Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma da sta znaju drzavni sluzbenici o dolby. to verovatno ni RTS ne zna vec ga samo SBB nekako izgenerise.. :p
 
Problem je na svim emisijima RTS HD. Pise Dolby+ u opcijama kanala a da li ga stvarno emituju nemam pojma. Kada se izabere "obican" audio sve je ok.
 
ma da sta znaju drzavni sluzbenici o dolby. to verovatno ni RTS ne zna vec ga samo SBB nekako izgenerise.. :p

ZAsto mislis da ovi provajderi nuzno emituju rts hd sa dolby audiom? Ne mora biti tako. Downmix i ustede protok. Sta si tacno mislio ovim komentarom.
Inace, pitao jednog kolegu da proveri. Ima postanet, dvbc na TV, RTS hd dolby je u syncu. Ogradjujem se za toliko da ne znam tacno sta je podesavao, ali napisao je da je na TV izabrao dolby.
Na Telekomu sam letos u gostima video RTS HD.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko u skorije vreme dobio PDS3121? Tvrde da ih nemaju na stanju i nude mi onaj stariji model.
 
Da li je neko u skorije vreme dobio PDS3121? Tvrde da ih nemaju na stanju i nude mi onaj stariji model.

Ja sam ga dobio 27. jula + CA Modul za drugi TV uz napomenu da su im tih dana stigli novi PDS3121 uredjaji.

Ne znam kako je u drugim delovima grada i izvan BG ali u mom delu grada
od pocetka godine mnogi su presli na SBB mrezu
(na mom ulazu 19 od 30, u komsiluku cujem da je priblizno isto)
i zaduzili ove uredjaje ali neko u SBB-u je morao da prati sta se desava i
blagovremeno naruci nove uredjaje.

Inace ako sam dobro razumeo neke ranije komentare stari modeli su bolji jer omogucavaju istovremeno gledanje jednog kanala i snimanje drugog.

Taj nedostatak ovog STB sam nadoknadio EON-om i njegovom funkcijom 7 dana unazad za sve kanale pa mi je snimanje uglavnom nepotrebno.
 
Jel zna neko za kvar, sum na banderi lli zici ili sta vec. Devojka mi ima problem sa internetom u kragujevcu, ima paket 40/4 i sada imam 10/1 vec dve nedelje ne resavaju problem. Ja sam zvao i vec dve nedelje nista ne preduzimaju povodom toga a kvar je prijavljen.
 
Ja sam ga dobio 27. jula + CA Modul za drugi TV uz napomenu da su im tih dana stigli novi PDS3121 uredjaji.

Ne znam kako je u drugim delovima grada i izvan BG ali u mom delu grada
od pocetka godine mnogi su presli na SBB mrezu
(na mom ulazu 19 od 30, u komsiluku cujem da je priblizno isto)
i zaduzili ove uredjaje ali neko u SBB-u je morao da prati sta se desava i
blagovremeno naruci nove uredjaje.

Inace ako sam dobro razumeo neke ranije komentare stari modeli su bolji jer omogucavaju istovremeno gledanje jednog kanala i snimanje drugog.

Taj nedostatak ovog STB sam nadoknadio EON-om i njegovom funkcijom 7 dana unazad za sve kanale pa mi je snimanje uglavnom nepotrebno.

Hvala za info. Znam da je stari model dobar ali imam neku nekompatibilnost sa AVR-om pa sam hteo da vidim kako se PDS3121 ponaša.
 
Danas me ukljucili, neki crni ruter stoji uspravno, pitam ih kad su namestali da iskljuce wps oni kazu nema to, da li stvarno nema wps il moram da ulazim u ruter i trazim
 
Ne bi trebali ispod 50 € je i to dosta.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Nema pravila kada je carina u pitanju. Glupavi sat od 10e su naplatili 500 din :) Strasno! Upravo sam narucio koleginici neki smart sat za 9600 din sa gearbest pa cu videti da li ce za njega biti carine

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Na pošiljke kupljene putem interneta do 50€ plaća se samo PDV po stopi od 20%. Preko 50€ ide 10% carine na pošiljku i postarinu, pa na sve to još 20% PDV-a. Uglavnom se poštuje carinska deklaracija o vrednosti pošiljke.

Послато са HTC Desire 610 уз помоћ Тапатока
 
Nece da mi daju popust ako se vezem ugovorom (stari istekao pre dve godine) a koristim fiber gold paket. Kakve su mi sanse da dodjem do popusta 6 meseci po 990 ako raskinem a recimo supruga potpiše novi ugovor? Da li je to onda novi korisnik? Ili da predjem na najmanji paket pa za mesec dana da se vezem ugovorom na neki od gold paketa. Mozda bih tada imao pravo na popust?

Sent from...
Neka ti zena podpis novi ugovor i dobices 6 mesci sa popustom. A ti kroz 2 dana raskini postojeci.
 
Ako se uzima Cisco 3208 modem umesto rutera i na njega kači sopstveni ruter, da li normalno radi funkcija 72 sata unazad na 2100/3121 uređajima?
 
Juce su me prikljucili uzeo sam TV+Internet+telefon. Receno mi je da zadrzavam iste telefonske brojeve, imam 2 broja. Danas sam probao ovaj telefon koji mi je ukopcan u ruter i sa nejga pozvao. Toga koga sam pozvao pokazuje sasvim neki drugi broj koji pocinje na 4. Uzeo sam paket sa 200mb/s na svim testovima brzina ne prelazi 67Mb/s. Da li ce mi vratiti moje stare brojeve, glupo mi da sad pamtim nove brojeve i obavestavam sve zivo o novim brojevima. Kazu da brzina treba da se nasetuje kod SBB zakje vreme ce to uraditi.
 
To su ti privremeni brojevi i privremena brzina.
 
To su ti privremeni brojevi i privremena brzina.
Hvala na odgovoru, sad bar znam, da se ne prekopcavam sa ISDN dok ne jave. Niko mi nije odgovorio za WPS, ovi sto su montirali ne znaju ni sta je WPS, da li je po defautu iskljucen. Dobio sa D3 daljinac za TV, ima li negde uputstva kako se rukuje sa tim, u kutiji ima nesto malo to nije uputstvo, da li ima na netu da skinem.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ugasen je wps po defaultu na njihovim ruterima, ali kada budes menjao wifi lozinku videces i to za wps.
 
Juce su me prikljucili uzeo sam TV+Internet+telefon. Receno mi je da zadrzavam iste telefonske brojeve, imam 2 broja. Danas sam probao ovaj telefon koji mi je ukopcan u ruter i sa nejga pozvao. Toga koga sam pozvao pokazuje sasvim neki drugi broj koji pocinje na 4. Uzeo sam paket sa 200mb/s na svim testovima brzina ne prelazi 67Mb/s. Da li ce mi vratiti moje stare brojeve, glupo mi da sad pamtim nove brojeve i obavestavam sve zivo o novim brojevima. Kazu da brzina treba da se nasetuje kod SBB zakje vreme ce to uraditi.

Ja sam uzeo paket 100mb/s. Prvih 7-8 dana speedtest je pokazivao oko 50mb/s. nakon toga, do danas test pokazuje istu brzinu na koju sam pretplacen. To su mi najavili monteri prilikom instalacije rutera i stb.
 
Juce su me prikljucili uzeo sam TV+Internet+telefon. Receno mi je da zadrzavam iste telefonske brojeve, imam 2 broja. Danas sam probao ovaj telefon koji mi je ukopcan u ruter i sa nejga pozvao. Toga koga sam pozvao pokazuje sasvim neki drugi broj koji pocinje na 4. Uzeo sam paket sa 200mb/s na svim testovima brzina ne prelazi 67Mb/s. Da li ce mi vratiti moje stare brojeve, glupo mi da sad pamtim nove brojeve i obavestavam sve zivo o novim brojevima. Kazu da brzina treba da se nasetuje kod SBB zakje vreme ce to uraditi.
Koji risiver si dobio?
 
Hvala na odgovoru, sad bar znam, da se ne prekopcavam sa ISDN dok ne jave. Niko mi nije odgovorio za WPS, ovi sto su montirali ne znaju ni sta je WPS, da li je po defautu iskljucen. Dobio sa D3 daljinac za TV, ima li negde uputstva kako se rukuje sa tim, u kutiji ima nesto malo to nije uputstvo, da li ima na netu da skinem.

Ne znam šta ti tačno treba, ali ovo ti je uputstvo za korišćenje D3 dekodera i njegovog daljinca: https://sbb.rs/Binary/430/Uputstvo-za-Cisco-4682-digitalni-prijemnikV2.pdf
A ovde ti je uputstvo i kodovi za podešavanje novog daljinca da se njime kontrolliše i tv: https://sbb.rs/Binary/428/Korisnicko-uputstvo-za-daljinski-upravljac-T4HU1514-D3-v2.0-digitalni-prijemnik.pdf
 
Hvala ljudi pokusacu da iscitam i da se snadjem, risiver pojma nemam koji je, sve prave crno i sitna slovam ne pomazu ni naocare, moram da kupim lupu.
 
Uf pise ovo ako je to to prijemnik PDS2120; telefonski aparat, 854G-2 Giga centar to je lupljen a krstaca i posle toga pisu MAC adrese, pisano je ko nogom tako da stvarno ne znam sta je sta. Pokusavam na dekoderu pored TV da procitam ali ne vredi ne vidim, sa predje strane pise samo D3 i na daljincu pise D3 i isti je kao na slici u drugom uputsvu od @lstevic.
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno