Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posto vec sedim, oni kao deaktivirali, ali jos nije primenjeno.
Inace ni ne vidim onu opciju "aktiviraj promo" ili kako vec bude kad daju hbo "na poklon".
 
Verovatno ti pise da je vec aktiviran
 
Eon light TV upravo sam morao sam da aktiviram, pa da osvezim stranicu na EON app za racunar kako bi proradilo. Definitivno zavisi od paketa do paketa. Ostali kanali/video klub su vec otkljucani.

E da, jel neko bio u novoj poslovnici na Terazijama? Kakva su to iznenadjenja spremili?
 
Poslednja izmena:
Upravo sad mi se resetovao ruter i sad imam 100/8, duo net gold stara brzina 60/4
 
Da proverim za svaki slučaj za HBOGO sam koristio nalog koji sam koristio prošli put kad je bila promocija.Kad sam se ulogovo odmah je sve radilo nigde nisam moro da unosim kod koji sam sad dobio na mojsbb, da li je to tako normalno ili sam aktiviro neku pretplatu mimo ove promocije.
 
  • Like
Reagovanja: M J
@jok
Trebalo bi da je to OK, tako meni godinama radi taj nalog. Obicno nastavim da placam onu novogodisnju promociju do leta, otkazem je, pa tako u krug ... HBOgo nalog je uvek ostao isti.
Cak ne postoji hbogo ka posebna usluga samo kod SBB.

No,nazovi ih ti. Nikome nista ne mogu da garantujem, ili savetujem, kad je sbb u pitanju.
 
  • Like
Reagovanja: jok
Nisam pratio, od kad su ovo reklamirali?
Da sinoc greskom ne nabasah ovde, hteo sam neki drugi forum pa slucajno kliknuh, ne bih ni znao. Ostao bi aktiviran hbo dodatak. Nikakav promo banner nista nisam video na TV. Istina, prekjuce primetio da rade "svi" kanali na eon, ali mislio to je neka trenutna greska ... Taman sam se nameracio bio da zovem zbog precestog ispadanja eona. KAd god ja hocu nesto da gledam, ne radi. Kad mi ne treba, proverim, ono radi.
 
Poslednja izmena:
Šta radite kad se zakuca i prijavi grešku onaj PDS2100, prilikom gledanja vraćenog programa.
Ranije mi se to retko dešavalo a sada redovno.
Jel treba neki reset nečega ili šta već?

Sent from my Note 4 using Tapatalk
 
Šta radite kad se zakuca i prijavi grešku onaj PDS2100, prilikom gledanja vraćenog programa.
Ranije mi se to retko dešavalo a sada redovno.
Jel treba neki reset nečega ili šta već?

Sent from my Note 4 using Tapatalk

Čupanjem kabla iz struje će ga restartovati i proveriti da li je bilo novih ažuriranja.A ako si zalego u krevet pa te mrzi da ustaješ onda na daljinskom stišneš menu pa onda odeš na podešavanja,pa zatim izaberi tehnička podešavanja,pa tu nađi sistem info pa kad to izabereš onda idi tu na restart digitalnog prijemnika,pazi samo da ne izabereš pogrešno pa da odabereš vraćanje na fabrička podešavanja.Mada ako zamrzne ceo meni pa ne reguje na daljinski onda sem čupanja iz struje ništa ne pomaže.
 
verovatno imaju jos dosta "ikom" korisnika koji su presli na duo, trio pa su jos pod ugovorom kao i ja jos oko pola godine..
 
Meni su na trio silver podigli brzinu prvog dana , HBO na 2100 i D3 radi isto od tada . HBO Go sam registrovao i radi na računaru
ali neće da mi proradi sa istim user /pass na telefonu u aplikaciji , javlja pogrešan email ili lozinka ?!? [emoji57]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ja sam februara samoinicijativno posle 15 god saradnje raskinuo ugovor tako što sam ga sam ga napisao bez rečenice (otkaznog roka 30 dana ) i tražio urgentno ukidanje signala. i vratio im opremu i isplatio dugovanja. A oni mi prekljuće poslali račun za mart mesec , a agencija odm collections mi preti da ako ne platim sbb dug od 1000 din da će me koštati 30 000. Ja prirodno ne želim da platim signal koji nisam želeo u martu pa vas pitam da li će da me tuže preko suda , izvršitelja ili je ovo samo dopis plašljivac. kome sde žaliti. vredi li prigovor.
 
Izvinjavam se ako je o ovome već bilo priče, nisam uspeo da nađem.

Ja sam na vektoru, a drugar sa sbb ima viška jedan nalog za Eon TV aplikaciju. Pokušao je da prijavi moj tv (kodom iz aplikacije) i dobija poruku da je tv uspešno prijavljen. Istovremeno, meni izlazi poruka - you've exceeded the number of devices.

Da li je problem u tome što ja nisam na SBB mreži, što je moja pretpostavka, ili nešto drugo?
 
Zato što ima pravo na samo jednu EON TV aplikaciju. Piše mu na nalogu da ima dve ali prva aplikacija je na samom EON boxu. Drugu je verovatno sebi negde instalirao, tvoja bi ispala treća. Proveri da njim da li je takva situacija.
 
Poslao mi je sliku sa neta, iz podešavanja. Piše - aktivirani uređaji 1 od 2. Tu je na listi samo njegov LG tv.

Međutim, fakat je da on ima i koristi Eon aplikaciju na boxu. Zar su toliko glupo napravili da se u kontrol panelu ne vidi da su oba uređaja već prijavljena?
 
Poslao mi je sliku sa neta, iz podešavanja. Piše - aktivirani uređaji 1 od 2. Tu je na listi samo njegov LG tv.

Međutim, fakat je da on ima i koristi Eon aplikaciju na boxu. Zar su toliko glupo napravili da se u kontrol panelu ne vidi da su oba uređaja već prijavljena?
Da, tako je. Nema dve Eon tv aplikacije, već samo jednu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zanimljiv problem kod mog sina...ima paket duo gold , stari thompson Ikom modem i TP link ruter TL wdr3400. Hocu da mu namestim dual band ruter ( imam dva visak TP link Archer 8 ) . Pre neko vece probam da postavim , nikako nece da povuce IP adresu ( probao sam sve, gasi modem ruter, komp, pa ih ponovo pali tim redosledom ), clonirao mac adresu, proverio da li je na kompjuteru automatski postavljeno IP adress, ukljucen DHCP na ruteru i sl....Pozovemo SBB, oni resetuju modem, ali nista...Posto je vec bilo kasno, vratimo stari WDR3400 on odmah pokupi IP adresu i proradi....
Danas skinem moj Archer 9, da probam kod sina...opet sve isto....nikako nece da povuce IP adresu ( probao sve sto mi je palo na pamet i sto pise po netu ). Zovemo podrsku, oni kazu da resetujem modem na dugmence pozadi ( 30 sekundi pritisak ), uradim ja to....i opet nista...Kazu iz tehnicke podrske, i kod njih se sada vidi da ni MODEM nema IP adresu, to je problem.... prosledice reklamaciju administratorima, koji tek sutra mogu da reaguju. Ok kazem ja, da li to znaci da sada nemamo internet, oni kazu najverovatnije nemamo....*mjau**mjau**mjau*, sta cu, skinem Archer 9, i cisto da proverim, vratim wdr3400, on momentalno povuce IP adresu, internet fercera....
Dodjem kuci, prikopcam Archer 9 kod mene u stanu i on radi bez problema.....ima li neko ideju...
Plasim se da kada ovi dodju kod mog sina i kada vide da 3400 radi bez problema, nece nista da urade, a sinu treba 5ghz ruter jer je 2.4 jako zaguseno kod njega...
Da li on ima pravo na SBB dual band ruter?
 
Poslednja izmena:
Koristim "Digitalni Duo TV+Net SILVER. Interesuje me da li u okviru ovog paketa imam premotavanje u nazad uključeno u cenu paketa, ili mi naplate pojedinačno, po premotavanju, određeni iznos?
 
Zanimljiv problem kod mog sina...ima paket duo gold , stari thompson Ikom modem i TP link ruter TL wdr3400. Hocu da mu namestim dual band ruter ( imam dva visak TP link Archer 8 ) . Pre neko vece probam da postavim , nikako nece da povuce IP adresu ( probao sam sve, gasi modem ruter, komp, pa ih ponovo pali tim redosledom ), clonirao mac adresu, proverio da li je na kompjuteru automatski postavljeno IP adress, ukljucen DHCP na ruteru i sl....Pozovemo SBB, oni resetuju modem, ali nista...Posto je vec bilo kasno, vratimo stari WDR3400 on odmah pokupi IP adresu i proradi....
Danas skinem moj Archer 9, da probam kod sina...opet sve isto....nikako nece da povuce IP adresu ( probao sve sto mi je palo na pamet i sto pise po netu ). Zovemo podrsku, oni kazu da resetujem modem na dugmence pozadi ( 30 sekundi pritisak ), uradim ja to....i opet nista...Kazu iz tehnicke podrske, i kod njih se sada vidi da ni MODEM nema IP adresu, to je problem.... prosledice reklamaciju administratorima, koji tek sutra mogu da reaguju. Ok kazem ja, da li to znaci da sada nemamo internet, oni kazu najverovatnije nemamo....*mjau**mjau**mjau*, sta cu, skinem Archer 9, i cisto da proverim, vratim wdr3400, on momentalno povuce IP adresu, internet fercera....
Dodjem kuci, prikopcam Archer 9 kod mene u stanu i on radi bez problema.....ima li neko ideju...
Plasim se da kada ovi dodju kod mog sina i kada vide da 3400 radi bez problema, nece nista da urade, a sinu treba 5ghz ruter jer je 2.4 jako zaguseno kod njega...
Da li on ima pravo na SBB dual band ruter?
Prvo da se ogradim da sam za ovo pitanje skroz šupalj.
Ti si hteo umesto njihovog rutera da nakačiš svoj? Da li je to uopšte moguće? Ili si hteo da posle njihovog nakačiš taj svoj?
U tom slučaju moje siromašno iskustvo je da LAN kabl (iz njihovog rutera) ubodeš u izlaz svog rutera (izlaz a ne ulaz), osim ako ti ruter nema opciju LAN repeater-a (u tom slučaju ide u ulaz, bar na mom Xiaomi ruteru je tako).

Ovo objašnjenje mi je pomoglo
https://www.youtube.com/watch?v=J5QJb3O19zI&feature=youtu.be
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno