Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stvarno sam zadovoljan i brzinom i pingom. Cak je i bolji nego sto je bio. Svaka cast SBB-u. :)
 
Nazalost ovo nije istina. iz licnog primera pricam. Tih pedeset + % stanova moraju da potpisu ugovor o koriscenju kablovske televizije narednih 18 meseci od dana zakljucenja ugovora. A internet ko kako hoce posle. To je drugi ugovor. Ja upravo iz tog razloga nisam uspeo da uvedem sbb u moj ulaz jer je gerantologija u vecini i njima sasvim lepo radi ptt kds za turske serije i pinkove specijale u vecernjim terminima :D
Drugim recima, ako ne ubedis vise od 50 % stanara da potpisu ugovor za tv koji ce morati da placaju nista od sbb-a u tvom ulazu (zgradi).

Pa mozda im se kod tebe jednostavno ne isplati da razvlace (nisu dovoljno blizu, nemaju dovoljan interes za manje od 50% stanara i slicno). Znam 100% da smo pre par godina pricali o ovome bas ovde na forumu, i da su nekima dovlacili u zgradu zbog nekoliko stanova. Mozda je sad drugacije, ali sumnjam da ne bi dovukli u neku zgradu zbog recimo 6-7 stanova ako imaju instalaciju preko puta, a cvor nije zagusen. Koliko su daleko od tvoje zgrade?
 
U moju zgradu su dovukli instalaciju zbog 3 korisnika od 27. Pritom nisu trazili saglasnost 50% stanara. Al zato su sva 3 ulaza pored mene na sbb tako da im nije bio problem da "bace" kabl.
 
Кад ping-ујем рутер добијам вредност испод 1ms што је нормално али зато када ping-ујем Default Gateway добијам ово што мислим да је много
Nemaš ti nikakav problem kad do prvog CMTS gatewaya nemaš izgubljenih paketa i prosečna vrednost ti je 10ms. BUde ponekad i bolje ali to već zavisi od broja aktivnih komšija u tom trenutku.
Prema traceroute podacima iz prethodne poruke lepo se vidi da do DECIX-a (to je najpoznatiji EU exchange point u Frankfurtu) dolaziš za 45ms i to je sasvim odličan rezultat s obzirom na blizu 2000km razdaljine optike do tamo.
 
U moju zgradu su dovukli instalaciju zbog 3 korisnika od 27. Pritom nisu trazili saglasnost 50% stanara. Al zato su sva 3 ulaza pored mene na sbb tako da im nije bio problem da "bace" kabl.

Mislim da po zakonu moraju da traze saglasnost 50% stanara ili saglasnost predsednika kucnog saveta. Bez jedne od te dve opcije im sve visi u vazduhu.
 
Da, potrebno je 50% stanara ili saglasnost predsednika skupstine stanara. To ne znaci da oni moraju da predju na SBB, samo da dozvoljavaju da se ubaci instalacija.
 
Ja vam kazem kako je bilo. Morali su tih 50+1 % da potpisu ugovor da se obavezuju da ce narednih 18 meseci da placaju kablovsku televiziju. Prvih mesec-dva je kao dz. A moja zgrada ima 3 ulaza jedan do drugog. U prvom postoji instalacija u drugom ne a ja sam u trecem. Dakle. sve u svemu, 50 m kabla u vrh glave da udju u moj ulaz. Nisu hteli. Jos, u mom ulazu ima 16 stanova. Nasao sam 7 zainteresovanih i nisu hteli. Kao mora bar 9. Ziva istina.
 
meni se SBB usporio?! od 1. marta ochajno radi net.. do ovog ubrzanja je sve radilo kako treba :(
 
Ja vam kazem kako je bilo. Morali su tih 50+1 % da potpisu ugovor da se obavezuju da ce narednih 18 meseci da placaju kablovsku televiziju. Prvih mesec-dva je kao dz. A moja zgrada ima 3 ulaza jedan do drugog. U prvom postoji instalacija u drugom ne a ja sam u trecem. Dakle. sve u svemu, 50 m kabla u vrh glave da udju u moj ulaz. Nisu hteli. Jos, u mom ulazu ima 16 stanova. Nasao sam 7 zainteresovanih i nisu hteli. Kao mora bar 9. Ziva istina.

Cudno mi je da nisu razvukli kablove tu do tebe, bez obzira sto si u trecem ulazu, ako je ista zgrada, to im je minimalna investicija, a mogli su dobiti nove korisnike. Pretpostavljam da se sve svodi na necije proracune da li se isplati. Znam da su u nekim zgradama dovlacili instalaciju samo za jednog korisnika, ali je i dalje stajalo ono da mora da bude saglasnost stanara da se instalacija uopste uvede.
 
Imam čudan problem sa SBB internetom, malo je poduža priča, ali bih molio za pomoć. Živim u Vršcu, tu imam SBB mix S paket, a preko nedelje radim u Bg i tamo koristim Telekomov ADSL. U Vš imam desktop mašinu koja je sa modemom povezana preko wireless rutera, a u Bg laptop koji je bežično povezan sa telekomovim ruterom. Laptop nosim sa sobom kada dolazim vikendom za Vš, i on se ovde kači na net preko wireless-a. Oba računara su međusobno umrežena sa šerovanim diskovima. Za remote upravljanje sa desktopom iz Bg koristim Teamviewer. Problem se pojavio u ponedeljak, kada me je supruga nazvala i požalila se da desktop u Vš nema internet, bilo mi je malo čudno, pošto sam baš u tom trenutku gledao TeamV i video da je desktop online. Pokušao sam da se nakačim na njega i uspeo, ali sam odmah video da weather gadget ne prikazuje temperaturu, i nijedan browser nije mogao da otvori niti jednu stranicu. Skype je takodje bio online na desktop mašini. Pokušavao sam na razne načine da rešim problem, objašnjavao supruzi kako da resetuje i modem i ruter, ništa nije uspelo. Kada sam se juče vratio iz Bg, prespojio sam kablove, povezao desktop direktno na modem, i sada net radi, međutim, većina stranica se samo delimično učitavaju. Normalno se otvara samo sadrzaj samog sajta, reklame se učitavaju nekoliko desetina puta sporije nego ostatak sajta. Koristim Chrome, on non-stop u tabu vrti znak da stranica nije učitana do kraja, a u levom uglu stoji tekst: waiting for google yeald ad manager ili tako nešto, menja se od stranice do stranice. Nisam još uvek krenuo da rešavam probleme sa ruterom, pošto me ovo buni. Speed test pokazuje normalne pingove i 10/1Mb/s dl/up brzine. Ima neko sličnih problema?
Edit: Youtube takodje, na 6Mb/s sam gledao 720p klipove u realtime, sada ni SD ne može da otvori bez baferovanja.
 
Poslednja izmena:
Cudno mi je da nisu razvukli kablove tu do tebe, bez obzira sto si u trecem ulazu, ako je ista zgrada, to im je minimalna investicija, a mogli su dobiti nove korisnike. Pretpostavljam da se sve svodi na necije proracune da li se isplati. Znam da su u nekim zgradama dovlacili instalaciju samo za jednog korisnika, ali je i dalje stajalo ono da mora da bude saglasnost stanara da se instalacija uopste uvede.

Sto je najjaca fora, jos smo unapred rekli da nas 3-4 od ukupno 7 koji smo se slozili da uvedemo sbb u ulaz, zelimo i internet na ugovornu obavezu. Nista nije pomoglo. Ljudi sto su izasli na teren da potpisu sa nama ugovore su bili izuzetno tvrdi, sa zabetoniranim principima. Na kraju smo se ohladili. Mislim, mi smo i dalje zainteresovani, pogotovo sto komsije iz prvog ulaza kazu da nemaju nikakvih problema sa sbb-om. Ako se nekad ti bitni faktori sto vode poslovanje firme odluce da smeksaju bilo bi fino da mi se jave da i moj ulaz uvede taj sada vec kultni sbb internet :)
 
Pa, uvek mozes da ih s vremena na vreme cimnes, cisto da ih podsetis, siguran sam da oni vas sve imaju negde u sistemu ubacene kao potencijalne, moglo bi se to malo pogurati. Mada, ko zna sta se biMismenima vrti po glavi :).

Imam čudan problem sa SBB internetom, malo je poduža priča, ali bih molio za pomoć. Živim u Vršcu, tu imam SBB mix S paket, a preko nedelje radim u Bg i tamo koristim Telekomov ADSL. U Vš imam desktop mašinu koja je sa modemom povezana preko wireless rutera, a u Bg laptop koji je bežično povezan sa telekomovim ruterom. Laptop nosim sa sobom kada dolazim vikendom za Vš, i on se ovde kači na net preko wireless-a. Oba računara su međusobno umrežena sa šerovanim diskovima. Za remote upravljanje sa desktopom iz Bg koristim Teamviewer. Problem se pojavio u ponedeljak, kada me je supruga nazvala i požalila se da desktop u Vš nema internet, bilo mi je malo čudno, pošto sam baš u tom trenutku gledao TeamV i video da je desktop online. Pokušao sam da se nakačim na njega i uspeo, ali sam odmah video da weather gadget ne prikazuje temperaturu, i nijedan browser nije mogao da otvori niti jednu stranicu. Skype je takodje bio online na desktop mašini. Pokušavao sam na razne načine da rešim problem, objašnjavao supruzi kako da resetuje i modem i ruter, ništa nije uspelo. Kada sam se juče vratio iz Bg, prespojio sam kablove, povezao desktop direktno na modem, i sada net radi, međutim, većina stranica se samo delimično učitavaju. Normalno se otvara samo sadrzaj samog sajta, reklame se učitavaju nekoliko desetina puta sporije nego ostatak sajta. Koristim Chrome, on non-stop u tabu vrti znak da stranica nije učitana do kraja, a u levom uglu stoji tekst: waiting for google yeald ad manager ili tako nešto, menja se od stranice do stranice. Nisam još uvek krenuo da rešavam probleme sa ruterom, pošto me ovo buni. Speed test pokazuje normalne pingove i 10/1Mb/s dl/up brzine. Ima neko sličnih problema?
Edit: Youtube takodje, na 6Mb/s sam gledao 720p klipove u realtime, sada ni SD ne može da otvori bez baferovanja.

Prvo sto mi je palo na pamet je da nesto nije u redu sa DNS-ovima, bilo na ruteru, bilo na racunaru, posto Skype ne zavisi od DNS-ova. Pretpostavljam da po istom principu radi i TeamViewer. Probaj da resetujes DNS client na racunaru, jedino mi to pada na pamet, mada ne bi bilo lose i da pozoves SBB CC, mozda ti je signal slabiji pa usporava. Nista drugo pametno po tom pitanju mi ne pada na um.
 
Kada ce moj siroti adsl provajder VeratNet imati ovakve cene i brzine? :S:
 
Iskreno adsl je za mene mnogo pouzdaniji, na adslu mi je ping tokom celog dana identican, na sbb-u konstantno varira. Tamo gde koristim sbb mi je ping nevazan jer se ne igram ali kada bi se igrao ne znam da li bi uopste bilo moguce. Jedino brzine i cena su prednost, pouzdanost i kvalitet nikako. Iako sam u pocetku imao ok ping, vidim da se polako u vecernjim casovima pogorsava, ali i ovako ga koristim za surf i download.
 
Poslednja izmena:
Odkad su pogasili file sharing sajtove ljudi se zale jer su navikli da skidaju odande. Ostali nacini da dodju do free multimedije im nisu poznati. Zato svi sad placu za nekim boljim pingom, jer velike brzine ne mogu da iskoriste sem za yt i jos par servisa.
 
SBB tamo gde radi, radi kao zmaj. Ja u godinu i po dana nisam imao nijedan problem sa SBB-om, download odlican, upload odlican, ping odlican. I naravno, igram se preko neta. Tamo gde radi lose, iz iskustva, problem moze biti ili resen brzo ili resen gotovo nikako, pri tom mislim na privremeno resenje koje pre ili kasnije pukne. Problem prave veliki cvorovi koji imaju vise stotina modema na sebi. Tu jednom kad se pojavi sum, nema te sile koja ce ga resiti u roku od nekoliko dana :d. Ironija je sto sam ja na jednom takvom cvoru, ali sam valjda imao srece do sada. Valjda ljudi iz okoline ne koriste televizore iz 1965. :d.
 
Poslednja izmena:
meni ping bio 20-40 u cs pre ubrzanja [4mb] a sad mi je dupliran i seca mi [6mb] -.-
 
Meni je ping na 6Mb/s u pocetku bio ok a u zadnjih nekoliko meseci los. Od ubrzanja na 10/1 ping je odlican, ne varira, a testirao sam par puta dnevno. Sto se mene tice pohvala za sbb, mada ne igram skoro nista online, ponekad cs 1.6, zimi, i poslednja 2 meseca wrc 2011 i nisam primetio probleme. Ukratko, telekom adsl je uzasan u Va i sbb je mnogo bolja i brza opcija za isti kes. 10/1 vs 4/? kod lelekoma [uz krs problema] :d za 1500 din.
 
Poslednja izmena:
Neznam sta vama varira..... Ping je meni uvek bio manje vise ok...

Pinging www.l.google.com [209.85.147.103] with 32 bytes of data:
Reply from 209.85.147.103: bytes=32 time=50ms TTL=54
Reply from 209.85.147.103: bytes=32 time=49ms TTL=54
Reply from 209.85.147.103: bytes=32 time=49ms TTL=54
Reply from 209.85.147.103: bytes=32 time=48ms TTL=54
Reply from 209.85.147.103: bytes=32 time=49ms TTL=54
Reply from 209.85.147.103: bytes=32 time=48ms TTL=54
Reply from 209.85.147.103: bytes=32 time=49ms TTL=54
Reply from 209.85.147.103: bytes=32 time=48ms TTL=54
Reply from 209.85.147.103: bytes=32 time=51ms TTL=54
Reply from 209.85.147.103: bytes=32 time=49ms TTL=54
Reply from 209.85.147.103: bytes=32 time=51ms TTL=54

Ping statistics for 209.85.147.103:
Packets: Sent = 11, Received = 11, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 48ms, Maximum = 51ms, Average = 49ms
 
Pa i nije ti nešto, evo kod mene na eunet-u, meni na sbb-u ni približno ne može ovoliko da dobije

untitled.png
 
daj jedan traceroute, i pinguj sa većim paketom, stavi recimo -l 1000
 
Telekom i svi njegovi ADSL podprovajderi do google DNS-a dolaze direktno u Budimpešti (otud i kraći latency) a SBB vidi google DNS u DE-CIX Frankfurtu što je duplo veće rastojanje. Proverite traceroute-om sa oba provajdera, mada je to već bilo kod pojedinaca pokazano ovde.
Toliko o pingu što opet ne važi za google sadržaj a pogotovu youtube. Zbog toga ova ping google testiranja nisu toliki reper za poređenje dva operatera. Oba provajdera imaju dovoljno Internet link resursa i redundanse prema spolja što ne važi za ostale u zemlji.
 
...
Reply from 74.125.232.208: bytes=1000 time=30ms TTL=56

Ping statistics for 74.125.232.208:
Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 29ms, Maximum = 33ms, Average = 30ms

To je sa telekomovog adsl-a.
 
Ping statistics for 74.125.232.208:
Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 14ms, Maximum = 17ms, Average = 15ms


Isto telekom adsl, click1.
 
Poslednja izmena:
Ping statistics for 209.85.147.106:
Packets: Sent = 23, Received = 23, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 52ms, Maximum = 116ms, Average = 75ms

Ping statistics for 74.125.232.208:
Packets: Sent = 16, Received = 16, Lost = 0 (0% l
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 54ms, Maximum = 113ms, Average = 79ms

A ovako je bilo sinoc
58249681.png


SBB :D
Ubedljivo najgori provajder koga sam u zivotu koristio.
 
Poslednja izmena:
^ Nisi ocigledno do sada probao one koje sam ja koristio :D
 
Ping statistics for 74.125.232.209:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 22ms, Maximum = 23ms, Average = 22ms
Evo ga moj Kopernikus.
 
A evo tog povecanja i te silne brzine. Paket od 16 megabita:
1815325731.png
 
150 milja do Beograda ?? Gde zivis ti ?
 
Zivim u Mladenovcu sto je opstina Beograd ali iz nekog razloga kada odem u speedtest nude Nis kao najblizi server. To su oni nesto petljali.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno