Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Мене је пре,10-ак дана позвала смарачица и испричала причу, као да је дошла из Телешопа. Нахвалила пакете, број канала, брзину, број филмова и серија, и да пређем на пакет скупљи з 400 динара. Кад нисам пристао, понудила ми је пакет 50динара јефтинији за првих годину дана, а нешто неразумљиво следећих годину дана. Био сам сморен од посла, па пристанем, и тако нема другог оператора у згради. Међутим кад је дошао уговор, пише обавеза 24 месеца.
Одбио сам да потпишем, очекујем бар 2 оператора у наредних годину дана, а дотле ћу да истрпим овај пакет.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Imas li spisak tih mini paketa?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Nemam. Poznanik je bio na Trio gold paketu i tražio je da plaća nižu cenu od trenutne. Dobio je Trio gold mini paket sa smanjenom brzinom interneta i manje tv kanala za 2000 i nešto.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi
Ima li neko broj promotera za vracar...juzni bulevar
Istice mi ugovor pa bi pokusao da dobijem neke free mesecne pretplate..
Moze li neki savet oko pregovaranja i sl imam trio gold
Da li je moguce preci na neki manji paket,drugaciji a dobiti te pogodnosti
 
Imas li spisak tih mini paketa?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Mini Tv paketi za korisnike van mreže postoje već godinu dana a to su oni.
EON Sport
EON Porodični
EON CineStar
EON Sport + Porodični

Nemam. Poznanik je bio na Trio gold paketu i tražio je da plaća nižu cenu od trenutne. Dobio je Trio gold mini paket sa smanjenom brzinom interneta i manje tv kanala za 2000 i nešto.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

A da poznanik nije nešto pomešo pa je uzo ovo
wqgBfW3.png
 
Zanimljivo koju brzinu interneta ima sad i šta ima od tv kanala.Ako je za 2000 dobio trio paket to nije loša ponuda za onoga kome je samo net bitan pošto dosad bez 3100 nisi kod njih mogo uzeti net.
 
Koji su sada aktuelni modeli rutera kod SBB-a?
Izgleda da mi je riknuo Cisco EPC3928, odnosno ne rade mu ethernet portovi...
Sta da trazim kao zamenu, jer ne verujem da ih servisiraju? :)
 
^
6724401e7c5689c69ee492e519f865f5.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Taj neki trio mini pakete samo kod nas nemaju u zvaničnom cenovniku inače ga ima u ponudi kod svih ostalih.
Bosni
9ihgC0V.png

Crnoj Gori
nUfzRbg.png

Sloveniji
XtH9axE.png


A ovo je nešto ka čemu treba da teže da nam svima omoguće ovakav net i to da premium korisnik dobije 2 eon boksa.
DB9jHyb.png
 
Poslednja izmena:
Mojima su nudili(jer kao penzioneri pa...) taj trio mini. Osnovni start paket kanala, 20mbit internet i telefon ne znam sa koliko minuta(i da li) za ako se dobro sećam 2499.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja sam danas zvao SBB da pitam za uvodjenje usluge kao novo lice, nude mi eon light duo, 3 meseca po 1 dinar, brzina neta do 100 mb i 146 kanala za 3099. Samo sam im se ljubazno zahvalio i prekinuo vezu.

Sramota kakvo je ovo klepanje po usima.
 
Ja sam danas zvao SBB da pitam za uvodjenje usluge kao novo lice, nude mi eon light duo, 3 meseca po 1 dinar, brzina neta do 100 mb i 146 kanala za 3099. Samo sam im se ljubazno zahvalio i prekinuo vezu.

Sramota kakvo je ovo klepanje po usima.

Mojima su nudili(jer kao penzioneri pa...) taj trio mini. Osnovni start paket kanala, 20mbit internet i telefon ne znam sa koliko minuta(i da li) za ako se dobro sećam 2499.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Oni ljudi nisu normalni, mojima već nekoliko meseci istekao ugovor i plaćaju 4400 din za onu kršinu od Trio Gold Extra paketa. Ne vole suprotan tabor, ali kada smo stavili na papir promeniše SBB posle 15 i više godina.

internetpaketi.png


Stvarno je bezobrazluk kako se ponašaju prema starim korisnicima, mada i novi ne prođu povoljno kada i dobiju 6 meseci promocije.

Još su hteli da plaćaju više SBB iako je konkurencija jeftinija (vole N1, Nova...), ali baš da daju par hiljada više mesečno za sporiji net, to već niko normalan neće.

Ovako MTS optika, a Kesić i sportklub mogu i preko nekog kineskog iptv-a za 200 dinara mesečno :)
 
Poslednja izmena:
Ovako MTS optika, a Kesić i sportklub mogu i preko nekog kineskog iptv-a za 200 dinara mesečno :)

Ma naravno. U SBBu ce tek da se ceskaju po glavi kad pocnu da isticu ugovorne obaveze i kada bude pocelo masovno napustanje. Ja za par nedelja predajem za raskid jednog ugovora, a u novembru za drugi. Lepu si racunicu izvukao i ne znam sta bi to mogli da ponude pa da se ostane kod njih.
 
Nisam ni znao da je njima istekao ugovor, plaćaju 8 meseci 4400 din za raspali paket. :)
Naravno niko ih nije zvao niti nudio ništa osim one računice od 4700 u prvom redu ili eon full 4 meseca po dinar.
 
Poslednja izmena:
Oni ljudi nisu normalni, mojima već nekoliko meseci istekao ugovor i plaćaju 4400 din za onu kršinu od Trio Gold Extra paketa. Ne vole suprotan tabor, ali kada smo stavili na papir promeniše SBB posle 15 i više godina.

internetpaketi.png


Stvarno je bezobrazluk kako se ponašaju prema starim korisnicima, mada i novi ne prođu povoljno kada i dobiju 6 meseci promocije.

Još su hteli da plaćaju više SBB iako je konkurencija jeftinija (vole N1, Nova...), ali baš da daju par hiljada više mesečno za sporiji net, to već niko normalan neće.

Ovako MTS optika, a Kesić i sportklub mogu i preko nekog kineskog iptv-a za 200 dinara mesečno :)

Ovo sad došlo da ko ima duže UO da prosto sad poželi da naprave glupost da u decembru izdaju obaveštenje da od januara podižu cene,pa da ti daju razlog za raskid bez penala.
 
Ako bih presao na neki EON paket, da li mora da se menja oprema ili ne?
SBB kaze da mora ali ne znam da li je to iz tehnickih razloga ili zato sto su oni tako resili da mora pa APP.
Ne mora ako se ne menja vlasnik i ako novibpaket sadrži istu opremu - imao sam taj slučaj.

Mora ako se menja vlasnik, a sva oprema ostaje ista.
 
Ja razmisljam da predjem na mts pa da uzmem eon van mreze, posto je on i može li iz mts mreze da se gleda?
 
Citajte malo forum. Stalno se vtri to oko eona van i u mrezi
Eon van sbb mreze radi na svim mogućim internetima
Eon u mrezi isto radi van mreze sem sto neki kanali ne rade

Sent from my SM-T510 using Tapatalk
 
Pošto radim istu stvar, sbb->MTS + eon van mreže, dopisivao sam se s podrškom i ovo je odgovor:
SBB van mreže radi na svakom internetu u zemlji
Dobija se 1 Smart TV app i 3 mobilna slota (podrazumeva gledanje na kompu preko web browsera, aplikacije za telefon ili tablet)
Istovremeno može da se gleda samo na jednoj mobilnoj aplikaciji, što znači da može istovremeno na Smart TV i na jednom kompu npr.
Ako se uzme i eon smart box, gledanje na njemu ne troši ni jedan slot, ni Smart TV ni mobilni.
Gledanje preko eon smart boxa može istovremeno i sa Smart TV i s mobilnom app, što znači da istovremeno može d ase gleda na 3 mesta.

E, sad, jedina stvar koju se nisam raspitao je oko eon smart boxa I opcija koje on ima. Ako bi neko ko ga koristi mogao d ami odgovori:
Da li može na njega netflix app I hbo go app I kkao radi, ako može? Da li je hbo go app za Smart TV, prilagođena daljinskom ili je ona mobilna verzija, s lošijim interfejsom? Čitao sam eon smart box temu, ali nikakve info o tome posle 2018. Nisam našao.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Netflix ne moze Hbo go moze. Hbo je prilagodjen daljincu. Hbo lepo radi.
 
Hvala puno. To je info koji mi treba.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
MTS mi nudi box pakete 12 meseci po 1 din, plus još 12 meseci po punoj ceni.
Razmatram da to uzmem, plus EON porodični paket.
Da bih gledao MTS tv, moram uzeti njihov STB? Treba mi dva za dva TV-a. Da li mora coax kabl do svakog STB? Može li bez njihovog STB, ako imaju aplikaciju nalik EON-u?
 
MTS mi nudi box pakete 12 meseci po 1 din, plus još 12 meseci po punoj ceni.
Razmatram da to uzmem, plus EON porodični paket.
Da bih gledao MTS tv, moram uzeti njihov STB? Treba mi dva za dva TV-a. Da li mora coax kabl do svakog STB? Može li bez njihovog STB, ako imaju aplikaciju nalik EON-u?

Da moraš uzeti stb. Mora lan. Nema smart aplikacije.
 
Samo Lan, ne treba coax? To je OK, imam LAN mrežu. Ali:
Ako njihov ruter stavim u bridge, i nastavim da koristim svoj, STB-ovi će raditi sa privatnom NAT ip adresom?
 
Ide lan kabl u stb iz modema, nema coax-a. Ovo drugo pojma nemam.
 
Samo Lan, ne treba coax? To je OK, imam LAN mrežu. Ali:
Ako njihov ruter stavim u bridge, i nastavim da koristim svoj, STB-ovi će raditi sa privatnom NAT ip adresom?

Neće pošto STB-ovi koriste posebno rezervisan internet za njih na njihovom ruteru.
 
To znači da ne razmišljam uopšte o bridge modu? Ili da ne uzimam TV od mts
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno