Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Utp(lan) tako je to je prica ali svi znamo da kabal nema veze sa brzinom, videcemo nesto da uradimo posto brzina ne ide preko 200 i nesto i ako treba 500
 
Ta brzina ne moze da se ostvari sa obicnim utp kablom.
 
Sta je saljivo? Utp cat 5 ne moze da izgura ili ti imas neki magicni?[emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@skele Prvo proveri da li je kod tebe sve u redu. Znaci kabl i lan karta moraju da podrzavaju tu brzinu. E, onda se spremi za natezanje sa njima. ;)

@mdm Vec nekoliko dana rade nesto kod mene u kraju. Gubi mi se signal na pola sata, sat, mada ce trebati jos da rade da to bude kao kod tebe, jer i dalje brzina varira, Ipak, juce sam zabelezio 500.38 Mbps na speedtestu. Ali ne odustajem. :D
 
@skele Prvo proveri da li je kod tebe sve u redu. Znaci kabl i lan karta moraju da podrzavaju tu brzinu. E, onda se spremi za natezanje sa njima. ;)

@mdm Vec nekoliko dana rade nesto kod mene u kraju. Gubi mi se signal na pola sata, sat, mada ce trebati jos da rade da to bude kao kod tebe, jer i dalje brzina varira, Ipak, juce sam zabelezio 500.38 Mbps na speedtestu. Ali ne odustajem. :D

Moramo da se natezemo,zato sto kabl podrzava do 100 ili giga a posto kod nas prelazi 100 i cak nekada i preko 200 kabl je ok ,kartica je takodje gigabitna znaci da nije do nas nego sledi natezanje da bi iscupali 500 koliko nam i sleduje
 
Poslednja izmena:
Pa ne, ne razumem sta bi radio sa cardless modulom koji nije aktiviran, dok serviser ne posalje mac on nije aktivan, u prevodu ne radi, sad da ne ulazim dalje ... ne znam da li smo na isto mislili ...

Pa OK, ali on je pricao o modulu i kartici, a ne o cardless modulu... ;)
 
Ostaviće ti ruter stari Cisco, i daće ti EON box,jedan STB novi i stari D3 uređaj. Ti možeš da kažeš da ti ne diraju stari D3 a novi eon stavi n aneki drugo TV. Mada moj ti je savet da na glavnom TV-u skineš D3 i postaviš EON. Interfejs i sve je kao 1950 i 2020 godina :)
Imam potpuno istu opremu koja dobro radi i ne želim da je menjam (eventualno bih umesto D3 Mini voleo nešto sa premotavanjem).
Raskidam ugovor i na istoj adresi sklapam novi ugovor (zbog promocije za nove korisnike). Oni kažu da sva zadužena oprema mora da se vrati zbog serijskog broja i da ću dobiti novu,ali ne kažu šta ("čega bude na lageru"). Ne bih zeleo da na glavnom TV-u nemam premotavanje, što je kolega rekao, da se sada daje modem PDS 2100 s kojim je premotavanje samo kroz EON, to je komplikovano za moje roditelje. Što jednostavnije, idealno kao do sada.

Raskidam Trio Silver i uzimam EON Light. Imate li savet? Možda jedno pričaju a drugo rade? Hvala! ;)
 
Poslednja izmena:
Istekao mi je Biz Net Silver (40/4 i light tv paket) ugovor koji sam placao 3000din i pitao sam pod kojim uslovima mogu da potpisem novi ugovor posto se dvoumim da predjem na Supernova paket. Javili se danas, dobio sam ponudu da za istu cenu predjem na Biz Net 2 paket (150/10, staticka IP, eon full TV paket) uz ugovor na 2 godine.

Zna li neko od iskusnijih ovde da li je ovo dobra ponuda? Ovo je prakticno EON full duo paket + staticka ip + ssd hosting 5GB, nacionalni domen, 50 email adresa.


Takodje zna li neko sta znaci Premium Wifi Gateway? Posto je i to u sklopu tog paketa. Kao jaci wifi signal ili sta vec?
 
Ostaviće ti ruter stari Cisco, i daće ti EON box,jedan STB novi i stari D3 uređaj. Ti možeš da kažeš da ti ne diraju stari D3 a novi eon stavi n aneki drugo TV. Mada moj ti je savet da na glavnom TV-u skineš D3 i postaviš EON. Interfejs i sve je kao 1950 i 2020 godina :)

Pre davanja odgovora malo pažljivije čitaj postove, još je naznačijo koji paket
(EON Light Duo)
tako da eon boks neće dobiti sem ako neće da plati taksu od 6900 din plus mesečnu rentu od 290 din.

Imam potpuno istu opremu koja dobro radi i ne želim da je menjam (eventualno bih umesto D3 Mini voleo nešto sa premotavanjem).
Raskidam ugovor i na istoj adresi sklapam novi ugovor (zbog promocije za nove korisnike). Oni kažu da sva zadužena oprema mora da se vrati zbog serijskog broja i da ću dobiti novu,ali ne kažu šta ("čega bude na lageru"). Ne bih zeleo da na glavnom TV-u nemam premotavanje, što je kolega rekao, da se sada daje modem PDS 2100 s kojim je premotavanje samo kroz EON, to je komplikovano za moje roditelje. Što jednostavnije, idealno kao do sada.

Raskidam Trio Silver i uzimam EON Light. Imate li savet? Možda jedno pričaju a drugo rade? Hvala! ;)

PDS 2100 kad se poveže sa ruterom ima tv unazad samo što nema na svim kanalima.
 
PDS 2100 kad se poveže sa ruterom ima tv unazad samo što nema na svim kanalima.
Mogu li da tražim da ne dobijem PDS 2100 uz EON Light Duo (TV + TEL), već isti Cisco koji sada imam uz Trio Silver već dve godine?


Sent from my Z2 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zamenio bih u sbb-u epc3208 za neki noviji sa wifi posto stari tp-link ne moze da pretera preko 70/7mbit preko lan porta, a treba da imam 100/10. Naravno moze da izgura te brzine kad povezem direktno iz modema u komp. Sta mi preporucujete da trazim? Ubee ili neki drugi?
 
Zamenio bih u sbb-u epc3208 za neki noviji sa wifi posto stari tp-link ne moze da pretera preko 70/7mbit preko lan porta, a treba da imam 100/10. Naravno moze da izgura te brzine kad povezem direktno iz modema u komp. Sta mi preporucujete da trazim? Ubee ili neki drugi?
Proveri sve kablove.
Ne znam kog TP-link-a imaš ali kablom bi morao da gura 98-99 sa punim upload-om

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
TL-WR340G starudija:) mislis da je do kabla? dva kompa su povezana preko lana (1m i drugi 10m) i na oba su iste brzine. Stari su kablovi doduse, a taj sto ide u WAN port je direktno u kompu izvlacio tih 100/10
 
Poslednja izmena:
To je običan 10/100 switch koji bi morao da izvuče tu brzinu.
On koliko se sećam nema nikakvog ograničenja u samom firmware-a da se ograničava brzina po portovima.
Ne sećam se da li ima QoS a ako ima postavi ga da bude isključen ako nije pa probaj.
A ako imaš od nekog uzeti kabl za probu pa probati i to.

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
Sta je saljivo? Utp cat 5 ne moze da izgura ili ti imas neki magicni?[emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk

utp cat 5 na kratkim relacijama bez problema izvlaci gigabitnu vezu. Kod mene radi gigabitna veza na 20m, a na 100m shirmovani cat5 bez problema gura 100 duplex.
 
Imam potpuno istu opremu koja dobro radi i ne želim da je menjam (eventualno bih umesto D3 Mini voleo nešto sa premotavanjem).
Raskidam ugovor i na istoj adresi sklapam novi ugovor (zbog promocije za nove korisnike). Oni kažu da sva zadužena oprema mora da se vrati zbog serijskog broja i da ću dobiti novu,ali ne kažu šta ("čega bude na lageru"). Ne bih zeleo da na glavnom TV-u nemam premotavanje, što je kolega rekao, da se sada daje modem PDS 2100 s kojim je premotavanje samo kroz EON, to je komplikovano za moje roditelje. Što jednostavnije, idealno kao do sada.

Raskidam Trio Silver i uzimam EON Light. Imate li savet? Možda jedno pričaju a drugo rade? Hvala! ;)

prvo uvedi novi paket na drugo ime, pa zatim kada to sve nameste otkazi prvi paket. realno u toj situaciji ces izgubiti jedan mesec gratis.
 
TL-WR340G starudija:) mislis da je do kabla? dva kompa su povezana preko lana (1m i drugi 10m) i na oba su iste brzine. Stari su kablovi doduse, a taj sto ide u WAN port je direktno u kompu izvlacio tih 100/10

Do rutera je, vremenom im oslabe portovi. Imam sigurno 5-6 takvih koji izvlace od 40 do 70mbps.
 
Nije to nemoguće on je bio krsh i kada se ppojavio.
Plastikaner iz 2006 - 2007
Tada najjeftinije na tržištu.
Sećam se prodao sam ih dosta.
Imam još nekih koji i dan danas rade bez greške a nisu ugašeni 12 godina.


Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
@kepa nema QoS, poslednji firmware je. @davlab je verovatno u pravu. Sta je onda preporuka da trazim od sbb-a? Malo mi previse da dajem 8 soma za mikrotik samo zbog gigabit portova:)
 
Pitanje je sta imaju u magacinu

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 

Tekst počinje glupavo, nije potpun niti tačan, a zvuči kao tekst prodavca... A evo i "pouzdanog" sajta (nikad čuo! klasične svaštare) odakle je skinut tekst.

Ali je i u takvom moja poenta tamo, ja duže od 15 godina nisam video kabl manje kategorije od 5e NIGDE a čak i on na 100m (ko to ima duže u kući?!) pruža 1Gbps garantovano, a na kraćim dužinama i 5 pa i 10Gbps (do 45m). A kao što je rečeno kratki cat 5 će da rade i na 1Gbps...
Evo normalniji linkovi... 1 2 3
Ja servisiram i mreže nekim firmama osim što im servisiram i računare i dijagnostike... Osim ukopnih (zidnih) kablova, po kancelarijama u svičevima kod servera i rutera, nikad ništa jače od 5e i nikad problem (ionako nijedan ne prelazi ni 10-20m...).

Zato sam se nasmejao na izvalu da je do kabla jer je to obično lupetanje - NEMA ŠANSE! :d (a da je oštećen, izolacija iskidana i sl. to bi pokazalo pre i druge simptome...)
 
Poslednja izmena:
@mdm,

Pa sto ne napisa ranije nego saceko da neko nadje neki link pa da mu se p**eres po glavi. Sto te SBB ne zaposli, meni dolazili strucnjaci, trio gold nisu ni znaliza lan kabl da treba da se veze na opticki ruter da bi vraco programe, za EON box doso strucnjak bez kabla i bez plasticnih nosaca za kabl. Ja imao svoj kupio u Gigatronu ali ond nanajveci zez jedan internet port za EON box ostaje jos jedan pa sam morao da kupim gigabitni switch. Na wi-fi vezem mobilne a PV samo lan kabl i nista drugo ne dolazi u obzir.
 
@mdm,

Pa sto ne napisa ranije nego saceko da neko nadje neki link pa da mu se p**eres po glavi. Sto te SBB ne zaposli, meni dolazili strucnjaci, trio gold nisu ni znaliza lan kabl da treba da se veze na opticki ruter da bi vraco programe, za EON box doso strucnjak bez kabla i bez plasticnih nosaca za kabl. Ja imao svoj kupio u Gigatronu ali ond nanajveci zez jedan internet port za EON box ostaje jos jedan pa sam morao da kupim gigabitni switch. Na wi-fi vezem mobilne a PV samo lan kabl i nista drugo ne dolazi u obzir.

Prosto, zato što sam ozbiljno mislio da se šali... Ovo je tipa osnovno znanje.

A, o SBB stručnjacima bi mogao roman! :smash:
Doduše meni šalju znalce, jer nakon mog poziva i daklamovanja svega i svačega shvate da moraju (a prvo me napredna prebaci naprednijoj podršci :d nakon što me obična odmah prešalta čim krenem sa stručnim žargonom :D).
 
prvo uvedi novi paket na drugo ime, pa zatim kada to sve nameste otkazi prvi paket. realno u toj situaciji ces izgubiti jedan mesec gratis.
Zar može novi paket na istu adresu ako već postoji jedan aktivan?
Ako može, verujem da ne bih izgubio mesec, jer trebalo bi da se proporcionalno obračunava po broju dana u mesecu.
Hvala na savetu! ;)

Sent from my Z2 Plus using Tapatalk
 
Zar može novi paket na istu adresu ako već postoji jedan aktivan?
Ako može, verujem da ne bih izgubio mesec, jer trebalo bi da se proporcionalno obračunava po broju dana u mesecu.
Hvala na savetu! ;)

Sent from my Z2 Plus using Tapatalk

Naravno, da moze novi ugovor na istoj adresi samo na drugo ime.

Na jednom ugovoru mogu maksimalno 3 digitalana uredjaja i kome je to malo on moze da potpise jos jedan ugovor.

Posto zadnjih godinu dana se SBB hvata za otkazni rok od mesec dana, moras da podneses zahtev za raskid ugovora i od tog datuma za 30 dana imas signal i ne mozes pre da vratis opremu. Mozes, ali da platis tih 30 dana unapred.

Najbolja solucija za tebe je ako ti nije bitno da zadrzis broj fiksnog ako si u trio paketu je da odes i da podneses zahtev za raskid ugovora i ne pristajes na ponude koje ti daju u poslovnici. Za par dana zvace te neko iz SBB-a sa vise pozicije i onda se sa njim pogadjas kao na pijaci. Izricito trazis da hoces besplatan broj meseci kao i novi korisnci ili menjas operatera. Trazis i da ti ostane sve od opreme kao i do sada ako tebi odgovara.

Ako ne pristanu nema veze jer 7-10 dana pre isteka otkaznog roka druga osoba podnese preko akvizitera zahtev za novi ugovor i prilikom podnosenja zahteva mozes da trazis opremu koju vec imas i napises da ti odgovara da ti donesu i polovnu opremu(ako crkne ili ne radi zamenice ti i onako je oprema vlasnistvo SBB). Za par dana dodju i donesu opremu i instaliraju sve i potpise nova osoba ugovor. Ti pokupis staru opremu i vratis SBB-u platis sta dugujes i cao zdravo.

Za 2 godine kad istekne ugovor sve ovo isto samo u obrnutom smeru. Ovo moze od uvek i pogodno je za ljude sa duo paketima jer nemas fiksni i bas te briga onda.

Ljude mrzi da se cimaju pa ostaju na starim ugovorima ili prihvataju neke besmislene ponude od SBB za stare korisnike.
 
Poslednja izmena:
@ mdm,

Zasto neko kome to nije struka mora da zna klase kablova, odem a net i vidim, prvo odem u radnju, zanm koju konekciju imam, optika, koji paket i trazim od prodavca odgvarajuci lan kabel. Tako radi gro ljudi, prodavcu pise na proizvodu za koju je brzinu itd i ako tije prodo ok ond azoves provajdera. Nekad davno znao sam da sihronizujem elektranu na mrezu, sad ne znam, a i posle sam zavrsio drui faks koji nema veze sa tim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno