Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel ovaj Technicolor CGA2121 treba nekako optimizovati?
Gubi se WiFi često u toku dana, samo zabode na par minuta ili moram restartovati ceo modem da se vrati net.

U pitanju je manji stan i sve je prilično otvoreno, ne bi trebalo da gubi tako signal. (jačina signala na najudaljenijoj tački je manja samo za jednu crtu od svih)

Naravno, stavi ručno kanale za WiFi...
 
Da li je neko podešavao NAS/USB Storage na Ubee modemu? Uspeo sam da ga setujem i da ga preko Windows vidim kao Media Device u Network. Media Player vidi sve filmove na tom USB, ali neće da ih pusti. I nije mi jasno kako da pristupim NAS-u, odnosno koju adresu treba da gađam da bih ga mapirao kao Network Drive? Uspeo sam kao FTP da ga mapiram, ali ne prihvata user i pass koji sam setovao preko Ubee podešavanja.

P.S. Da li postoji neki admin login za Ubee modem? Na nekim screenshots od drugih korisnika vidim opcije koje ne vidim kod mene kada uđem na modem. Kredencijale admin/password mi ne prihvata.
 
Sto se tice Pink Classic kanala i jos dosta Pink kanala kao i napr. O BiH kanal itd ... bas kao sto je receno idu samo preko streama tj Eon-a a nema ih u ponudi na dvb-c-u tj na klasicnom kablu.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice Pink Classic kanala i jos dosta Pink kanala kao i napr. O BiH kanal itd ... bas kao sto je receno idu samo preko streama tj Eon-a a nema ih u ponudi na dvb-c-u tj na klasicnom kablu.
Класик једини пинков који иоле вреди...*mjau**mjau**mjau*

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Šta dodatno treba podesiti da wi-fi bude maksimalno dobar? Imam technicolor epc3928
Da li vam radi vraćanje programa na D3 boxu?
 
Uradi Reset EPG, meni se ponekad tako zapuca i uradim reset i posle 2 minuta sve ok
 
sta bi dobio ako bih sa trio presao na duo obican ili da cekam pa prebacim sa caletovog imena na moje ili zenino mada isto nam prezime,dal ce proci?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Premeštao sam poziciju tv-a, pa nisam posle vratio mrežni kabl u D3, sada radi. [emoji16] Hvala
 
Jel ovaj Technicolor CGA2121 treba nekako optimizovati?
Gubi se WiFi često u toku dana, samo zabode na par minuta ili moram restartovati ceo modem da se vrati net.

U pitanju je manji stan i sve je prilično otvoreno, ne bi trebalo da gubi tako signal. (jačina signala na najudaljenijoj tački je manja samo za jednu crtu od svih)

Technicolor CGA2121 ima 2 WiFi-a, jedan je na 2,4 GHz taj dalje dobaci al je brzina manja oko 50 Mb/s prijem i u susednoj kući, drugi WiFi radi na 5GHz brzina 150 Mb/s u susednoj sobi ...
Podesi oba pa biraj na koji ćeš se konektovati... prvi ima dalji domet....
 
Pozdrav,

Malopre sam se registrovala jer vidim da je ovde vecina upucena u ono sto se meni trenutno desava sa SBB-om pa me zanima da li je neko uspeo nesto protiv vetrenjaca.
Naime tokom ovog vanrednog stanja firma mi je ponudila mogucnost da radim od kuce, dodelila mi opremu, podesili sve, probali u firmi, funkcionise. Dodjem kuci, ujutro se povezujem sat vremena, ne ide, zovem IT, maltretiram i poznate i nepoznate, pokusavaju sve, sve je ok, ali ne funkcionise. Vratim se u firmu. Par dana pokusavamo da resimo problem da bi mi neko predlozio da odem kod komsinice i probam. To i uradim - BOOM - funkcionise. Zovem SBB i saznajem da mi je IP adresa NAT (laik sam i desifrujem da je to nesto poput dvojnika na telefonu sto mi onemogucava neke stvari izmedju ostalog i ovo sto mi je sad potrebno). Pravim dramu preko telefona, covek kaze Ja sam samo teh.podrska, pitam po kom osnovu biraju ko je NAT ko ne, zasto moja prva komsinica koja nema veci paket od mene ima, a ja ne, nema odgovora. Tj. ima, plati 610 dinara mesecno. Iz principa necu jer neko ne mora, a neko mora. Pricam sa operaterom, on kaze To prevazilazi moje nadleznosti, pisi mejl. Pisem mejl, oni ne odgovaraju nedelju dana, pisem novi gde im kazem da mislim da treba da me shvate ozbiljno jer mi je ugrozena bezbednost zbog njih, oni odgovaraju da ONI nisu u mogucnosti da daju userima staticku adresu te JA treba da doplatim 610 din mesecno (?) Da mi nisu ok njihove usluge, u momentu bih raskinula ugovor koliko su mi digli pritisak. Malo me smara sad da trazim nove, menjam opremu, a realno to mi ni ne treba osim ovih mesec dana. Da li je neko ovo resio? Kako? Bukvalno bih ih tuzila za ugrozavanje bezbednosti koliko su me iznervirali.
Ono što možeš da ih pitaš je da ti otvore portove koji su ti potrebni, samo trebaš sa nekim ko se razume iz tvoje firme da vidiš koji su portovi u pitanju, ti programi koje koristiš pristupaju preko određenih portova treba da vidiš koji su i onda da javiš ovima iz SBB-a da ih otvore. Verujem da će ti izaći u susret. Inače to sa NAT-om se rešava pre potpisivanja ugovora (ok ti to nisi znala), ja sam im tražio javnu IP, modem a ne ruter i odobrili su mi.
 
Zanima me da li je drasticna razlika u kvalitetu slike izmedju cisco i eon uredjaja? Ja imam eon i kad odem kod druga kao da on ima oled tv a ja nesto iz 88 godine. Imam 4k sony tv a on neki hisens 4k
 
Zanima me da li je drasticna razlika u kvalitetu slike izmedju cisco i eon uredjaja? Ja imam eon i kad odem kod druga kao da on ima oled tv a ja nesto iz 88 godine. Imam 4k sony tv a on neki hisens 4k

Pogrešio si temu, imaš EON temu...
Inače EON Box sa i bez koaksijalnog, razlika je velika (prednost sa koaksijalnim), isto i u odnosu na app.
 
Zanima me da li je drasticna razlika u kvalitetu slike izmedju cisco i eon uredjaja? Ja imam eon i kad odem kod druga kao da on ima oled tv a ja nesto iz 88 godine. Imam 4k sony tv a on neki hisens 4k
Bolja je slika na cisco-u. Eon box daje mutniju sliku, neki plastelin izgled. Imao sam 4682 10 godina skoro, znam sta pricam. Mozda ce to vremenom srediti povecanjem bitrate-a, ili nesto slicno kada digitalizuju celu zemlju (citaj nikad).

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
A sto ne mogu nekad da uđem u podešavanja rutera. Cga2121. Evo, rafi net ali 192.168.0.1 neće

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Da EPC3208 njega sam i tražio, nemam napismeno za IP i kada su mi uveli net (Eon Light) gurnuli su me iza NAT. Tada sam im poslao mejl u kome sam napisao da sam prvobitno bio u poslovnici gde sam pitao za modem i javnu IP i da su mi rekli da će me zvati kada imaju odgovor što su i uradili nakon 7 dana kada mi je žena iz poslovnice rekla da su mi oba zahteva (modem i ip) odobrena i da ako i dalje želim mogu da dođem da potpišem ugovor sa njima. Sutradan su mi odgovorili preko mejla da me stavljaju iza javne ip što su i uradili. Eto.
 
Restarovao i proradi! Kakvo smeće

Jel mi mozete iz ovoga reći, da li sam iza NAT?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
4dc0a0f62c56a5b7e8e867f90c700caf.jpg

7b26db13fe152a4cf8b21bebd880cd6e.jpg
 
Poslednja izmena:
Na eon box i TV u koji je ustekan ima sve kanale, ma drugom TV koji ima karticu nema sve kanale unazad 2 dana. Philips TV i ne steluje se kao oni sa klipova, kartica se utacnje na kraju kad je sve nastelovano. Da lije to caka da su vratili na 60 kanala drugi TV ao sto je bilo trio gold paket.
 
Zena oce da poludi nema Rijaliti Zadrugu :( , Idu 1,2 i onda 4 kanal, sve ima na kilo ostalih pink kanala. Jel mogla nekako da obrise kanal 3 Philips TV
 
Zena oce da poludi nema Rijaliti Zadrugu :( , Idu 1,2 i onda 4 kanal, sve ima na kilo ostalih pink kanala. Jel mogla nekako da obrise kanal 3 Philips TV
Ja za zadrugu ne znam ,ne gledam taj tip programa, ali znam da nemam pink classic na drugom tv gde je kartica. A to je jedini pink kanal koji valja i bas taj nemam. Dajem sve muzicke i reality kanale za pink classic. [emoji23][emoji23] ali ne može izgleda

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Malopre mi zamenili TC zw Ubee.
TC nije mogao na 80 hz pa je link speed ka uredjajima bio 200mbps a realno 150mbps. Sada je stavljeno 80hz i dobijam link speed 433mbps pa na speed testu izvlaci bukvalno full 250/25 preko wifi.
Zadovoljan sam.
A prijavio juče, danas došao tehničar. Top

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kako god. Rešeno [emoji16]

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kako god. Rešeno [emoji16]

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Znam to ti je bitno, no samo me zanimalo da li na istom kanalu nije htelo kod jednog a kod drugog hoće, ili je pak bilo do podešavanja...
 
Sad i ne znam zaista. Mozda je i moglo da se resi ali bili pre mesec i nisu rešili. Vozio sam na 150mbps. Ali sto da ne iscedim 250 a i kažete da je bolji UB pa sam insistirao [emoji4]. Nego, pitao sam ga, da li je istina da se smanjuje wifi. Kaze, da. TC moze jače ali im ne daju zbog zracenja. Tehničar ne vidi podešavanje. Misli da se ubacuje FW bez toga. E sad, UB ima snagu. Ne znam da li ja vidim 100% a on spušten na 50%npr?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za te inf vec moramo da zovemo moldera [emoji846]. Steta ako su upropastili TC na taj nacin.. Cini mi se, možda je placebo, da su mi i online igre i surf mnogo bolje radili na njemu nego na Ubee. Lanom povezano..

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno