»RSS Benchmark sajt

Strana 6 od 1785 PrvaPrva ... 234567891016561065061006 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 76 do 90 od ukupno 26771

Tema: SBB - Generalna diskusija

Member Avatar korisnika JohnnySM
        Na forumu od
        Aug 2006
        Poruka
        536
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon 64 X2 5000+ @ 2,6 GHz - BOX
        • MoBo: MSI K9N Neo-F V2 nForce 520
        • RAM: 4 GB DDRII @ 800 MHz
        • VGA: Gigabyte nVidia GeForce 8500GT 256MB GDDR2
        • MON: BenQ G2420HD 24" Full HD
        • HDD: WD2000JB 200GB, WD5000AAKS 500GB, Samsung HD154UI 1,5TB
        • OPT: NEC ND-4550A DVD-RW / TSSTcorp DVD-RW
        • Case: Chieftec LBX-01B-B-B / Chieftec 400W
        • SND: Creative Sound Blaster Live! 5.1 Digital / Genius SW-5.1 Home Theater
        • LAP: Asus N50Vn
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Trust KB-1450 / Logitech Performance Mouse MX™
      3. Cek cek, pa naravno da podstanar moze da potpise ugovor na svoje ime ako zeli, zasto ne bi mogao? Ne mora da ide direkt u postpaid 12, moze samo postpaid da uzme. Stavise, to je bolje po vlasnika stana, jer ako podstanar digne modem i ode sa zaduzenjem, vlasnik stana prilozi dopis u kojem pod punom pravnom i materijalnom odgovornoscu tvrdi da sa tim ugovorom nema nista i da zeli da se isti raskine. S obzirom da se za podstanarske ugovore uzimaju JMBG i broj telefona podstanara, onda se isti i tereti pa i tuzi za pare koje duguje SBB-u, a ne vlasnik stana.

Sad, drugo je ako vlasnik stana ne zeli da dopusti podstanaru da potpise ugovor, to je nesto drugo, ali za to nije kriv SBB. Ja sam u sest godina promenio dva stana, u prvom sam imao postpaid 12, dogovorio se normalno sa vlasnicima, cak su oni taj internet i nastavili da koriste, a sad imam isto postpaid 12 i u drugom stanu. Da ne govorimo to da, ako kojim slucajem se desi da moram da se selim na drugu adresu, SBB proverava tehnicke mogucnosti prikljucenja na drugoj adresi, ako ne postoje tehnicke mogucnosti, onda ti daju i tu opciju da raskines ugovor bez obzira sto je sa ugovornom obavezom, bez placanja ugovorne kazne. Selis se i to je to, ne mogu te terati da placas ugovornu kaznu ako se selis, a oni nemaju na drugoj adresi mrezu. Sve ovo govorim iz iskustva.
        Menjao JohnnySM : 16.02.2012. u 21:08
        "We are a selfish, base animals, crawling across the earth. But because we've got brains, if we try real hard, we can occasionally aspire to something that is less than pure evil."

Member Avatar korisnika loce
        Na forumu od
        May 2008
        Poruka
        111
      5. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K+ noctua nh u12p se2
        • MoBo: asus p8p67
        • RAM: patriot 2x4 gb
        • VGA: gigabyte gtx570 oc windforce
        • MON: benq xl2411t
        • HDD: kingston 240 v300, wd 640 aals, wd1001fals
        • OPT: pioneer
        • Case: tt armor+ mx, pc pcs 610w
        • SND: asus xonar dg, senn hd 477, hd 518, logitech x230
        • Ostalo: g 500, g 15, sidewinder x5
      6. Citat Citiram korisnika: Teras Pogledaj poruku
        Od kada sam potpisao dvogodisnji ugovor sa SBB-om proslo je 13 meseci, od tih 13 meseci internet mi je 6 meseci radio ocajno (i dalje radi) a prvenstveno sam ga uzeo za online gaming. Sa velikim i nestabilnim pingom koji takozvani SBB-ov "kablovski" internet ima je nemoguce igrati bilo sta online bez frustracija. Kada mi istekne ugovor NIKADA vise na SBB pa da ponude i 100 mb/s za 10 evra dzaba im. Lopovska firma.
        ista prica i kod mene

Banned
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        6.063
      8. Moja mašina
        • CPU: i7 860 @ 4 GHz Prolimatech Megahalems (HT off) / @1.28v
        • MoBo: Gigabyte GA-P55-UD3R
        • RAM: Mushkin 2x8 GB Silverline 1820 MHz CL10/ 1.62v
        • VGA: Asus 7950 TOP DirectCu II v2
        • MON: Dell UltraSharp U2312HM
        • HDD: Samsung F3 500 GB (sistem); WD 1TB sata2 Green Power;Samsung HD154UI 1.5 TB sata
        • OPT: Asus DRW-20B1ST
        • Case: Chieftec BA-01B-B-B Big Tower; Corsair TX-650
      9. Citat Citiram korisnika: JohnnySM Pogledaj poruku
        Cek cek, pa naravno da podstanar moze da potpise ugovor na svoje ime ako zeli, zasto ne bi mogao? Ne mora da ide direkt u postpaid 12, moze samo postpaid da uzme. Stavise, to je bolje po vlasnika stana, jer ako podstanar digne modem i ode sa zaduzenjem, vlasnik stana prilozi dopis u kojem pod punom pravnom i materijalnom odgovornoscu tvrdi da sa tim ugovorom nema nista i da zeli da se isti raskine. S obzirom da se za podstanarske ugovore uzimaju JMBG i broj telefona podstanara, onda se isti i tereti pa i tuzi za pare koje duguje SBB-u, a ne vlasnik stana.

Sad, drugo je ako vlasnik stana ne zeli da dopusti podstanaru da potpise ugovor, to je nesto drugo, ali za to nije kriv SBB. Ja sam u sest godina promenio dva stana, u prvom sam imao postpaid 12, dogovorio se normalno sa vlasnicima, cak su oni taj internet i nastavili da koriste, a sad imam isto postpaid 12 i u drugom stanu. Da ne govorimo to da, ako kojim slucajem se desi da moram da se selim na drugu adresu, SBB proverava tehnicke mogucnosti prikljucenja na drugoj adresi, ako ne postoje tehnicke mogucnosti, onda ti daju i tu opciju da raskines ugovor bez obzira sto je sa ugovornom obavezom, bez placanja ugovorne kazne. Selis se i to je to, ne mogu te terati da placas ugovornu kaznu ako se selis, a oni nemaju na drugoj adresi mrezu. Sve ovo govorim iz iskustva.

Ovo nek stavi neki mod u sticky pa da procitaju ovi podstanari sta i kako ...

Member
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        141
        Ista prica i kad nisu uvecavali i sad kad uvecavaju...uvek se neko buni...uvek nekom nesto ne odgovara...zamisli kad bi svako dosao sa svojim zahtevom...iiii koliko bi tu razlicitih ugovora bilo...sad cu ja nesto da smislim zasto nisu omogucili? i odmah sutra zovem i trazim razgovor sa sefom!

Nego korisnik sam MIX paketa i ukoliko dodje do povecanja dobro je a verujem i da ostali nece biti uskraceni tako da...

Banned
        Na forumu od
        Dec 2011
        Poruka
        195
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 2500k 4.6GHz-1.35V\Cooler Master Hyper 212 EVO
        • MoBo: Asus P8P67 Evo
        • RAM: 2x4 GB Patriot Signature 1600MHz DDR3
        • VGA: Powercolor HD6950 2GB 915/1350
        • MON: Samsung P2450
        • HDD: 2TB Samsung F4
        • OPT: neka...
        • Case: Cooler Master Haf 932 Advanced\Chieftec 750W CFT-750
        • SND: neki lepi logitech 5+1 surround
        • LAP: Acer Aspire D257 10'' Intel Atom N570, 2GB, 500GB
        • INET: DSL
        • Ostalo: Supruga, macke Logitech G110\Razer DeathAdder\Razer Mantis Yamaha Fazer FZS 600/600cc/98 HP
      13. divni sbb... steta sto sad imam budjavi adsl... nadam se da ce da bude sbba u zemunu...

Moderator Avatar korisnika Djilkosh_Ns
        Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        24.569
        Citat Citiram korisnika: peja Pogledaj poruku
        Pa na prepaidu ne moraš da uplaćuješ svakog meseca, znam ljude koji uplate svaka 2-3 meseca. Koristiš mesec dana, skineš sve što hoćeš i onda pauziraš mesec-dva, pa opet tako.
        Zar nije prepaid uplatis 1-2-5-10gb i koristia dok ne potrosis?
        Ja placam oko 1500 taj najmanji i imam 3mb sto mi je sasvim dovoljno, ali kad vec povecavaju ove na 10mb, mogli bi i ove na 4mb.

Member
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        5.386
        To je druga vrsta prepaida, ja govorim o tom flat prepaidu.
        Povećaće verovatno i njega.

Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        24.569
        E taj ja imam mada nisam znao da se zove prepaid

Member
        Na forumu od
        Oct 2005
        Poruka
        2.254
        Pa sto ga placas onda svaki mesec, ako ti ne treba? Ako imas prepaid niko te ne tera da placas svaki mesec. Mozes opusteno da jedan platis, pa napravis pauzu, pa opet platis itd.

edit: Da rascistimo: da li imas trenutno 2mbps ili 4mbps za 1500 dinara? Posto ne postoji 3mbps za taj novac. Ako imas 2mbps onda si na prepaidu.
        Menjao Nothingman : 17.02.2012. u 00:10

Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        24.569
        Oko 320-360kb/s mi skida pa mi ti reci onda koliko je to? Ja sam rekao 3, jer 2 nije sigurno...a nekad ode i vise bude i 400, a nekad bude i 270... Jedan mesec mi je bio 400 i nesto download, ali vec sledeceg se vratio na 300...
        Menjao Djilkosh_Ns : 17.02.2012. u 02:25

Banned
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        6.063
      20. Moja mašina
        • CPU: i7 860 @ 4 GHz Prolimatech Megahalems (HT off) / @1.28v
        • MoBo: Gigabyte GA-P55-UD3R
        • RAM: Mushkin 2x8 GB Silverline 1820 MHz CL10/ 1.62v
        • VGA: Asus 7950 TOP DirectCu II v2
        • MON: Dell UltraSharp U2312HM
        • HDD: Samsung F3 500 GB (sistem); WD 1TB sata2 Green Power;Samsung HD154UI 1.5 TB sata
        • OPT: Asus DRW-20B1ST
        • Case: Chieftec BA-01B-B-B Big Tower; Corsair TX-650
      21. A upload ?

Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        24.569
        Oko 20kb/s +/-

Inace kad sam se doselio u drugi kraj grada gde zivim trenutno u ovoj zgradi gde sam sam imao non stop neke probleme, te prejak signal (download bio gori od dialup-a oko 1kb/s ) te preslab signal i onda mi je odjednom tako mi skacu brzine, nit znam zasto, ali se ne bunim vise, samo kad mi ne radi net pitam sta se desava i oni kazu, pitaju hocu li da mi posalju nekog, rekoh nema veze ne gori mi pod nogama, tako da ja zadovoljan

VIP member Avatar korisnika M_M
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        2.470
      24. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 3900x, Noctua NH-D14
        • MoBo: Asus Crosshair VI Hero
        • RAM: 2x8GB DDR4 3466CL14 G.Skill
        • VGA: Gigabyte GTX1080ti OC
        • MON: 24" DELL 2407WFP-HC
        • HDD: Samsung 960 EVO 500GB + 1TB 860 EVO
        • OPT: LG BDDVDRW CH10LS20
        • Case: CoolerMaster 690 + Corsair HX750
        • SND: Logitech X-540 5.1
        • Ostalo: APC SmartUPS SUA1000i, Logitech C930 HD webcam
      25. Sa flat prepaidom imaš fleksibilnost da ne platiš kada ti net ne treba, ali sa druge strane imaš manju brzinu od ugovornog postpaid-a. Dakle nešto dobijaš a nešto gubiš, i to je OK. Sa postpaid-om imaš ugovornu obavezu i plaćaš mesec za mesecom čak i kada net ne koristiš, ali dobijaš zauzvat veću brzinu.

Ljudi su alavi (iako im realno veća brzina ne treba barem 99% vremena) i hteli bi da imaju sve u isto vreme, i fleksibilnost prepaida i brzine postpaida. Pa ne može sve istovremeno, ili ovo ili ono.

A što se podstanara tiče, gazda je gazda i njegova je poslednja. Ne mislite valjda da će da potpiše za ugovor na 24m, a vi odperjate par meseci kasnije i on nastavi da plaća a ne koristi. Budite realni, "tražite leba preko pogače", da ste vi gazde isto biste tako razmišljali. Bio sam i ja podstanar punih 7 godina (do pre par godina) pa znam kako je.

Strpite se, pa nije da vam ta dodatna 2mbit-a baš toliko trebaju? Kad budete svoj na svome, uzmite 24mbit paket kod SBB-a ako vam toliko treba internet da skidate filmove (jer ne vidim za šta drugo čoveku treba tolika brzina!).

Member Avatar korisnika MagicMaster
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        6.119
        Imaš dve vrste postpaida.

Sa i bez obaveze. Ono bez obaveze je nešto izmedju sa brzinama, i možeš da prekineš i da se vratiš na prepaid kad god poželiš.

Može gazda da mu uzme običan post paid, pa kad otperja, on ga otkaže. A možda će i sledeći stanar da koristi net.

Member Avatar korisnika pilac
        Na forumu od
        Mar 2008
        Poruka
        1.843
        Koliko sam cuo, najmanji paket ce biti 10Mb, a 100 Mb ce biti oko 6k RSD......

Strana 6 od 1785 PrvaPrva ... 234567891016561065061006 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •