Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni od jutros u mojSBB aplikaciji za internet stoji 400/40. EON Duo premijum. Pošto imam modem Cisco EPC 3208, ne očekujem znatnije ubrzanje u DL. Na poslu sam, imam javnu IP adresu i mogu da pristupim mom ruteru daljinski sa WAN, nema nikakve promene u brzini, mereno u Asus ruteru (bar bih po UL primetio). Sačekaću da dođem kući i fizički restartujem modem, pa opet da probam.
Nema promene ni nakon fizičkog (isklj/uklj) restarta modema. Potrajaće ta njihova "implementacija" novih brzina.
 
Koje nove brzine, bas je bespotrebno i apsolutno nebitno.. sa 500/50 na 600/60..
 
Cast izuzecima kojima dobar UP treba zbog posla(tih je realno ovde mnogo ispod 1 %) ostalima je svejedno ,ko 100/10 ko 1000/100 .Vecini bi trebalo da je bitan ping zbog igrica i generalno stabilnost neta i tv signala.Al dobro ,shvatam da vecina ljudi te promene brzina ,merenja i testiranja ,radi samo zbog onoga "da me ne zaebe neko kad vec placam" :D ..
 
Imao sam info bas iz SBB, krajem marta su trebali prvo u BG pa u ostalim mega gradovima da puste 100mbit UL u najjacim paketima, i da je bilo u test fazi da vide da li ce da izdrzi mreza. Ocigledno nije. Plus neka soft/hard poboljsanja infrastrukture.
 
Боље да имаш велики уп и не треба ти него када затреба искилавиш се а опет не постигнеш.
 
Хммммм... Дакле ни на каблу није могуће остварити пуну брзину

13164809405.png


ПС - Имају ли они уопште намеру да шире оптику ван БГ, конкретно западна Србија? Или нам замазују очи са "гига" градовима?
 
Poslednja izmena:
ovako je kod mene na optici:
Znaci tebi su pustili. Sta smeta veca brzina, meni odgovara za download torenta , skine ocas ako se utrefe ruje, ide ko ludo, normalno da bi bilo ok da je i upload veci ali to njih ne zanima. Sve sto sam skidao obicno mi jedan isporucuje a ako sidujem to su kriminalne konekcije moguce neki preistoriski ADSL 20K. TV mi je stabilan, zezao je ali su mi skoro promenili EON box. Sa li treba nesto cackati ruteru ili u newtwork konekciji ili kad puste automatski se azurira ruter jednim restartom.
 
Не остављају ништа за еон већ је таква технологија да има губитака. Једино на оптици можеш очекивати пун капацитет.
 
Pa i na optici, ti 10mbita pojede TV.. Imao sam Hipernet..
 
То је ствар агрегације и подешавања. Док сам био не ехе оптици (пре мтс) од 320/100 имао сам 322/102.
 
ПС - Имају ли они уопште намеру да шире оптику ван БГ, конкретно западна Србија? Или нам замазују очи са "гига" градовима?
zar nema optike u delu Subotice?
 
pitao si za "van Beograda" :D
 
Kod mene na moj sbb pise da imam brzinu interneta 600/60,a na speed testu je 500/50 verovatno jos nisu pustili nove brzine.Bilo bi dobro da za eon premium puste1000/100 bilo bi za pohvalu.
 
Da li je jos nekome promenjena IP adresa u poslednjih par dana? Imam premium paket i svoju adresu 1.5god i odjednom danas primetim da mi na potvrdi placanja iz banke pise druga adresa a ne moja, udjem proverim kad stvarno druga.
 
Nije valjda promenjena u nat-ovanu?
 
Da li je jos nekome promenjena IP adresa u poslednjih par dana? Imam premium paket i svoju adresu 1.5god i odjednom danas primetim da mi na potvrdi placanja iz banke pise druga adresa a ne moja, udjem proverim kad stvarno druga.
Isto EON Premium, IP adresa mi je praktično ista od kada koristim uslugu, saće još malo 2 godine (nije NAT i ne plaćam za statičku IP adresu). Nisam znao da na izvodu iz banke piše koja je IP adresa, jel ti plaćaš statičku IP adresu?
Kod mene na moj sbb pise da imam brzinu interneta 600/60,a na speed testu je 500/50 verovatno jos nisu pustili nove brzine.Bilo bi dobro da za eon premium puste1000/100 bilo bi za pohvalu.
Kod mene od jutros takođe stoji 600/60, ali se i dalje meri 500/50. Slažem se potpuno da bi 1000/100 bila valjana brzina za EON Premium, ali nije ni ovo loše, samo da stvarno povećaju :)
 
Sad proverih nije natovana. Ali definitivno nije ista kao prethodnih god i po. Pise mi na email potvrdi od banke nakon svakog placanja sa koje ip adrese u koje vreme je izvrsena transakcija. Inace ne placam nista dodatno, vec je prilikom ugovaranja paketa tad dogovoreno da mi "vrate" jer su mi uzeli kad su preuzeli ikom i izvrsili integraciju.

Ne znam ima li neke veze ali pre par dana je vise puta u toku par sati nestajao signal i resetovao se modem (cga2121), sto se nikada nije desilo pre. Moguce da su nesto menjali kod njih i onda remote resetovali pa tad i promenili adresu. Jer poslednje placanje od prosle nedelje mi je sa starom adresom.

Edit: Vidim sad da se pise o povecanju brzine. I kod mene na app je povecana na oba paketa koja imam (premium 600/60, duo light 150/15) ali na testovima je jos stara brzina (500/50 i 100/10).
 
Poslednja izmena:
Da, upravo resetovali HGW daljinski i podigli na 600/60 Mbps (EON Premium, Bežanijska kosa, Beograd)
 
Kod mene i dalje nista, stoji na moj sbb 1000/100 ali ookla pokazuje 600/50 a ja na N.Bgd koji je medju prvima dobio optiku
 
Meni su i dalje iste brzine, nista od povecanja.
NS u pitanju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno