Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
neko rece da moze u servisnom meniju da se promeni kod TV daljinca (pa koristi univerzalni), mada je pomalo rizicno cackati ako uopste ima ta mogucnost. u tom slucaju stari daljinski od TV-a ne bi vise radio.
 
Nema ta mogućnost da se menja kod.
Ne znam gde je lociran taj Ir senzor na TVu, gde god da pokrijem, on opet hvata, kad okrenem daljinski na drugu stranu, ovaj D3 ne hvata, ali TV sve hvata. A je l' može od D3 da se promeni kod? Nije mi jasno kako su mogli da naprave takvu glupost i da postoji ovakav problem.
 
Nema ta mogućnost da se menja kod.
Ne znam gde je lociran taj Ir senzor na TVu, gde god da pokrijem, on opet hvata, kad okrenem daljinski na drugu stranu, ovaj D3 ne hvata, ali TV sve hvata. A je l' može od D3 da se promeni kod? Nije mi jasno kako su mogli da naprave takvu glupost i da postoji ovakav problem.

Za d3 zaboravi.
Senzor je negde pored dugmića ili na istoj pločici. Otvori tv i malo alu folije između diode i kućišta, ali onda tv nema daljinac.
Vidi u servisnom meniju posle tuner podešavanja, slike i zvuka, konektora pod advance, tipa rcu ili sličan naziv. Čak i ako je drugi naziv opcije mora da bude podešen tvoj origalni tip daljinca, kod mene je bilo pisalo TP2.
 
Par pitanja (nisam pri PC a na telefonu naći je nemoguća misija),
1. D3GO može li ikako na rutovanom uređaju ili ne?
2. Unifi, da li može da se ugasi da mi ruter ne "emituje"?
3. Ako može, pretpostavljam da ja ne mogu da koristim tuđi (unifi)?
4. Brzina bi trebala da mi je 60/4 a ja imam 50/2. Jel to ok, zbog unifi, sbb telefona ili čega drugog?
5. Da li da držim upaljen 5g wifi? Dok sam imao upaljen, obe mreže isti user name I password PC (da nekim krš USB donglom) nije mogao da se poveže a i telefoni su zezali.
6. Razmišljam se da uzmem i za drugi TV digitalni receiver ili pre karticu za TV (da ne smatram decu sa dva daljinca). Jel to ok radi?
 
Poslednja izmena:
1. Ne znam da li radi još uvek fora sa hide my root, probaj
2. Može
3. Tako je
4. Zovi ih i reci im, mada mislim da će ti tako biti koji dan, da je to kao inicijalizacija
5. Drži slobodno, samo promeni imena na 2.4 i 5ghz
6. Radi okej


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Meni je telefon već godinu rutovan, čak sam i na custom ROM-ovima i d3go radi normalno.

Послато са P8 lite уз помоћ Тапатока
 
Nema više potrebe za 3rd party aplikacijama, sve radi kako treba i na rutovanim telefonima i ne prikazuje više čuvenu error 47.
 
Cao svima,

Moze pomoc mala posto sam skoro presao na SBB pa nisam imao pune prilike da cackam namestanja rutera. Citao sam koliko sam mogao ovu temu, ali zaista ima previse.
Paket je 150/8, ruter HG Ubee EVW32C.

Komp povezan preko lan kabla daje na speedtestu 142-146/8. Jel to ok ili treba na kablu down da bude svih 150?
Sto se tice wifi davao je u proseku 80-90/8 pa sam video da treba da razdvojim ssid za 2.4/5ghz sto sam ucinio. Onda sam se nakacio na 5 ghz (samsung s6 edge, u istoj sobi sam na udaljenosti 30 cm od rutera) i opet isto, 80-90 down.

Otvorio sam setovanja rutera, tu cackao na svoju ruku settings za WLAN za 5 ghz (2.4 ghz nisam cackao jer necu ni koristiti) i kada sam promenio samo bandwith na 40 hz sada preko wifi ide 140-1-2-3/8. E sad nemam pojma sta je to, niti da li treba tako i da li mozda treba jos nesto da promenim. Vidim da je bolje, opet nije 150 down (mozda treba imajuci u vidu da ga testiram na 30 cm udaljenosti) ali ako treba jos nesto drugacija da setujem plz recite.

Mozda je glupo pitanje ali da li ima veze sto ruter stoji uspravno na stolu ali okrenut ka zidu (ja mu gledam u poledjinu). Jedino tako moze iole normalno da stoji uz zid jer je onaj kabl iz zida krut ko djavo i dosta mu ogranicava polozaj.

I za kraj pitanje - kad odem u dnevnu sobu (5m udaljenosti, ima zidova ali u hodnik je odmah tu) padne download na recimo 90/8. Pretpostavljam da je to jer se udaljim ali da li bi nesto ovako pomoglo da se pojaca signal:

http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-18_TL-WPA8630P-KIT.html

Ako je neko koristio da prenese utiske (i eventualno ako zna gde moze da se uzme u bg).

Hvala.
 
Hvala svima na odgovorima.
Inace dobio sam Cisco 4682DVB i Ubee EVW32C i vidi se na oko da su vec koristeni (barem Cisco). Jel to aktuelno, nisu mi uvalili losiji model?
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na odgovorima.
Inace dobio sam Cisco 4682DVB i Ubee EVW32C i vidi se na oko da su vec koristeni (barem Cisco). Jel to aktuelno, nisu mi uvalili losiji model?
Cisco 4682DVB je stariji risiver od Technicolor PDS 3121 koji je sada aktuelan .Meni su isto prvo doneli koristeni Cisco 4682DVB ali sam odmah vratio montera nazad da donese aktuelni PDS 3121.Medjutim tebi savetujem da se nebunis jel hardverski je Cisco 4682DVB bolji risiver a softver im je isti.Najveca razlika izmedju ova dva risivera je sto Cisco 4682DVB podrzava rezoluciju 1080p a noviji samo 1080i.Stariji risiver neje bezveze i duplo tezi i ima bolju sliku na istom TV-u.Nazalost ja sam to sve uvideo kad sam vec vratio stari risiver.
 
Slika mora biti ista, ako (normalno) korirstis HDMI. 4682 ima dva tjunera, pa mozes da snimas na HDD, dok gledas neki drugi kanal


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cao svima,

Moze pomoc mala posto sam skoro presao na SBB pa nisam imao pune prilike da cackam namestanja rutera. Citao sam koliko sam mogao ovu temu, ali zaista ima previse.
Paket je 150/8, ruter HG Ubee EVW32C.

Komp povezan preko lan kabla daje na speedtestu 142-146/8. Jel to ok ili treba na kablu down da bude svih 150?
Sto se tice wifi davao je u proseku 80-90/8 pa sam video da treba da razdvojim ssid za 2.4/5ghz sto sam ucinio. Onda sam se nakacio na 5 ghz (samsung s6 edge, u istoj sobi sam na udaljenosti 30 cm od rutera) i opet isto, 80-90 down.

Otvorio sam setovanja rutera, tu cackao na svoju ruku settings za WLAN za 5 ghz (2.4 ghz nisam cackao jer necu ni koristiti) i kada sam promenio samo bandwith na 40 hz sada preko wifi ide 140-1-2-3/8. E sad nemam pojma sta je to, niti da li treba tako i da li mozda treba jos nesto da promenim. Vidim da je bolje, opet nije 150 down (mozda treba imajuci u vidu da ga testiram na 30 cm udaljenosti) ali ako treba jos nesto drugacija da setujem plz recite.

Mozda je glupo pitanje ali da li ima veze sto ruter stoji uspravno na stolu ali okrenut ka zidu (ja mu gledam u poledjinu). Jedino tako moze iole normalno da stoji uz zid jer je onaj kabl iz zida krut ko djavo i dosta mu ogranicava polozaj.

I za kraj pitanje - kad odem u dnevnu sobu (5m udaljenosti, ima zidova ali u hodnik je odmah tu) padne download na recimo 90/8. Pretpostavljam da je to jer se udaljim ali da li bi nesto ovako pomoglo da se pojaca signal:

http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-18_TL-WPA8630P-KIT.html

Ako je neko koristio da prenese utiske (i eventualno ako zna gde moze da se uzme u bg).

Hvala.

To ti je to - izvukao si priličan maksimum iz svega. Doduše, uvek možeš da uzmeš taj powerline extender, ali ćeš gotovo uvek imati snižen protok kad 5ghz treba da probije više od zida-dva. Takva je frekvencija, plus širina kanala (to što si postavio na 40mhz), da ima velika slabljenja sa bilo kakvim preprekama. Računaj da u globalu sa manjom širinom kanala signal "dobacuje" više, a sa širom manje. Tako da, ako ti 90Mbps igra posao, bilo bi ok da staviš širinu kanala na 20mhz, čisto da signal eventualno može "probiti" još koji zid.

Sad se svodi na to da li ti je zaista potrebno svih 140mbps u dnevnoj sobi na WiFi-ju? Moje mišljenje je da ne daješ dodatne pare za ekstendere, već da uživaš u ovome kako je.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Vazi hvala na savetu, kad razmislim mudro zboris. Generalno mi wifi treba u dnevnoj treba za skidanje filmova i sl preko laptopa, a glupo mi da ne koristim ceo protok kad ga placam, ali svakako da je i 90 mbs jako brzo.
Samo me onda buni jedna stvar - zasto na 5ghz i sirina kanala 20 mhz imam 90 mbs, a na 40 mhz 140+ mbs? U oba slucaja isti telefon, mereno na 30 cm udaljenosti, sve apsolutno isto.

A powerline koliko mi se cini nije extender vec sprovede pun signal kroz elektricne instalacije i onda ga wifi emituje u drugoj sobi. Dakle ne probija nikakve zidove?
 
Vazi hvala na savetu, kad razmislim mudro zboris. Generalno mi wifi treba u dnevnoj treba za skidanje filmova i sl preko laptopa, a glupo mi da ne koristim ceo protok kad ga placam, ali svakako da je i 90 mbs jako brzo.
Samo me onda buni jedna stvar - zasto na 5ghz i sirina kanala 20 mhz imam 90 mbs, a na 40 mhz 140+ mbs? U oba slucaja isti telefon, mereno na 30 cm udaljenosti, sve apsolutno isto.

A powerline koliko mi se cini nije extender vec sprovede pun signal kroz elektricne instalacije i onda ga wifi emituje u drugoj sobi. Dakle ne probija nikakve zidove?

Sa obzirom da bi u dnevnoj sobi koristio net za navedene stvari, onda powerline i nije loša opcija. Ja sam mislio da bi ti koristio net kao i većina što koristi u dnevnoj sobi - fejsbuk, yt i slično, pa pun protok i nije obavezan.

Što se pitanja oko širine kanala tiče, prebacivanjem na 40mhz, ti si efektivno ubacio u priču dodatne kanale/frekvencije i tako proširio protok. Dobra stvar toga je povećanje protoka, loša je što imaš više kanala koji se potencijalno mogu susretati sa interferencijama (drugi 5ghz ruteri, fizičke prepreke...).

A u vezi powerline-a, on generalno jeste ekstender, samo što nije bežični, već ide kroz el. instalacije.

Jeftino rešenje da bi ostvario pun protok u dnevnoj sobi nemaš, jer 5ghz nije odomaćen toliko da su ruteri i slični uređaju pristupačni svakome. Ako ti zaista treba svih 150mbps i ako imaš para, powerline je dobra solucija. Mogao bi čak još jedan ruter na 5ghz da uzmeš, ali bi morao utp kabl kroz kuću da provlačiš, što mislim da izbegavaš jer si prvobitno krenuo sa powerline-om.
 
Poslednja izmena:
stigao i ja u sbb tabor :)
odlicna ponuda
zahvaljujem i preporuka za clana @Bilbo49
 
5b9e95c37129507615fed9f7e0575e14.jpg


Nije photoshop, ali stvarno.

Hint: daljinac :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je moguće [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Хахахахахахахаха
Па дал је могуће... :-D

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Pu, pu, daleko bilo, pomeri se s' mesta! :)
 
Drugari ajde pomoc, HG koji sam imao je poludeo i trazio sam novi uredjaj ili obican modem, elem *****i mi doneli obican modem koji nema dovoljno portova da podrzi drugu risiver za 72sata unazad, e sad su me iznervirali mnogo pa im trazim da rese problem i oni se nude da mi V2 koji imam zamene sa PDS3121 koji je kako kapiram sekundarni, njihova je greska sta mogu bolje da trazim jer me mnogo nerviraju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drugari ajde pomoc, HG koji sam imao je poludeo i trazio sam novi uredjaj ili obican modem, elem *****i mi doneli obican modem koji nema dovoljno portova da podrzi drugu risiver za 72sata unazad, e sad su me iznervirali mnogo pa im trazim da rese problem i oni se nude da mi V2 koji imam zamene sa PDS3121 koji je kako kapiram sekundarni, njihova je greska sta mogu bolje da trazim jer me mnogo nerviraju


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da napomenem ne znam koji V2 imam i malo manje se razumem u modeme i risivere pa mi treba pomoc
Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi,
Treba da potpišem novi ugovor sa sbb-om. Isteklo je 3 godine od potpisivanja prvog ugovora (trio silver). Interesuje me imam li kakve pogodnosti koje nisu zvanične. Na njihovom sajtu nešto opasno brlja jer ne mogu da se ulogujem na ponudu za postojeće korisnike. Koliko sam gledala nemam ništa, ni popust na pretplatu, ni onaj tablet, samo plaćanje paketa po istoj ceni i malo viši paket neko vreme.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Da, koja je uopšte razlika izmedju silvera i golda osim cene od 300din?

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
A 72h unazad? Mislim da se kod silvera to doplaćuje.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Molim vas za savet da li da tražim zamenu HG Cisco EPC3928 za Ubee EVW327?

Na Cisco-u mi je prilično spor wifi i signal slabo pokriva stan.

E sad, za Ubee sam čuo da mu je signal 2.4GHz podjednako loš, ali da 5GHz pokriva odlično, a pošto imam mobilni koji podržava 5GHz da li ima smisla da tražim zamenu?

Pošto sam na Trio Gold Premium paketu imam tu mogućnost besplatno.

Btw, zbog još jedne stvari se premišljam, a to je potencijalni problem sa fiksnim telefonom na Ubee-ju na koji su se žalili ljudi ranije na ovoj temi...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno