Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala na objašnjenju, ali bojim se da će mnoge zbuniti, a neki neće ni razumeti, mislio sam da je dovoljno da se zadržimo na tome da konverzije treba izbegavati.
 
Eto i zvanično... još samo 6 dana dočekati. :)
 
Ali zvanicni cenovnik jos nije azuriran.
 
Pa ne mogu ni da ga ažuriraju pre 1-og. Za sad važi stari cenovnik...
 
@alfaunits
Totalno si u pravu. Jeste da ovako placam 50din vise mesecno sto je smesno, ali sam barem vezan ugovorom na "samo" godinu dana.
Problem je sto u mojoj okolini SBB kakav god da je, bolji izbor nemam. Za dobre brizne ADSLa sam previse daleko od centrale (mislim preko 1km da ima), wifi od lokalnih provajdera je uvek skuplji i nestabilniji od kabla, drugog kablovskog operatera nema... Tako da cu vrv uzeti Mix jer ne verujem da cu narednih par godina imati bolju ponudu za internet na mojoj lokaciji. Uzimanje Box paketa mi se ne isplati jer, kao sto sam rekao, vec sam daleko od centrale tako da bih sa Box-om imao jos sporiji internet.

Sa ovim ubrzanjem + D3, Box nema sta da trazi pored toga sto se brzine neta tice :)

@bgillegal
Ok, mozda sam lupio, ali svejedno mislio sam na tonu tih konverzija koje mislim da nisu potrebne, nije ni HDMI vise toliko skup, ali krastavac i dalje je SCART jeftiniji. Slika ce svakako biti bolja, u to ne sumnjam ;)
Plus ionako nemam vise slobodnih SCARTova na TVu.
 
I ja sam mislio da nece biti bolje ponude sledece dve godine od SBB-a (i nije bilo..) ali sam onda bio godinu dana u Koreji tokom sredine te dve godine i morao da platim penale, jer nisu nikako hteli da pauziraju.
Zbog takvih situacija za nesto sto je ipak skupo mesecno cak i najnizi paket (ako se baca) bolje je manji ugovorni rok.

Imam ja ugovor na 24 meseca za mobilni, ali je 400din mesecno, pa koristio ne koristio nije neka cifra. Ali za SBB Mix najmanje mesecno placanje je >2000 (sa odrzavanjem i najmanji net paket), sto nije malo vec.
 
Pa sto nisi dao modem nekom ko nema internet, nekom komsiji da koristi dok tebe nema ?
 
Nisam nasao nikoga :( Svi u zgradi su imali, a dalje od toga..
 
SBB je napisao(la):
SBB donosi još sjajnih vesti, ne samo u internet ponudi, već i u oviru video punude. Sa prelaskom na novu digitalnu platformu, koji je planiran za proleće, svi novi digitalni prijemnici će biti u HD standardu. To je ujedno i prvi korak u pripremi za novo doba televizije, gde će HD sadržaji postati deo standardne ponude.

Hm, ovo mi zvuci kao da ce omoguciti koriscenje HD risivera bez placanja rente za isti i eventualno ubacivanje HD kanala u standardnu ponudu uz neku manju nadoknadu u odnosu na trenutnu cenu paketa od 400 dinara.

Da li se to samo meni cini tako ili... ?
 
Naravno da jesam, i na forumu i korisničkom servisu i slao mailove i šta sve ne. Bili su kod mene, konstatovali da je sve ok ali da je čvorište preopterećeno i to je to. Kažu biće rešeno. I tako već 3 meseca. Sad kad ponovo ubrzaju mislim da će se naše čvorište raspasti....
 
Ma i na ptt kds-u isti problemi, samo sto oni nemaju nameru da ubrzavaju bilo sta sem svog radnog vremena i da sto pre pale gajbi sa posla. Vi na sbb-u imate kakvu takvu nadu da ce da nameste da vam radi, a mi ? Utopija. :(
 
Ja sam imao problem sa konekcijom na SjBB-u za igranje jedno vreme - 4 meseca nista nisu radili, nego sve "proveravaju" admini, ja cekam na telefonu, i kao sve je OK.
Na kraju je dosao cova do mene, video da ne valja konekcija za modem na coax-u... mislim!
Kad te uhvate uz ugovor, pisi propalo da ista urade (svi, ne samo SBB naravno)
 
@johnnysm
To sam i ja negde procitao ali nigde ne vidim to zapisano na novom cenovniku... Sem ako sam prevideo.
Za pocetak ne bi bilo lose da daju makar HD reciever, ostale cene paketa kanala bi bilo dobro da smanje, gledam sta ima IKOM sto se paketa kanala tice, i dosta su im povoljniji paketi (bar za ono sto bi mene mozda zanimalo).
 
To sam ja preneo vest sa sbb foruma... pa je lik napisao da će davati i HD prijemnik besplatno za one sa ugovorom. E sad, kada i po kojim uslovima...
 
Poslednja izmena:
Ono gore sto sam citirao je uzeto sa sbb.rs sajta u delu vesti gde su najavili novu ponudu. E sad, ostaje nam da vidimo sta pod tim podrazumevaju.
 
Има ли СББ у Земуну покривеност?
 
U jednom delu, da. Ortak u Zemunu ima SBB, ulica Banjicka. Pretpostavljam da tu i u okolini treba da ima pokrivenosti. Najbolje da ih okrenes pa pitas konkretno gde.
 
Zemun je odlicno pokriven.
 
Pitanje za iskusne:
U toku ugovora od 12 meseci da li moze da dodje do korekcije cene SBB interneta?

Pitam jer mobilni operateri postuju cene na dan potpisivanja ugovora.
 
Hvala pejo.

I ako neko ovo cita iz SBB-a, uvedite online pregled uplata.. Baviti se ovom delatnoscu a nemati tu uslugu je totalno neprofesionalno. Cak i Infostan ima upit stanja. :eyebrows:
 
Nema tu spisak uplata. Ima samo da li je usluga aktivna.

Zasto je bitno - jer mi se nekoliko puta desilo da ne proknjize uplate kako treba i preseku mi net. Dok oni ukljuce, dan-dva. Posao ne moze da ceka.
 
Mene su zvali kad je bilo problema sa uplatom, i dali su fore da se reši problem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno