Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zeza se SBB menadzment

http://www.sbb.rs/upload/document/sbb_cenovnik_g1_131022.pdf

Nikako se ne treba zaletati pa potpisivati ovu svinjariju.

Prakticno svaki kablovski provajder daje daleko vise za manje para. Za te dve godine vecini ce se pojaviti mogucnost da predju negde drugde.

Izgleda da u neposrednoj blizini imam i druge operatere tako da cu verovatno da se pozdravim sa SBB-om ako ostave ovaj ugovor na dve godine.

Daju manje od drugih za vise para od drugih a jos bi da im se obavezermo na dve godine. Evo im pimpek da izbiju oci.
 
Plakacu ja izgleda za Telekomom. Ne verujem da sam ovako nesto izgovorio, a da nisam prethodno pojeo pecurkice.
 
To je bio odgovor u showroomu danas. Nove brzine, nova ponuda, novi ugovori...
Pa dobro ne vidim sta je problem otici i potpisati nov ugovor ako je stari istekao, kada se vec planira koristiti njihova usluga.

Ja ne znam na koliko sam potpisao ugovor (da li je na 12 ili 24 meseca), ako budem trebao da idem da potpisem potpisacu, iovako za te pare nemam alternativu.

PS. ko daje vise za manje para, ja imam sbb i mogu adsl da uzmem.
 
Poslednja izmena:
Who the funk, 42/20mbit za 2200din.
Idi bre dark, upropasti mi vece..
 
Super je sve to, ali to nema kod mene. Imam samo sbb ili adsl.
 
Poslednja izmena:
Super je sve to, ali to nema kod mene. Imam samo sbb ili adsl.
Takodje....

I nema ni najave da ce se nesto promeniti.
A ADSL 15/1.5 ni u snu ne mogu da dobijem.
I sta mi preostaje?
Potpis, i nada da ce za 2 godi.e jos neki kablovski operater da se seti pozarevca.
 
do kada bese moze da se menja paket za sledeci mesec? preko SBB home?
 
Vrlo jednostavno - može im se!
Evo ja na Banjici ne mogu da koristim ADSL (nema tehničkih mogućnosti), kablovski provajder je SBB i to je to.
Istekao mi je ugovor koliko juče, tako da ću sada da pređem na najslabiji paket, ionako uglavnom koristim internet za surf, pa mi ne treba ništa specijalno.

Sad sam malo prostudirao onaj cenovnik odozgo i ipak ću razmisliti šta i kako.
Trenutno plaćam 3200 rsd analognu televiziju + internet 16/1.5, što je bezobrazno mnogo. Ali koja mi je alternativa? Da gledam u kuglu da li će neko drugi u bliskoj budućnosti razvući fiber kabl, pa da se zakačim za optiku? A i onda treba da se složi većina u zgradi, što je nemoguća misija u najavi. Ne znam, videću šta i kako, ali mi se javlja da će opet da padne ugovor, jbga, tako mi je najjeftinije.
 
Poslednja izmena:
Ne vredi vam sekiracija, momci. Ko može da izabere bolje a povoljnije, taj će izabrati. Ko ne može, džaba troši živce. Koristite ono što morate i koliko možete da platite. Ja sam privremeno na lokaciji gde sam na SBB-u i nemam nikakav problem sa njima. Moje potrebe zadovoljava i mix s što ne znači da ne bih potpisao novi ugovor sa 15/1.5 kad bi mi trebalo.
Isto tako bih angažovao i nekog drugog provajdera da je bolji i povoljniji a da ga ima u kraju. Ali NEMA. ADSL je smešan u odnosu na kabl a Targo puca (da zanemarimo što mi je najbliži njihov korisnik udaljen 5 km vazdušnom linijom).
Ikom je isto u nekom bednom stanju (čitam i tu temu - na staroj lokaciji sam se patio sa njihovim analognim tv signalom) tako da to nam je što nam je. Na ulicu bi trebalo izaći zbog nekih drugih važnijih stvari.
Nije ugovorna obaveza bauk (za dve godine se neće ništa drastično promeniti kod mene) ali jeste bezobrazluk.
 
mene zanima da li njima treba neko odobrenje Ratela i da li se ovo moze posmatrati kao uslovljavanjem usluge?
 
Ja sam imao posla sa ratelom, ista je to banda. Vrana vrani oci ne vadi..
 
Posle poduzeg trazenja nekako nadjoh provajdera sa losijom ponudom od nove SBB - Kopernikus

Svi ostali ih siju. Sve vise i i vise a mogu misliti kava ce biti situacija za dve godine.
 
I jel nekom povecana brzina ili mora ugovor ipak? Mozda se zajebali. :D
 
Jel ovo sada duo gold( net 15/1,5mb + D3 Hit i SK HD kanali ,uz to video klub i D3 go ukljuceni) po ovom novom cenovniku 1854 din ili sam ja nesto ovde pogresno shvatio? http://www.sbb.rs/upload/document/sbb_cenovnik_g1_131022.pdf

Ako je tako onda mislim da to nije uopste losa ponuda ! I sta da rade oni koji su pre samo neki dan potpisali ugovor na duo mix ( net + d3 start paket) za 2500 din.(kao moj brat npr :) ) ?Za te pare se sada moze uzeti gold extra sto je po meni ogromna razlika.

Ako uporedimo ove dve ponude(duo gold i duo mix) ,videcemo znacajnu razliku . Ako sam ja sve ovo dobro shvatio i ako je tacno ovo sto sam napisao ,onda mislim da vredi uzeti .
 
Poslednja izmena:
@zuke

Dodaj i mesečno održavanje na tu cenu.

@katamaran

Mislim da će pre biti ovako nešto :p

 
Jel ovo sada duo gold( net 15/1,5mb + D3 Hit i SK HD kanali ,uz to video klub i D3 go ukljuceni) po ovom novom cenovniku 1854 din ili sam ja nesto ovde pogresno shvatio? http://www.sbb.rs/upload/document/sbb_cenovnik_g1_131022.pdf

Ako je tako onda mislim da to nije uopste losa ponuda ! I sta da rade oni koji su pre samo neki dan potpisali ugovor na duo mix ( net + d3 start paket) za 2500 din.(kao moj brat npr :) ) ?Za te pare se sada moze uzeti gold extra sto je po meni ogromna razlika.

Ako uporedimo ove dve ponude(duo gold i duo mix) ,videcemo znacajnu razliku . Ako sam ja sve ovo dobro shvatio i ako je tacno ovo sto sam napisao ,onda mislim da vredi uzeti .
Zapravo, dodali su ti kanale koje nisi želio i ubrzali net za 350din :D
 
Jel ovo sada duo gold( net 15/1,5mb + D3 Hit i SK HD kanali ,uz to video klub i D3 go ukljuceni) po ovom novom cenovniku 1854 din ili sam ja nesto ovde pogresno shvatio? http://www.sbb.rs/upload/document/sbb_cenovnik_g1_131022.pdf

Ako je tako onda mislim da to nije uopste losa ponuda ! I sta da rade oni koji su pre samo neki dan potpisali ugovor na duo mix ( net + d3 start paket) za 2500 din.(kao moj brat npr :) ) ?Za te pare se sada moze uzeti gold extra sto je po meni ogromna razlika.

Ako uporedimo ove dve ponude(duo gold i duo mix) ,videcemo znacajnu razliku . Ako sam ja sve ovo dobro shvatio i ako je tacno ovo sto sam napisao ,onda mislim da vredi uzeti .

Te SBB cenovnike i pakete ponuda nikada nisam uspevao da shvatim bez poziva call centra (a i tada sam ratovao da mi kažu konačan zbir usluga koje me zanimaju, ali bez onih koje me ne zanimaju). Deluje da imaju izuzetno razvijen sistem da zakukulje dovoljno da korisnik konačnu cenu sazna tek kada stigne prvi račun. Ako ništa drugo, tačku zvanu "mesečno održavanje" uspevaju savršeno da prećute sve dok im je prstom ne ubodete u oko (ili se proderete u slušalicu).

I tada je odgovor: "...pa naravno, to se podrazumena" :d
 
Poslednja izmena:
Meni nista ovde nije jasno. Ja sam na DUO MIX (valjda se tako zove) paketu, internet 10/1. Novi ugoovr sam potpisao u avgustu ove godine. Znaci ja ako potpisem sada ponovo novi ugovor, onda po istoj ceni dobijam 15/1.5? Ako ne potpisem, onda ostajem na 10/1? Od kada to vazi, odnosno od kada mogu da potpisem novi ugovor?
 
Ma džaba pitaš ovde, nas. Bez poziva esbebea, teško nešto možeš saznati.

...običaj kod naših providera je tipa da ugovor možeš promenuti pre isteka samo ako prelaziš na nešto veće, tj. da im daješ više para. Na "manji" ugovor ne možeš preći dok ti ne istekne tekući. Da ostaneš na istoj (količini para) a uzmeš veću uslugu, e to je već složenije pitanje.
 
Ja i dalje čekam zvaničan odgovor da li su novi paketi uslovljeni novim ugovorom.
 
Meni nista ovde nije jasno. Ja sam na DUO MIX (valjda se tako zove) paketu, internet 10/1. Novi ugoovr sam potpisao u avgustu ove godine. Znaci ja ako potpisem sada ponovo novi ugovor, onda po istoj ceni dobijam 15/1.5? Ako ne potpisem, onda ostajem na 10/1? Od kada to vazi, odnosno od kada mogu da potpisem novi ugovor?


I mene interesuje isto.
 
Nisu na sajtu nigde postavili reklamu za nove pakete ni nista... tj osim ovog linka koji je ovde dat, nema ni zuca o novim paketima
 
Mozda spremaju korekciju jer su uvideli da su korisnici ogorceni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno