Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav. Zna li neko šta znači ovo za UNIFI mrežu?
Mislim na ovo - mogućnost korišćenja? Screenshot_2021-01-13-09-17-43-338_rs.mojsbb.jpg
 
Poslednja izmena:
Mozes da koristis wifi tamo gde je dostupna UniFi mreza, mislim da je 5gb mesecno.
Podesavanja mozes naci na njihovoj stranici.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Znam, ali mi nije aktivno to, unifi travel jeste. A piše - mogućnost korištenja?
 
Da li ce SBB sta proraditi na aplikaciji "UniFi Travel" za Huawei telefone koji ne podrzavaju "Google servise"? Kada se aplikacija instalira i pokrene ne radi jer telefoni ne podrzavaju "Google servise", dok aplikacije "Moj SBB", "EON", "UniFon" rade bez problema. Dosta aplikacija za koje su bili potrebni "Google servisi" sada rade na "Huawei" telefonima bez ikakvih problema. Sta je sa SBB-om, jer ta aplikacija je bas extra i imalo je smisla instalirati je na telefon.
 
Znam, ali mi nije aktivno to, unifi travel jeste. A piše - mogućnost korištenja?
Probaj na portalu da aktiviras tu opciju ako vec nisi, do nedavno sam imao slican problem ali sam uspeo da resim uz pomoc njihove podrske, zaprati njihov forum ili im posalji upit na fb.

Pitanje vezano za fixni broj koji dolazi uz jedan od njihovih paketa, da li se dobija novi broj koji radi na nekoj njihovoj mrezi ili postoji mogucnost prenosa broja iz telekomove mreze?
Mislim, skroz mi je nebitan i onako ga niko ne koristi, ali ako ga vec daju onda da gasim onaj telekomov.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Moze se preneti broj iz Telekoma u SBB mrezu, a mozes uzeti i njihov novi broj ako se odlucis da ugasis broj kod Telekoma.
 
Ja sam premium korisnik isto se fino i učtivo predstavio zatražio popust. Rekla koleginica će vas zvati. Zvao me posle dan operater ponudio 15% popusta na produzetak ugovora. Postar doneo ugovor ja potpisao. I gotovo. Premium nalog 4250 dinara. Brzina 500mbs uvek zadovoljan. Novi Sad.
 
Skupo je i sa popustom :)
 
Računajte samo da taj MTS svi mi plaćamo ;)
Bar mi što plaćamo poreze ;)

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Vidi, da je za sve korisnike isto i da nema app sistema, produzio bih ga i ja. Ali necu da dopustim ciganima da me zahebavaju. Mojih 5000 mesecno je isto kao i kod komsije Pere, i mnogo je glupo da ja imam bolje uslove od njega ili on od mene. Što kaže Boris Isaković u kenguru, karta mu ne smrdi.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ja sam premium korisnik isto se fino i učtivo predstavio zatražio popust. Rekla koleginica će vas zvati. Zvao me posle dan operater ponudio 15% popusta na produzetak ugovora. Postar doneo ugovor ja potpisao. I gotovo. Premium nalog 4250 dinara. Brzina 500mbs uvek zadovoljan. Novi Sad.
Top cena :) i meni kad istekne full duo trazicu popust i mirna backa. Ne bih menjao moje sportklubove nizasta :D

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ja sam premium korisnik isto se fino i učtivo predstavio zatražio popust. Rekla koleginica će vas zvati. Zvao me posle dan operater ponudio 15% popusta na produzetak ugovora. Postar doneo ugovor ja potpisao. I gotovo. Premium nalog 4250 dinara. Brzina 500mbs uvek zadovoljan. Novi Sad.

Bukvalno isto tj ista cena i premium EON paket 500.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
+ rts lopovska pretplata [emoji16]

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Par pitanja, pa ko zna - hvala unapred:

1. Za tu brzinu 500/50: Može crni Ubee EVW32C, ne mora (se menjati na: beli) Technicolor CGA 2121?

5 GHz WiFi je ionako krš na oba, mada mislim da Technicolor ima mizerno bolje antene. Ma, svakako ništa bez krštenog WiFi rutera iza (pitam 1. za WAN-SBB/eth konekciju, resto ću lako.)

2. Da li Technicolor CGA 2121 ima PPTP VPN podršku ili nema? (da mogu da se nakačim na mrežu kad putujem; ja bih rekao da je nekima od nas to: "potreba" = ništa specijalno. Ne uspevam da nađem, gubim nadu.)

Ne mojim izborom je iza tog "belog": TP-Link Archer C50 V4, koji, ko za baksuz, isto nema PPTP VPN. /a nije ni podržan od strane dd/openwrt-a. ;-(

PS. Opservacija, čisto jer vidim da ljudi vole da porede MTS optiku i SBB coax-fiber:
SBB će, pre ili kasnije, krenuti s optikom ne do čvorišta nego do korisnika. Pa će i oba gorepomenuta DOCSIS modema otići u istoriju i biće neki: GPON. A i 'nova vlakna' po gajbama. U to sam siguran. Pa ćemo onda da uporedimo: sve. ;-)
 
Poslednja izmena:
PZa tu brzinu 500/50: Može crni Ubee, ne mora (se menjati na: beli) Technicolor CGA 2121?
Meni su rekli da može pa sam ga zadržao, radi Ubee lepo sa 3 LAN i 10tak WiFi uređaja, postiže tu brzinu kada linija nije opterećena.
 
Vezano za crni Ubee i brzinu 500/50 - kad skidam nesta maksimalnom brzinom 58 MiB/s veza konstantno puca (radi jedno 5 - 10 min pa pukne, pa nakon 4-5 minuta se vrati pa tako u krug), nakon ogranicenja na 54 MiB/s to se ne desava (nista strasno samo je pomalo iritantno).
Desava li se ovo jos kome?
 
Vezano za crni Ubee i brzinu 500/50 - kad skidam nesta maksimalnom brzinom 58 MiB/s veza konstantno puca (radi jedno 5 - 10 min pa pukne, pa nakon 4-5 minuta se vrati pa tako u krug), nakon ogranicenja na 54 MiB/s to se ne desava (nista strasno samo je pomalo iritantno).
Desava li se ovo jos kome?
Jel ti stoji uredjaj vertikalno?
Jel ima protok vazduha?

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Koja veza ti pukne? Veza ruter - internet, veza ruter - računar preko WiFi, veza ruter - računar preko ethernet kabla?
Kojim programom skidaš i kojim programom ograničavaš protok?
Pozdrav
 
Jeste, brljao je leti po vrućini kada je puno uređaja i veći protok.
Premestio sam ga da stoji vertikalno na promaji (k'o što reče nidzakv) i od tada resetujem samo jednom mesečno da očisti repove iz memorije.
 
@1Momir

Ja sam se zlopatio sa UBEE ruterom par meseci da bi konacno na kraju prekjuce dobio CGA2121 uredjaj koji evo poslednja dva dana fukncionise besprekorno (puj puj da ga ne ureknem). Problemi su bili identicni kao sto si opisao plus sto je "nestajao" i wifi na par sekundi. Toliko mi je bilo iritantno da je neke stranice otvarao tek posle 20-30 sekundi pauze... Svasta nesto su pokusavali da odrade na daljinu, peglali firmware, hard reset i opet ista prica posle par dana... Tehnicar koji je zamenio ruter kaze da nije iskljuceno da je problem bio i u neoriginalnom strujnom adapteru koji sam dobio uz UBEE uredjaj. Nisam hteo da rizikujem da mi menja adapter kada je vec imao odobrenu zamenu rutera.
 
Zasigurno to je najbolje resenje, hvala druze.

Uskoro mi istice ugovor kod njih, jos nisam odlucio sta da radim da li da ostanem ili da predjem na supernovu (optika, 1000/100), tako da mi je malo bezveze da trazim novi uredjaj za mesec dana ili vec...
 
Raskinuo sa SBB pre neki dan posle 18 godina koliko su bili na adresi. Vratio im opremu poslednjeg dana otkaznog roka tj., predpostavljam da je to to.
Malo sam razočaran ponudom koju su mi davali u mesecima pre raskida. Vidim da su ljudi ovde dobijali popust na pretplatu. Ja im nisam izričito tražio, nagovestio sam samo da razmišljam da pređem kod drugog operatera.

Inače, ponuda je bila da ako prežem sa Silver Trio (3450rsd) na EON Light (3500rsd) prvih 6 meseci umesto 3500rsd placam staru cenu od 3450rsd (dakle ušteda od celih 6*50=300rsd !?), uz neke TV pakete na određeni period, koji me uopšte ne zanimaju.

Uglavnom, bio sam zadovoljan uslugom tokom proteklih par godina, prekida nije bilo mnogo i bili su kratki tako da mislim da nijednom nisam pozvao korisnički servis.
 
Pozdrav ljudi, treba mi mali savet. U stanu imam SBB 500/50 brzinu, od opreme UBEE modem.

Uzeo sam sebi TP Link Archer C6 wifi ruter, kontao sam da ga povežem na Ubee, ali užasno radi kada je u Router modu ... brzine koliko toliko ok, ali YouTube na TVu(wifi povezan) užas, isto i na laptopovima otvara dugo stranice..

Kad ga prebacim samo da radi u Access Point modu, onda radi ok, ali su i brzine manje.

Da li treba da podesim nešto na UBEE modemu ili mi je potreban Tehnicolor novi modem ?
Amater sam oko mreže, pa je svaka pomoć dobrodošla.

Hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno