Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poredjenja radi koliko SBB fusari je da Sat-Trakt nudi za iste pare 40/2 u odnosu na mojih 16/1.5.
Ali opet na zalost nemam mogucnost da predjem na njih.

http://www.stcable.net/cable-dokumenti-cenovnik

Ja sam na stc i sasvim lepo radi...
Ono sto je najbolje je sto ako platis 3000 din onda nisi obavezan da potpises dvogodisnji ugovor a cena i brzine su iste bez obzira da li si vezan ili ne.

Ali konkurencija bi svakako dobrodosla, ne kazem...
 
SBB treba da dobije ozbiljnu kokurenciju na teritoriji cele Srbije, inace ce da nastave sa ovom polu uslugom.
 
Ne može SBB sam sebi da bude konkurencija. Treba još neko da poveća brzinu da bi SBB imao razlog da poveća.
Kad bi npr. Verat nudio za 1500 din 20/2 ja bih odmah prešao i ostavio samo analognu kablovsku kod SBB-a.

Ovako ih baš briga, jer svi mi koji imamo SBB nemamo bolju opciju. Može im se.
 
Kolege kakvi su mi ovi parametri?

Tehnicari rekose da su malo niske vrednosti jer sam oko 1km od cvorista. Ne razumem se ni najmanje u ove brojke.

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 4.2 dBmV 38.9 dB
Channel 2: 5.5 dBmV 39.0 dB
Channel 3: 5.0 dBmV 39.8 dB
Channel 4: 4.5 dBmV 39.1 dB
Channel 5: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 6: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 7: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 0.0 dB


Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 37.9 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

TY...
 
Nije da se ja razumem nesto u to, ali ti jesu male.

Moje su ovakve:

Power Level: Signal to Noise Ratio:

Channel 1: 5.0 dBmV 39.6 dB
Channel 2: 9.7 dBmV 40.4 dB
Channel 3: 10.6 dBmV 40.8 dB
Channel 4: 10.0 dBmV 40.9 dB
Channel 5: 9.9 dBmV 41.1 dB
Channel 6: 9.2 dBmV 40.8 dB
Channel 7: 7.8 dBmV 40.5 dB
Channel 8: 6.4 dBmV 40.0 dB

Power Level:
Channel 1: 46.5 dBmV
Channel 2: 46.5 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV
 
Poslednja izmena:
Au gotovi su sutra...

Nego koja je fora, ti imas vrednosti kanala za SNR od kanala 1 do 9, a ja samo od 1 do 4?
 
Au gotovi su sutra...

Nego koja je fora, ti imas vrednosti kanala za SNR od kanala 1 do 9, a ja samo od 1 do 4?

Do osam, to znaci da je svih osam kanala uposleno, kod tebe su samo cetiri.
I jedan za upstream, dok su kod mene dva. Sada je mozda i zbog toga koliki paket imas?
Moj je 16/1.5.

Elem, nemam pojma koje su normalne vrednosti, ali mi trenutno dobro radi sa tim vrednostima.
 
Poslednja izmena:
Kod downstreama je power level bolji što je bliži 0, bilo u + ili u -, a snr je dobar ako je preko 34, što znači da ti je downstream kanal ok. Sa druge strane upstream je malo slabiji, ok vrednost je od 40-50, mada bi trebalo da radi i sa opsegom od 35-55 ali su to granične vrednosti kod kojih vrlo lako može doći do problema u radu.

Broj up i down kanala je promenljiv od lokacije do lokacije, mada ne znam šta utiče da ih bude više ili manje. Svakako da ove niže brzine paketa ne utiču na to, ima korisnika sa 10/1 i sa 4 i sa 8 dl kanala.
 
Poslednja izmena:
Ma dzabe da se zalim posto sam preko 1km od cvorista, sad ce zbog mene da postavljaju novo.. Bole ih patka.
Znaci normalan net u srbiji ce biti kad optika prodje kroz svaku ulicu u srbiji, tj negdo oko 2025. godine.
 
Gresis, optika ce kod nas biti kada bude zastarela tehnologija. :D
 
Kolege kakvi su mi ovi parametri?

Tehnicari rekose da su malo niske vrednosti jer sam oko 1km od cvorista. Ne razumem se ni najmanje u ove brojke.

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 4.2 dBmV 38.9 dB
Channel 2: 5.5 dBmV 39.0 dB
Channel 3: 5.0 dBmV 39.8 dB
Channel 4: 4.5 dBmV 39.1 dB
Channel 5: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 6: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 7: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 0.0 dB


Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 37.9 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

TY...

Nije ti ništa nisko čak šta više od -7 do +7 dBmV sve će raditi kao podmazano. Povratni smer, a tako i dolazni možeš da oslabiš (kod DS ićiće ka -, a kod US ka +) sa najobičnijim dodatnim razdelnikom :) Nikako multimedijalnim jer ćeš još ispeglati upstream :D Znači običan 1/2 razdelnik (varijanta razdelnika na razdelnik) i imaćeš parametre oko 0 db DS i 41db US.
 
Do osam, to znaci da je svih osam kanala uposleno, kod tebe su samo cetiri.
I jedan za upstream, dok su kod mene dva. Sada je mozda i zbog toga koliki paket imas?
Moj je 16/1.5.

Elem, nemam pojma koje su normalne vrednosti, ali mi trenutno dobro radi sa tim vrednostima.

Nisu svi uposleni. U svakom trenutku radi kanal sa najčistijim signalom (najbolji odnos DS,US i SNR parametara), što znači da ako parametri na tom kanalu skoče (ili frekvenciji) modem menja momentalno kanal i ne prekida ti internet pristup u tom trenutku (osim u situacijama kada deluje viša sila).
 
Evo nakon povecanja od ponoci, moja nova brzina (stara 16/1.5).

3046293121.png
 
Baš su ti povećali brzinu...
 
Meni od jutros na paketu 10/1 meri 12/0.2. Niđe veze što bi rekli, ali ajde da se nadamo da kao nešto rade
 
Mislis na ovo? Ali to nije bit-rate.


Channel 1: 2.8 dBmV 39.6 dB
Channel 2: 7.6 dBmV 40.4 dB
Channel 3: 8.6 dBmV 40.8 dB
Channel 4: 7.8 dBmV 40.9 dB
Channel 5: 7.8 dBmV 40.9 dB
Channel 6: 6.9 dBmV 40.8 dB
Channel 7: 5.6 dBmV 40.3 dB
Channel 8: 4.2 dBmV 40.1 dB
 
Mile ne moze on to da ti kopira jer se to kod nas sa Cisco gateway-ima ne vidi... :[

ps. kod mene i dalje sve isto nista nije menjana brzina, izgleda da je jos jedna ispala u pitanju... :wall:
 
Pa meni rece tehnicar od prvog...
 
Ma kako je krenulo pitanje je dal ce biti i prvog povecanje ...
 
Ma kako je krenulo pitanje je dal ce biti i prvog povecanje ...

Valjda ce biti, ocigldeno testiraju mrezu, jedino ako ispadne da ne moze da podnese...
Sto me iskreno ne bi cudilo. Druga stvar koja me vise brine je, da ce povecanje biti previse malo.
Najbolja stvar bi bila da neka velika firma kupi neke od ovih manjih, i da krenu da sire mrezu na celu zemlju, i pritisnu ove, jer popravljanje usluga po ljudskoj prirodi, je jedino iz nuzde.
 
Uvek je pre ubrzanja išla zvanična najava, nema potrebe da vrtite Speedtest :) Kad već skidaju ga*e za brzinu, bar da uzmu poene na reklamu. Ja ne očekujem povećanje brzine pre najave, a sve i da danas najave (na SBB forumu je njihov Korisnički centar najavio datum 21. oktobar kao datum najave), ne verujem da će pustiti pre 1. novembra (što nije daleko).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno