Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To gde je problem to mene ne zanima, ja samo zelim da mi radi kako treba, a kumio sam ih i molio da to srede i naravno nista nisu hteli da urade. A da nije lokalni problem i da im se mreza raspada na mnogo mesta baci pogled na njihov forum.
 
Bacanje pogleda na njihov forum ne znaci nista, telekom nema svoj forum pa ni ne mozemo da vidimo koliko bi tu bilo nezadovoljnih korisnika a bilo bi ih i vise jer imaju vise korisnika ukupno plus sto i na ovom forumu postoji adsl tema gde ima mnogo nezadovoljnih i uvek ce ih biti.
 
Znam ja to sve, i to je zalosno sto su korisnici potpuno nezasticeni i sto mogu da nam poturaju sta god im se cefne. Nego, mlatimo samo praznu slamu.
 
Da li ti stvarno misliš da bilo koji ISP kome se mreža raspada podiže ovoliko brzine?Ako je tako onda netreba da rade,uopšte.Procentualno su najviše podigli brzinu paketu koji se najviše koristi!Što automatski znači neuporedivo veće opterećenje na celoj mreži!Ne verujem da je situacija baš takva,ali videćemo uskoro.
 
Ukoliko ne prosire kapacitete za ovo novo povecanje (sa njim cu imati 16/1.5) doci ce do mnogo velikih zagusenja, iako je zagusenje od novembarskog povecanja brzine dovelo do opterecenja mreze. Ja se samo nadam da ce se ping vratiti u normalu oko polovine marta (kao prosle godine) kada otopli, posto sam primetio da njima pored zagusenja ping skace i usled niskih temperatura.
 
Poslednja izmena:
Nisu njima linkovi zagušeni (citat dole), već je problem do tvog čvorišta. Da l' previše korisnika, da l' loša infrastruktura, pojačivači, spliteri... šta već. Na lokalnom nivou je problem, a on se u pojedinim delovima grada samo pogoršava jer k2k (krov na krov kabl varijanta) od prethodnih provajdera koje je SBB kupio, postala nesigurna. Al' ne želim više da ti stajem na muku jer znam kako je to kad net loš net konstantno ubija u pojam i istini za volju nemaš mnogo opcija. Ili nastavi da smaraš ili raskidaj ugovor.

IT_DooX - Koordinator tehnickih ekipa @SerbiaBroadband
Mogu da tvrdim da SBB linkovi nisu zaguseni, gledam grafike svaki dan, znaci da je matematika barem sto se tice optike ka inostranstvu dobra u ovoj firmi.
http://www.elitesecurity.org/p3060323
 
Poslednja izmena:
Realno, nemas argumente da pljujes na SBB. Shvatam ja tebe da si ogorcen jer zbog pinga ne mozes da igras odredjene igrice (FPS i slicne koje zahtevaju izuzetno mali i stabilan ping), ali SBB ti takav ping nije ni garantovao :)

Argument da ih popljuju imaju ljudi kojima net cesto puca, koji cesto ostaju bez istog, koji ne mogu da ostvare ni priblizne brzine deklarisanima i slicno. A ima i takvih ljudi ovde na forumu, sto se vidi iz raznih tema. krastavac, kod nas ne postoji savrsen provajder, tj. kod svakog postoji odredjeni broj veoma nezadovoljnih korisnika.
 
zagusenje ako i postoji moze biti samo na cvoru sa kojeg ti dobijas signal, a to mozes proveriti tako sto ces uzeti da pingujes default gateway, procitas na konekciji koji je. U realnim uslovima trebalo bi ping da bude bez ijednog gubitka paketa, na bilo koji broj paketa, i ne bi smeo ping da bude veci od prosecnih 10ms recimo. Podrazumeva se da ti u tom momentu ne radi nista na internetu i da konekcija nije opterecena.

Pa da
HTML:
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=15ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=7ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=11ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=10ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=18ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=18ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=12ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=21ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=19ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=34ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=9ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=25ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=4ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=8ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=7ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=33ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=10ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=7ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=5ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=9ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=14ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=11ms TTL=255
Reply from 178.149.152.1: bytes=32 time=9ms TTL=255

Realno, nemas argumente da pljujes na SBB.
Sa ovim zavrsavam diskusiju. Hvala na razumevanju.
 
Poslednja izmena:
Pa ok, imas losiji ping zbog pojacanog saobracaja na tvom CMTS portu, ali internet ti radi brznom koju je SBB oglasio zar ne? Samo kazem da oni nikom ne garantuju dobar ping, i da zbog toga to nije validan argument da ih pljujes. U sustini, onako pravno gledano, ti si nezadovoljan zato sto oni nisu ispunili ono sto si ti ocekivao, a ne zato sto nisu ispunili ono sto su oni oglasili da prodaju :)
 
A cekaj, sta ja da radim sa ovih 12 megabita koje sada imam? Online igre laguju, skype laguje, streamovi zakucavaju. Jednostavno uz ovakav ping i cesto pucanje veze ovaj internet mogu samo da koristim za torrent download a meni to ne treba. Necu vise da se upustam u diskusije,ne znam ni zasto sam to prvobitno i uradio, valjda sam mislio da ce da mi bude lakse kada se pozalim ali ispade da je jos gore :)
 
Pa nisam video da se zalis i na pucanje veze. Mislio sam samo da imas nestabilan ping (tipa da ti varira od 10 do 100 i kusur ms). Ako ti puca veza ucestalo to je druga stvar.
 
Primer na brzaka i log modema. Hteo sam ja i da raskinem ugovor bez penala posto vec nece da srede situaciju ali nece ni da cuju. Jednostavno ukoliko mi se do polovine marta ne sredi internet prestacu da im placam i necu im platiti 10000din za raskid ugovora pa neka me tuze.
 

Prilozi

  • googleping.jpg
    googleping.jpg
    102 KB · Pregleda: 191
  • logmodema.jpg
    logmodema.jpg
    66.8 KB · Pregleda: 210
Poslednja izmena:
Mrzi me sada da trazim na prethodnim stranama - da li si proverio parametre modema? Kakvi su ti SNR, downstream power level i upstream power level?
 
Svi parametri su super, signal mi je 0.0 do 0.5 sto je idealno, ali pogledaj u gornjem postu dodao sam log modema.
 
Poslednja izmena:
Ti logovi obicno nemaju veze sa problemima. Downstream power level ti je oko 0? A kakva su ostala dva paramrtra? Signal to noise ratio (SNR) i upstream power level?
 
Ooo te greske itekako imaju znacaja.
 

Prilozi

  • signal.bmp
    659.3 KB · Pregleda: 238
Da, podaci su bukvalno savrseni. Sto se tice gresaka, imam ih i ja pa mi sve radi savrseno. Ping ka bgd serveru konstantno < 20, mozda jedan u 200-300 paketa skoci, sto je prakticno zanemarljivo.
 
Ajde ako te ne mrzi ispinguj malo google, cisto da vidim kako to izgleda kod tebe.
 
Sada nisam u Beogradu, trenutno sam za racunarom koji koristi adsl telekoma srpske (mtel). A to ti nije od neke koristi. Inace ja u Beogradu koristim Ikom. Pricali smo bas na temu tih gresaka ovde na forumu (Ikomova tema). Neki ljudi koji imaju te greske na modemu imaju probleme, dok neki nemaju. Tako da je ocigledno nesto drugo uzrok problema :)
 
Hehe ok hvala. Nista, preostaje mi da se nadam da ce toplo vreme doneti i bolji ping, ukoliko ne, ja im ne placam vise i neka poskidaju sve, prekrstim se i predjem na ADSL a ako ne bude ni on radio kako treba onda se vracam na wireless koji mi i nije bio toliko los :)
 
Ti si se samo zeznuo sto si potpisivao ugovor sa SBB, a brzina ti nije bitna koliko ping. Ukoliko ti je pouzdanost neta (npr. mali ping bez pucanja veze) najbitniji onda definitivno treba bezati od bilo kakvog ugovora. Sad ti je najgore sto kad predjes na Telekom, sleduje ti bar 12 meseci ugovora sa njima. Pokusaj da ganjas nekog adsl provajdera koji ne zahteva ugovor, ili ako SBB proradi kako treba onda se drzi njih, ali pre isteka ugovora obavezno idi kod njih da im kazes da ne zelis automatsko produzenje (obicno automatski produze, jer valjda tako pise u ugovoru). Kad ne robijas ni jednom ugovoru, onda ti je lako da menjas provajdere kad pocnu da te zezaju. krastavac, jeste da ces imati manje brzine nego pod ugovorom, ali za online igranje ti velike brzine i ne trebaju.
 
Kako ovo primamljivo zvuci...

100/4 zaista zvuci primamljivo ali za cenu od skoro 70 eura je preskupo. Poredjenja radi, zakup prostora od 3GB (Rapidleech) na serveru u Holandiji sa brzinom downloada i uploada od 1 Gbit unlimited placam smesnih 3 dolara na mesecnom nivou i jos oni zarade na ta moja 3 dolara...
 
Poslednja izmena:
100/4 zaista zvuci primamljivo ali za cenu od skoro 70 eura je preskupo. Poredjenja radi, zakup prostora od 3GB (Rapidleech) na serveru u Holandiji sa brzinom downloada i uploada od 1 Gbit unlimited placam smesnih 3 dolara na mesecnom nivou i jos oni zarade na ta moja 3 dolara...

Kakve ovo ima veze sa kucnim korisnicima ?
 
A oko mene ljudi kukaju kako nemaju sreće pa da mogu preći na SBB. Osuđeni su na Vektor, za Lelekom moraš imati "vezu" da bi dobio DSL, IPTV a ja već godinama koristim Wireless kod lokalne firme koja pruža uslugu i radi sve kao satić. Nije sve samo u imenu firme, i "mali" rade posao, ali rade ga poštenije jer žive od te usluge, a ovi "veliki", mogu se bahatiti i pružena im je mogućnost da muzu raju za uslugu. Jer ako ti nećeš ima ovaca koje će potrčati brže bolje kod njih.. jer imaju ime, imaju tržište, ponudu.. a kvalitet je.. pa koga briga.. potpiši ugovor, plati do tog datuma do kad je naznačeno na uplatnici i ako uputiš poziv da ne radi nešto, oni će uvek biti u pravu, do vas je greška..
Ja ovo
1786095400.png
plaćam 1500 dinara mesečno, neko će reći puno je, malo je.. a ja ću reći da sam zadovoljan.. jer mi sve radi u bilo koje doba dana i noći.. da mi SBB dođe ujutru u ulicu i da počne da razvlači cabal i da mi nudi džabe, za 1 dinar, bez ugovora.. ne menjam za ništa. A X ljudi kod mene pati za tim da je na SBB, a nisu svesni koliko su sretni sa ovim što imaju i da im to radi kao satić..
 
Kakve ovo ima veze sa kucnim korisnicima ?

Ima veze u tom smislu sto jasno pokazuje da bi i kod nas cena interneta mogla da bude 3 dolara za 1Gbit neogranicenog protoka (kada bi se provajderi odrekli extra, extra profita) i da jos moze da se i zaradi na ta 3 dolara i to jos uz agregaciju od 16/1 (na mom serveru smo prikljuceni nas 16).
 
To sto si rekao ne moze :)
Tamo gde je moguc Gb/Gb net, vec postoji najbolja moguca infrastruktura, i provideri samo naplacuju protok. Znam konkretno da je u J. Koreji kao i u Finskoj drzava subvencionisala DEBELO (ili cak izgradila) tu infrastrukturu, tj. provideri nista nisu ulozili vec sada samo koriste besplatno istu i naplacuju protok.
Kod nas znaci prvo treba skroz da se izmeni mreza :( Pa tek onda mozemo da pricamo o tim brzinama, ali samo da pricamo (ne znam kakva je situacija oko samog protoka tj. cene).

A iskreno nekako ne vidim da bi nasa drzava subvencionisala izgradnju internet infrasutrukture (a i nije nam prioritet!). I da subvencionise, koliko njih treba da se ugrabi izmedju :D
 
Primer na brzaka i log modema. Hteo sam ja i da raskinem ugovor bez penala posto vec nece da srede situaciju ali nece ni da cuju. Jednostavno ukoliko mi se do polovine marta ne sredi internet prestacu da im placam i necu im platiti 10000din za raskid ugovora pa neka me tuze.

Brate pa ovo nije nista.
Znas kako meni ide?

50
50
52
120
150
pa preskoci
50
150


Ti si jos super :)
 
Bice zanimljivo ako sve ovo na kraju bude jedna velika mosa :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno