Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
D3 mini koja je tacno marka?

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Како мислиш која марка?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ocu preko telefona da unesem model uredjaja i da po potrebi mogu da menjam kanale na njemu preko mobilnog...za to mi treba model uredjaja.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
А, то. Ја сам мислио да питаш мене због мог питања. [emoji3]

Пробај Cisco.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Društvo, pročitah par prethodnih postova...
Ni ja nisam nešto oduševljen SBB-om, ni kvalitetom usluge, ni cenom, ali jednostavno ne bih mogao da pređem na MTS pa da mi cenzurišu određene kanale, pa samim tim i mogućnost da se informišem o svakodnevnim događajima i dešavanjima putem medija (kanala) na kojem želim.
Ne ulazim sad u priču jedni botuju za jedne, drugi za druge, politika je njesra, i nma svakako bolje biti neće ko god da nas vodio i harač uzimao, ali jednostavno želim da imam opciju da mi je dostupno sve, a ja sam taj kod koga je daljinski, pa je na meni da odlučim da li ću gledati prvu, drugu ili treću opciju...
Ja malo gledam TV. Kad gledam, gledam N1, Novu, i na SK pratim motogp i NFL.
Uzeo samo Box2 na MTS, uzeću Porodični +Sportski EON paket (1300din mesečno, bez ugovorne obaveze), za ostatak, ako želim, imam IPTV.
 
Porodični + Sportski je 999
 
Da, tako je, moja greška.
Najbolje što nema UO, možeš sam da biraš periode kada plaćaš/gledaš.
 
Jel to znaci da bez UO može da se kupi uređaj sa 60eura ili koliko je već i da na njemu iskoristim slot za smart aplikaciju koju imam u SBB paketu i samim tim imam praktično 2 eon boxa. A onda samim tim 4 televizora pokrivena i taj jedan eon box je u mom vlasništvu. Jel ce to da radi kako sam zamislio?
 
Који кабал, које класе је довољан за повезивање Ubbe модема/рутера са компом, дужина 10 метара?
Већи део ће бити на тераси али заштићен до падавина а 1.5 метар на отвореном.
Да ли могу да имам враћање и на Еон боксу и на Д3?


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Uzmi Cat 6 pa si miran.

Uzmi ipak za spoljnu upotrebu kabl


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Provuci kroz buzir (rebrasto crevo) ili plasticnu kanalicu... i vizuelno, ali i zbog sunca
 
Jel to znaci da bez UO može da se kupi uređaj sa 60eura ili koliko je već i da na njemu iskoristim slot za smart aplikaciju koju imam u SBB paketu i samim tim imam praktično 2 eon boxa. A onda samim tim 4 televizora pokrivena i taj jedan eon box je u mom vlasništvu. Jel ce to da radi kako sam zamislio?

Da
 
Jel to znaci da bez UO može da se kupi uređaj sa 60eura ili koliko je već i da na njemu iskoristim slot za smart aplikaciju koju imam u SBB paketu i samim tim imam praktično 2 eon boxa. A onda samim tim 4 televizora pokrivena i taj jedan eon box je u mom vlasništvu. Jel ce to da radi kako sam zamislio?
Meni nije poznato da EON box (kaon/sdmc) koristi slot za Smart TV app, vec je njihov box registrovan drugacije u sistemu, pa uvek ostane slobodan jedan Smart TV slot za neki drugi uredjaj.
 
Tako je za prvi box to znam, ali ako ubaciš drugi box on koliko sam shvatio i prelistao tamo oko posta #2020. Slobodan slot može da se iskoristi za drugi box koji će raditi u ott režimu. Tako sam barem ja shvatio
 
Uzmi Cat 6 pa si miran.

Uzmi ipak za spoljnu upotrebu kabl


Sent from my iPhone using Tapatalk
Који проток подржава Cat 5e, да ли је довољан за 250/25 колико сад имам на Еон фул? Колико видим оба подржавају 1Gbps.
Мало је теже наћи Cat 6 од 10м углавном си све 5е. Једино да се направи.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Cat 5e je dovoljan, 6 je više future-proof, da ne razvlačiš opet za koju godinu.
Pozdrav
 
Ако сам ја добро разумео Cat 6 има исти проток само може да већу дужину.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ako stavljaš novi stavi 6A

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
Sramota je da starim korisnicima kojima istice ugovor daju neke smesne benefite.
 
Sramota je da starim korisnicima kojima istice ugovor daju neke smesne benefite.
Meni su kao EON premium korisniku ponudili 10% popusta narednih 2 godine. Odbio sam. Da je makar 4 meseca po dinar, ali ovo je baš simbolična ponuda, u odnosu na prelazak na MTS.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
Последњих дана сам имао једно непријатно искуство са СББ које смо успели на крају да решимо, па бих хтео да поделим искуство.
Наиме плаћао сам Дуо пакет који обухвата ТВ+Интернет 3.099 динара и од самог старта сам нагласио СББ-у да ми фиксна телефонија не треба већ само ТВ и интернет. И тако смо потписали иницијални уговор. Касније су они покушали да ми протуре неки пакет са HBO који је коштао око 3.500 динара или тако нешто, што сам ја одбио јер ионако слабо гледам ТВ и пуно ми је да плаћам и ок, наставили смо даље сарадњу. Онда су ме коначно обавестили да ми истиче постојећи уговор и да требамо потписати анекс, кажем ок и они су један дан послали свог човека који ми је дошао на кућну адресу рекавши да требам потписати продужење уговора. Нити сам имао времена да прочитам али верујући да настављам да користим СББ по истим условима, потписао сам и то је било то. Наставио сам да плаћам пакет по 3.099 динара да бих за прошли месецц добио рачун који је одном скочио на 3.499 динара. Пошто ништа додатно нисам узимао било ми је чудно али сам приметио да ми је интернет проток скочио са 100 на 150 mbps. Отишао сам на сајт да проверим шта ја то сад плаћам, кад оно одједном имам пакет који укључује ТВ+Интернет+Фиксна телефонија - иста она фиксна телефонија за коју сам рекао да ми не треба и не желим да је плаћам у пакету. Односно на своју руку су ми дали EON Light пакет уместо да наставим да плаћам и даље ЕОN Light DUO. Одговор на мејл је био мање-више генерички како су увидом у мој уговор приметили да имам тај пакет са фиксном телефонијом, службеник ми је описао шта садрже појединачни пакети, као и да не могу да идем на јефтинији пакет током трајања уговора који важи до 2022. године.
Затим сам написао још један мејл где сам лепо написао да не желим да плаћам нешто што нисам тражио и што ми се на силу или нечијом грешком потура и тражио да још једном то провере јер нема смисла да се на овакав начин опходе према својим корисницима. У року од 60 минута назвала ме је њихова службеница која је објаснила да је до свега дошло грешком у њиховом систему који ме је пребацио на скупљу тарифу и како се то ето дешава, да им је јако жао и да ће то исправити. Послаће ми нови уговор да потпишем где ћу наставити по тој јефтинијој тарифи, ДУО коју сам и досад плаћао. Остало је још да ми стигне то и да потпишем али ето, ако неко не дај боже дође у сличну ситуацију да зна како да реагује јер њихов систем некад направи грешку и добијете скупљу тарифу да плаћате, не дај боже да додели јефтинију :)
 
Nije to "greška sistema", to je app varijanta, samo si ti brzo primetio. Iznenadio sam se koliko ljudi iz moje okoline ne znaju šta plaćaju i koliko mogu da ih vozaju na sve strane. Ako si dobio EON Light Duo, nisu ti mnogo dali osim što ti je net malo brži. Još uvek nisam dobio odgovor na forumima zašto je svim operatorima toliko važan fiksni telefon, usluga koja se sve manje koristi i čiji je značaj zanemarljiv u savremenoj komunikaciji. Oni su spremni da ti drastično povećaju brzinu neta, da ponude još kanala samo da se uzme fiksni telefon za 500 rsd više mesečno (makar aparat stajao u plakaru jer ga korisnik ne aktivira). Dakle, ne razumem zašto, molim vas neko da mi objasni...
 
Poslednja izmena:
Obrati samo pažnju na novi ugovor i šta potpisuješ, da ne bude "deja vu" za par meseci...
Pozdrav
 
Нити сам имао времена да прочитам али верујући да настављам да користим СББ по истим условима, потписао сам и то је било то.
Pa pročitaj bar taj jedan red teksta koji paket je u pitanju, ne moraš sitna slova, nauk za sledeći put.
 
@Apolo nije trebalo ništa da potpisuješ, jer ti ugovor nije istekao. Nije vremenski ograničen. Ovako su te navukli da se obavežeš ugovornom obavezom na još dve godine.
 
Poslednja izmena:
Nije to "greška sistema", to je app varijanta, samo si ti brzo primetio. Iznenadio sam se koliko ljudi iz moje okoline ne znaju šta plaćaju i koliko mogu da ih vozaju na sve strane. Ako si dobio EON Light Duo, nisu ti mnogo dali osim što ti je net malo brži. Još uvek nisam dobio odgovor na forumima zašto je svim operatorima toliko važan fiksni telefon, usluga koja se sve manje koristi i čiji je značaj zanemarljiv u savremenoj komunikaciji. Oni su spremni da ti drastično povećaju brzinu neta, da ponude još kanala samo da se uzme fiksni telefon za 500 rsd više mesečno (makar aparat stajao u plakaru jer ga korisnik ne aktivira). Dakle, ne razumem zašto, molim vas neko da mi objasni...

Mislim da je to ip telefonija koja njih skoro nista ne kosta a uzmu po 4-5 evra za tu uslugu, sto na ukupan broj korisnika i nije malo...
 
Nije to "greška sistema", to je app varijanta, samo si ti brzo primetio. Iznenadio sam se koliko ljudi iz moje okoline ne znaju šta plaćaju i koliko mogu da ih vozaju na sve strane. Ako si dobio EON Light Duo, nisu ti mnogo dali osim što ti je net malo brži. Još uvek nisam dobio odgovor na forumima zašto je svim operatorima toliko važan fiksni telefon, usluga koja se sve manje koristi i čiji je značaj zanemarljiv u savremenoj komunikaciji. Oni su spremni da ti drastično povećaju brzinu neta, da ponude još kanala samo da se uzme fiksni telefon za 500 rsd više mesečno (makar aparat stajao u plakaru jer ga korisnik ne aktivira). Dakle, ne razumem zašto, molim vas neko da mi objasni...
SBB-u je to bitno zato što na taj način naplate još nekoliko stotina dinara više i pride računaju da će korisnik uzimanjem njihovog trio paketa odjaviti Telekom fixni i na taj način otežati prelazak korisnika na recimo ADSL koji ne daju bez fixnog pa bi morali ponovo da se cimaju uvođenjem telefonske linije. Ni optika ne može bez fixnog ali tu valjda više ne ide parica već bi trebalo da kabl ide iz rutera. Baš zato je SBB fixna telefonija u početku bila budzašto, a imala je i veoma povoljne cene za pozive ka inostranstvu naročito ka zemljama zapadne Evrope i SAD gde ima dosta naših ljudi. Naravno kasnije je sve to poskupelo.

Telekom pretpostavljam takođe iz sličnih pobuda uslovljava fixnim telefonom, ali takođe i iz markentiških razloga pošto BOX 4 zvuči primamljivo jer korisnik dobija čak 4 usluge po povoljnoj ceni.
 
Питање: колико је ЕОН уређаја по уговору дозвољено без доплате? Дакле, не апликација него еон бокс. Ћерка каже да су јој за други уређај тражили накнаду за прикључак другог уређаја + додатно 200 дин месечно. Пакет је дигитални еон фул.

Poslato sa Nova 5T pomoću Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno