Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni radi TV i radio što i piše.
Video klub ne radi a isto tako ni epg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Radi druze sve!
Evo sad ni meni ne radi!
Opet radi, malo im ovo baguje!!!
 
Poslednja izmena:
Kaka vam je prikaz na analognoj Nove Sport,da li je i kod vas većina prenosa u nekom letterbox prikazu ko kod nekih filmova koji su u razmeri 2.35 : 1,sa dve velike crne trake.Samo što je ovde još gore pa ima pored gornjih i sa strane te crne trake za jedno 3 prsta veličine,tako da na tako smanjenoj slici igrači dođu skroz nekako deformisano.
 
Ima li neko problem sa analognim Eurosport 1 ? Imam u mom stanu d3 resiver, eon box i jos jedan mali digitalni resiver, sve dobio od sbb-a, nemam problema. Iz glavne skretnice su mi jos po instalaciji pustili kabl preko pregradnog zida u caletov stan za analognu, od pre mesec dana Eurosport 1 je promenio frekvencu i slika je katastrofalna, bas probao da overim ove skretnice i kabl i deluje ok, ostali kablovi su skroz ok. Tako da je samo do Eurosporta.
 
Ima li neko problem sa analognim Eurosport 1 ? Imam u mom stanu d3 resiver, eon box i jos jedan mali digitalni resiver, sve dobio od sbb-a, nemam problema. Iz glavne skretnice su mi jos po instalaciji pustili kabl preko pregradnog zida u caletov stan za analognu, od pre mesec dana Eurosport 1 je promenio frekvencu i slika je katastrofalna, bas probao da overim ove skretnice i kabl i deluje ok, ostali kablovi su skroz ok. Tako da je samo do Eurosporta.
Na kojoj frekvenciji se nalazi Eurosport 1 ?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Na 807.25 ali je katastrofa.

Sent from my PSP3530DUO using Tapatalk
Sličan problem imam u Šapcu na Nickelodeon i još dva kanala koji su mi nebitni. Ovo mi je kod ćerke u sobi. Proverio kod komšije i isto. A sve je počelo kada smo dobili BS na 800MHz pa plus minus 15MHz širina kanala B20 i da to pravi probleme.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da li neko ima problem sa Eon box-om i Lg smart tvom?
Meni se desava da kad prvi put palim box (hoce nekad i u toku dana), a nekad i kad ostane upaljen box , imam ton a nema slike. onda ga ugasim pa dodje slika ali ton pucketa i ima snega na ekranu. Opet gasim i palom, pa onda nema slike ima tona. Opet gasim i palim, tv javlja da na tom ulazu nema signala. I tako ok 10x moram da palim gasim . Kazu u sbb da je problem softvera tv-a i boxa. ne podudaraju se
 
Poslednja izmena:
Мени се дешава да кад упалим ТВ (а бокс је остао упаљен) слика буде замрзнута пар секунди. Такође LG телевизор.
Јел то нормално?
А дешава се и кад се из YouTube враћам да гледам ТВ слика буде црна, нема слике понекад се чује само звук, помаже једино гашење и паљење бокса.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
@TrnaFu
154494f25d227f4bfcad2ac223fc09b4.jpg


Možda ti je uključena ova opcija. Obavezno je isključi.

Možeš da joj pristupiš kada program pratiš preko HDMI ne preko EON smart tv aplikacije.

Settings, picture, additional settings, HDMI ultra HD deep colour I ugasi za HDMI prikljucak koji koristiš (npr kod mene je HDMI 1). Meni je to pravilo problem. Sada je ok.

@TrnaFu koji LG TV imaš i koji ti je firmware?

A ovo što kaže @faca meni se slično dešava. Nikada negasim eon box, samo gasim tv. Kada upalim tv slika nekada krene odmah ali nekada slika se pojavi ali je zamrznuta pa krene posle 3 sek. Navodno je to ok..
 
Poslednja izmena:
Чему служи та опција?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Brljavljenje slika/zvuk može da bude i do HDMI kabla koje isporučuju uz uređaj. Prvi sam kupio još za V2, samo njih i koristim. Hama 11961.
To što nema odmah slike ili je statična par sekundi je dok uređaj ne identifikuje tv zbog sinhronizacije i svega ostalog. Meni se to dešava kada menjam HDMI portove, to je normalno.
 
Lg tv

@TrnaFu
154494f25d227f4bfcad2ac223fc09b4.jpg


Možda ti je uključena ova opcija. Obavezno je isključi.

Možeš da joj pristupiš kada program pratiš preko HDMI ne preko EON smart tv aplikacije.

Settings, picture, additional settings, HDMI ultra HD deep colour I ugasi za HDMI prikljucak koji koristiš (npr kod mene je HDMI 1). Meni je to pravilo problem. Sada je ok.

@TrnaFu koji LG TV imaš i koji ti je firmware?

A ovo što kaže @faca meni se slično dešava. Nikada negasim eon box, samo gasim tv. Kada upalim tv slika nekada krene odmah ali nekada slika se pojavi ali je zamrznuta pa krene posle 3 sek. Navodno je to ok..


Tv je UH661V
Firmware 05.50.55
A tunopcinu sam bas danas upalio. Nisam.ni znao da postoji. Imao sam problem sa boxom i kad je bila ugasena.

E sad nesto sam preskocio da kazem.
Box mi nine prikacen direktno na ruter iz Sbb-a.
Napravio sam od starog tp link rutera da bude ekstender pa sam na njega povezao eon. Kvalitet i brzina neta su dosta dobri i vise nego sto je potrebno eonu.
 
Pa probaj da uključiš BOX direktno u SBB ruter..pa vidi da li i tada imaš problema...
 
Je li sbb prelazi na optiku?
Ili ostaje još bakar, teško da će moći da parira telekomu za 2-3 godine.
 
"Napredni" SBB će da koristi "hibridnu" mrežu. Gde coax ide ka korisniku kao i do sad. U novoozidane zgrade stavljaju coax...
 
Da li neko zna kakva je procedura dobijanja drugog rutera u kući? Na sajtu ne mogu da nadjem nikakvu informaciju.
 
Plaća se dodatno, kao novi internet. Evo cenovnik, ali najbolje je da nazoveš i da ih pitaš.
Po ovom cenovniku, dodatni ruter/modem bi plaćao 1.790 mesečno za do 50/4 Mbps (Postpaid internet paketi).
 
Poslednja izmena:
"[Novogodišnja čarolija]
 
  • Like
Reagovanja: M J
Moze li se na Tecnicolor CGA2121 iskljuciti potpuno emitovanje Unifi mreze? Iskljucio sam preko portala ali Wifi Analyzer je opet vidi
 
Ja moj tehnikolor drzim u bridz modu i na taj nacin sam mu ubio sve funkcije, ali za to ti treba dodatni uredjaj koji ce vrsiti rutiranje saobracaja, wifi itd...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno