Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To za koriscenje ubi rutera kao nas je smeh, brzina je izmedju smesnog i pobogu, plus dodatno opterecuje uredjaj koji i sam ovako jedva radi...
Najbolje je sve te funkcije pogasiti, i staviti neki nas na lan ako ima slobodnih portova(samo ne WD nakon ove zadnje katastrofe ne bi im poverio ni kamen na cuvanje).
Secam se kad sam dobio uredjaj i bilo mi drago za usb/nas cisto da eto koristim za bekap ili da direktno odatle gledam serije/filmove, ali to je bukvalno mucenje,
a ako je nesto vece ni ne moze.
 
to imas na svakom wifi ruteru. mislim da sluzi za lakse povezivanje, bez potrebe da se kuca sifra. pritisnes to dugme i onda imas recimo 10 sekundi da se povezes. ideja je da nece valjda niko drugi tad bas da pokusa da se nakaci.
beskorisna stvar i sigurnosni rizik pa obicno postoji i opcija za iskljucivanje toga.
nije beskorisna. moze wifi ripiter da nakacis. i da tako pojacas signal negde ako je recimo velika kuca ili tipa duplex stan u pitanju
Za 5 dana mi istice UO za EON full, niti zovu niti salju mail, kao da me sami teraju u MTS ili EXEnet.
Sacekacu do kraja godine kad mi istice i UO za TotalTV, e onda cu bas da se cenkam "ko ciga na pijaci".
Bas da vidim sta ce da ponude.
Ali stvarno ne mogu da razumem ovu njihovu bahatost.
Korisnik sam SBB-a jos dok su imali samo pripejd internet, mozda ima i 20-ak godina. Ovde nema ni osnovne kulture, kamoli profesionalne.

Jedino ne znam da li kad mi istekne UO ne nastavlja se nova na dve god, po automatizmu?
Pretpostavljam da ostajem na ovom paketu i dalje dok (ako) ne potpisem novu UO?
ne nastavlja se. samo ces biti koristik bez UO...sad moze se desiti da je tako cena veca jer su lopine teske.. a paket ti ostaje isti
 
Za 5 dana mi istice UO za EON full, niti zovu niti salju mail, kao da me sami teraju u MTS ili EXEnet.
Sacekacu do kraja godine kad mi istice i UO za TotalTV, e onda cu bas da se cenkam "ko ciga na pijaci".
Bas da vidim sta ce da ponude.
Ali stvarno ne mogu da razumem ovu njihovu bahatost.
Korisnik sam SBB-a jos dok su imali samo pripejd internet, mozda ima i 20-ak godina. Ovde nema ni osnovne kulture, kamoli profesionalne.

Jedino ne znam da li kad mi istekne UO ne nastavlja se nova na dve god, po automatizmu?
Pretpostavljam da ostajem na ovom paketu i dalje dok (ako) ne potpisem novu UO?
Ne zaboravi da ces morati da platis jos jedan mesec uslugu posto nisi najavio raskid mesec dana pre isteka.
 
Zrenjanin su poceli da digitalizuju od 1 Marta dali se zna kad ce da zavrse i ubrzaju internet.
 
prevaranti teski. jedva sam cekao da odem od njih..istina na orion gde mogu online da gledam njihov eon..jedan jedini plus i to veliki je SportKlub kod SBB :) sto je ujedno prakticno i jedini tv kanal koji (povremeno) gledam od kablovske
 
Ne zaboravi da ces morati da platis jos jedan mesec uslugu posto nisi najavio raskid mesec dana pre isteka.
Ne nameravam da sada idem, cekam januar sledece god. da istekne UO za Total (vikendica) pa onda oba idu u MTS.
Javicu im se ja pocetkom decembra sa zahtevom, valjda je dovoljno rano?

Meni već tri godine nude eon full 12 meseci po ceni trio gold za 2 godine UO što je 100 din. "popusta" tokom prve godine i to je sve, i to ponavljaju u bar 10 razgovora do sada i čude se što neću.

Ostaješ na tom samo više nemaš UO.

Znaci da se ne nadam nekoj pristojnoj ponudi. Pre nekoliko meseci dolazio mi promoter na vrata i davao 4 mes. po dinar.
Trazio sam mu 6, ali on nije ovlascen da ponudi vise. Sad ne pristajem ni na 6 mes. Valjd mogu dve godine da izdrzim bez SBB-a..:cool:

ne nastavlja se. samo ces biti koristik bez UO...sad moze se desiti da je tako cena veca jer su lopine teske.. a paket ti ostaje isti
Hvala, videcu sta ce da iskonstruisu kad istekne UO..
 
Za 5 dana mi istice UO za EON full, niti zovu niti salju mail, kao da me sami teraju u MTS ili EXEnet.
Sacekacu do kraja godine kad mi istice i UO za TotalTV, e onda cu bas da se cenkam "ko ciga na pijaci".
Bas da vidim sta ce da ponude.
Ali stvarno ne mogu da razumem ovu njihovu bahatost.
Korisnik sam SBB-a jos dok su imali samo pripejd internet, mozda ima i 20-ak godina. Ovde nema ni osnovne kulture, kamoli profesionalne.

Jedino ne znam da li kad mi istekne UO ne nastavlja se nova na dve god, po automatizmu?
Pretpostavljam da ostajem na ovom paketu i dalje dok (ako) ne potpisem no
Углавном су ти одговорили али ајде:
  • Не губиш ништа осим ако ниси имао додатне неке канале због потписивања уговора које ће ти закључати, али то нико не може да ти каже кад не зна уговор(није свима исто).
  • Мени и још некима се толико погоршала услуга у задње време да проклињем дан кад су купили иком. Требало је да се преселим, али ћу вероватно морати да сачекам неко време па гледам сад бокс пакете МТСа. Ако ниси негде везан неким уговором(мобилни) итд, или ако имаш пара па ти није битно у односу на живце које чуваш мој ти је савет да узмеш бокс пакет, ако ти не сметају каблови по стану или ако ти је такав распоред да може да се среди лепо. Алтернативно пошто имаш тотал, можеш да узмеш остало, пошто им је ТВ још и ок у односу на нет.

---------------------------------------------------------

Нисам желео/имао времена да улазим у скорашње расправе у вези "нема разлике између оптике и кабла(што помало звучи смешно рећи јер је и оптички кабл - кабл, ,-) али навикли смо, није битно,) али то није ни приближно тачно чак ни тамо где све ради како треба(што је ретко поготово кад крене лоше време, јер сви знамо где им стоје каблови).
Успут за оне који не знају разлика у брзини сигнала у оптичким и другим кабловима и није толико велика колико људи обично мисле, проблеми се јављају због разних других ствари, али и овако је дугачак пост тако да ћу то прескочити, а мислим да је неко раније о томе и причао.

Иначе разлог зашто је неким људима "увек ок" (а нису ботови) ћеш лако видети(по именима) у томе што већина њих је из градова где је СББ почео па пазио како ради, док ови(ми) други обично нису(мо) - а нас је велика већина. Такође људи који никад ништа не играју понекад неће ни приметити ситне прекиде који су чести већ само веће који су доста ређи, а и њих често не јер су углавном ноћу.

Такође скоро неко помену да су га закинули за 12 месеци ХБО, пошто је бившим корисницима икома био посебан(јако кратко време за прихватање) уговора да пређу на д3 уз 24 месеца хбо и пинк(ово је иначе било пар дана пре увођења ЕОНА што ми никада неће бити јасно). Да не буде да човек измишља ево мени се десило исто, и приликом жалбе преко телефона(чекање сто година, затим ми је речено да тако нешто није било иако имам папир њихов управо те понуде, плус тражио да ми пусте снимљен разговор(одбили), тако да су ме мање више назвали индиректно лажовом. Толико о поштовању корисника... Ценим да нисмо једина двојица, и кога не мрзи ово комотно може на суд.

И кад већ куцам оволико последња лепота је то да кад су се напокон удостојили да дођу у зграду да нешто провере, њихов радник је тачно пред време кад се гаси радно време подршке и тачно пред викенд, заврнуо мушки кабл у женски погрешно савијајући жицу и прекинуо ми интернет(надам се да код жена није толико неспособан). И онда ја(који срећом имам основног знања и искуства, у 22-23 сата јер ми је био потребан хитно нет(а не могу њих да зовем), пали светло у ходнику, скраћуј и сеци скалпелом уништен кабл(онда се светло угаси, па сиђи са столице упали светло, попни се) па убаци како треба кабл јер је скоро па немогуће промашити ако само мало гледаш и ако ниси радник СББа.
И онда је то радило ок док скоро неко изгледа опет није био у згради(видим по кабловима) и ко зна шта урадио...
 
Углавном су ти одговорили али ајде:
  • Не губиш ништа осим ако ниси имао додатне неке канале због потписивања уговора које ће ти закључати, али то нико не може да ти каже кад не зна уговор(није свима исто).
  • Мени и још некима се толико погоршала услуга у задње време да проклињем дан кад су купили иком. Требало је да се преселим, али ћу вероватно морати да сачекам неко време па гледам сад бокс пакете МТСа. Ако ниси негде везан неким уговором(мобилни) итд, или ако имаш пара па ти није битно у односу на живце које чуваш мој ти је савет да узмеш бокс пакет, ако ти не сметају каблови по стану или ако ти је такав распоред да може да се среди лепо. Алтернативно пошто имаш тотал, можеш да узмеш остало, пошто им је ТВ још и ок у односу на нет.

---------------------------------------------------------
Ja u principu nemam nikakvih problema sa signalom SBB-a, doduse u zadnje vreme TV im je malo losiji. Jedino sto ih bas briga za stare korisnike.

Posto vec imam dva ugovora sa MTS-om (O1) i fiksni u vikedici (ne da keva da ga ugasim;)) oni su mi prva opcija.
Naravno box 4 za stan i videcu neki dogovor za mts sat da ubacim u sve to.
 
Можда сам и џаба теби одговарао јер сам куцао истовремено са тобом и некима још, плус нешто друго радио, а дуг пост ;-) али нема везе.
То за ТВ да је лошија слика потписујем, мислим да су људи већ помињали, али више људи је то приметило, срећа па ми овде који куцамо обично
мање гледамо тв ,-)
Класичан пример би био слика УФЦ меча који има на новој и шта може да се скине са нета чак и у мањој резолуцији и мањем битрејту.
Да не помињем да желим да чујем њихове коментаторе.
Заборавих насмеја ме, мени пре родитељи нису дали да у њиховом стану од два фиксна један искључим који је био на моје име још док сам био мали
јер је ли тада је то коштало ко суво злато код телекома (да не буде да само пљујем сбб ,-) ), па сам то решио пребацивањем броја код кабловског, да се на плаћа џабе, пошто је бржи нет са телефоном. Наравно не користи се. Кас се нотар смилује да заврши свој посао покушаћу некако да средим да имам само један нормалан бокс пакет.
Ех кад се само сетим колико смо се сви надали оним почетним ценама и рекламама мтса у вези оптике...
 
Poslednja izmena:
Otišao da vratim opremu, na stolu tamo kod njih ugledao brdo popunjenih zahteva za raskid ugovora, nisam očekivao.
Nekako sam mislio da sam jedan od retkih koji to rade, ne znam zašto, sad mi je nekako lakše :D
Ne znam samo da li je to oduvek bilo tako samo ja nisam znao ili je to neki trend u zadnje vreme.
Ne znam ni razlog njihov, znam svoj, da su bezobrazno skupi i da nemaju u ponudi uslugu koja meni treba.
 
Otišao da vratim opremu, na stolu tamo kod njih ugledao brdo popunjenih zahteva za raskid ugovora, nisam očekivao.
Nekako sam mislio da sam jedan od retkih koji to rade, ne znam zašto, sad mi je nekako lakše :D
Ne znam samo da li je to oduvek bilo tako samo ja nisam znao ili je to neki trend u zadnje vreme.
Ne znam ni razlog njihov, znam svoj, da su bezobrazno skupi i da nemaju u ponudi uslugu koja meni treba.
Ja sam proletos otišao iz SBB-a posle više od decenije.
Isto nisu imali uslugu koju želim - internet bez TV-a, pa sam "prebegao" u MTS na optiku i za sada se uopšte nisam pokajao. Em plaćam manje, em radi brže. Ali šteta, da su imali da mi ponude internet bez TV-a ostao bih, ovako su mi uštedeli nekih 50K samo za prvu godinu.
 
Ja sam proletos otišao iz SBB-a posle više od decenije.
Isto nisu imali uslugu koju želim - internet bez TV-a, pa sam "prebegao" u MTS na optiku i za sada se uopšte nisam pokajao. Em plaćam manje, em radi brže. Ali šteta, da su imali da mi ponude internet bez TV-a ostao bih, ovako su mi uštedeli nekih 50K samo za prvu godinu.

Isti razlog, a pitao sam ih na vreme lepo, čak im i dao rok od par meseci ako hoće to da ubace u ponudu inače idem , rekli da mi je ideja dobra i da će je predložiti menadžmentu.
Ništa se nije dogodilo naravno, i dalje nemaju samo internet u ponudi.
Ja sam 'prebegao' na Orion, optika, najmanji njihov internet paket je 5 puta brži od neta koji sam imao kod sbb-a , tek ću od sledećeg meseca da krenem da štedim, 2.5k mesečno me manje izadje račun. Zadovoljan sam Orionom, šta znam, čak i da sbb ima samo internet u ponudi to ne bi bila optika, te brzine a i skuplje bi bilo sigurno, tako da u principu je dobra odluka i nisam zažalio.
 
Otišao da vratim opremu, na stolu tamo kod njih ugledao brdo popunjenih zahteva za raskid ugovora, nisam očekivao.
Nekako sam mislio da sam jedan od retkih koji to rade, ne znam zašto, sad mi je nekako lakše :D
Ne znam samo da li je to oduvek bilo tako samo ja nisam znao ili je to neki trend u zadnje vreme.
Ne znam ni razlog njihov, znam svoj, da su bezobrazno skupi i da nemaju u ponudi uslugu koja meni treba.
Od kada je mts/supernova ponudio 12 meseci po 1 dinar to se dešava.
Malo je čudno da SBB ništa ne čini da zadrži stare korisnike ali to je njihova politika i nećemo se mešati.
 
Od kada je mts/supernova ponudio 12 meseci po 1 dinar to se dešava.
Malo je čudno da SBB ništa ne čini da zadrži stare korisnike ali to je njihova politika i nećemo se mešati.
Pa šta da čini? Xy meseci po dinar ne može ponuditi, jer ovi i Telekoma imaju naše resurse na raspolaganju koje troše nemilice. U Sbb mogu (i moraju) poboljšati kvalitet usluge, ali u poslednjih godinu-dve i tu kiksaju...
 
Nema to veze po 1 dinar, mislim da to više i nije aktuelno, i da nema promocije nikakve opet je daleko bolje i povoljnije.
 
Како су кренули, остаће Сбб без икакве ексклузиве. Откупиће им и Н1 и Нову С.
 
Nisam znao da i dalje ima to po 1 dinar, zanimljivo, sećam se oko nove godine kada su krenuli baš sa jakom tom kampanjom, mislio sam da je to tad i završilo.
Da sam znao uzeo bih mts onda :geek:
Imao sam i njih kao opciju, zanimljivo da njih odavno nisam video da dolaze , da ostavljaju promo materijal , smaraju i slično, prošle godine su znali da dodju, ove mislim da nisu nijednom, možda jesu jednom na početku godine ne mogu da se setim, barem u mom kraju (nbg) , nebitno.
Orion jednom mesečno pozvoni operater na vrata, ako te nema ostave flajer izmedju vrata, poster na oglasnoj tabli itd.
 
Lako je mts-u kada ga mi i drzava finansiramo...prakticno su rupa bez dna. Ulozili stotine miliona u optiku, dali 12 meseci po dinar i tu izgubili stotine i stotine miliona, ulozili stotine miliona u raznorazne sportske ekskluzive...odakle?

Na kratko dobijamo, dobre kanale i internet po pristojnoj ceni ali to je dok je jos sbb ziv. Kada sbb-u odzvoni mts ce se vratiti na svoju staru politiku a to je da svojim musterijama naplacuje usluge a zauzvrat im neda nista.

Kad se samo setim pre 2-3 godine dok je sbb imao 40+ hd kanala mts nije imao ni jedan. Na sve to sbb je konstantno dodavao nove kanale u hd-u. Internet u mts-u vecito bio 5-6 puta sporiji(na papiru a u realnosti 15-20 puta sporiji) i katastrofalno nestabilan. Dok je meni download bio skoro oko 100 na sbb-u kod zeninih je na mts-ovom internetu od 20mbps download-a brzina u 90% slucajeva bilo oko 3-4. Znaci naplaćivali brzinu od 20 a musterijama davali 5 puta sporije brzine.

Danas kad odem kod njih 1080p klip mi koci a kao fol imaju 20mbps brzinu. Sa tom brzinom koju prodaju mogao bi se komotno terati netflix u 4k hdr a u realnosti koci 1080p YouTube kompresovani video.
 
Ja sam skoro 15 godina bio korisnik Posta.net paketa, od ADSL do kablovske. Medjutim, u poslednjoj ugovornoj 24-ro mesecnoj obavezi, gotovo svakodnevno su se desavali problemi sa internetom, ili je slab protok ili ga nema (u prekidu). Njihov odgovor je gotovo uvek bio da su problemi kod mene i traze da dodju radi otklanjanja uzroka, samo da bi tu uslugu i naplatili. Pre nesto manje od mesec dana podneo sam zahtev za prekid usluge, a otkazni rok im je mesec dana, koji istice 28.07., ali se jos uvek nisam odlucio gde preci, dilema je SBB, MTS ili Orion. Ukoliko se ne odlucim do tada, moguce da cu otkazni rok produziti jos za mesec dana, a za to vreme odluciti. Uzgred, krajem juna MTS je u zgradu gde stanujem uveo opticki kabl, ali nakon uvodjenja nista nisz uradili na prikljucenju zeljenih korisnika, a razlog mozda lezi i u cinjenici da promocije njihovih BOX paketa (12 meseci po 1,00 dinara za nove korisnike uz optiku) istice 31.07. i cekaju da to prodje i nakon toga ce zavrsiti sa prikljucenjem. Ako im je to opcija, onda su bas bezobrazni i krajnje neprofesionalni.
 
Ja sam kod mene u zgradi čekao 3 meseca od sprovođenja da puste signal. Kao komisija - dža bu.

Na tržištu ćemo uskoro imati i Telenor sa optičkim paketima sigurno, e tu me interesuje šta će biti ponuda.
 
Jel 6 meseci po 1 din max koji daju novim korisnicima?
 
Ja sam skoro 15 godina bio korisnik Posta.net paketa, od ADSL do kablovske. Medjutim, u poslednjoj ugovornoj 24-ro mesecnoj obavezi, gotovo svakodnevno su se desavali problemi sa internetom, ili je slab protok ili ga nema (u prekidu). Njihov odgovor je gotovo uvek bio da su problemi kod mene i traze da dodju radi otklanjanja uzroka, samo da bi tu uslugu i naplatili. Pre nesto manje od mesec dana podneo sam zahtev za prekid usluge, a otkazni rok im je mesec dana, koji istice 28.07., ali se jos uvek nisam odlucio gde preci, dilema je SBB, MTS ili Orion. Ukoliko se ne odlucim do tada, moguce da cu otkazni rok produziti jos za mesec dana, a za to vreme odluciti. Uzgred, krajem juna MTS je u zgradu gde stanujem uveo opticki kabl, ali nakon uvodjenja nista nisz uradili na prikljucenju zeljenih korisnika, a razlog mozda lezi i u cinjenici da promocije njihovih BOX paketa (12 meseci po 1,00 dinara za nove korisnike uz optiku) istice 31.07. i cekaju da to prodje i nakon toga ce zavrsiti sa prikljucenjem. Ako im je to opcija, onda su bas bezobrazni i krajnje neprofesionalni.
Svuda je tako od uvođenja do prikljucenja prođe izvesno vreme , ali sigurno će uskoro krenuti promoteri da nude optiku i box pakete uz X meseci po 1 din
Kako je do sada bilo i ta će se praksa verujem i dalje nastaviti
Polako
 
Uništiće ih pohlepa. Kao i svakog tradicionalnog cable telco provajdera koji neće da se modernizuje. A takvih je malo, obično se modernizuju. Naravno svaki petak izuzetak pa i svaka stvar u Srbiji mora da prkosi standardnom poslovanju, zato stoji prva rečenica ovog post-a.
A u kom to smislu se nisu modernizovali. Sta im fali. Dobar box, dobar izbor hd kanala i kvalitet slike na istim. Internet vise nego dobar, pogotovo ako ga uporedis sa internetom mnogo razvijenijih zemalja. Zemlje poput nemacke, australije, kanade, engleske imaju mnogo mnogo losiji net od sbb-a. Kako to da tako velikim ekstra razvijenim zemljama to nije problem ali prosecnom srbinu download od 250mbps i upload od 25mbps je nedovoljan???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno