Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav drugari,

desava li se nekome sa Ubee EVW32C-0N gejtvejom problem da 2.4ghz mreza ne radi uopste? Vidljiva je ali ne mogu nijedan uredjaj da povezem, reset uredjaja ne pomaze. 5ghz radi sve kako treba. Ikakva ideja ?

Capture.JPG
 
Kod brata se dešava ista stvar. Proradi ako uzmeš da prčkaš po WiFi podešavanjima, tipa promeniš channel ili mode (g/n mix bla bla). Taj "premium" Ubee uređaj je totalni krš...
 
Pozdrav drugari,

desava li se nekome sa Ubee EVW32C-0N gejtvejom problem da 2.4ghz mreza ne radi uopste? Vidljiva je ali ne mogu nijedan uredjaj da povezem, reset uredjaja ne pomaze. 5ghz radi sve kako treba. Ikakva ideja ?

Pogledajte prilog 252432

Meni se desava to sa 5ghz mrezom

kad sam se pre 2 godine uselio u ovaj stan, sve je radilo kako treba

sada ne mogu ni sliku da bacim preko airplay i pustim neki video i ako je apple tv4 30 cm od rutera i racunar sa kog bacam 2 metra od oba uredjaja

u drugoj sobi ne mogu nista da pustim na android boxu koliko je los signal...

odgovor im je "pa znate mnogo rutera ima u zgradi i smetaju jedan drugom"
 
Poslednja izmena:
Ja imam drugi problem da 5g konekcija na telefonu se cesto izgubi , maltene istog momenta kada nisam u sobi gde je ubee modem
 
Ja imam drugi problem da 5g konekcija na telefonu se cesto izgubi , maltene istog momenta kada nisam u sobi gde je ubee modem
5GHz ima dobar bandwidth ali manji domet u odnosu na 2.4GHz, naravno zavisi od rutera i lokacije.
 

Prilozi

  • 802-11.png
    802-11.png
    76.1 KB · Pregleda: 221
Jedno verovatno noob pitanje :)
Naime uzeo sam drugi televizor za neku malu sobu i on u sebi ima one tjunere i risivere za digitalni signal i pronađe sve digitalne kanale koje emituje SBB ali ne mogu ni jedan da pustim . Da li stvarno kod SBB za svaki TV treba onaj njihov risiver ?
Već na jednom TV u stanu ga imam i hteo bih na drugom da ga izbegnem ako je to moguće ..
 
Za digitalni signal - mora. Ili modul ili d3 mini.

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Treba ti CAM modul za to. Ili risiver naravno.
Jedno verovatno noob pitanje :)
Naime uzeo sam drugi televizor za neku malu sobu i on u sebi ima one tjunere i risivere za digitalni signal i pronađe sve digitalne kanale koje emituje SBB ali ne mogu ni jedan da pustim . Da li stvarno kod SBB za svaki TV treba onaj njihov risiver ?
Već na jednom TV u stanu ga imam i hteo bih na drugom da ga izbegnem ako je to moguće ..

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Kakvi smaraci.. u drugom stanu na posta kablovskoj sve radi bez tih risivera. Smaraci.
Hvala na brzim odgovorima.
 
Da pitam i ja u slicnom fazonu. Imam postavljena 3 digitalna prijemnika, moze li da se prosvercuje i cetvrti ako ga negde nabavim?

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav drugari,

desava li se nekome sa Ubee EVW32C-0N gejtvejom problem da 2.4ghz mreza ne radi uopste? Vidljiva je ali ne mogu nijedan uredjaj da povezem, reset uredjaja ne pomaze. 5ghz radi sve kako treba. Ikakva ideja ?

Meni 5ghz radi perfektno, čak i u drugim sobama. I 2.4 na 5 uređaja, samo na Samsung telefonu J3 2016 zeza - pokaže jaku konekciju kada se poveže ali protok nikakav zbog čega telefon sa androidom lolypop ne prelazi na data modem, pa se totalno zaglupi. Sad, moguće da je to samo koincidencija pa se potrefila da crkava wifi na telefonu baš kada sam promenio tplink adsl za ubee sbb. Ako neko zna kako da to proverim na telefonu, a bez factory reset i sl, neka javi.
 
Kako funkcionise to sa cam modulom? Jel se samo kartica stavi u slot i nikakvih kablova dodatnih nema ili ipak koaksijal mora do tv, samo se izbegava ona globa od stb? Noob pitanje, oprostite...
 
Pa to sam hteo da proverim. Pretpostavljao sam da je tako. Onda mi je manje vise svejedno. Najveca muka mi da busim zidove i razvodim kabal. Kad to odradim onda mi isti djavo dal ga nakacio na stb ili direktno u tv. Hvala na odgovoru(ima).
 
Pa kako si mislio da dovedes sliku do TV-a?


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa to sam hteo da proverim. Pretpostavljao sam da je tako. Onda mi je manje vise svejedno. Najveca muka mi da busim zidove i razvodim kabal. Kad to odradim onda mi isti djavo dal ga nakacio na stb ili direktno u tv. Hvala na odgovoru(ima).

Bez bušenja može jedino ako koristitiš EON tv aplikaciju u kombinaciji sa WiFi-em.
 
Ma reko možda ta kartica ima neki prijemnik pa ide preko wifi. :) Kažem noob.

Sent from my Passport using Tapatalk
 
EON je stvarno vrh App, samo mi nije jasno da je LG TV HDR 4K, koji je jeftiniji od SAMSUNG 3D FULL HD i na LG može da se instalira i extra radi EON, a na Samsungu nema šanse, jer kada uđem u Samsung App i idem na SEARCH nema je i nema. Možda neko zna čak kako da je instaliram na SAMSUNGU, bio bih vrlo zahvalan, razlika između njih je što LG ima WEB OS, a SAMSUNG je samo smart, ali to ne bi trebalo da ima veze, zar ne?!
Imam inače TRIO GOLD PREMIUM paket i oba recievera su CISCO PDS3K a modem mi je UBEE, s'tim što sam dokupio dodatni TP LINK router sa 5 antena jer je u pitanju kuća i WiFi je bio slab u nekim delovima kuće. Uspeo sam bežično da povežem router sa modemom i sada je veza ok, tj sada ih imam dve... I o da ne smaram dalje da li neko može da mi kaže kako da instaliram EON na Samsung TV-u, mogu da navedem i model (F6400AK, tako nešto, onaj uz koji idu dva daljinska od kojih je jedan so za smart i voice funkcije, i uz taj TV se dobijaju dva para PRAVIH 3D naočara sa onim malim baterijama...
Pozdrav I ako ja nekako mogu da pomognem, tu sam društvo

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Pa taj Samsung je sigurno star preko 5 godina. Ne nadaj se EON-u.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Pa taj Samsung je sigurno star preko 5 godina. Ne nadaj se EON-u.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Nije star ni tri godine, msm model, još uvek je u garanciji, kupljen je pre 20 meseci, još uvek u garanciji. I taj ima mnoge stvari koje ovaj drugi LG nema. Napisaću tačan broj modela pa ako se neko razume, ima 49'' I ima ono teško metalno krst postolje koje se okreće i levo desno i gore dole...

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Čim je fhd 3d star je. Ja sam na prvom LCD imao i 2 tjunera... i da, veoma ružno od proizvođača što dižu ruke od firmvera za (malo) starije modele, čak iako su hardverski jači od novijih. Takođe, ružno i što EON ne naprave za "starije" verzije firmvera (konkretno, meni je problem sa WebOS).
 
Poslednja izmena:
Čim je fhd 3d star je. Ja sam na prvom LCD imao i 2 tjunera... i da, veoma ružno od proizvođača što dižu ruke od firmvera za (malo) starije modele, čak iako su hardverski jači od novijih. Takođe, ružno i što EON ne naprave za "starije" verzije firmvera (konkretno, meni je problem sa WebOS).
Eto vidiš a kid mene je suprotno. Kada sam zvao SBB oni su mi rekli da će za Samsung modele nešto kasnije stiže podrška a radi firmware za taj TV, baš je skinuo najnoviju verziju pre par nedelja, oko mesec dana. Nije to toliko star TV, sada ću da pustim link jer znam da ga ima u GIGATRONU i da je dosta skuplji od nekih 4K modela

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Koj telefon imas? Jesi probao da castujes sa telefona na tv? Ja to radim na mom i radi savrseno.
 
Dovoljno je da su oba uredjaja povezana na isti wifi ruter. Instaliraj eon na taj huawei i pokreni ga. Kad pustis bilo koj kanal pojavice ti se opcija za cast koja izgleda ovako
6d68bdafdced7da34f89df6517b5cd94.jpg


Pritisni to, povezace ti se sa tv-om i gledaces sliku na tv naravno u full hd rezoluciji.
 
Ej hvala puno, puno, puno. Znam tu opciju a da li mozda znaš neki divx player koji ima istu funkciju, pošto me nekada zeza LG SMART SHARE, valjda zato što je TV povezan i žično i bežično, kao i PC, pa nekada pravi problem kod share filmova, dok npr na Samsungu nikada nemam taj problem iako on ima slabiji net signal?!
Nmg ovde na benchmarku da stavim sliku na profil i sl, jel to ne može zato što sam nov ili mora sa kompa?!
Izvini što idem off topic Ali vidim da se razumeš odlično I još jednom hvala puno...

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Hvala puno...
A reci mi, molim te, zašto na svim forumima imam svoju avatar sliku samo na ovom mi stoji prazno i izvinjavam se svima sto idem u off topic, ali tražio sam temu o ovome za nove korisnike i nisam mogao nigde da nađem podešavanja profila...
Odoh da pogledam link koji su mi poslao I video materijal...

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Hvala puno...
A reci mi, molim te, zašto na svim forumima imam svoju avatar sliku samo na ovom mi stoji prazno i izvinjavam se svima sto idem u off topic, ali tražio sam temu o ovome za nove korisnike i nisam mogao nigde da nađem podešavanja profila...
Odoh da pogledam link koji su mi poslao I video materijal...

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
Brale imas na sajtu podrzane modele televizora.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno