Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oko 320-360kb/s mi skida pa mi ti reci onda koliko je to? Ja sam rekao 3, jer 2 nije sigurno...a nekad ode i vise bude i 400, a nekad bude i 270... Jedan mesec mi je bio 400 i nesto download, ali vec sledeceg se vratio na 300...

Kod tebe nesto nije u redu, jer to sto ti imas oni nemaju u ponudi. Mozda imas 4 mbps za 1500 din. (postpaid bez ugovorne obaveze), ali ti lose radi pa zato imas te varijacije u brzinama. U svakom slucaju, cak i ako imas postpaid bez ugovora mozes da se vratis na prepaid jednim pozivom, i neces morati da placas svaki mesec. To ti je i bio cilj? :)
 
Kao podstanari možete zaključiti ugovor na svoje ime, samo uz saglasnost i matični broj vlasnika.
 
Kod tebe nesto nije u redu, jer to sto ti imas oni nemaju u ponudi. Mozda imas 4 mbps za 1500 din. (postpaid bez ugovorne obaveze), ali ti lose radi pa zato imas te varijacije u brzinama. U svakom slucaju, cak i ako imas postpaid bez ugovora mozes da se vratis na prepaid jednim pozivom, i neces morati da placas svaki mesec. To ti je i bio cilj? :)

Ja svejedno ne placam svaki mesec :) mislim stari sam korisnik, nekoliko godina i koristio sam lepo onaj paket sa lokalom i onda su usrali, a bas sam to gotivio, posle se presaltovao na ovaj, pa sta znam ili me caste sto sam dugogodisnji korisnik ili nesto ne valja kod njih (mada meni valja).

Inace ja sam jedini u zgradi koji ima usluge Sbb-a, ovi svi ostali stanari imaju Orion. Mozda me i zato caste jer sam jedini :D
 
Prepaid nece dobiti ubrzanje, ali ce dobiti poskupljenje neta za 20 dinara.
 
Sta je sad ovo ? Ni mu ni bu ? Tajac. Kad ce se sbb oglasi zvanicno ?
 
Aj da onda update-ujemo informacije...

Bio sam malopre u SBB poslovnici i potvrdili su da ubrzanje krece od 1.marta sa navedenim brzinama i cenama:
10/1 - 1.490 din
16/1.5 - 2.090
24/2 - 2.790
40/2 - 3.590
Rekli su jos da ce novi korisnici dobiti wifi ruter, ukida se upload booster, nece biti taksa za HD risivere (svima sa ugovorom), itd..
http://forum.sbb.rs/viewtopic.php?f=41&t=19413&start=1420#p205749

Pa se može reći da je 100% sigurno da je info pouzdan. :)
 
Poslednja izmena:
Super vesti.
 
SBB:

10/1 - 1.490 din
16/1.5 - 2.090
24/2 - 2.790
40/2 - 3.590

ptt kds

256/32 Kbps 600 din
512/64 Kbps 800 din
1024/96 Kbps 1.200 din
2048/192 Kbps 1.400 din
3072/256 Kbps 1.600 din
4096/256 Kbps 1.800 din
6144/320 Kbps 2.100 din

Auuuuuuuu. Drzavo majko ... :eek:
 
Neko je pitao na početku teme kako će Telekom da odgovori? Ja mislim nikako :( Jednostavno, 90% ljudi ima fiksni telefon kod Telekoma, a koliko % ima SBB? U mojoj zgradi ga nema... mogu ili ADSL ili PTT KDS (a između ova dva ipak biram ADSL)
 
Moze da odgovori tako sto najmanji paket poveca na 10/1 ili 12/1 i onda itekako parira SBB-u za manja dva paketa.
Brzi paketi su vec toliko brzi da prosecan korisnik nece naci primenu za njih, tako da broj korisnika na tim paketima im nece biti bitan.

Barem idemo unapred... do 2020. mozda i dobijemo 100/100MB za manje od 50e :D Kada ceo svet bude imao wireless 100/100GB :D
 
Moze da odgovori tako sto najmanji paket poveca na 10/1 ili 12/1 i onda itekako parira SBB-u za manja dva paketa.
Brzi paketi su vec toliko brzi da prosecan korisnik nece naci primenu za njih, tako da broj korisnika na tim paketima im nece biti bitan.

To nije realno :d . Ne mogu svi da imaju toliku brzinu na adsl-u, kvalitet parice i udaljenost od centrale imaju veliki uticaj. Veliki broj korisnika mogu maksimalno da izvuku nekih 6-8 Mb/s :(
 
Ne kapiram kako je zvanicna informacija to sto je neko postavio "proverenu" vest na forumu sbb? Zar ne bi novo ubrzanje SBB agresivno reklamirao na sva zvona, a ne cekao da se sazna?
 
Provereno je ;). Bice od 1. marta ;).
 
И прошлогодишње повећање је било почетком марта. Живео СББ и живело сидовање торената са 1Мbs. :)
 
Zapravio igranje tokom seedovanja
 
SBB:

10/1 - 1.490 din
16/1.5 - 2.090
24/2 - 2.790
40/2 - 3.590

ptt kds

256/32 Kbps 600 din
512/64 Kbps 800 din
1024/96 Kbps 1.200 din
2048/192 Kbps 1.400 din
3072/256 Kbps 1.600 din
4096/256 Kbps 1.800 din
6144/320 Kbps 2.100 din

Auuuuuuuu. Drzavo majko ... :eek:

Haha ,cutti ima i gore ja jos par meseci placam 1,5mb-1520dinara
 
Da samo sto ti placas 500 din odrzavanje telefonske linije a ja kablovsku 900 din. :(
 
Pa u to su valjda uracunata tv prava, plate zaposlenih i potrosni materijal za eventualne kvarove na mrezi. Trebalo bi da je tako. I porez naravno :)
 
Sve je to super.Ali kakav je SBB sa online igranjem?Dal sa tim prati ove svoje brzine?Ne znam ,tesko vala.Igram Pro Evolution Soccer online poslednja tri izdanja tog fudbala.Cini mi se da je PES najzahtevniji sto se tice online-a.Sada mi je dobar net najpotebniji upravo zbog njega.Ne vise ni zbog skidanja niti bilo cega drugog.Da se razumemo trenutno imam 8mb/1mb ptt adsl,sa onom njihovom akcijom 50% nize cene.I ne skidam toliko cesto kolko sam mislio da cu.Jednostavno nema vise ni sta,barem ono sto mene zanima.Ne skidam samo da bih se hvalio kako sam downloadovao 200gb ili sta znam ja,vec ono sto me zanima.A to su dobri filmovi ,neke serije ili po koja igrica.I ova brzina mi je sasvim dovoljna za to ,verujte mi.E sad kad bih znao da ce mi na toj 16mb sbb raditi bolje i pes,ne bih se razmisljao da predjem.Ali iskustva onih koji takodje igraj taj fudbal,ne idu bas u prilog SBB u .Vecina se zali.Ja nisam vezan ni za koga od provajdera.Bas me briga jel to telekom,ptt ili sbb.Kod telekoma sam bio poslednje 4 godine ,sve do prosle kad je ptt imao neverovatnu ponudu 8mb za 1200 dinara.Ugovor mi istice za koji mesec,i odmah bih presao na SBB ,ali samo kad bih znao da ce mi Pes raditi dobro.Znaci nije sve u brzinama.
 
Pa sto ne probas kod nekog drugara koji ima sbb ?
 
PES je oduvek imao loš net kod. Ne znam koliko su uspeli ove godine to da srede.

A da bi proverio kako će ti raditi net, pre prelaska na SBB - proveri kod prvog komšije koji ima SBB kako mu radi/ping/stabilnost/brzina... Tako nekako će i kod tebe.
 
Sve je to super.Ali kakav je SBB sa online igranjem?Dal sa tim prati ove svoje brzine?Ne znam ,tesko vala.Igram Pro Evolution Soccer online poslednja tri izdanja tog fudbala.Cini mi se da je PES najzahtevniji sto se tice online-a.Sada mi je dobar net najpotebniji upravo zbog njega.Ne vise ni zbog skidanja niti bilo cega drugog.Da se razumemo trenutno imam 8mb/1mb ptt adsl,sa onom njihovom akcijom 50% nize cene.I ne skidam toliko cesto kolko sam mislio da cu.Jednostavno nema vise ni sta,barem ono sto mene zanima.Ne skidam samo da bih se hvalio kako sam downloadovao 200gb ili sta znam ja,vec ono sto me zanima.A to su dobri filmovi ,neke serije ili po koja igrica.I ova brzina mi je sasvim dovoljna za to ,verujte mi.E sad kad bih znao da ce mi na toj 16mb sbb raditi bolje i pes,ne bih se razmisljao da predjem.Ali iskustva onih koji takodje igraj taj fudbal,ne idu bas u prilog SBB u .Vecina se zali.Ja nisam vezan ni za koga od provajdera.Bas me briga jel to telekom,ptt ili sbb.Kod telekoma sam bio poslednje 4 godine ,sve do prosle kad je ptt imao neverovatnu ponudu 8mb za 1200 dinara.Ugovor mi istice za koji mesec,i odmah bih presao na SBB ,ali samo kad bih znao da ce mi Pes raditi dobro.Znaci nije sve u brzinama.

Evo ti nekoliko primera kako SBB radi kod mene a i svuda gde sam proverio. Neces se naigrati.
 

Prilozi

  • 50488009.png
    50488009.png
    19.7 KB · Pregleda: 226
  • 48249543.png
    48249543.png
    19.7 KB · Pregleda: 222
  • googleping4oktlos.jpg
    googleping4oktlos.jpg
    102 KB · Pregleda: 220
Poslednja izmena:
Evo i kod mene je ujutro dobro
57194515.png
a kada padne noc... Ja sam samo odgovorio kako meni radi a da nisam jedini mozete otici na njihov forum da vidite koliko ljudi ima problema sa pingom.
 
Znam, to je bila jedna od briga da li da se obavežem kod njh na godinu dana, ali radi stalno OK, možda zato što sam u kući pa nisu preopterećeni kao u zgradama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno