Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ne mogu da se zakcim na te kanale tj kad ih izaberem, ne uspeva nego lampice blicaju do besvesti. Ubee *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* je u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pitao sam na LG tv temi, pa nisam dobio odgovor.

Kako povezati LG magični daljinski sa SBB stb-om?

Posle ovog ekrana bi trebao da bude sledeći gde biram operatera, ali ovde piše gotovo?

30b11b67229731b82902009618c568a5.jpg
 
Ja ne mogu da se zakcim na te kanale tj kad ih izaberem, ne uspeva nego lampice blicaju do besvesti. Ubee *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* je u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Na 36-48 bi morao da hoće, sa 100+ Ubee ima problema...
 
Pitao sam na LG tv temi, pa nisam dobio odgovor.

Kako povezati LG magični daljinski sa SBB stb-om?

Posle ovog ekrana bi trebao da bude sledeći gde biram operatera, ali ovde piše gotovo?

30b11b67229731b82902009618c568a5.jpg

Zar to nije ekran sa LG TV-a i to za povezivanje HDMI-a..? Kako misliš da to uspe??
Iz EONA treba da ga pokušaš vezati, zar ne?!
 
Na 36-48 bi morao da hoće, sa 100+ Ubee ima problema...

Nece, drndao vise od pola sata. Na auto je bio i na auto se zakaci ali kad izaberem nesto od ovog predlozenog, corak


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Želim da iznesem svoje negativno iskustvo sa SBB-om i da vas upozorim na eventualne probleme koje možete imati.
Imam EON Premium paket – 4999din/mesečno, brzina treba da je 500/50Mb/s, medjutim ja imam do 200, nekada malo predje tih 200Mb/s u downloadu i blizu 50Mb/s u uploudu.

Pozovem call centar da prijavim navedeni problem, prebace me na internet podršku i čovek iz podrške potvrdi mi da sam u pravu, da je loš signal i da će dati nalog serviseru da izadje na teren i reši problem.
Serviser (podizvođačka firma) izlazi na teren (ja sam bio na poslu, sin je bio kući - prvi put da nisam bio kada mi SBB dolazi u kuću), serviser menja moj Cisco EPC3208 kablovski modem
(koji sam sa razlogom tražio pri aktiviranju ovoga paketa) za Techicolor CGA2121 (a da pritom nikoga ne pita-tj. konsultuje me za to - sin inače pojma nema o tome, ne razume se u to).
Inače pri tome serviser ne pravi zapisnik o preuzimanju starog modema sa serijskim brojem i zaduženju novog modema sa svojim brojem.

Inače imam Microtik router iza kablovskog modema EPC3208, sa uključenim DynDNS-om, podešenim WOL preko interneta, VPN-om - sve zbog posla) i
navedena zamena modema/routera napravi mi veliki problem narednih 2-3 dana - ja na terenu u Valjevu, ne mogu da pristupim podacima za posao,....
Odmah posle pola sata kada me je sin obavestio da je zamenio modem ali da nije rešen i dalje problem brzine (ne znam što ga je menjao, verovatno im je trebao, pošto taj modem svi traže)
pozovem servisera da mi vrati moj stari modem - kaže da ne može, jer je sada prijavljen CGA2121, prijavio je SBB-u i čeka odobrenje od koordinatora, bla, bla,...., ali da će videti da u toku dana vrati moj stari modem.
Naravno, posle i sutra dan se nije javljao na telefon.

Pozovem call centar da mi vrate stari modem, objasnim po n-ti put sve moje generalije, pa me prebace na internet podršku, pa opet sve generalije,
čovek iz podrške shvati problem i kaže mi da će dati nalog da mi se vrati moj stari modem.
Pri tome mu kažem da znam da EPC3208 ima limit u download-u od max 440Mb/s, da sam svestan toga, da ću pristati i na brzinu od 400Mb/s,
samo da mi ostane kablovski modem . Sve u svemu u tom razgovoru nije bilo nejasnoća.

Sutra me pozove ženski glas iz podizvođačke firme i pita me da li mogu da budem u stanu između 10 i 12h da vrate modem i dogovorimo se da ću biti u stanu iako sam imao obaveza.
Međutim posle 5 minuta me ponovo pozove isti glas i isto me pita, ja joj odgovorim, ali mi u tom trenutku ništa nije bilo jasno.
Na dogovoreni dan vraćanja modema poziva me serviser i kaže mi da je ispred vrata, zvoni, ali niko ne otvara a dogovoren je termin zamene modema, ..., kada smo se objasnili shvatili smo i on i ja da on ima pogrešan nalog.
On je bio ispred nekih vrata na drugoj lokaciji (u Železniku a ja sam na Ceraku),..., očigledno je da je imao pogrešan nalog od strane firme (to objašnjava onaj poziv dva puta u roku od 5 minuta za zakazivanje).

Ponovo pozovom SBB podršku, iznerviran, dignem „dreku“ i doduše odmah pošalju novog servisera koji je doneo moj prvobitni EPC3208 modem (isti tip, drugi serijski broj) koji je isti ugradio.
Naravno, problem sa brzinom nije i dalje rešen, ali makar smo se vratili na početak problema, posle tri dana. On je merio signal, kaže da je odličan, ali brzine koja mi sleduje i dalje nema.

’Ajde brzinu downloada sa 200 na 440Mb/s ponovo možemo ispočetka juriti, ali ključna stvar sledi sada:
nakon popunjavanja reversa (zapisnika o zamenjenoj opremi-modema) daje mi da potpišem ANEKS UGOVORA koji je već u toku na nova 24 meseca sa NOVIM, današnjim datumom zamene modema.
Pitam ga šta je to, on me gleda, ja dodatno pitanje, on ćuti, spakova opremu i ode.
Ja sam bio u šoku, čime se SBB služi. Perfidno, bezobrazno, bahato,....

Pa zar čovek mora da bude IT i pravno obrazovan da bi mogao da ostvari ono što mu sleduje po ugovoru i zašta plaća ne mali novac?
Sve u svemu, vodite računa šta potpisujete i budite u stanu kada nešto rade, inače ćete ući u triler kao ja iz koga nije lako izaći.
 
Poslednja izmena:
Proveri sa njihovom support do kada ti traje ugovorna obaveza. I ja sam menjao prošle nedelje modem i imam taj "aneks" ali to ne znači da ti je produžena ugovorna obaveza. Ugovorna obaveza mi je i dalje kao što je bila.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Pa zar čovek mora da bude IT i pravno obrazovan da bi mogao da ostvari ono što mu sleduje po ugovoru i zašta plaća ne mali novac?
Sve u svemu, vodite računa šta potpisujete i budite u stanu kada nešto rade, inače ćete ući u triler kao ja iz koga nije lako izaći.


Po svemu sudeći izgleda da je potrebno i IT i pravno znanje, kao i oprez u svakom kontaktu sa ovdašnjim provajderima usluga. Nadam se da ipak niste potpisali taj aneks!!! Nekoliko puta sam pisala o tome kako SBB putem telefonskog poziva starije sugrađane ubeđuje da obnove ugovore bez ijedne pogodnosti, što po definiciji spada u nepoštenu poslovnu praksu. Ipak, ovo sa podmetanjem aneksa za zamenu opreme je nešto novo i jako neprijatno iznenađenje. Moraću pod hitno da upozorim sve moje starije komšije, priijatelje i poznanike na ovu novu SBB praksu, da se i njima ne desi nešto slično. Hvala vam na upozorenju.
 
Proveri sa njihovom support do kada ti traje ugovorna obaveza. I ja sam menjao prošle nedelje modem i imam taj "aneks" ali to ne znači da ti je produžena ugovorna obaveza. Ugovorna obaveza mi je i dalje kao što je bila.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Isto i kod mene. Šta više, meni bi odgovaralo da produže sa uslovima uz koje sam potpisao al ne može

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Kolika prica zbog jednostavne zamene modema... samo je trebalo preci na 5GHz ili UTP na CGA. Prijavis - srede. I cao
 
evo Aneksa ugovora,...., naravno da nisam potpisao.
Bruka za SBB, za podizvodjača,...

 
nisi dobro čitao,...., pa nisam hteo nista da menjam. Prijavio sam loš download, a oni zemene modem (misleći da je problem u modemu), pa ih nateram da vrate modem, a onda podmetnu Aneks ugovora.
Hteo sam da mi omoguće protok koji plaćam ili blizu toga, niko nije spominjao nikakve zamene.
 
Sramota.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ja sam par puta menja opremu do sada i samo sam potpisivao zapisnik o reversu, ništa drugo. Još jednom sam pročitao celo tvoje izlaganje i pre mislim da je greška podizvođača koji je pogrešno shvatio ili mu dat nalog da je u pitanju neki prelazak sa trio gold na eon premium pa zato piše u aneksu ugovora 12 meseci po staroj ceni postojećeg paketa. Hoću reći pre mislim da je nepažnja nego skrivena namera da se uvali aneks. Paze se oni toga.
 
Aneks i SVE papire pravi SBB, ne podizvođači, oni ga samo dobiju i ponesu...
 
nisi dobro čitao,...., pa nisam hteo nista da menjam. Prijavio sam loš download, a oni zemene modem (misleći da je problem u modemu), pa ih nateram da vrate modem, a onda podmetnu Aneks ugovora.
Hteo sam da mi omoguće protok koji plaćam ili blizu toga, niko nije spominjao nikakve zamene.

To za loš download koji ne prelazi 200-300 Mb/s to je samo do ograničenja modema EPC3208 koko znam ovde je više puta već pisano o tome da niko nije u bridge modu izvuko veće brzine od tih.Pa su ovde već imali mnogoi te dileme da li zbog stabilnost i dobru pokrivenost WiFi signalom treba da žrtvuju pola brzine.
 
Sa LG TV-a i treba, kao ovde što su odradili.

https://youtu.be/8e28dGbaRw4

Inače, uspeo sam da namestim kada sam lokaciju promenio da bude Mađarska.

A taj metod!... HDMI-CEC i sl.
Ja mislio da hoćeš da pitaš direkt da vežeš daljinac na box....

To za loš download koji ne prelazi 200-300 Mb/s to je samo do ograničenja modema EPC3208 koko znam ovde je više puta već pisano o tome da niko nije u bridge modu izvuko veće brzine od tih.Pa su ovde već imali mnogoi te dileme da li zbog stabilnost i dobru pokrivenost WiFi signalom treba da žrtvuju pola brzine.

Upravo, ja sam max imao 320 sa modemom, zato sam i prešao na TC...
 
Poslednja izmena:
Ma problem je u liniji do podstanice ili od podstanice do stana.
Ok, prihvatam da modem ima svoja ograničenja (440Mbps), neka je i 300 (biću zadovoljan i sa tim), ja imam ponekad 200 a jednom u mesec dana dodje do 230mbps, ali zašto sa njihovim routerom CGA2121 nisam imao 500 ili blizu toga ako je stvar u modemu.
Problem je u liniji-signalu.
 
@mdm
koji ti je to uredjaj TC? Dozvoljava li bridge mode, tj. funkcionalnosti mojeg routera iza njega (Mikrotik)
 
Iz Nisa sam i SBB je najavio digitalizaciju grada. Kontaktirali su me telefonom , pitali koliko TV imam u kuci i rekli da dobijam jos dva uredjaja (znaci ukupno tri) TV ce moci da se koristi preko D3 platforme. Na pitanje ukoliko bih hteo da koristim jos jedan TV , dobio sam odgovor da je potrebno sastaviti jos jedan, novi pretplatnicki ugovor.
Ono sto se precutkuje je, da ovo nije nikakva digitalizacija, jer digitalni signal je i sada prisutan i gleda se preko D3 ili EON boxa, vec je na delu GASENJE analognog signala .
Iskreno, za mene je ovo jedna klasicna prevara i limitiranje mojih prava ogranicavanjem uredjaja u kuci koje mogu da koristim. Smatram , da ukoliko ne dodje do promene ugovora, to predstavlja krsenje istog, jer njime ja nisam bio limitiran brojem TV koje cu koristiti u kuci, ispravite me ako gresim ?
 
To za loš download koji ne prelazi 200-300 Mb/s to je samo do ograničenja modema EPC3208 koko znam ovde je više puta već pisano o tome da niko nije u bridge modu izvuko veće brzine od tih.Pa su ovde već imali mnogoi te dileme da li zbog stabilnost i dobru pokrivenost WiFi signalom treba da žrtvuju pola brzine.

Upravo zbog ovakvog potencijalnog horora koji bi mogao da mi se desi (kao ova igranka koju je imao KrisFil) ne menjam ništa.
Trenutno Trio Gold bez ugovorne obaveze, modem EPC3208, ruter Apple gen. 5 - sve radi besprekorno, gura maksimalnih i stabilnih 150/10 koliko mi sleduje u okviru paketa.
Ovo mi završava posao, samo da radi ok.
 
Upravo zbog ovakvog potencijalnog horora koji bi mogao da mi se desi (kao ova igranka koju je imao KrisFil) ne menjam ništa.
Trenutno Trio Gold bez ugovorne obaveze, modem EPC3208, ruter Apple gen. 5 - sve radi besprekorno, gura maksimalnih i stabilnih 150/10 koliko mi sleduje u okviru paketa.
Ovo mi završava posao, samo da radi ok.

Ipak mislim da ti se više isplati da predješ na Eon Full zbog malo većeg uploada pa i download-a, a za iste pare.
Čak ti je bolja tarifa i za fiksni (fiksni neograničeno u zemlji).
Samo nemoj im dozvoliti da ti uzmu modem.
 
To i meni sledi, samo nema šanse ja da ih pustim da čačkaju kada nisam tu, zato su uvek i nameštali subotom i nedeljom :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno