Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ne negiram da je Telekom apsolutni raspad, potpuna birokratska crna rupa i jedno toksično pakleno mesto gde ni sami radnici ne znaju gde se nalaze i šta treba da rade, ali se to lakše može rešiti nego što se stotine kilometara koaksijalnih kablova mogu zameniti...
Kako da ne, evo samo što nije rešeno...
Samo neka SBB-u daju dozvole za izvođenje radova, postaviće oni kabove očas...
 
EON_Slovenija.PNG

I još kako lepo diskriminiše United Group SjBB u odnosu na Telamach Slovenija :D
 
Danas mi opticki modem-ruter Calix ludi. Ja se kacim mobilnim na 5G a zena na 2.4G. Nesto trkeljise oko linija GSP u BG i odjednom domen gsp.rs na wi-fi ne postoji, na lan-u PC postoji, browser ladno ucita. Zenin mob je Lenovo (stara krsina), moj je Xiomi Mi play android 8, probala svastika sa Apple 11 isto ne moz da udje na taj domen. Odem kod kuma na njegov wi-fi ladno se okaci na taj gsp.rs domen. U cem je caka nemam pojma.
 
Igrao si se Eon Connect aplikacijom? Na mobilnima ne koristiš isti DNS server kao na kompu? ...
 
Igrao si se Eon Connect aplikacijom? Na mobilnima ne koristiš isti DNS server kao na kompu? ...
Nisam nistavljao tu eon aplikaciju. Koji je na mobu DNS veze nemam, gledao sam podesavanja al ga ne nalazim da moze nesto da ga promenim, na kompu mi je ili Yandex DNS ili OpenDNS. Pazi 3 razlicita telefona i sva 3 kecaju na tom gsp.rs
 
Pa ako su sva 3 telefona konektovana na isti ruter ima savršeno smisla :D :D
Ili promeni (ako taj Calix nudi uopšte opciju za promenu DNS servera koje dodeljuje kroz DHCP... pošto znam da neki od drugih SBB gateway uređaja su sakrili tu opciju!) u DHCP podešavanjima rutera koji DNS da koristi (pa staviš taj Yandex, OpenDNS ili koji god ti najviše voliš) ili alternativa je da na svakom telefonu moraš da menjaš podešavanja i da umesto DHCP koristis static podešavanja pa sam navedeš koji DNS isto kao što si na kompu menjao podešavanja za IP, gateway i DNS.
 
Tamo gde imaju dozvolu da posade koaksijalne visibabe po banderema i krovovima sad "ne mogu" da iste zamene fiber kablovima. jel?
Koaksijalne visibabe bi mogli da ukopaju, ako dobiju dozvolu, a da li će ih zameniti fiberom, stvarno ne znam...
Sa druge strane ovi drugi kopaju gdegod, dozvole ne ištu...
 
Pa ako su sva 3 telefona konektovana na isti ruter ima savršeno smisla :D :D
Ili promeni (ako taj Calix nudi uopšte opciju za promenu DNS servera koje dodeljuje kroz DHCP... pošto znam da neki od drugih SBB gateway uređaja su sakrili tu opciju!) u DHCP podešavanjima rutera koji DNS da koristi (pa staviš taj Yandex, OpenDNS ili koji god ti najviše voliš) ili alternativa je da na svakom telefonu moraš da menjaš podešavanja i da umesto DHCP koristis static podešavanja pa sam navedeš koji DNS isto kao što si na kompu menjao podešavanja za IP, gateway i DNS.
Nasao sam na mom telefonu ali nema vajde, stavi static i podesio i opet isto, taj gsp ima mnogo alternativnih imena a mozda ga je Aple zaludeo jer svastika cas gura istu SIM karticu u Aple cas u Huawei.
 
Pozdrav ljudi, danas su me zvali iz SBBa da obnovim ugovor i hoce da mi promene ruter posto ja i dalje koristim onaj stari CISCO EPC3928S.

Brine me ako pristanem da me ne stave iza CG-NATa, ili da bude slabiji wifi domet, posto sam ovim zadovoljan. Jesu bolji ti novi ruteri, koje su prednosti uopste?

Koliko vidim iz karakteristika imaju vise downstream/upstream channela, mada ne znam koliko mi to znaci za 150mb/s internet. Kod mene u kuci maksimalno budu 3 uredjaja povezana preko wifi i jedan preko lana.
 
Ne moraš da pristaneš na zamenu. Meni su isto ponudili taj kako ga opisuju "napredni ruter", ali sam im rekao da nisam zainteresovan. Nakon toga više nisu pominjali.
 
Evo i mene zvali da obnovim ugovor. Mogu da predjem na eon full za 170rsd vise nego sada (trio gold) i dobijem 250mbps umesto trenutnih 150mbps.
moram da zamenim ruter, ali ne moram da uzmem eon box, vec moze da ostane stari d3.
Ruter me ne interesuje uopste jer koristim svoj asus, brzina nije kljucna jer je i ovo pristojno (osim upload koji je kriminal, a ostace kriminal i na eoun full).

Zna li neko mozda da mi kaze razliku u kanalima? u trio gold postoji i HIT paket koji vise nije dostupan pa ne znam da li bih nesto izgubio prelaskom.
I ima li nesto za sta mogu da se cenkam?
 
Moze li mala pomoc prijatelja. Iz nekog razloga mi ispada WIFI 5.8 dok 2.4 radi kako treba Malo malo pa mi ispadnu svi uredjaji sa mrze i vrate se posle 2 sekunde..
Trenutno setovano ovako..
1.jpg
 
Pozdrav ljudi, danas su me zvali iz SBBa da obnovim ugovor i hoce da mi promene ruter posto ja i dalje koristim onaj stari CISCO EPC3928S.

Brine me ako pristanem da me ne stave iza CG-NATa
Šta je konkretno problem ako korisnika stave iza CG-NAT?
Pitam zato što i sam razmišljam o promeni.
 
@Webb Samo klikni Apply. Kanal koji je trenutno setovan je 64, kao što piše u upozorenju sa strane, i širina je 20 MHz što je premalo svakako. DFS zahteva da modem vrši skeniranje frekvencija periodično i tada on gasi emitovanje mreže i "ispadnu" ti uređaji. Dakle samo klikni Apply dok je ovako podešeno (36/80 channel i bandiwdth 80MHz, a mode stavi na AC-only) i to je to.
 
Mene od sinoć drnda wifi.
Na kompu preko kabla sve klasika stabilno a wifi izbacuje uređaje svakih 10ak minuta.
Prijavio sam im i rekli su da je problem sa Wifi evidentiran i da se strpim..
 
Mene od sinoć drnda wifi.
Na kompu preko kabla sve klasika stabilno a wifi izbacuje uređaje svakih 10ak minuta.
Prijavio sam im i rekli su da je problem sa Wifi evidentiran i da se strpim..

Takodje, pocelo juce i izbacuje me non stop.. Ne traje dugo, ugasim pa upalim wifi i konektuje se opet, ali bas ide na zivce kad prekida ovako cesto. Ajde jednom ili dva puta da izbaci, ali 150 puta dnevno je previse.
 
Iz čista mira je počelo, bukvalno odjednom a sve bilo savršeno do sinoć..
 
Meni taj problem sa ispadanjem wifi na par sekundi traje već skoro 7 dana. Isto evidentiran problem i nikom ništa.
 
Odradio sam fr rutera itd, džabe
 
Šta je konkretno problem ako korisnika stave iza CG-NAT?
Pitam zato što i sam razmišljam o promeni.

Nisam ekspert al koliko sam saznao nemas vise javnu IP adresu tako da ne mozes da forwardujes portove, sto je problem za ljude koji koriste npr aplikacije za posao za remote povezivanje i sl aplikacije za koje mora da se otvori port. Mozes da imas problem na nekim sajtovima ako je neko ko je poolovan na istu adresu s tobom preko CG-NATa bio banovan na tom sajtu. Torenti koliko sam cuo rade ok :) I sigurniji si od strane hakera jer je tvoja prava adresa sakrivena iza CG-NATa.
 
Samo da prijavim da i mene od sinoc izbacuje bez ikakvog razloga sa Wi-Fi. Jednostavno ga samo iskljuci u potpunosti i vrati za nekih 5 do 10 sekundi.
 

Kratkotrajni prekidi u radu inernet servisa​


Poštovani korisnici, Obaveštavamo vas da smo zabeležili veći broj kratkotrajnih prekida u radu internet servisa. Kolege iz nadležnih službi intenzivno rade na otklanjaju poteškoća i utvrđivanju uzroka. Izvinjavamo vam se na neprijatnosti i hvala vam na razumevanju. Vaš SBB
Sbb sajta dela servisne vesti.
 
^ Ovo isto govori i na 19900 kad sam zvao jer je sve puklo oko 15h. Prvo se povratio tv signal, pa i internet nakon 20 minuta.

A drago mi je da nisam jedini sa ispadanjem Wifi-ja. Desava se danima, na svim uredjajima u kuci. Fix yo' shit sbb
 
Pa nema ovo veze sa wifi na ruteru. Ovo je prekid internet signala.
 
Pa nema ovo veze sa wifi na ruteru. Ovo je prekid internet signala.
Meni nije, na kompu sve ok, igram LoL, diskord, sve full stabilno kao i uvek, samo wifi se diskonektije sa fona, a lampica gori normalno i posle se sam vrati..
 
Код комшинице је такође било проблема са интернетом, има Ubee модем.
Ја сам имао исти проблем пре неколико дана са Tehnicolor модемом, данас не.
 
I kod mene Ubee me ubi vec 2 dana malo malo pa ispadaju telefoni sa wifi. Drndam ceo dan od reseta rutera do podesavanja kanala i nista pametno nisam uradio lol. Box radi ceo dan bez prekida a lap top i 3 moba malo malo pa ispadnu ..dal da cekam il da ih cimam 🤔
 
Malopre sam ih ponovo zvao i rekoše da se ovi prekidi dešavaju samo korisnicima sa Ubee ruterima i da rade na tome. Meni ovo traje par dana i već sam imao problema zbog toga. Deca su juče svakih 15 minuta ispadala sa nastave a meni pucala veza sa firmom. Krajnje neozbiljno od SBB.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno