Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Glupo pitanje: da ti nije "modem" vezan preko usb-a?

Ma jok, nemam ni ruter niti bilo sta sto bi usporavalo protok, jednostavno njima je ovde cvoriste preoptereceno i punu brzinu izvlaci od ponoci do jutarnjih casova a preko dana i predvece mogu da se slikam.
 
Tako je i kod mene, samo sto je uvek izvlacim max brzinu, ali vidim da je ping ka google preko dana uvek losiji, mada je od ubrzanja sve ok da ne ureknem :D
 
Drzim vam palceve. Valjda ce i nama na ptt kds-u da svane uskoro. :(
 
1805636683.png


Ovako je bilo kad sam sinoc kasno prvi put primetio da modem ima nove parametre :D

Trenutno ne mogu da izvucem ni 12-13 Mb/s a na daljim serverima i mnogo manje medjutim to nije bitno jer sam upravo u JDownloaderu skinuo jedan 1080p Youtube video sa 10 konekcija maksimalnom brzinom (vec mnogo godina NetMeter stoji u tray-u ;)) sto znaci da ovi rezultati sa speedtesta u udarnom terminu uopste nisu merodavni jer sami serveri ne mogu da posalju ili prime toliko.
 
Extra povecanje,sa 40 Mgb skidanje sa torenta stize i do 45 Mgb.:guitar:
 
Poslednja izmena:
10/1Mb/s od 00h.. :D Konacno 1080p na YT kako je Buda rek'o a o downloadu da ne pricam, flac prodidzi 18Gb mi je stigao dok sa hasao i odgledao film :smoke:
 
Kod mene je sinoć stiglo ˝ubrzanje˝ ali je kao i zadnjih 10ak dana ping izuzetno loš, da bi me sad sačekalo ovo umesto 10mbps:

Očigledno je preopterećeno čvorište :wall:
 
A zasto umesto glupog speedtesta ne pokrenete download sa nekog servera koji moze da isporuci full brzinu ? Meni ovaj test pokazuje upload od samo 24Mbit iako uploadujem stvari brzinom od 200MB/s
 
1807279903.png


Dobro da su se setili uploada.
 
Poslednja izmena:
A zasto umesto glupog speedtesta ne pokrenete download sa nekog servera koji moze da isporuci full brzinu ? Meni ovaj test pokazuje upload od samo 24Mbit iako uploadujem stvari brzinom od 200MB/s

Ja pokrenem Battlefield 3 i neigrivo je - do nivoa slide showa. Takodje kada se pinguje google.com iz prompita ili kada se pokrene pingtest, dobijaju se vrednosti 50 do 540ms!
 
Meni je ping 8ms..
 
Katastrofa download 22mb/s upload 1mb/s a ping 18ms na paketu 24/2
 
Да ли би неко био љубазан да ми каже у чему је код мене проблем. Имам 2 компа-> рутер-> модем :crash:

 
Ni ja ne vidim problem. Treći hop, hop do sbb-a može biti i niži, ali nije strašno. Prva dva hopa ne vidiš jer je kod jednog uključen firewall (na tvom ruteru npr.), a kod drugog je tako podešen (CMTS ruter) da bude nevidljiv za korisnike.
 
Poslednja izmena:
Ni ja ne vidim problem. Treći hop, hop do sbb-a može biti i niži, ali nije strašno. Prva dva hopa ne vidiš jer je kod jednog uključen firewall (na tvom ruteru npr.), a kod drugog je tako podešen (CMTS ruter) da bude nevidljiv za korisnike.
Питам зато што са моје стране нема firewall-a :S:
 
Zna li neko koliko košta da se dovede kablovska (i internet sa njim) u zgradu koja nema SBB kablovsku ? Ovim lopovima iz Telekoma ne mogu više da plaćam, 1500 za 1.5mbps.
 
Питам зато што са моје стране нема firewall-a :S:

Je l' ti radi net ok? Ako radi, uživaj. :)

Da l' si probao da pinguješ ruter (ping 192.168...)? Šta ti tada izlazi?

Uostalom, ako te baš zanima gde je ''problem'', nakači modem direktno na komp i odradi tracert.
 
Poslednja izmena:
Кад ping-ујем рутер добијам вредност испод 1ms што је нормално али зато када ping-ујем Default Gateway добијам ово што мислим да је много

 
Poslednja izmena:
Zna li neko koliko košta da se dovede kablovska (i internet sa njim) u zgradu koja nema SBB kablovsku ? Ovim lopovima iz Telekoma ne mogu više da plaćam, 1500 za 1.5mbps.

Besplatno je,ali mora 50% stanara da bude za sbb.Kod mene u ns u mojoj zgradi pola nas je na sbb-u a pola na ptt kds
 
Zna li neko koliko košta da se dovede kablovska (i internet sa njim) u zgradu koja nema SBB kablovsku ? Ovim lopovima iz Telekoma ne mogu više da plaćam, 1500 za 1.5mbps.

Valjda ti trebaju potpisi preko 50% stanara (tj novih korisnika), pa ce uvesti kablovsku u tvoju zgradu. Ne znam kolika je tarifa za prikljucenje, cini mi se da je akcija neka u toku i da ne kosta nista. Samo treba komsije da ubedis da im treba SBB kablovska :)

edit:
pretece me simke
 
Mislim da 50% stanara samo treba da potpise saglasnost da SBB moze da uvede instalacije u zgradu. To ne znaci da 50% ljudi treba da uzme SBB internet. Zbog koliko ljudi ce se SBB cimati da razvuce kablove do vase zgrade zavisi iskljucivo od interesa SBB-a, a to dalje verovatno zavisi koliko blizu imaju cvoriste, koliko je stanara u zgradi itd.

Secam se da je ranije bila prica na forumu da su oni dolazili u zgrade i zbog nekoliko stanova (mnogo manje od 50%), kada im je instalacija bila blizu te zgrade (dozvola 50% stanara se podrazumeva).
 
Кад ping-ујем рутер добијам вредност испод 1ms што је нормално али зато када ping-ујем Default Gateway добијам ово што мислим да је много

Default Gateway u ovom slučaju ti je modem?

Probaj kao što napisah već, skloni ruter i odradi ponovo sve iste traceroute i ping testove. Ako je isto, onda je do provajdera (možda i modem malo zeza, ali ne verujem). Ako se situacija popravila, do rutera je.
 
Mislim da 50% stanara samo treba da potpise saglasnost da SBB moze da uvede instalacije u zgradu. To ne znaci da 50% ljudi treba da uzme SBB internet. Zbog koliko ljudi ce se SBB cimati da razvuce kablove do vase zgrade zavisi iskljucivo od interesa SBB-a, a to dalje verovatno zavisi koliko blizu imaju cvoriste, koliko je stanara u zgradi itd.

Secam se da je ranije bila prica na forumu da su oni dolazili u zgrade i zbog nekoliko stanova (mnogo manje od 50%), kada im je instalacija bila blizu te zgrade (dozvola 50% stanara se podrazumeva).

Nazalost ovo nije istina. iz licnog primera pricam. Tih pedeset + % stanova moraju da potpisu ugovor o koriscenju kablovske televizije narednih 18 meseci od dana zakljucenja ugovora. A internet ko kako hoce posle. To je drugi ugovor. Ja upravo iz tog razloga nisam uspeo da uvedem sbb u moj ulaz jer je gerantologija u vecini i njima sasvim lepo radi ptt kds za turske serije i pinkove specijale u vecernjim terminima :D
Drugim recima, ako ne ubedis vise od 50 % stanara da potpisu ugovor za tv koji ce morati da placaju nista od sbb-a u tvom ulazu (zgradi).
 
Default Gateway u ovom slučaju ti je modem?
Да

Probaj kao što napisah već, skloni ruter i odradi ponovo sve iste traceroute i ping testove. Ako je isto, onda je do provajdera (možda i modem malo zeza, ali ne verujem). Ako se situacija popravila, do rutera je.
Пробао и вредности су исте :bottle: тако да ми остаје само да их зовем да измере сигнал. Хвала на саветима :wave:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno