imao sam baš 500h, pre nego što sam zamenio napajanje i kućište. Nema velike razlike, isti djavo. LC 6550 GP2 v2.2 ti nije loše. To sam našao za drugara. Naletelo mi za 2200 din. :) Imaš i GP3 i titan. Pristojna napajanja, po povoljnoj ceni.
Kad dodje vreme, kad skupiš lovu, pa istraži kako i šta. :)
Inače, kućište mi deluje super. Gledao sam reviews po netu.
 
Mozes CPU kabal ovako da stavis:

Ispod grafe, i moj ima sleeve pa staje OK. Mislim da bi i 24pin mogao nekako da se smesti ako bi skinuo sleeve. Kontam da ti ne trebaju svi SATA prikljucci.
P.S. Ja ne bih izdrzao da mi sedi novo kuciste u cosku, ako treba, i sam bih produzio kablove na napajanju. :)
 
Bolje da ne secka sleeve bzv. Treba da proda posle napajanje...
 
I da 8pin dohvati, opet 24 ne moze jer i da isecem sleeve, i da mogu da ih nabijem sve ispod karte, opet moram preko PATA/SATA konektora da prolazim.. Za SATA mi nije problem, ima ih dosta, ali za PATA jeste jer mi je RW PATA.

E, sad, pitanje je dal se isplati sve to i kupovina SATA RW polovnog od ~10e? Ja sam ipak misljenja da se vise isplati da prodam/zamenim moje napajanje i doplatim jos za neko em kvalitetnije, em sa duzim kablovima za kejbl menadzment (po mogucstvu modularno). Ako secem zastitu svakako ih ne mogu sakriti. :)

Postoji i mogucnost zamene PATA RW za SATA, ali necu vise da bijem glavom o raznoraznim stvarima.. Skupio sam 5k dinkica tako da imam odlicnu polaznu tacku sto se kupovine napajanja tice. :)
 
:D Ahaha Imao sam baš 500h, pre nego što sam zamenio napajanje i kućište. Nema velike razlike, isti djavo. LC 6550 GP2 v2.2 ti nije loše. To sam našao za drugara. Naletelo mi za 2200 din. :) Imaš i GP3 i titan. Pristojna napajanja, po povoljnoj ceni.
Kad dodje vreme, kad skupiš lovu, pa istraži kako i šta. :)
Inače, kućište mi deluje super. Gledao sam reviews po netu.
Merkam tu Green Power 3 verziju odavno, ali kada vec dajem pare mozda je bolje da uzmem nesto kvalitetnije, od proverenih renomiranih proizvodjaca. Ima solidan izbor sa cenama od ~50e.

Sto se kucista tice, deluje i meni super, ali samo deluje.. Jos uvek ga nisa mvideo na delu. :D
 
Ljudi ajde neka preporuka za kuciste, 8000-9000, po mogucstvu ne bucno, da ne zuji od vibracija, sa sto je vise moguce kulera (dakle bitno mi je sto bolje hladjenje).Moze varijanta gotovog kucista, ili kuciste sa dodavanjem ventilatora, da se uklopi u cenu.
Hteo bih da cujem sto vise misljenja, dva dana se vrtim po netu, svako kuciste te ima manu ovu, te onu.Ostatak masine vam je u profilu.Hvala vam svima unapred na odgovrima, stvarno sam laik za kucista. :)
 
Poslednja izmena:
Za te pare bih uzeo Chieftec LF-01B Libra kuciste. 0,6mm debeo lim, 5 venta sa kontrolom obrtaja, 2x USB3 i 2x USB2, HDD/SDD docking bay, fino reseno hladjenje grafe (plus drzac za vece grafe). Ja imam slabiju verziju, LF-02 (bez ventova i kontrole) i jako sam zadovoljan.
Ovako izgleda:
Pogledajte prilog 103485

Ovo je zvanicna stranica, a ovde imas opis: http://translate.google.com/transla...ndex.php?forum2-showposts2-143&langpair=de|en

Najpre hvala na brzom odgovoru toxicm.
Iskreno, malo sam bio skeptican na prvi pogled, nema onaj fensi izgled sa led kulerima (sto mi i nije bitno), mada vidim da ovo kuciste ima fan control sto izgleda kul, ne sljasti, 5 kulera, sve u svemu vrlo interesantno za te pare.Samo me jos jedna stavka interesuje.Da li bi ohladilo dobro procesor iz profila pri overkloku, a da ne bude bucno.Ako moze, ja se dalje ne bih razmisljao.
Usput, HAF 912 plus, eventualno tako nesto, ili je ovo definitivno bolje za te pare?
Jos neko misljenje?
 
Sta znam, ja ne volim led ventove, niti da bilo sta sem HDD i Power lampice svetli na kucistu. Takodje su mi ruzna ova nova kucista koja izgledaju kao transformers na pola transformacije. Volim vise jednostavan dizajn sa sto manje kicastih dodataka.
Po meni HAF 912 Plus nema sta da trazi pored Libre, cak je i cenovno Libra bolji izbor. Materijal i izrada je slicna, protok vazduha je takodje slican, s tim sto na Libri imas i onaj vent za grafiku (meni je smanjio za 2-3 stepena temperaturu grafike), takodje, ovde imas 5 prema 2 venta, kontrolu ventova, 2x USB3, docking bay. Sto se tice CPU hladjenja, tu ti kuciste ne igra neku veliku ulogu, odnosno, koje god da uzmes u tom cenovnom rangu ti je isti djavo. Sve zavisi od cooler-a na procesoru, i temperatura i nivo buke.
 
Jel bi imalo dovoljno mesta za dva MSI GTX660 TF u commanderu?
 
Ima mesta za GTX660TF.
A za perapk, imaš CM Silencio 550 za oko 7.800 din. http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6702
To ti je ubedljivo najbolja kupovina za tvoje potrebe. Elegantno, kvalitetno, zvučno izolovano (ima izolaciju), usb 3.0, dva instalirana ventilatora.
Izgleda ubica. Kao što rekoh, za tebe savršeno. :D
 
Zvucno izolovano kuciste i dobro ohladjeno (ventovima) ne idu zajedno nikako. :)
 
Ima mesta za GTX660TF.
A za perapk, imaš CM Silencio 550 za oko 7.800 din. http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6702
To ti je ubedljivo najbolja kupovina za tvoje potrebe. Elegantno, kvalitetno, zvučno izolovano (ima izolaciju), usb 3.0, dva instalirana ventilatora.
Izgleda ubica. Kao što rekoh, za tebe savršeno. :D

Hvala weber, gledao sam malo po netu o tom kucistu i slazem se sa toxicm, kazu da je zaista dobro zvucno izolovano, ali temperature skacu zbog te neke "izolacije".U principu ne trazim "mrtvo kuciste", samo je bitno da nije bucno (da se ne cuje ko mlazni avion).Trenutno imam neko obicno kuciste, cm hyper t4 kuler na procesoru (inace tih kuler), grafika se i ne cuje, twin frozr III, ni da pisne, ali je stranica kucista otvorena!Ne znam da li je to uopste pametno, redovno cistim kuciste, ali me kopka sta kad zatvorim kuciste, pa zato i gledam da kupim neko dobro ohladjeno, zatvoreno.Ujedno kloknuo bih i procesor, pa mi treba malo "hladovine" u celom sistemu.
 
Kao što reče toxicm, moraćeš da biraš izmedju buke i provetrenosti. Sa velikim brojem ventilatora ćeš imati problem sa prašinom pored buke. Ja moje usisavam i čistim svaki vikend, inače se lepi sitna prašina samo tako na komponente unutra. Imam filter na usisu, ali opet se zavlači kroz šupljine. A i filter na masci napred izgleda kao da ga u životu nisam čistio posle 10-ak dana... Juri kućište koje je zatvorenije i koje ima filtere.
Preostaje na tebi da nadješ neki kompromis. ;)
Imaš i ova dva http://www.coolermaster-usa.com/product.php?product_id=2912 , http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6674

Nego, kako te služi taj CM T4? Imam stari 212 prve generacije, pa planiram da ga zamenim uskoro.
 
Pa znas kako, ovaj je nesto kao 212 evo, mislim ventilator iskopiran, malo su izmenjene dimenzije hladnjaka, vrlo malo, tako da u sustini bi trebalo da radi isti posao.
Temperatura ambijenta mi je trenutno 25 stepeni, pa evo pogledaj kakve su temperature u idle-u i broj obrtaja.Inace trenutno nesto rezem, radi firefox,mada ne verujem da to utice nesto posebno.
temp idle.jpg
E sad, evo ti kako se krecu temperature, u load-u, testirano pomocu linxa.Temperature su nakon cetvrtog kruga zabelezene.
temp load.png
I da naravno, stranica kucista je skinuta, dakle otvoreno kuciste.

Prvi link radi, drugi ne radi, kuciste deluje kul.Kakvo je ono u poredjenju sa silencio i chieftec koje je toxicm predlozio?
 
Drugi link je HAF912 Plus, Silencio bih izbacio iz izbora. Ovo prvo deluje OK, ali nisam ga video uzivo. Po specifikaciji je slicno Libri. Razlika je u tome sto ima 2 venta i ima dugme za paljenje i gasenje LED-ova na ventovima, nema kontrolu obrtaja. Medjutim, ne znam ni da li ga ima kod nas, ima verzija 2, ali je ona malo skuplja.
 
Evo nasao sam http://www.youtube.com/watch?v=LK_elZ0sxAE za storm scout, na 4:15 je test buke.
Sve u svemu, sacekacu jos neko vreme, barem do kraja januara, pocetka februara, sad je i frka oko nove godine i ovih praznika da se nesto poruci, a i mozda se nesto promeni, mesec dana je to.Najvise sam hteo da uzmem kuciste zbog overkloka i dobrih temperatura (okacio sam za temperature slike u prethodnom postu), jer ide leto, a i guzva je u kucistu.Sve u svemu hvala ljudi na preporukama, da vas ne majem vise, ako i kad padne kuciste dolazim i pisem review. :)

Za toxicm
http://translate.google.rs/translate?hl=sr&sl=ru&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.overclockers.ua%2Fpower%2Fchieftec-libra-lf-01b%2Fall%2F
Izgleda da mu tisina zaista nije jaca strana. :D

Za weber

Nisam ni provalio da si ti otvorio temu za thermaltake commander, moram da priznam da si ga skockao posteno, a i kul izgleda.
Ako te interesuje jos nesto za hyper t4, tu sam. :)
 
Poslednja izmena:
Pazi, kakvo god kuciste da uzmes i stavis vise od 2 venta ima da se cuje. Jednostavno strujanje vazduha mora da se cuje. Libra u startu ima 5 venta koji su na 1500 obrtaja (dosta jaki, sa dosta dobrim protokom) i to ce da se cuje gde ga god stavis. Poenta je u tome sto ti tim ventovima mozes da smanjis brzinu okretanja. Na 1000 i manje obrtaja se vec ne cuju. Zato je kontrola ventova bitna, kad ti treba hladjenje dignes ventove na max, kad hoces da gledas film, surfujes netom, smanjis na minimum. Test buke nema poentu sa samo 2 venta, stavi 5 pa onda meri.
 
Jel ima T4 pločicu koja ide sa zadnje strane matične, kao što ima evo, ili se kači na normalan nosač koji je već na ploči? Hladi mi i ovaj stari 212 odlično, ali je mator. Kad budem prešao na FX-8XXX, pa bih ga menjao.
Ima i storm 2. Pogledaj i njega. :)
 
Pazi, kakvo god kuciste da uzmes i stavis vise od 2 venta ima da se cuje. Jednostavno strujanje vazduha mora da se cuje. Libra u startu ima 5 venta koji su na 1500 obrtaja (dosta jaki, sa dosta dobrim protokom) i to ce da se cuje gde ga god stavis. Poenta je u tome sto ti tim ventovima mozes da smanjis brzinu okretanja. Na 1000 i manje obrtaja se vec ne cuju. Zato je kontrola ventova bitna, kad ti treba hladjenje dignes ventove na max, kad hoces da gledas film, surfujes netom, smanjis na minimum. Test buke nema poentu sa samo 2 venta, stavi 5 pa onda meri.

Znas sta je problem, sto ja ne znam koliko se to u stvarnosti cuje, ne trazim ultra tiho, ali necu ni da se dernja ko fabricki kuler na amd-ovim procesorima, probi mi glavu, pa sam ga promenio.
 
Jel ima T4 pločicu koja ide sa zadnje strane matične, kao što ima evo, ili se kači na normalan nosač koji je već na ploči? Hladi mi i ovaj stari 212 odlično, ali je mator. Kad budem prešao na FX-8XXX, pa bih ga menjao.
Ima i storm 2. Pogledaj i njega. :)

Nema nista, to me je i razocaralo, tako da jedini nacin da okacis T4 je sa kulerom okrenutim na dole ili na gore.Ima dodataka samo za intel, za amd nista!I ja sam hteo da okrenem kuler tako da izbacuje vazduh kroz zadnji deo kucista, ali slabije.To je najveca mana, mada to na tvom kucistu nebi bio problem, imas otvore na top-u kucista.
Kako ti se cine temperature koje sam okacio?Da napomenem, nema nikakav dodatni vent u kucistu, stranica skinuta.
 
OK, su temperature. Generalno, najbolje temeprature su kad je otvorena stranica, cak i kod boljih kucista sa vise ventova.

Za tisu atmosveru moras da kupis (ako ne postoji na kucistu) kontrolu ventova. Ja sam kod sebe sam napravio jer tisina i dobar protok ne mogu. Sa 4 venta na preko 1000 obrtaja je dosta bucno, ali kad smanjim na ispod 1000 cujem samo vent sa grafe.
 
Dobre su temperature. Imam za nijansu niže sa 212, ali će se to promeniti kad promeniš kućište. Meni se svidja to što je lakša montaža/demontaža bez te pločice iza matične na T4 i što je tanji od evo. :)
Ne mora da kupuje kontroler. Ako uzme 4 krštena venta na po 1300 obrtaja, neće imati problema ni sa hladjenjem, ni sa bukom.
 
Imam 1 Chieftec i 3 AC F12 i morao sam da pravim kontrolu jer je bucno, a sva cetiri venta su krstena. :)
Preko dana nije problem, ali ovako uvece (kada se nista drugo ne cuje) vec smeta. I to, znaci, nije problem do kucista, nista ne vibrira, vec se jednostavno cuje protok vazduha.
 
Ih bre toxicm, tebi su uši mnogo osetljive. :p Imam dva CM SickleFlow 120 na kućištu, oni srču vazduh na 2.000 rpm, pa nije ništa strašno, a ti stišavaš F12...
F12 je odličan ventilator. Jedino ako hoćeš da ti se ne čuje skoro ništa, pa da ga stišavaš dodatno.
 
Nazad
Vrh Dno