Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala svima na odgovorima. Izgleda da je opcija ili da se plati 4900 za kombinaciju 3121 plus modem ili neki "običan" risiver, bez naprednih funkcija. Modem mi odgovara, jer već imam Mikrotik kao ruter, pa mi ne treba dupli NAT, plus što sam stekao utisak da su ljudi ovde zadovoljniji tom kombinacijom nego HG-om. O tome koliko pogodnosti pružaju dugogodišnjim korisnicima ne bih ovom prilikom. Šteta što kod Telekoma ne mogu da izvučem više od 20Mb, inače bih prešao odmah.

[rant]Sve više počinjem da razumem cordcutter-e. Da mogu da nadjem dobar i brz pristup internetu (i samo internetu), bilo bi me briga za ostalo. Ovako uz internet plaćaš i ono što manje ili nikako ne koristiš, a na godišnjem nivou to ne ispadne mala suma.[/rant]

:)
 
Malo mi je smesno da vodim polemiku sa tobom! Iz tvoje recenice proizilazi da su amerikanci pametni? Onda neznam sto ih ceo svet zove zombovi ?
Ujedno i Tramp nece da im daje intervjue zato sto debelo lazu i nude falsifikate !
Ja vec 25 godina ne gledam dnevnike i ostale lagarije, tako da moja saznanja idu samo preko necenzurisanih sajtova, a ima ih hvala Bogu dosta!

Baš me živo interesuje koji su to svetionici nezavisnog novinarstva u koje ti imaš poverenje? Kada već tvrdiš da nas TV laže onda makar da nama običnim smrtnicima preporučiš gde se kriju te univerzalne istine? I ako nisi znao N1 nije isto što i CNN. Svako ko uporedi ta dva kanala shvatiće da programski nemaju veze jedni s drugima (sem nekoliko prevedenih emisija sa CNN-a).
Amerikance seo svet zove zombovi? Kakve ti bisere prosipaš to je za medalju.
Cela priča oko pomeranja N1 televizije samo smeta RTS-u i to su se uhvatili za RTS 1. Nešto ne vidim da ih je briga za RTS 2 ili RTS 3, koji imaju znatno kvalitetniji program.
 
Šta su zombovi?
 
Baš me živo interesuje koji su to svetionici nezavisnog novinarstva u koje ti imaš poverenje? Kada već tvrdiš da nas TV laže onda makar da nama običnim smrtnicima preporučiš gde se kriju te univerzalne istine? I ako nisi znao N1 nije isto što i CNN. Svako ko uporedi ta dva kanala shvatiće da programski nemaju veze jedni s drugima (sem nekoliko prevedenih emisija sa CNN-a).
Amerikance seo svet zove zombovi? Kakve ti bisere prosipaš to je za medalju.
Cela priča oko pomeranja N1 televizije samo smeta RTS-u i to su se uhvatili za RTS 1. Nešto ne vidim da ih je briga za RTS 2 ili RTS 3, koji imaju znatno kvalitetniji program.

N1 je franšiza CNN-a i oni se sa tim javno hvale tako da N1 ima velike veze sa CNN-om, a nije normalno da RTS bude iza N1, bar RTS 1.
 
uveli mi danas SBB pored skupog i glupog AVcoma.... dobio sam D3 uredjaj i neki modem/ruter... ali se i jedno i drugo razlikuju od npr. uredjaja koji imaju matorci... moji su ovi na kutijama!... paket mi je silver chini mi se... net je 60mbps i 137kanala (chini mi se)...

60Mbit/s i ~130 kanala je gold. Zato si i dobio Ubee ruter.
 
Meni su isto dali na običnom goldu (duo gold) Ubee.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Meni su isto dali na običnom goldu (duo gold) Ubee.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Jeste trazili ubee prilikom obnove, potpisivanja novog ili tokom ugovorne obaveze? Imam kod mojih gold trio i nisu hteli bez dodatnih 5000 (cini mi se) da mi daju ubee.

Ово је послао 6п!
 
Ma samo ih cimaj na Facebook. Meni su takofje rekli ili doplata ili prelazak na extra. Posle cimanja sam dobio ubee.

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока
 
Novi možda, starima ne daju ...
Totalno suludo !

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
N1 je franšiza CNN-a i oni se sa tim javno hvale tako da N1 ima velike veze sa CNN-om, a nije normalno da RTS bude iza N1, bar RTS 1.

Ja uopšte ne vidim da se na N1 govori o bilo čemu što ima veze sa događajima u Americi. Televizija je 90% posvećena političkim i ekonomskim događajima u Srbiji i regionu.
Kažeš nije normalno da bude N1 ispred RTS 1. Pa ne postoji pravilnik koji bi SBB naterao da ih stave na prvo mesto. I zbog čega bi to uradili, valda im je u interesu da izreklamiraju svoj kanal? Postoji gomila drugih kanala United Grupe koji se takođe favorizuju ali to RTS nije briga jer zaboga neka "američka franšiza sa mizernom gledanošću" slučajno ugrožava njihovu gledanost.
Taj isti RTS se ne oglašava kada je u pitanju paket njihovih kablovskih kanala dostupnih preko mts tv platforme. Em kanali nisu dostupni drugim operaterima em su počeli da ih naplaćuju "simboličnih" 99 din a sastoje se uglavnom od arhivskog materijala.
 
Ljudi imam problem, moze pomoc? :)

Imam Archer C7 i DDWRT na njemu.

Sinoc mi je nestao net i jutros ga isto nije bilo ali sam otisao na posao mrzelo me da zovem SBB reko popravice u toku dana.

Vratim se kuci i neta stvarno ima ali cudno mi je to sto mi sada WAN IP na ruteru totalno pokazuje nesto drugo u odnosu na ono sto je zaista moj Public IP! :S:

Stoji mi 100.68.x.x za WAN IP a zapravo moj dinamicki public IP koji mi je dodeljen je 87.116.x.x.

Takodje NAT mi uopste ne radi, svi portovi koje sam otvorio kao da su zatvoreni, sve je radilo naj normalnije dok nije nestao net sto ne bi trebalo da je do mene nego do SBB-a.

Ima li neko ideju o cemu se radi?
 
Poslednja izmena:
Ja otkazao priključenje. Nisu hteli da mi daju nikakvu garanciju da neću dobiti CGNAT tokom trajanja ugovorne obaveze... Umesto da izađu u susret, i onako im to traži 2% korisnika...
 
Ljudi imam problem, moze pomoc? :)

Imam Archer C7 i DDWRT na njemu.

Sinoc mi je nestao net i jutros ga isto nije bilo ali sam otisao na posao mrzelo me da zovem SBB reko popravice u toku dana.

Vratim se kuci i neta stvarno ima ali cudno mi je to sto mi sada WAN IP na ruteru totalno pokazuje nesto drugo u odnosu na ono sto je zaista moj Public IP! :S:

Stoji mi 100.68.x.x za WAN IP a zapravo moj dinamicki public IP koji mi je dodeljen je 87.116.x.x.

Takodje NAT mi uopste ne radi, svi portovi koje sam otvorio kao da su zatvoreni, sve je radilo naj normalnije dok nije nestao net sto ne bi trebalo da je do mene nego do SBB-a.

Ima li neko ideju o cemu se radi?
Postavili su te iza NAT-a, u nedostatku IP adresa su se vratili natovaju korisnika. Bilo kakvo otvaranje portova je onemoguceno, takodje nece raditi svi servisi kojima si do sada pristupao spolja (dyndns, ftp, video nadzor, remote desktop i sl.)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
WTF ???

I sta sad? Kome da se zalim, ima li vajde ikakve da ih zovem?
 
Verovatno da ne. Ja sam ih pitao, pošto treba da potpišem ugovor, da li u slučaju da me prebace na CGNAT to dovoljan razlog za raskid ugovora bez penala. Odgovor, ne raspolažu tim informacijama... [emoji23]
 
Verovatno da ne. Ja sam ih pitao, pošto treba da potpišem ugovor, da li u slučaju da me prebace na CGNAT to dovoljan razlog za raskid ugovora bez penala. Odgovor, ne raspolažu tim informacijama... [emoji23]

Opisao si ih lepo u jednoj recenici, dno.
 
Nista. Jedino da uzmes staticku IP adresu koja kosta 610 din. mesecno ili da menjas provajdera.

Zvao sam ih i rekli su mi da je to normalno i da je tako za te pakete (imam silver duo ili kako se vec zove).

Dno dna sta reci! 10 godina imam net kod njih i nikada mi se nije desio ovakav bezobrazluk i sada od jednom jos se oni cude tako i treba da bude kao ne znaju kako je meni tek od danas tako... :mad:
 
Zvao sam ih i rekli su mi da je to normalno i da je tako za te pakete (imam silver duo ili kako se vec zove).

Dno dna sta reci! 10 godina imam net kod njih i nikada mi se nije desio ovakav bezobrazluk i sada od jednom jos se oni cude tako i treba da bude kao ne znaju kako je meni tek od danas tako... :mad:

A gde im pise to? Ja bih momentalno zahtevao raskid ugovora.
 
Nisam ispratio, zanimljive promene uz ovaj novi raspored kanala.
ES 1 i 2 HD sad mogu da gledam u sklopu gold paketa, nešto privremeno ili trajno?
Takođe, SK HD kanali mogu da se gledaju 72h unazad.
 
Zvao sam ih i rekli su mi da je to normalno i da je tako za te pakete (imam silver duo ili kako se vec zove).

Dno dna sta reci! 10 godina imam net kod njih i nikada mi se nije desio ovakav bezobrazluk i sada od jednom jos se oni cude tako i treba da bude kao ne znaju kako je meni tek od danas tako... :mad:

Reci da imas kamere kuci na koje se povezujes i da iz sigurnosnih razloga ne mozes da imas staticku ip, nego dinamicku koju menjas jednom u par nedelja. I reci da ti je takav net iz tog razloga neupotrebljiv, i da konkurencija - telekom skida sa nata na zahtev, kao i da kod njih imas uslova za 50 mb i da ces preci u slucaju da te ne skinu sa cg nata. Plus im pripreti da ces poslati prigovor ratelu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Novi možda, starima ne daju ...
Totalno suludo !

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Suludo a jos vise drsko.

Nemam pojma sta da radim, zvanicno nisam pod ugovorom (istekao odavno) ali svejedno nemam nikakve pogodnosti.
Ta NAT sranja ne znam ni da li ce me zakaciti ni koliko degradiraju net u praksi.

A sa druge strane imam raspali mts/box gde su problemi sa ocajnim netom itekako moguci..
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno