Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, to sam već uradio pre par dana, ali bih ipak da vidim potrošnju iz prethodnih meseci pošto ih ima poprilično.
 
A što da zoveš njihovu tehničku podršku kada možeš preko Moj SBB sam da obrišeš uređaj?

Malo kasnim sa odgovorom..obaveze..
Pa morao sam da zovem jer nisam mogao da se ulogujem na Moj SBB.
Nakon sto su doterali server sve je po starom, mogu da obrisem dva uredjaja mesecno.
Moram da pazim da uvek ostavim jedno mesto slobodno zbog Opere, da mogu da se logujem posle apdejta..:smash:
 
Treba da uvedem u svom stabu tv + net od sbb-ea. Posto imam jedan tv a u stanu 3 prikljucka hteo sam da trazim jos dodatna 2 resivera pa da dao mojima da bi mogli na 4 i 5 tv da se prikljuci. Da li je to izvodljivo tj sta mislite da li mogu traziti od njih da mi sprema 2 resivera (ona mala) kao ubacicu tu tv isto pa onda mojima da odnesem i povezem za ta druga 2 tv-ea gde bi onda bilo 3+2. Jeste da se ta 2 crt-ea ni ne gledaju cesto ali opet bezveze nam stoje a da doplacujemo jos jedan paket to je bacanje para i ovako pomisao 2900din posle 6 meseci muka me hvata. Bolje cenu da smanje nego sto povecavaju brzinu.
 
Ako u tom drugom stanu nemas SBB, ne vredi ti nista da dobijes dva mini resivera.
 
Treba da uvedem u svom stabu tv + net od sbb-ea. Posto imam jedan tv a u stanu 3 prikljucka hteo sam da trazim jos dodatna 2 resivera pa da dao mojima da bi mogli na 4 i 5 tv da se prikljuci. Da li je to izvodljivo tj sta mislite da li mogu traziti od njih da mi sprema 2 resivera (ona mala) kao ubacicu tu tv isto pa onda mojima da odnesem i povezem za ta druga 2 tv-ea gde bi onda bilo 3+2. Jeste da se ta 2 crt-ea ni ne gledaju cesto ali opet bezveze nam stoje a da doplacujemo jos jedan paket to je bacanje para i ovako pomisao 2900din posle 6 meseci muka me hvata. Bolje cenu da smanje nego sto povecavaju brzinu.
Daće ti oni još dva risivera ali ćeš da ih plaćaš svaki mesec. U drugom stanu moraš da imaš priključak da bih ih koristio.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Treba da uvedem u svom stabu tv + net od sbb-ea. Posto imam jedan tv a u stanu 3 prikljucka hteo sam da trazim jos dodatna 2 resivera pa da dao mojima da bi mogli na 4 i 5 tv da se prikljuci. Da li je to izvodljivo tj sta mislite da li mogu traziti od njih da mi sprema 2 resivera (ona mala) kao ubacicu tu tv isto pa onda mojima da odnesem i povezem za ta druga 2 tv-ea gde bi onda bilo 3+2. Jeste da se ta 2 crt-ea ni ne gledaju cesto ali opet bezveze nam stoje a da doplacujemo jos jedan paket to je bacanje para i ovako pomisao 2900din posle 6 meseci muka me hvata. Bolje cenu da smanje nego sto povecavaju brzinu.

Ja ovo ništa ne razumem...
 
Koliko je vama prebacen IP iza CG NAT-a? onaj iz internet podrske kaze vecina, ja sam mu odgovorio da nije tako da je manje od 5% i da pod hitno zahtevam da mi se skine ista, ili ce sva SBB oprema da zavrsi i KONTEJENERU!

superset ne moze da se iskljuci do kraja meseca pa sad cekam da vidim da li ce to pomoci

juce kao za inat mi je trebao port forwaring i racunari mi nisu radili 8h jer nisma mogao da ih preumserim na moj IP! strasno kako iko moze da te da IP iza NAT a da ti ne javi i obavesti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Poslednja izmena:
Koliko je vama prebacen IP iza CG NAT-a? onaj iz internet podrske kaze vecina, ja sam mu odgovorio da nije tako da je manje od 5% i da pod hitno zahtevam da mi se skine ista, ili ce sva SBB oprema da zavrsi i KONTEJENERU!

superset ne moze da se iskljuci do kraja meseca pa sad cekam da vidim da li ce to pomoci

juce kao za inat mi je trebao port forwaring i racunari mi nisu radili 8h jer nisma mogao da ih preumserim na moj IP! strasno kako iko moze da te da IP iza NAT a da ti ne javi i obavesti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Meni isto sinoc prebacili na CG NAT. Moze li ovde nesto da se uradi? Da li vredi zvati SBB i traziti nazad javnu IP adresu?
 
Moze da se plati 600 din za staticnu javnu ip adresu svaki mesec.
 
Znas kad cu da platim za javnu IP, NIKAD
ionako placam glupav ratrdiran, centralizovan komunjarsko lopovski TV u vlasnistvo domacih *****a koji ne gledam
 
Ljudi šta se ovo dešava sa SBB-om? Tako loše radi net da nije normalno. Pogledajte rezultate:
42cafc7e471030c39640df095ddf41ec.jpg


Prijavio sam kvar, oni kažu sve su proverili i signal je dobar. Nisu dolazili do mene.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Računar kablom povezao, i probao? Wifi može biti problem...

Sent from my MI 3W using Tapatalk
 
Isto i sa kablom. Non stop me upload zeza. Download i radi kako treba.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Daće ti oni još dva risivera ali ćeš da ih plaćaš svaki mesec. U drugom stanu moraš da imaš priključak da bih ih koristio.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Ima zgrada SBB i lepo sprovedeni prikljuci u svim sobama.
3 su besplatna po njihovim pravilima. A ja cu u svom stanu imati bar za sada samo jedan resiver za 1 tv. Ali sam hteo da kada se budem cuo sa njima i potpisao ugovor da trazim ukupno 3 resivera (ona 2 minija) pa da dam to mojima koji imaju 3 tv-ea ali 2 se ne koriste pa sam mislio ta 2 da iskoristim kod njih u stanu. I izbegnemo dodatne troskove za 5 tv-ea.




Ako u tom drugom stanu nemas SBB, ne vredi ti nista da dobijes dva mini resivera.
Nemam jos zvanicno, tek treba da uzmem ugovor na sebe.


U sustini me zanima ako oni dodju u stan, vide da postoje 3 prikljucka ali postoji samo jedan tv da li ce mi oni dati i da druga 2 resivera ili su u fazonu kada budes imao jos 2 tv-ea zovi pa cemo doci da ti namestimo.
 
Sve i da imas 3 televizora tu, oni ce ti tu ugraditi. Ti ne mozes da odes na drugu lokaciju i resivere stavis tamo. Na cega bi ih spojio? Kad tamo nemas signal SBB-a?

Nece ti dati ako kazes ja cu sutra kupiti jos dva. Doci ce oni sutra.
 
Jedino ako ima nelegalni prikljucak onda moze da ih spoji na taj nelegalni kabal i tako gleda na dve lokacije sa jednom predplatom. Teoretski. Sad ne znam dal risiveri imaju mac adrese koje su vezane za odredjena cvorista pa bi primetili uljeza. Jedino ako su roditelji stan do njega onda nema sanse da ga provale da ne placa preplatu. Al za svaki slucaj ne daju risivere bez tv.
 
Poslednja izmena:
Kod mene u Kg ne daju besplatno još 2 risivera već ih naplaćuju dodatno na mesečnom nivou. Čuo sam da će da daju besplatno kad ukinu analognu a to ko zna kad će biti. Ja imam jedan d3 i još 2 tv sa analognom. I da, ne ugrađuju risivere ako nemaš televizore.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Jel u NS ukinuta analogna? Ne gledam tv, pa ga nisam palio jedno mesec dana, ali ukljucih kad je bila kosarka i uvek je bilo kanala pre nego sto prebacim na STB, a sad nijedan.
 
Da li daju (iznajmljuju) samo dodatne risivere ili moze da se dobije i dodatni CAM modul/kartica?
 
Jedino ako ima nelegalni prikljucak onda moze da ih spoji na taj nelegalni kabal i tako gleda na dve lokacije sa jednom predplatom. Teoretski. Sad ne znam dal risiveri imaju mac adrese koje su vezane za odredjena cvorista pa bi primetili uljeza. Jedino ako su roditelji stan do njega onda nema sanse da ga provale da ne placa preplatu. Al za svaki slucaj ne daju risivere bez tv.

Pre nepuna dva meseca kada su me prikačili na SBB (Duo Gold Extra), instalirali su opremu i čekali smo desetak minuta uz obrazloženje: "Još ti iz centra nisu pustili kanale iz HD paketa, VoD i D3GO. Zvao sam ih telefonom i rekli su da će za 5 minuta biti sve OK ..."

Objasnili su mi a ako bi hteo npr. da uzmem HBO, to bi se tehnički rešilo u SBB-u kroz mrežu bez dolaska tehničara niti bi bilo potrebno da im odnesem STB i CAM modul na bilo kakav update.

Dakle, NELEGALNI priključak + STB ili CAM modul su nemoguća kombinacija, osim možda ako se radi o dva susedna stana između kojih postoji rupa a kroz rupu ide koaksijalni kabal ...
 
Poslednja izmena:
Kod mene u Kg ne daju besplatno još 2 risivera već ih naplaćuju dodatno na mesečnom nivou. Čuo sam da će da daju besplatno kad ukinu analognu a to ko zna kad će biti. Ja imam jedan d3 i još 2 tv sa analognom. I da, ne ugrađuju risivere ako nemaš televizore.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Tačno... meni su dolazili sa onim dodatnim, manjim risiverom za drugi tv. Koliko ja znam nema šanse da ti ga daju na ruke da ti sam povezuješ i naravno, neće da ti povežu ako nemaš drugi tv. Meni dodauše ne naplaćuju tu uslugu pošto je imam u okviru svog paketa.
 
Dakle, NELEGALNI priključak + STB ili CAM modul su nemoguća kombinacija, osim možda ako se radi o dva susedna stana između kojih postoji rupa a kroz rupu ide koaksijalni kabal ...

O tome sam i pricao. ALI: Aktiviran STB ili CAM mozes nositi bilo gde. Jedino je pitanje dal u susedni stan ili par ulica dalje. Tako da nije nemoguce samo je tesko izvodljivo ako imaju filtraciju MAC adresa na odredjenim nodusima. Nista nije nemoguce. U Novom Sadu je sve digitalizovano i sad neko nema osim jedan Tv a ima pravo na 3 dekodera. Pricam hippteticki mozes doneti Tv od komsije dok ne prodje aktivacija. Onda dodje komsija po dekoder i Tv nosi kuci i gleda na svom nelegalnom kablu. Tesko da ce to da provale.
 
Poslednja izmena:
Risiver može da se prebaci u drugi stan koji ima SBB priključak ako se i taj stan povezuje na isti server. U tom slučaju SBB neće znati da je došlo do prebacivanja i sve će raditi normalno.
U praksi to znači da stanovi moraju da budu u istom delu grada, manje, više.

Poslato sa...
 
Da li ima nekih informacija o odgovoru Sbb-a na Telekomovo sirenje opticke mreze?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Tačno... meni su dolazili sa onim dodatnim, manjim risiverom za drugi tv. Koliko ja znam nema šanse da ti ga daju na ruke da ti sam povezuješ i naravno, neće da ti povežu ako nemaš drugi tv. Meni dodauše ne naplaćuju tu uslugu pošto je imam u okviru svog paketa.
Koji paket imaš? Ja imam trio gold i imam samo jedan risiver.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Dok god je aktivna i anlalogna samo jedan box/cam ostali televizori se doplaciju, kada se ukine analogna daju 3 box/cama za dz, nema veze koji je paket.

I za ono predjasnje aktivan Cam sigurno moze da se prenese na bilo koji sbb prikljucak, bilo gde i radice.
 
Poslednja izmena:
Dok god je aktivna i anlalogna samo jedan box/cam ostali televizori se doplaciju, kada se ukine analogna daju 3 box/cama za dz, nema veze koji je paket.

I za ono predjasnje aktivan Cam sigurno moze da se prenese na bilo koji sbb prikljucak, bilo gde i radice.

verovatno ne moze iz Novog Sada u Beogradu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno