Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel neko koristi sbb sport paket a ima mts optiku (box 4 npr). Interesuje me kako to funkcioniše, bez ili mora i eon box, kakav je kvalitet slike u odnosu na klasican eon paket (ili trio gold koji ja koristim), jel funkcionise vracanje unazad...

Jao prijatelju pitaš to već deseti put.
Ne mora box ako imaš TV koji podržava EON aplikaciju. Slika je još i bolja ako ne koristiš box, tj bolja od tog tvog tri paketa,
Možeš da vraćaš šta hoćeš.
Eto, da ne pitaš i jedanaesti put
 
Isti đavo. Ne daju net bez tv-a ne daju ugovore na manje od 24 meseca. O optici da ne pricamo nema govora da ce je biti u skorijoj budućnosti. Samo i nije jasno zašto se niko sem oriona ne seti da daje prp pakete mislim da bi bilo dosta zainteresovanih
pa ja taman otkazao orionu, hteo sam da se selim... i potrazim po netu eventualne prepaid varijante i nadjem kbcnet, koji ima kablovsku u mojoj zgradi. I uzo ja to jer mi odgovara, pokazalo se odlicno i ekonomicno resenje. Ubrzo eto opet dolaze na vrata iz oriona, pitam jel imate prepaid, kaze nemamo... i onda im ja pricao koliko je to pogodno u nekim slucajevima. I uskoro, ne kazem da je zbog mene, ali i oni su uveli prepaid. I dok se ovi iz sbb i telekoma opasulje da kasne, mnogi ce ih i napustiti. Trziste... konkurencija ne spava.
 
@beosoft, to nigde ne pise. A sto se tice Oriona i sbb, imam obe kablovske.
A eto par postova gore @renne je napisao da ga ima, pa moze da potvrdi, stavio je i on isti link.

Za sbb si u pravu, ja sam imao samo net kod Beogrida i posle sam dodao i tv, ali sad je to sbb i mogu da otkazem samo sa netom zajedno.

Razumem da pogrešne informacije daju oni koji nemaju mts usluge ali oni koji su korisnici ispa da ste svi hteli fiksni pa niste upućeni da je uz svaku pojedinačnu uslugu obavezan fiksni.
A informacije imaju samo treba stisnuti i neko drugo dugmence i otvoriti neku drugu stranicu osim one početne sa ponudom.
vAR0sR4.png
 
Uspeo sam da instaliram orion tv aplikaciju na eon box po uputstvu koje je postavio neko od kolega ranije. Sve radi top ali imam pitanjce. Kako je orionov sajt mnogo glup nisam naso do kad imam sve kanale i da li kupovinom mesečne ili godišnje pretplate dobijam sve kanale? U suštini samo me arene zanimaju

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Svi kanali samo uz orion pakete idu, ne može posebno.
Ako je uputstvo za orion androidntv app o kojoj se pisalo, nisam ispratio to, gde da tražim?
Ja koristim klasičnu mobilnu aplikaciju, radi ok osim malo muke da se pokrene program jer interfejs pogrešne orijentacije

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Razumem da pogrešne informacije daju oni koji nemaju mts usluge ali oni koji su korisnici ispa da ste svi hteli fiksni pa niste upućeni da je uz svaku pojedinačnu uslugu obavezan fiksni.
A informacije imaju samo treba stisnuti i neko drugo dugmence i otvoriti neku drugu stranicu osim one početne sa ponudom.
vAR0sR4.png

Posto vidim na koga ciljas da ti odgovorim.

Ta informacija treba da bude prvo sto ce ljudi da vide kada otvore njihov sajt e ne zatureno u budzak. Onda objasniti koje su to usluge interneta kojima je potreban fiksni prikljucak, jer za optiku nije sigurno potreban fiksni telefon.

Tako da bolje je da se manemo rasprave jer ovde nije poenta price jel meni treba fiksni nego sto mi se isti uvaljuje i naplacuje nesto sto ja necu da imam i ne treba mi... nego te prosto ucenjuju.

To ti je isto kao da odes u ribarnicu da kupis ribe a prodavac ti kaze da uz ribu ide i talandara i ti sada posto ti riba treba za kotlic ti hoces neces uzeces i talandaru iako ti ona ne treba a svaki mesec ces da placas talandaru iako je ne koristis ali pristajes zbog ribe i kotlica na tu ucenu. Nadam se da ti je sada malo jasnije?

Poenta price je da bi ja koristio opticki internet nije mi potreban fiksni kao ko adsl-a i vdsl-a gde kroz isti kabel idu dva signala i koji se pomocu spliter razdvajaju na digitalni i analogni i upucuju prema svojim aparatima... e isto tako je tebi prodavac uvalio talandaru iako ti ista nije potrebna za spremanje riblje corbe.
 
Sve mi to ovde znamo odavno i bez tebe. Medjutim tebe niko ne uslovljava da koristis mts box. Lepo odes kod drugog i uzmes sta ti treba. Svako ima pravo da prodaje to sto hoce. Mts je odlucio da sve zgura u paket i to je to. Ni meni ne treba fiksni, ali sta da radim. Uzmi ili ostavi.
Ne znam zato se bunis? Sto oni nece da ti prodaju ono sto ti hoces?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Posto vidim na koga ciljas da ti odgovorim.

Ta informacija treba da bude prvo sto ce ljudi da vide kada otvore njihov sajt e ne zatureno u budzak. Onda objasniti koje su to usluge interneta kojima je potreban fiksni prikljucak, jer za optiku nije sigurno potreban fiksni telefon.

Tako da bolje je da se manemo rasprave jer ovde nije poenta price jel meni treba fiksni nego sto mi se isti uvaljuje i naplacuje nesto sto ja necu da imam i ne treba mi... nego te prosto ucenjuju.

To ti je isto kao da odes u ribarnicu da kupis ribe a prodavac ti kaze da uz ribu ide i talandara i ti sada posto ti riba treba za kotlic ti hoces neces uzeces i talandaru iako ti ona ne treba a svaki mesec ces da placas talandaru iako je ne koristis ali pristajes zbog ribe i kotlica na tu ucenu. Nadam se da ti je sada malo jasnije?

Poenta price je da bi ja koristio opticki internet nije mi potreban fiksni kao ko adsl-a i vdsl-a gde kroz isti kabel idu dva signala i koji se pomocu spliter razdvajaju na digitalni i analogni i upucuju prema svojim aparatima... e isto tako je tebi prodavac uvalio talandaru iako ti ista nije potrebna za spremanje riblje corbe.

Shvatam ja sve to i pretpostavljam da si se zbog drugog dela mog posta osetio prozvan da odgovoriš. Ali kao što @mihajlosd kaže sve mi to svi odavno ovde znamo ali većina nema u opšte izbora tako da može da im prođe da te uslovljavaju drugom nepotrebnom uslugom da bi dobio ono što želiš.Ali opet moj post je više bio namenjen kolegama koje imaju isti taj mts i opet čoveku ostavljaju link za mts internet i ubeđuju ga da ima bez fiksnog i ako je njemu nekoliko akvizitera mtsa potvrdilo da ne može bez fiksnog.
 
Mts je odlucio da sve zgura u paket i to je to. Ni meni ne treba fiksni, ali sta da radim. Uzmi ili ostavi.
Ne znam zato se bunis? Sto oni nece da ti prodaju ono sto ti hoces?
Sto se buni ? Pa ima ljudi koji nemaju drugog izbora ali vecina ima. Svi cemo mi to da platimo zajedno, ko sto smo iz budzeta placali za smederevsku zeljezaru i borski rudnik.

Nisu oni, druze, u situaciji da se tako ponasaju, deset hiljada radnika hrane a milijardu evra su u minusu.

Mogu i ja kao stolar da kazem musterijama ne moze samo sto, moras da narucis celu kujnu. Ali ja nisam nikome duzan i moze mi se da budem i neodgovoran, a svaki kupac bi rekao: ma pusti budalu, ima toga na svakom cosku.
 
Sve mi to ovde znamo odavno i bez tebe. Medjutim tebe niko ne uslovljava da koristis mts box. Lepo odes kod drugog i uzmes sta ti treba. Svako ima pravo da prodaje to sto hoce. Mts je odlucio da sve zgura u paket i to je to. Ni meni ne treba fiksni, ali sta da radim. Uzmi ili ostavi.
Ne znam zato se bunis? Sto oni nece da ti prodaju ono sto ti hoces?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Naravno da me niko ne uslovljava ali ja sam od te sorte da ako nesto radi dobro da ne menjam. Ja sam uvek bio za to da se roba uzima direktno od proizvodjaca a ne preprodavca, tipa sto bih ja kupovao krompir u ideji, maksiju ili nekoj drugoj vecoj prodavnici ako taj isti krompir mogu da kupim od seljaka, em cu ga platim jeftinije em cu tog istog seljaka da podrzim u njegovom radu.

Isto tako je i sa Internetom, koliko znam samo SBB i MTS imaju svoje linkove iz inostranstva a svi ostali koji nude net su nakupci jer uzimaju linkove od sbb-a ili mts-a i onda prodaju krajnjem kupcu.

Tako da niko ne moze da me ubedi da nesto bolje trenutno radi od mts-a na mojoj lokaciji, jer u kuci pored imam sbb i natezem se sa njima vec mesecima i ne mogu da rese problem jer ne znaju. Znaci dzaba mi link od 500 i vise megabajta i cela televizija kada net ne radi, kada ja ne mogu na speed testu a izvucem vise od 150 mb a komp je sposoban na gigabitnu brzinu da radi onda dzaba sve. Kod sbb-a sam jos uvek samo zato sto su mi kao izvinjenje dali 8 meseci da ne placam racune i imam sve kanale odkljucane ali cim taj period prodje odkazujem isti i uvodim jos jedan mts opticki link.

E sada ne znam kakav je Orion i da li mozda i oni imaju svoj link iz inostranstva ali utisci su kod njih mnogo podeljeni, jedni se kunu u optiku kod njih a opet drugi ih kude, a sada da rizikujem i da sve ovo odkazujem necu a niti mogu jel sam nedavno podpisao novi dvogodisnji ugovor a da sada dodatno placam uvodjenje Orion optike u kucu samo radi testa bas nemam para trenutno na bacanje.

Gledaj bunim se sto u 21 veku se takava kompanije bavi pilicarenjem, sto to kazem. Pa fiksni telefon je danas prevazidjena usluga, sve sto mi treba imam na mobilnom telefonu, neograniceno besplatnih minuta prema svima, poruka isto, net manje vise nije mi bitan ali ga imam za nedaj boze. Danas sa mobilnog se sve obavlja, fiksni ni ne koristim a moram da ga placam. Nije tu u tih 600-650 dinara nego sto svi okrecu glavu na tu cifru i kazu ma hocu ga j*bati da se ja sada sa njima cimam i pogledaj koliko onda Srbija ima stanovnika uzmi da samo od ukupnog broja stanovnika ima fiksni telefon kod mts-a i da samo placa predplatu jer ne koriste fiksni, koje su to pare u njihovom dzepu a za cega za nista, neko te gleda u oci i tura ti ruku u dzep i smeje ti se i uzima ti na lepe oci pare. To je sto ja kazem free money, i zato oni nece da dozvole nikome da moze da uzme net bez fiksnog telefona, samo jedan da dobije tu mogucnost pazi sta ti kazem kroz par dana bi dobili na stotine hiljada prijava o odkazivanju fiksne telefonije a znas ti koje su to pare za njih da izgube.

E zato se bunim jer me prave budalom, eto izracunaj da samo meni na nista svake godine uzmu 8000 dinara na nesto sto ne koristim. Sto bih ja to dozvoljavao. Ako cemo tako ko ti garantuje da sutra nece neka druga kompanija da ti uvede neki namet za isto tako nesto samo zato sto ce da kazu ako moze mts sto ne bi mogli i mi.
 
E sada ne znam kakav je Orion i da li mozda i oni imaju svoj link iz inostranstva ali utisci su kod njih mnogo podeljeni, jedni se kunu u optiku kod njih a opet drugi ih kude,


izracunaj da samo meni na nista svake godine uzmu 8000 dinara na nesto sto ne koristim. Sto bih ja to dozvoljavao.
Sto se tice oriona, ja sam ponovo uveo njihovu optiku, ali u drugom stanu. Za razliku od prethodne konekcije kada me bas nisu impresionirali, sada izgleda sve sasvim ok. Kako ce biti ubuduce ostaje da vidim.

Medjutim, u tom istom stanu vec imam sbb na utp kablu sa tv gold paketom i s'obzirom da to niko ne koristi, uskoro cu otkazati. Pokusavali su da mi povecaju cenu (u toku ugovorne obaveze !), zvali deset puta, slali pisma, ubedjivali me da potpisem novi ugovor sa vecom cenom, ali ja kada se preracunam, vidim da mi samo na sbb odlazi 400 evra godisnje a uopste i ne koristim. Sem toga i net im povremeno trokira, verovatno zbog preopterecenja mreze.

Znaci, sada na orionu ce mi izaci samo za net 100 evra godisnje i to ako platim, a i nisam obavezan ni jednom da platim. Da bi ugovor ostao vazeci, potrebno je bar jedan mesec da se plati u dve godine. I sad, meni to nije neki trosak 100 evra godisnje, mnogo vise potrosim na vece gluposti, ali mogu da na njih uopste i ne mislim. Cesto se desi da otperjam u inostranstvo i da me nema po nekoliko meseci. Kad se vratim, zaticem pisma sa pretnjama tuzbom zbog neplacene neke mizerne svote. Tako da mi to apsolutno nije potrebno. Sada sam ugodio da, kada dodjem sa puta, ukljucim net sa par klikova na mobilnom telefonu, platim unapred za mesec dana ili koliko hocu i niko ne preti i ne zaj...a. I to meni znaci vise nego da mi daju 200 hd kanala i sta znam sta ce jos da se dovijaju. Niti mogu da gledam tolike filmove i ostale gluposti, niti me interesuje. Na prvom mestu mi je da imam net zbog komunikacija, a sta ko fantazira njegov problem.
 
Nego, da li neko zna sta se desava sa SBB optikom :) ? Apsolutno se nigde ne spominje. U Pancevu su na mnogim mestima pustili MTS optiku,a li od SBB ni traga ni glasa.
 
Nego, da li neko zna sta se desava sa SBB optikom :) ? Apsolutno se nigde ne spominje. U Pancevu su na mnogim mestima pustili MTS optiku,a li od SBB ni traga ni glasa.

Porediš nekog ko verovatno u većini slučajeva ne mora ni da pita za dozvole i odobrenja i neko ko mora da dobije mali milion istih da bi nešto radio.
 
Širi se SBB optika npr. u novobeogradskim blokovima. Mnogo potencijalnih korisnika na manjem prostoru, isplati se da razvuku što pre. To je tradicionalno bio reon Supernove, Oriona i Pošta neta. Kod mene je urađena SBB instalacija kroz kanalice, čeka se priključenje po nekom njihovom rasporedu. Sad u ulazu Supernova, Orion optika, MTS optika, Beogrid/SBB, a sad i SBB optika koja će menjati Beogrid mrežu jer će se gasiti.
 
Poslednja izmena:
Širi se SBB optika npr. u novobeogradskim blokovima. Mnogo potencijalnih korisnika na manjem prostoru, isplati se da razvuku što pre. To je tradicionalno bio reon Supernove, Oriona i Pošta neta. Kod mene je urađena SBB instalacija kroz kanalice, čeka se priključenje po nekom njihovom rasporedu. Sad u ulazu Supernova, Orion optika, MTS optika, Beogrid/SBB, a sad i SBB optika koja će menjati Beogrid mrežu jer će se gasiti.

Koji je to blok u pitanju?
 
Ponovo neki propas sa United Medijom? Kreću i tužbe sad.

Bacite pogled na Arena sport 1 sad ili na YT, mislim da i tamo uživo ide.
 
“Propas”... bacanje prasine da prikriju telekomove svinjarije i kriminal
 
Ma ja se slatko smejao, srpska svakodnevnica Telekom vs UG, kakve tuzbe kakvi bakraci, politika i samo politika nista vise.
 
Иза те политике су увек нечији интереси, тј. паре.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Posle 4 godine koriscenja MTS-ovog VDSL-a odlucio sam da dam sansu SBB-u. Ranije sam bio korisnik SBB-a, napustio sam ih 2016. zbog nestabilnog Interneta. U medjuvremenu, SBB je odradio mrezu od nule u mom naselju (promenjena je kompletna instalacija u zgradama u celom naselju i rekonstruisana je kompletna mreza).

Uzeo sam EON DUO FULL. Prvi utisci: Internet radi savrseno. Home Gateway sto su mi dali je odlican, sve prostorije u stanu su pokrivene 5GHz signalom i wireless je za sada stabilan.

Ovo je rezultat Speedtest-a preko mobilnog telefona, WiFi 5GHz:

Screenshot_2020-08-14-20-43-23-720_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
 
Poslednja izmena:
Cao ljudi, guglao sam malo pa sam nasao ovaj thread.
Situacija je sledeca:
Imam dva stana jedan ispod drugog, i kada smo uvodili sbb u zgradu, lepo smo ih molili da idemo na jedan ugovor, ali su to kategoricki odbili, jer su to dve zasebne "stambene jedinice" (ne znam sta bi bilo, kad bi probio plafon za stepenice ka gornjem stanu, i zazidao donji ulaz, kako bi se onda vodilo..)
Uglavnom, bio sam na SBB-u 2 godine i kusur meseci, i placao uredno 2 ugovora, optika je u pitanju. Na koriscenje sam dobio opticki router/modem Calix 844G, svaki za po jedan stan.

Krenem onda malo da tumbam, i da pravim mini rack u ostavi u donjem stanu i padne mi na pamet da provucem utp kabl od gore (necu vam pricati o TV signalu, da vas ne bih zamarao, da ostanemo fokusirani na internet..).

U donjem stanu podnesem zahtev za otkazivanje usluge (mesec dana se čeka), u medjuvremenu krenem da projektujem kućnu mrežu
viber_image_2020-08-14_14-32-44.jpg

Kupim i montiram
- 24 PoE TP-Link Managed Layer2 switch
- Ubiquiti UDM Pro
- AP nanoHD Ubiquiti

A ostaje mi da kupim QNAP i HDD-ove kako bih skladistio podatke.. is tremovao sadržaj preko mreže.
UTP kablovi su S/FTP Draka cat 6A.

Zovem ja SBB pre jedno msec i po dana možda dva, da ih pitam da li mogu direktno njihovu optiku da ubodem u moj Ubiquiti UDM ruter (ovo se dešava pre nego što sam ga kupio), kaže meni momak da ne mogu ali da on ne vidi problem, da ja nakačim taj ruter "iza calixa" i da će to sve da radi.
Poslušam ja njega, i kupim ubiquti udm pro ruter, nakačim ga, konfigurišem ga, prepozna i nanoHD AP, sve cool, i naravno dosao sam do problema, jer imam duple NAT tabele, i od očekivanog bandwith-a od 500/50 (eon premium) dobijam oko 80/40 brzinu. Da ne prićam da konekcija malo malo pa pukne, pa cekam novi dns release..

Skontam da treba da Calix-ov ruter da stavim u bridge mode
Na ovom linku vidim da postoji mogućnost https://www.calix.com/content/calix...ae/800-spg/index.htm?toc7190466.htm?84087.htm

I napišem ja mail podršci SBB-a kako treba sa njihove strane samo da ruter stave u bridge mode, nakon čega mi oni odgovaraju sledećom porukom:
"U optika i gpon paketima interneta dodeljuju se optički modemi koji nemaju mogućnost postavljanja u bridge mode."

I sad sam u pat poziciji..dam 400e za ruter, koji mi radi "onako" samo zato što im je biznis model da drže sve konce u rukama, i da naplate što više za sve živo..ne kapiram je l se boje da neću da nakačim 20 set-top boxova??

Opcije:
1. Da ih tužim i tražim raskid ugovora (koji sam potpisao na dve godine)
1a. Da predjem na MTS?
2. Da se bakcem oko DMZ settingsa - vidim da je nekome uspelo preko toga da resi problem

Hvala undapred ljudi..vise nisam pametan..
 
Da ih tuzis zato sto ne znas da podesis opremu?

Dupli nat nema veze sa brzinom, nego proveri kablove i da li je ta veza prema calixu gigabitna
 
Nisi prvi, nisi poslednji što se tiče tog bridge problema. Za brzinu je nešto drugo problem.
Šta god im rekao, uradio, molio, itd neće ti dati bridge varijantu, bez njihovog rutiranja. Ne daju ni poslovnim korisnicima tek tako, mrse i tu patku strašno.

"Rešenje" je dmz kao što si sam naveo, jer nema tu mnogo opcija. Pričano je ovo što ti želiš u ovoj temi mnogo puta i nije se došlo do pravog bridge rešenja, jer nije moguće. SBB šalje komande njihovim gateway-ima da proveravaju u kom je modu uređaj i stalno se resetuje na ruter mod (Milan mislim da je ovo probavao).
 
Cao ljudi, guglao sam malo pa sam nasao ovaj thread.
Situacija je sledeca:
Imam dva stana jedan ispod drugog, i kada smo uvodili sbb u zgradu, lepo smo ih molili da idemo na jedan ugovor, ali su to kategoricki odbili, jer su to dve zasebne "stambene jedinice" (ne znam sta bi bilo, kad bi probio plafon za stepenice ka gornjem stanu, i zazidao donji ulaz, kako bi se onda vodilo..)
Uglavnom, bio sam na SBB-u 2 godine i kusur meseci, i placao uredno 2 ugovora, optika je u pitanju. Na koriscenje sam dobio opticki router/modem Calix 844G, svaki za po jedan stan.

Krenem onda malo da tumbam, i da pravim mini rack u ostavi u donjem stanu i padne mi na pamet da provucem utp kabl od gore (necu vam pricati o TV signalu, da vas ne bih zamarao, da ostanemo fokusirani na internet..).

U donjem stanu podnesem zahtev za otkazivanje usluge (mesec dana se čeka), u medjuvremenu krenem da projektujem kućnu mrežu
Pogledajte prilog 288819

Kupim i montiram
- 24 PoE TP-Link Managed Layer2 switch
- Ubiquiti UDM Pro
- AP nanoHD Ubiquiti

A ostaje mi da kupim QNAP i HDD-ove kako bih skladistio podatke.. is tremovao sadržaj preko mreže.
UTP kablovi su S/FTP Draka cat 6A.

Zovem ja SBB pre jedno msec i po dana možda dva, da ih pitam da li mogu direktno njihovu optiku da ubodem u moj Ubiquiti UDM ruter (ovo se dešava pre nego što sam ga kupio), kaže meni momak da ne mogu ali da on ne vidi problem, da ja nakačim taj ruter "iza calixa" i da će to sve da radi.
Poslušam ja njega, i kupim ubiquti udm pro ruter, nakačim ga, konfigurišem ga, prepozna i nanoHD AP, sve cool, i naravno dosao sam do problema, jer imam duple NAT tabele, i od očekivanog bandwith-a od 500/50 (eon premium) dobijam oko 80/40 brzinu. Da ne prićam da konekcija malo malo pa pukne, pa cekam novi dns release..

Skontam da treba da Calix-ov ruter da stavim u bridge mode
Na ovom linku vidim da postoji mogućnost https://www.calix.com/content/calix...ae/800-spg/index.htm?toc7190466.htm?84087.htm

I napišem ja mail podršci SBB-a kako treba sa njihove strane samo da ruter stave u bridge mode, nakon čega mi oni odgovaraju sledećom porukom:
"U optika i gpon paketima interneta dodeljuju se optički modemi koji nemaju mogućnost postavljanja u bridge mode."

I sad sam u pat poziciji..dam 400e za ruter, koji mi radi "onako" samo zato što im je biznis model da drže sve konce u rukama, i da naplate što više za sve živo..ne kapiram je l se boje da neću da nakačim 20 set-top boxova??

Opcije:
1. Da ih tužim i tražim raskid ugovora (koji sam potpisao na dve godine)
1a. Da predjem na MTS?
2. Da se bakcem oko DMZ settingsa - vidim da je nekome uspelo preko toga da resi problem

Hvala undapred ljudi..vise nisam pametan..
Ако није прошло 15 дана, мислим да можеш по закону да тражиш раскид уговора.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Hvala svima na odgovorima!

@salecg

Ne, nego da ih tuzim jer su rekli da moze da njihov ruter da radi u bridge modu, ja onda ruter kupim, odvojim od usta, i onda kazu da ipak ne moze.
I vrlo dobro znam da setujem rutere i opremu (ubogi programer..), ali jednostavno ne radi kako treba.
Kao sto sam napisao, razvucen je kabl utp cat 6a, a koliko znam on ne da je 1Gbps, nego i 10Gbps na 100m daljine, ja naravno trasu imam mnogo manju, negde oko 7-8 metara :)
Mislis na vezu od calixa ka mom ruteru? stavio sam taj utp kabl na port 1 ili 2..

@dzonihsv
jasno, sutra cu ponovo da ih zovem, pa da mi predloze neko resenje, kao sto si rekao nisam ni prvi ni poslednji koji je upao u ovaj "izazov" (jer problemi ne postoje :))

@nidzakv
tnx za info. I ako raskinem ugovor, mogu samo da sednem i da placem, jer mts jos uvek nije razvukao kablove do moje zgrade.. i njih cu sutra zvati da vidim, da li mogu sa konja na magarca da se vratim na koaksijalni kabl, samo da me ne ogranicavaju u opremi :)

btw, cuo sam da MTS krece da forsira Ubiquiti opremu za "obicne smrtnike"..ne znam koliko je to tacno..
 
Ovo poslednje ako je istina, za Ubiquiti, je generalno dobro. Ubiquiti ne pravi krš stvari. Čak i njihovi "low-end" uređaji rade dobro.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno