Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uf sve sam zeznuo, pokusao sam po uputstvu brzo da sinhronizujem daljinac sa TV, TV je samsung stariji model. Drzao TV i i 1 ali sad to ne radi kako treba dugmad ne rade na daljincu D3.
 
Probaj ovako:
Držiš D3 dugme da počne da se pali gasi,čim počne pritisneš tastere sledećim redosledom: channel + , channel - , volume + , volume - , D3.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Probaj ovako:
Držiš D3 dugme da počne da se pali gasi,čim počne pritisneš tastere sledećim redosledom: channel + , channel - , volume + , volume - , D3.
Nema D3 dugmeta, nekako sam resetovo, veze nemam kako.

Razlude me ovo oko kanala, izgleda nije to za matorce, TV je stariji model Samsunga nije full HD i ovi sto su montirali nisu uparivali D3 daljinac na TV, ja sam prebacio na daljincu za TV na Hdmi/dvi ulaz i lik je usteko koaksijalac u TV i Hdmi utikac sve iz tog dekodera-risivera u TV. Kad sam hteo da gledam po novom ja sam ukljucio TV prebacio na HDMI/DVI ulaz i onda na daljincu D3 birao kanale.
Sad kad sam dobio ove pdf fajlove krenuo sam da uparim D3 daljinac sa TV i kako pise ugasen TV na D3 stisnuti TV dugme i drzati i 1 za Samsung TV dok dvaput ne trepne dugme TV na D3. Sve lepo proslo ali kad sam zavrsio i kresnuo TV preko D3 dobio sam samo analogne kanale i to *ebeni grand pa rupa pa na kraju samo 59 kanala.
Sta sam radio, veze nemam, vadio sam utikac od dekodera-risivera iz struje i na jedvice jade dobio iz 100x prvobitno stanje i sve kanala kako pise na pocetku kako sam radio. Uf polude, kad je covek mator i corav a taj risiver je iza TV i koaksijalci su kruti jer nista nije novo stavljano od kablova nego su ostali moji koaksijalci koji imaju alu foliju kao spoljni omotac a ne pletenicu kako je nekad bilo i kruti su ko djavo tako da je prosto nemogu pogledati pozadinu dekodera-risivera i procitati podatke.
 
Ljudi jel postoji opcija da nekako sakrijem kanale Pink, Happy TV, IDJ TV, GRAND i ostala g.?
Zelim da budu preskoceni kada saltam kanale. Dakle necu da gubim ni te dve sekunde (posto prebacivanje kanala ide sporo).
Ako nema jel ima neka slicna opcija samo da mi sadrzaj ne izlazi?
Unapred zahvalan.
 
Ljudi jel postoji opcija da nekako sakrijem kanale Pink, Happy TV, IDJ TV, GRAND i ostala g.?
Zelim da budu preskoceni kada saltam kanale. Dakle necu da gubim ni te dve sekunde (posto prebacivanje kanala ide sporo).
Ako nema jel ima neka slicna opcija samo da mi sadrzaj ne izlazi?
Unapred zahvalan.
Napravi svoju listu kanala koje gledaš i to je to.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Tri pitanja.

1. Istice mi za par nedelja ugovor sa SBB-om. U kakvom statusu sam ja nakon isteka ugovora? Da li mi sve sto se usluga i cena ostaje isto, ili se nesto menja?
2. Da li i sta mogu da iskamcim, ako pristanem na potpisivanje novog ugovora? Treba mi D3CAM modul za jos jedan dodatni tv, pa sam mislio da to trazim kao besplatni dodatak, bez mesecne pretplate, ako potpisem novi ugovor. Sta mislite da li je to malo ili mnogo da trazim i da li bih mozda mogao da trazim jos neke pogodnosti, ako se odlucim za novi ugovor?
3. Da li postoji mogucnost potpisivanja ugovora na godinu dana, a ne na dve i da li u tom slucaju mogu da dobijem te neke eventualne pogodnosti?
 
Zoveš i pitaš za akciju za stare korisnike van onoga što piše na sajtu. Oni će reći ne može. Ti onda pitaš da li možeš da raskineš ugovor, oni ti kažu da ostaviš podatke da proslede drugoj službi.
Druga služba nazove za dan-dva i ponudi nešto (meni su npr. za jedan ugovor dali 3x 1 din/mes + održavanje, za drugi to posle nije moglo pa su ponudili 24x veći paket po ceni manjeg, u suštini prelazak sa silver na gold, nisu bili u pitanju skupi paketi).
Ali dobro je što uopšte nešto može da se iskamči.
 
Meni inace istice ugovor za 2-3 nedelje. Samo ne znam da li kada mi istekne sve i dalje redovno placam ili se nesto menja? Recimo sto nisam znao, kada mi je kod Telenora iskao ugovor, oni su cutali k'o ... i samo mi obracunavali redovnu cenu paketa bez popusta, koji sam imao dok sam bio pod ugovorom. Razmisljam da mi i ovi tako nesto ne naprave. Ako sve ostaje isto, onda prosto zasto bih uopste potpisivao novi ugovor. Ako je tako, onda bih potpisao novi ugovor, samo ako dobijem neke pogodnosti. U sustini bio bih zadovoljan i tim jednim D3CAM modulom, da ne placam njega, niti tih 300 rsd mesecno koriscenje. To sa raskidanjem kazem, nema smisla, jer ugovor inace uskoro istice.
 
Trebalo bi da nastavis da placas isto. Ja sam nekoliko godina tako bio bez ugovora nakon sto je istekao, ali formalno sam realno placao net i imao analognu TV. Nisu hteli da mi daju D3 kad se pojavio bez ugovora i ostalo je tako, mislim, 3-4 godine. Nisam dobijao brzi net kad su izlazili brzi paketi, vec 8/0.5 ako se ne varam. Zapamtio sam da je najmanji bio 10/1 u neko doba, ali su uredno govorili da moram 24m ugovor za vise. Nudli su nesto, popuste, ali nisam mario.
 
Poslednja izmena:
Da se nadovežem na priču oko daljinskog, koliko sam danas uspeo da isprobam D3 daljinac ne može da se podesi kao na D3i HDMI-CEC da jednim pritiskom na taster pali i TV i STB? Ovde moram da žongliram između TV i STB da bih upalio TV / šaltao kanale.
 
Da se nadovežem na priču oko daljinskog, koliko sam danas uspeo da isprobam D3 daljinac ne može da se podesi kao na D3i HDMI-CEC da jednim pritiskom na taster pali i TV i STB? Ovde moram da žongliram između TV i STB da bih upalio TV / šaltao kanale.

Ja sa D3 daljinskim palim i TV i STB.
 
Stari daljinac koji je dolazio uz prvi D3 v2.0 risiver (4682dvb) je palio sekvencijalno risiver>tv jednim pritiskom na taster za paljenje, međutim ovaj novi koji stiže uz PDS3121 nema tu mogućnost već se risiver pali kada je daljinac u d3 modu a tv posebno prebacivanjem u tv mod. Jednostavna funkcija koja je naprosto nečijom glupošću izostavljena iz softvera novog d3 daljinca.
 

Prilozi

  • stari daljinac.jpg
    stari daljinac.jpg
    365.4 KB · Pregleda: 927
  • novi daljinac.jpg
    novi daljinac.jpg
    17.7 KB · Pregleda: 442
Koliko to ima kanala, nije mi jos uvek setovan profil trio extra gold , ja vrteo dosao do 600 i ima jos al me mrzelo.
 
Meni inace istice ugovor za 2-3 nedelje. Samo ne znam da li kada mi istekne sve i dalje redovno placam ili se nesto menja? Recimo sto nisam znao, kada mi je kod Telenora iskao ugovor, oni su cutali k'o ... i samo mi obracunavali redovnu cenu paketa bez popusta, koji sam imao dok sam bio pod ugovorom. Razmisljam da mi i ovi tako nesto ne naprave. Ako sve ostaje isto, onda prosto zasto bih uopste potpisivao novi ugovor. Ako je tako, onda bih potpisao novi ugovor, samo ako dobijem neke pogodnosti. U sustini bio bih zadovoljan i tim jednim D3CAM modulom, da ne placam njega, niti tih 300 rsd mesecno koriscenje. To sa raskidanjem kazem, nema smisla, jer ugovor inace uskoro istice.
Ne menja se nista kod sbb-a kada istekne UO, dobija se jedino "pogodnost" da mozes preci na jeftiniji paket ili prekinuti saradnju.
 
Ok, hvala. Dali su mi neku genericku ponudu. Rekao sam da mi to ne odgovara, zapretio prekidom saradnje i trazili su mi telefon da me zovu kolege da pricamo. Videcu sta ce reci. Da li znas da li nude ugovor na 12 meseci, jer planiram selidbu van zemlje i ne smem da potpisujem na duze?
 
Može ugovor na 12 meseci.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

Da istovremeno. Koristio sam upustvo od D3 daljinca i sad sa tim daljincem palim i gasim istovremeno D3 risiver i Tv plus mogu da smanjujem i pojacavam ton na TV. Ovo mi radi vec par godina.
 
Kako mogu podesiti da mi TV pali ne daljinac nego sam risiver kad se upali preko hdmi-cec upali i TV na odgovarajucem hdmi izlazu. Imam ovaj CISCO PDS 3121 risvier i to ne moze. Dok je onaj mali D3 mini to uredno radio. Smaranje mi je da svaki put saltam odgovrajuci hdmi izlaz.
 
Kako mogu podesiti da mi TV pali ne daljinac nego sam risiver kad se upali preko hdmi-cec upali i TV na odgovarajucem hdmi izlazu. Imam ovaj CISCO PDS 3121 risvier i to ne moze. Dok je onaj mali D3 mini to uredno radio. Smaranje mi je da svaki put saltam odgovrajuci hdmi izlaz.
Ja sam pokusao i napisao sam kako sam se proveo, nesto se upari nesto ne, kanale dobio sam osnovnih 59 i to razbacano, jedva sam uspeo da resetujem i da vratim na prvobitno. Ja imam dva HDMI ulaza na TV, jedan koristim za ulaza sa kompa kao drugi ekran a ovaj risiver spojili su mi na drugi HDMI na TV ali su i spojili i klasicni koaksijalaca. Zasto ide i jedno i drugo i HDMI i koaksijalac iz risivera u TV nije mi jasno. Signal je signal ako je to digitalni signal proci ce na HDMI ulaz zasto mora i preko koaksijalaca. Upalim TV na njegov daljinac i prebacim na HDMI i posle sve radim sa daljincem od risivera, isto to radim kad gledam film sa PC, prebacim TV na drugi HDMI, prebacim zvuk na HDMI graficke, prevucem player na TV i gledam film.
 
Nismo se razumeli ti si hteo da sa jednim daljinskim preko infrared-a palis tv i risiver. Ja zelim da kad upalim risiver da se TV ukljuci sam od sebe jer je dobio signal preko hdmi da je risiver ukljucen. To je velika razlika. Nikakvo uparivanje daljinskih. To se zove hdmi-cec. Na 3121 mi ne radi na d3 mini radi. Ali ova prokletinja mi treba zbog vracanja unazad inace bih ga vratio najradje i uzeo d3 mini. Pitao sam jel radi ta funkcija nekome na 3121 da znam jel do mog uredjaja ili je to tako uopste. Ja TV nikad ne gledam ali roditeljima (stariji ljudi) je ogroman problem svaki put da biraju na meniju hdmi izlaz.
 
Nismo se razumeli ti si hteo da sa jednim daljinskim preko infrared-a palis tv i risiver. Ja zelim da kad upalim risiver da se TV ukljuci sam od sebe jer je dobio signal preko hdmi da je risiver ukljucen. To je velika razlika. Nikakvo uparivanje daljinskih. To se zove hdmi-cec. Na 3121 mi ne radi na d3 mini radi. Ali ova prokletinja mi treba zbog vracanja unazad inace bih ga vratio najradje i uzeo d3 mini. Pitao sam jel radi ta funkcija nekome na 3121 da znam jel do mog uredjaja ili je to tako uopste. Ja TV nikad ne gledam ali roditeljima (stariji ljudi) je ogroman problem svaki put da biraju na meniju hdmi izlaz.
Meni nije problem da prebacujem na HDMI nego uopste ne vidim kako bi vratio program unazad, nigde onih oznaka kako pise u uputstvu. Mozda ce proraditi kad setuju komplet nalog jer sad nemam ni ugovorenu brzini 200/20 Mbps. kazu treba im vremena da azuriraju nalog. Oko prenosa telefonskih brojeva totalno zbunjivanje, jedan iz podrska kaze moras sam, drugi kaze oni to rade, racuni su izmireni i ne znam sta se ceka da li to putuje kocijom do telekoma ili telekom to ostavi da se malo krcka.:D Zbuni me covek treba mi ID broj za otvaranje naloga da mogu da otvorim mail i ostale stavrcice unifi, EON; zbuni me covek nacisto zaboravio sam sta sam hteo jer on okrenu temu na telefon.....
 
Poslednja izmena od urednika:
ID broj ti se nalazi na racunu. Da ne bi cekao mesec dana dok stigne racun odes do poslovnice i uzmes svoj ID broj. Ponesi samo ugovor, mada su meni dali i na osnovu broja ugovora. Sa njim mozes da registrujes MojSBB a zatim preko njega i EON, Unifi...

Mene isto zeza to vracanje unazad. Nekad radi nekad ne. Najgore je sto ne radi na svim kanalima. Nick jr recimo ne radi vracanje unazad preko uredjaja a radi preko EON aplikacije. Na racunaru mogu da vratim 72h unazad a na TV ne mogu.
Ne znam radi li nekome i vredi li da se zalim.
 
@boki99: Ček taj TV kad se ugasi i upali njegovim daljincem ne pamti zadnji input koji je korišćen? Šljamsung non-Smart (i bez podrške za HDMI-CEC aka AnyNet) kod mojih matoraca ukoliko se pali na crveno power dugme se upali na poslednjem korišćenom input-u, ali ako se upali pritiskom na taster 0-9 onda tupavi TV prebacuje input nazad na antenu (i onda trešti cela kuća pošto je TV pojačan do kraja a smanjeno na D3i risiveru, a povezan je na antenu i hvata DVB-T2 signal.. zbog keve koja ako tako upali TV "na anteni" [a često joj se to dešava i 2 godine kasnije...] ne zna da vrati input na HDMI-1 pa da ima da gleda bilo šta na TV-u dok neko drugi dođe kući :D)


Inače, može li neko da mi potvrdi koji su username i password za pristup konfiguraciji Ubee uređaja koji dele ovih dana? Burazeru tj njegovoj devojci su danas povezali šta treba i "pustili internet" i sad on hoće da menja WiFi SSID i password. Ja sam na SBB sajtu našao PDF sa uputstvom za "Ubee Premium gateway" i tamo stoji da se i za username i password ostavlja prazno... brat tvrdi da je probao i tako prazno i "admin/admin" i "admin/ _prazna_lozinka_" i da u ni jednoj od varijanti ne prolazi login. Pristupa 192.168.0.1 stranici preko WiFi (valjda je probao Android mobilnim i sa laptop-om). Nemam ideju šta bi mogao biti problem , osim da ili on uspeva da 10 puta pogreši ili ventualno da ruter ne dozvoljava login preko WIFi-a (a valjda bi u tom slučaju izbacio neko jasno obaveštenje "ne može"?)...
 
@boki99: Ček taj TV kad se ugasi i upali njegovim daljincem ne pamti zadnji input koji je korišćen? Šljamsung non-Smart (i bez podrške za HDMI-CEC aka AnyNet) kod mojih matoraca ukoliko se pali na crveno power dugme se upali na poslednjem korišćenom input-u, ali ako se upali pritiskom na taster 0-9 onda tupavi TV prebacuje input nazad na antenu (i onda trešti cela kuća pošto je TV pojačan do kraja a smanjeno na D3i risiveru, a povezan je na antenu i hvata DVB-T2 signal.. zbog keve koja ako tako upali TV "na anteni" [a često joj se to dešava i 2 godine kasnije...] ne zna da vrati input na HDMI-1 pa da ima da gleda bilo šta na TV-u dok neko drugi dođe kući :D)


Inače, može li neko da mi potvrdi koji su username i password za pristup konfiguraciji Ubee uređaja koji dele ovih dana? Burazeru tj njegovoj devojci su danas povezali šta treba i "pustili internet" i sad on hoće da menja WiFi SSID i password. Ja sam na SBB sajtu našao PDF sa uputstvom za "Ubee Premium gateway" i tamo stoji da se i za username i password ostavlja prazno... brat tvrdi da je probao i tako prazno i "admin/admin" i "admin/ _prazna_lozinka_" i da u ni jednoj od varijanti ne prolazi login. Pristupa 192.168.0.1 stranici preko WiFi (valjda je probao Android mobilnim i sa laptop-om). Nemam ideju šta bi mogao biti problem , osim da ili on uspeva da 10 puta pogreši ili ventualno da ruter ne dozvoljava login preko WIFi-a (a valjda bi u tom slučaju izbacio neko jasno obaveštenje "ne može"?)...

I meni su ovi sto su montirali rekli tako ide ali je prilaz 192.168.1.1, ja vidim da na ruteru stoji nalepnica sa username i pass a to blage veze nema sa onim sto su mi govorili. Proba da vidis na ruteru sta pise pa pokusaj da udjes tako preko kabla. Mozda je ovo admin i te gluposti samo za prvi put, malo nelogicno da se ostavi tako jer onda svako moze da udje i da menja.
 
Stranica nije na 192.168.1.1 definitivno, nego je na 192.168.0.1 kao što je bila adresa i pre 10 godina za SBB uređaje.
A koliko sam video sa slike (pošto sam ja trenutno 45km od tog modema/rutera :D & tog stana ) na nalepnici na uređaju pišu samo default podaci za WiFi konekciju, nema navedenih login podataka za pristup ruteru tj konfiguracionoj stranici.

Videću posle kad se živčani burazer malo smiri da mu objasnim kako da instalira TeamViewer pa ću remote da ja probam da pristupim ruteru. U međuvremenu sam mislio da se raspitam po netu pošto ja SBB ne koristim od 2009. :D pa nisam u toku šta su login podaci za koji od uređaja u opticaju (Cisco ovaj onaj, Ubee...)... ja sam "misio da znam" da su login podaci: username = admin, password = ostaviti prazno ...

Kad se javi živčani ponovo smaraću ga da uzme da LAN kablom poveže Ubee krš i laptop (pretpostavljam da je uz D3 risiver /ili Ubee "gateway" stigao bar 1 LAN kabl? jer naravno da drugačije vlasnik laptopa garant ne poseduje LAN kabl u celom stanu).
 
ID broj ti se nalazi na racunu. Da ne bi cekao mesec dana dok stigne racun odes do poslovnice i uzmes svoj ID broj. Ponesi samo ugovor, mada su meni dali i na osnovu broja ugovora. Sa njim mozes da registrujes MojSBB a zatim preko njega i EON, Unifi...

Mene isto zeza to vracanje unazad. Nekad radi nekad ne. Najgore je sto ne radi na svim kanalima. Nick jr recimo ne radi vracanje unazad preko uredjaja a radi preko EON aplikacije. Na racunaru mogu da vratim 72h unazad a na TV ne mogu.
Ne znam radi li nekome i vredi li da se zalim.
Digitalni kanali gledani preko STB-a se vraćaju 36 sati, ali samo oni koji imaju kvadratnu plavu ikonu i beli krug sa strelicom unutar kvadrata. Recimo stisnes info taster i vidiš ili epg, ili ok. Itd. Ukoliko ubacis prazan flash ili hd u usb, možeš da vraćaš one kanale koje gledaš, unazad recimo pola sata ili više; zaustavis gledanje stiskom na pauzu, premotas, vratiš itd. [emoji2]

Послато са HTC Desire 610 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno