Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Usluga se isporučuje takođe putem aplikacije na mobilnom, web portala, a to se sbb-u ne vraća 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
 
Preko opreme koju nisam bio u obavezi da vratim do kraja otkaznog roka. To što ja vratim opremu je moja stvar, oni ne traže. Bar sam takvo objašnjenje dobio
Primilu su opremu i o tome izdali potvrdu, ista vise nije u drzavini pretplatnika samim tim nema ni usluge.
 
Ma ja samo govorim kako su meni objasnili. Zato sam i rekao da mora neki pravnik iz te oblasti da to protumači.
A ovo tvoje objašnjenje baš i ne pije vodu, jer si ti svojevoljno to uradio, nisu te terali, po zakonu je mesec dana otkazni rok, tako da je odluka na tebi
 
U otkaznom roku ne mogu da naplaćuju uslugu koja nije pružena, ako je isti po isteku ugovora od 24M, prema zakonu o elektronskim komunikacijama, član 129. :) Ja sam se spremio da se napušavam čim štigne račun za uslugu koju nisu pružali.
 
Ma ja samo govorim kako su meni objasnili. Zato sam i rekao da mora neki pravnik iz te oblasti da to protumači.
A ovo tvoje objašnjenje baš i ne pije vodu, jer si ti svojevoljno to uradio, nisu te terali, po zakonu je mesec dana otkazni rok, tako da je odluka na tebi
Sta ne pije vodu? Je li to da kad nema usluge nema ni mogucnosti fakturisanja, pa samim tim ni naplate? Ja sam diplomirani pravnik i bavim se izmedju ostalog obligacijama skoro 2 decenije. Jedino sto mogu da urade to je da podnesu tuzbu za naknadu stete jer zbog neispunjenja ugovorne obaveze po pitanju postovanja roka za vracanja opreme, nisu bili u mogucnosti da izvrse uslugu, ali to veze nema sa napred navedenim odredbama Zakona o elektronskoj komunikaciji i Zakona o zastiti potrosaca.
 
Izgleda da nema pravila. Od slučaja, momenta, poslovnice i slično zavisi šta će oni uraditi. Ja sam svojevremeno vratio opremu za Total, pravili su malo probleme zbog tog nekog roka. Međutim, insistirao sam na potvrdi koju su mi na kraju izdali. Nikakvih problema nisam imao.
 
I ja, posle više od decenije plaćanja pune cene, moram kao penzioner sa niskom penzijom, da redukujem troškove. Pored standardnih ponuda drugih operatera i čije su cene više nego duplo niže, pojavila se i neka "Digitalna televizija -cela Srbija", isto povoljna cena, plus će možda dati ugovor bez UO, čisto da znate.

Ipak, nek se javi komercijalista za Beograd, Rakovica, da vidim jel može dati peihvatljivu ponudu, već sam se obratio kontak centru sa najavom prekida usluge.
 
pojavila se i neka "Digitalna televizija -cela Srbija", isto povoljna cena, plus će možda dati ugovor bez UO, čisto da znate.
Digitalna televizija je brend vlasništvo IL Solutions doo, ogranak Beograd – ovlašteni posrednik za prodaju usluga kompanije MTS
 
Iz više puta sam uspeo da dobijem operatere na kol broju, sramotno je što se mora slušati poruka tokom poziva.
Operaterka je rekla da će se neko javiti, nije, na sajtu pri prijavi stoji da će se javiti u roku od 24h, dva puta sam se prijavljivao i ništa.
Našao sam na Fejsu nekog agenta prodaje, preneo sam iskustva koja su ovde izneta, odgovorio je da mora da prođe 3 meseca da bi se na istoj adresi napravio ugovor, na šta sam odgovorio da samo budala može da čeka to vreme bez neta i TVa. Takođe i da sam ispao budala zbog vernosti, da im je poslovna politika nedopustiva i da ako odem, SBB nikad više, pa taman bio i džabe.
Potom sam izgleda neuspešno ponovo napravio kontak i na kraju na info mail poslao upit kako da prekinem uslugu.
Definitivno se loše ponašaju, preskupi su u odnosu na ostale, prežaliću Novaka i možda F1.
Negde sam pročitao komentar da namerno odbijaju i gube mušterije, sklon sam da verujem u to.
 
Što bi prežalio bilo šta? Koju god drugu mrežu da uzmeš moćićeš sve da gledaš kroz iptv.
 
Iz više puta sam uspeo da dobijem operatere na kol broju, sramotno je što se mora slušati poruka tokom poziva.
Operaterka je rekla da će se neko javiti, nije, na sajtu pri prijavi stoji da će se javiti u roku od 24h, dva puta sam se prijavljivao i ništa.
Našao sam na Fejsu nekog agenta prodaje, preneo sam iskustva koja su ovde izneta, odgovorio je da mora da prođe 3 meseca da bi se na istoj adresi napravio ugovor, na šta sam odgovorio da samo budala može da čeka to vreme bez neta i TVa. Takođe i da sam ispao budala zbog vernosti, da im je poslovna politika nedopustiva i da ako odem, SBB nikad više, pa taman bio i džabe.
Potom sam izgleda neuspešno ponovo napravio kontak i na kraju na info mail poslao upit kako da prekinem uslugu.
Definitivno se loše ponašaju, preskupi su u odnosu na ostale, prežaliću Novaka i možda F1.
Negde sam pročitao komentar da namerno odbijaju i gube mušterije, sklon sam da verujem u to.
Odes kod drugog operatera i to sa popustom na 24m, a za EON ako poznajes nekog ko ima TotalTV uzmi jedan nalog za EON i mozes da gledas F1, tenis itd.
Ili ako nemas nikog uzmi EON van mreze ista stvar. Mene su tako oterali sa SBB-a i ucinili mi uslugu.
Sad zivkaju svaka dva meseca da se vratim u mrezu, no no.
 
Ako bi se uzeo tuđi net, 1.374,50 i EON, mesečno bi bilo 3.048,50, a kao nov SBB korisnik sa 4 meseca po Dinar 2.790. Sada plaćam 3.745, godišnje 100e, meni kao penzioneru su to lekovi koje moram da kupujem. Drugi provajder nudi mesečno po 1.845 net i TV, što je više nego duplo manje od sadašnjeg koštanja i to je čist bezobraziluk, da ne kažem težu reč.
 
Pomoc mala pokusavam da kod Ubee portala upisem novi primary and secondary DNS ali kada udarim apply i nakon restarta on mi ne sacuva te dns brojeve vec ga vrati open na defult.
 
To je onemoguceno, sad moras manuelno na svakom uredjaju ili drugi ruter/dhcp iza njihovog.
 
Još jedan agent se sinoć poudio, pa ću sačekati njegov konačni odgovor.
Dobio sam danas mail sa objašnjenjem kako se otkazuje usluga, podnosi se pisana prijava lično, ili elektronski uz dugitalni potpis, može i treće lice uz overeno ovlašćenje. Otkazni rok je 30 dana, plaća se i onda 7 dana za vraćanje opreme.
Niko nije zvao da ponudi nešto.
 
Zovu kad je vraćena oprema pre 15 dana. Mora to bolje.

Zvao ja dva meseca, ali smrdim izgleda dok imam ugovor. :)
 
~17 godina koristim usluge SBB-a, trenutno sam bez ugovorne obaveze.
Imam internet 50/5, televiziju D3 i D3 CAM (Conditional Access Module).
Koji je maksimalan popust koji mogu da ostvarim ako prihvatim ugovornu obavezu na dve godine koja uključuje EON smart boks?

Ako ima neki SBB agent na forumu, neka mi se javi sa ponudom.
Bojim se da sa lokalnim akviziterom koji se javio nakon mog posta na forumu, nisam imao sreće.
Zamolio sam ga da mi ponudi jasne uslove, bonitet tipa "koliko mjeseci po 1 dinar" pa da nakon toga ostanem na redovnoj cijeni paketa.
Čovjek je rekao da za postojeće korisnike nema neki takav bonitet - ponudio je da pređem na veći paket po cijeni sadašnjeg paketa, sa oko 1.000 dinara boniteta tokom 12 mjeseci, (iako sam mu rekao da me takva ponuda ne zanima)...
Izgleda da nas provajderi prosto guraju da mijenjamo "klubove" svake 2 godine kako bi dobili benefite za nove korisnike.
Ovo je glupo i sramotno...
Možda bi trebalo predložiti SBB menadžmentu da hitno počne da broji koliko im je korisnika otišlo u jednom periodu, umjesto da im KPI bude isključivo broj novih korisnika...

Nemam više namjeru da nekog vučem za rukav da mi pomogne u odluci da ostanem kod SBB - ali ovakav komfor u tretiranju postojećih korisnika neće dovesti do nečega dobrog...
Sramota!!!
 
Svi su uglavnom takvi ako nemas neku bolju soluciju . Ako imas uslova za optiku uzmi optiku , ali ne wi fi optiku od oriona , a ako si naviko i stalo ti do kanala um grupe uzmi sbb van mreze
 
Još jedan agent se sinoć poudio, pa ću sačekati njegov konačni odgovor.
Dobio sam danas mail sa objašnjenjem kako se otkazuje usluga, podnosi se pisana prijava lično, ili elektronski uz dugitalni potpis, može i treće lice uz overeno ovlašćenje. Otkazni rok je 30 dana, plaća se i onda 7 dana za vraćanje opreme.
Niko nije zvao da ponudi nešto.
Odem danas u poslovnicu oko 9.45, jedana radi, druga ladi, nas desetoro u redu, svi penzosi bih rekao. Obratim se toj drugoj i kažem da nas ima već puno, te da lično ne mogu dugo da čekam zbog bolesti, ma jok. Nakon više od polа sata čekanja dođem na red i kažem da ovo nije u redu i da mušterije imaju prednost nad papirima, vrlo je bila drska a ona koja je do tad radila se uključila, svađalački raspoložena. I, na kraju mi kaže ova da imam povezano lice, svojevremeno sam bio podstanar u taštinom stanu, pa i ako je ugovor na moje ime, traže nešto zbog toga, tako da ponovo moram da idem i nosim umrlicu. To znači da ni ta što mi je dala instrukcije, nije radila svoj posao kako treba.
Em loš filmski program, em im se TV blokira svaki dan malte ne i mora ds se isključuje iz struje, em su više nego duplo skuplji od ostalih, em im poruka na kol centru smarajuća, em ih dobiti bez 5 puta nije moguće, em ne rade operateri dobro, em im u poslovnici rade nevaspitane, tako da ću da razmislim dobro i ako mi ponude nešto prihvatljivo.
 
Pa promeni provajdera
Čisto ličnog gušta radi , ako finansijski možeš da izdržiš .
Svi su isti
 
Ljudi, kakve pogodnosti dobijaju sada novi korisnici? 12 meseci po din?
Mene su danas zvali da mi nude ugovornu obavezu...trenutno sam kod MTS-a, optika, najjači paket, ugovorna ističe u julu.
Prva ponuda je bila 6 meseci za dinar, ostalo do 24 meseca full cena. Glatko sam ih odbio, pa je usledila ponuda 9 meseci za dinar, ostalo full cena. Na tu ponudu sam im rekao da znam da mogu da dobijem 12 meseci za dinar, na šta je operaterka rekla da mora da porazgovara sa šefom, da vidi da li mogu da dobijem. Rekao sam joj da zove posle Božića, ali da svakako ne mogu kod njih pre jula 2024. Ono što me odbija da u julu potpišem za SBB je to što bih morao da se vratim na kabl (MTS optika radi perfektno do sada) i što bih 99% bio iza CG-NAT-a (za sad kod MTS-a nisam), pa bih morao da plaćam statičnu IP adresu, a to onda nije 12 meseci za dinar.
Videćemo, ima do jula još više od pola godine.
 
Mene su danas zvali da mi nude ugovornu obavezu...trenutno sam kod MTS-a, optika, najjači paket, ugovorna ističe u julu.
Prva ponuda je bila 6 meseci za dinar, ostalo do 24 meseca full cena. Glatko sam ih odbio, pa je usledila ponuda 9 meseci za dinar, ostalo full cena. Na tu ponudu sam im rekao da znam da mogu da dobijem 12 meseci za dinar, na šta je operaterka rekla da mora da porazgovara sa šefom, da vidi da li mogu da dobijem. Rekao sam joj da zove posle Božića, ali da svakako ne mogu kod njih pre jula 2024. Ono što me odbija da u julu potpišem za SBB je to što bih morao da se vratim na kabl (MTS optika radi perfektno do sada) i što bih 99% bio iza CG-NAT-a (za sad kod MTS-a nisam), pa bih morao da plaćam statičnu IP adresu, a to onda nije 12 meseci za dinar.
Videćemo, ima do jula još više od pola godine.
A zašto bi ste zbog 1 din. kvarili nešto što vam radi dobro?
 
Khmmmm...npr. zato što bih na taj način uštedeo solidnu svotu novca za naredne 2 godine.:D
Anyway, imam još 6 meseci da se presaberem, tako da ne žurim.
Imam najjači BOX3 paket, TV me ne zanima (ali zanima juniora sport), telefon imam samo da zovu matorci.
Najbliži sam odluci da uradim downgrade na niži paket optike i da bez ugovorne obaveze nastavim dalje.
 
Khmmmm...npr. zato što bih na taj način uštedeo solidnu svotu novca za naredne 2 godine.:D
Anyway, imam još 6 meseci da se presaberem, tako da ne žurim.
Imam najjači BOX3 paket, TV me ne zanima (ali zanima juniora sport), telefon imam samo da zovu matorci.
Najbliži sam odluci da uradim downgrade na niži paket optike i da bez ugovorne obaveze nastavim dalje.
To se najviše isplati, realno na tv-u ama ništa nema da se odgleda, pokvari daljinski šaltajući kanale i sve same gluposti.
 
tako da ću da razmislim dobro i ako mi ponude nešto prihvatljivo.

Usledio je poziv nešto pre 20h, viša instanca, nakon ispričanog šta se sve zbivalo, izvinjenje i ponuda 12/24, na moje navode da sam ovde pročitao da su ljudi dobili 16/24 i 18/30, rečeno mi da to nije moguće. Ostavljen mi direktni broj i vreme za razmišljanje do roka za konačno gašenje, 02.02.24.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno