Šta je novo?

Maksimalna dužina USB kabla

ivoludilo

Cenjen
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruke
342
Poena
195
Zna li neko koja je maksimalna dužina USB kabla na kojoj bi funkcionisala razmena podataka.Znači ne za štampač nego za povezivanje kompjutera i eksternog HDDa
 
Duzina kabla direktno utice na maksimalnu brzinu prenosa koju je moguce ostvariti...za USB 3.0 nisam nigde nasao kabl duzi od 2m,i uglavnom su duzine oko 1m...
P.S. sad sam pronasao informaciju:za usb 2.0 standard je 5m za usb 3.0 je 3m
 
Poslednja izmena:
Al opet dosta zavisi i od kvaliteta kabla. USB flash, i diskovi koji nemaju svoje napajanje ti nece raditi (bar meni nisu)
 
Kvalitet kabla je presudan kod dužina većih od 1.5-2m, meni je MF štampač pravio problem na tankom USB kablu dužine 2m, zamenom kabla štampač proradio normalno, takođe USB produžni od 2m i korektne debljine pravi problem kod USB diskova i flesh memorija, dok npr. USB BT adapter radi ok.
 
Da li ima smisla kupovati 3.0 kabl za stampac?

On je oko 1000 dinara, a najobicniji usb kablovi (duzine 1.8 ili 3 m) su oko 300 dinara
 
imas kablove preko 5 metara sa pojačivačem. neki imaju dodatni usb za napajanje, a neki ne. svakako moraju da imaju elektroniku. Idu do 20m, ali ne mogu da ti kažem kako bi radio sa diskom.
 
Ne pitam zbog dužine kabla. Zanima me ako je u pitanju obična svakodnevna štampa i skeniranje da li bi najobičniji USB kabl bio dovoljan za rad?

Ne moram da tražim isključivo usb 3.0. kabl
 
Eksterni HD ima USB 3.0,ali mu je kabel kratak kada hocu da ga ukljucim u TV (isto USB 3.0) izmedju postavim neki (verovatno) obican kabel da li se gubi taj 3.0 protok!? Mislim,u cemu se razlikuje 3.0 od 2.0,u kabelu ili raporedu plocica u prikljucku?
 
USB 2.0 i 3.0 se razlikuju po broju pinova i žica u samom kablu, 3.0 ih ima više. Korišćenjem USB 2.0 kabla na USB 3.0 HDD-u se efektivno njegova brzina dovodi na USB 2.0 nivo. Za tvoj slučaj možeš nabaviti USB 3.0 produžni kabl.
 
Ne pitam zbog dužine kabla. Zanima me ako je u pitanju obična svakodnevna štampa i skeniranje da li bi najobičniji USB kabl bio dovoljan za rad?

Ne moram da tražim isključivo usb 3.0. kabl
Ako je skener il štampač sa USB2 obično i ne rade sa USB3 porta.
 
Zar nema u prodaji i USB kablova od 7m? Normalno 2.0.
 
Ima u prodaji i 10 metera ali to ne znači da će raditi kako treba. Neki manji potrošači sa nižim brzinama mogu da rade i na 10 metara. Meni je lično radila tastatura i miš na 10 metara (5m + 5m) a kod drugara radi WiFi dongle na 7m (5+2m). Nekim većim potrošačima treba Powered USB hub da rade. Lićno sam namestio 2 USB kamere da rade na 10m kablu.
 
Nazad
Vrh Dno