Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nikad nisam lepsu odluku doneo, raskinut ugovor sa SBB-om... Posle 13 godina ugovora, vise ove cene ne mogu da se placaju.
 
Pozdrav, imam jedno pitanje. Doneli su mi ubee preključe, pošto sam do sada bio kod mts-a sve mi je radilo super, ali sa ovim ne mogu da dobijem net nikako. Sa ravnim lan kablom ga komp uopšte ne prepoznaje, sa ukrštenim za gigabitne mreže radi, piše lepo 1000Mbps link speed, ali unid network, no internet access i to je to. Čim ugasim i upalim ruter mogu da mu pristupim sve dok se ne poveže na net, nakon toga pristup ruteru nije moguć. Probao sam sva 4 porta i ništa, a sa onim njihovim malim kablom u kutiji se zakači na 100 Mbps i to jedva. I komp i laptop su mi stari oko 3 meseca, win 10 je u pitanju. Kada isključim dhcp, komp ga uopšte ne prepoznaje. Wifi na 2.4 i 5GHz rade bez problema.
 
Ako radi WiFi bez problema moguce da nesto na kompjuteru (Windows-u) nije setovano, ili je pogresno setovano…


Pozdrav!
 
Kako si snimio komande na ic daljinac sa bt daljinca? Ic mu je pretpostavljam za tv.
To su komande sa starog daljinca od d3, snimljene na onkyo daljincu za avr i rade.. nije mi jasno kako ali rade.. onkyo ima learning opciju ... ali je radio odmah na eonu..
 
Ako radi WiFi bez problema moguce da nesto na kompjuteru (Windows-u) nije setovano, ili je pogresno setovano…


Pozdrav!

Možda je problem u dužini kabla, jer mi lan iz predsoblja ide ispod lajsni kroz dve sobe, pa kod mene u switch. Iz switcha ka predsoblju radi, ali iz ubee do switcha neće. Sumnjam onda na jačinu da kažem ubee, da nije sposoban za 35 metara cat 6 lan kabla, pa ću sutra probati da stavim drugi ruter umesto ubee, switch od ubee ka kompu itd. Čak on ostvari vezu sa ubee od 1Gbps, ali bez pristupa netu. Hvala na brzom odgovoru,pa javljam šta sam uradio.
 
Nemoj da te pale na forumu. Imaš verovatno napajanje mreže , a ne razvodni orman.To plaćaju 1902 din. već godinama. Moraš do korisničkog da bi potpisao ugovor za to.Kao kompenzaciju ne daju ništa. Ti njima platiš ono što koristiš, a oni tebi određen iznos. Čist račun, o ljubavi nema ni govora.:d Javi kako si prošao.

Tako je
Ne plaća se "održavanje" i to je to
Tako je kod nas u kući već deset godina
 
Tako je
Ne plaća se "održavanje" i to je to
Tako je kod nas u kući već deset godina

Podneo sam danas zahtev za fotokopiju ugovora po kome su postavili opremu. Uz to napisao i to da vec 10 godina nikakvu nadoknadu za to, niti bilo kakav popust na neku od usloga nismo dobili. Neko ce se javiti u narednih 7 dana pa cemo videti sta ce reci.
 
Možda je problem u dužini kabla, jer mi lan iz predsoblja ide ispod lajsni kroz dve sobe, pa kod mene u switch. Iz switcha ka predsoblju radi, ali iz ubee do switcha neće. Sumnjam onda na jačinu da kažem ubee, da nije sposoban za 35 metara cat 6 lan kabla, pa ću sutra probati da stavim drugi ruter umesto ubee, switch od ubee ka kompu itd. Čak on ostvari vezu sa ubee od 1Gbps, ali bez pristupa netu. Hvala na brzom odgovoru,pa javljam šta sam uradio.
Duzina kabla sigurno nije problem. Nema veze „jacina Ubee”, 35 metara mreznog kabla nije problem za bilo koji uredjaj.

Probaj neki drugi kabl jer mozda bude probem u postojecem (ili u konektorima…).

Ako imas laptop odnesi ga do Ubee pa sa bilo kojim kablom probaj… (ako radi odnesi tamo gde ti treba pa tamo probaj).
(ako ne radi kad probas sa laptopom na metar onda je sigurno Ubee u problemu, ako nemas laptop mozda da pozajmis
od nekog samo za to...)


Pozdrav!
 
Duzina kabla sigurno nije problem. Nema veze „jacina Ubee”, 35 metara mreznog kabla nije problem za bilo koji uredjaj.

Probaj neki drugi kabl jer mozda bude probem u postojecem (ili u konektorima…).

Ako imas laptop odnesi ga do Ubee pa sa bilo kojim kablom probaj… (ako radi odnesi tamo gde ti treba pa tamo probaj).
(ako ne radi kad probas sa laptopom na metar onda je sigurno Ubee u problemu, ako nemas laptop mozda da pozajmis
od nekog samo za to...)


Pozdrav!

Imam laptop naravno, kada ga povežem sa onim lan kablom što dolazi uz ubee, radi bez problema i ostvaruje punu brzinu, kačio sam lan tester na taj kabal,i u pitanju je tzv ravan kabal. I moj od 35 metara je bio ravan, ali ga komp i laptop sa druge strane jednostavno nisu prepoznavali, kada sam napravio ukršten za 1000 T base standard prepozna ga sve do momenta dok se ubee ne zakači na net, tj dok ne pokupi wan adresu. Videću sutra svakako šta ga muči, ovo do sada nisam imao kao problem.
 
Раван кабл по стандарду или само раван кабл?
 
A da nisi možda pomešo portove na switchu kako mu je napajanje PoE ili ima dodatni adapter
 
@calexx samo ravan kabal, danas ću ga napraviti po standardu, pa ću probati. Mada sa mi mini ruterom do 100 Mbps preko switcha radi, ali sa ubee neće.
@jok switch ima svoj adapter za napajanje, nije poe. Ja najviše sumnjam u kabal, jer ravan nije bio po standardu napravljen.
 
Писао сам више пута, једном сам у некој фирми имао прилику да то проверим. Донели каблове од 30 и 50м које су им направили у неком сервису, пробали и не раде. Онај дужи као и да не постоји, док краћи на тренутке види мрежу али не ради. Погледам, а они прављени пин2пин без икаквог стандарда. Сетим се да бивши колега ради у комшилуку а има алат, зовем га, он за пар минута одради по стандарду ... све је одмах прорадило и није било проблема касније. Пре тога је измерио обичним тестером и све је било повезано, није било прекида.
Није случајно смишљен стандард за уврнуте парице, иначе смо неку годину пре тога имали велики посао, многи каблови су били близу границе од 100м и сви су прошли пента скенер.
 
Jel zna neko da li u decembru standardno povecavaju cenu za 100 dinara i ima se rok od 30 dana da se raskine ugovor bez penala?
Ili si u tu nesto muljali... Dosta bre vise

Poslato sa AGS-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Није немогуће а онда ће да ућуте сви они који су тражили нови конза по коме би могли да раскину УО. Сада ако понуде кроз то повећање, ниђе никога. ;)
 
Imam jedan problem. Rekoh tetki da ide u sbb i trazi raskid ugovora, jer je za njene potrebe mnogo jeftinija varijanta box4. Medjutim tamo je obrlatise i zaludese i kao dadose joj 6 meseci da ne placa internet i telefon nego samo tv, ako produzi ugovor. On potpisa. Ja joj posle objasnjavam koliko se zeznula jer u mts-u bi dobila 6m za dinar sve (uz cenkanje i 8), i posle isteka promo perioda bi joj ta opcija bila cak 800 din manje od one u sbb. Kad je shvatila odjurila u poslovnicu da stornira to sto je potpisala (istog dana). Kaze ona radnica je bila bas nesto besna, ali kao nesto iskuca po kompu i rece uredu. Medjutim sad kad je dosao racun za oktobar dosao je na 1300 (cini mi se), a ne kako do sad 3400 (trio silver), sto znaci da to sto je ona isla da stornira nije imalo nikakve veze.
Kakva je sad procedura za raskid? Kontam po ovom novom zakonu bi mogla da ode kad god, trazi raskid i plati tu razliku do 3400, koliko kosta regularno trio silver, za te mesece koje je placala kao po toj promo ceni. Da li sam upravu? Da se ipak konsultujem sa vama i naoruzam znanjem, pa cu sledeci put ja sa njom u poslovnicu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nemoj ici u poslovnicu nego zovi telefonom ili ih cimaj na Fejsbuk strani ili zvanicno mejlom na sajtu da ti raskinu ugovor ili da te proslede do onoga ko se time bavi.

Iz nekog razloga po ovim manjim poslovnicama nevezano od provajdera uglavnom rade neki teletabisi koji nemaju pojma gde se nalaze i sta im je posao, osim da varaju naivne ljude. Uopste me ne cudi to sto se desilo, nisam ja osuo drvlje i kamenje po SBBu poslednje vreme bez razloga.

Edit: Kada zoves razgovori se snimaju a kada pises mejl to je pisani trag kada dobijes odgovor. Kada odes u poslovnicu nemas ni jedno ni drugo nego prepiranje u prazno sa guskom/gusanom koji tamo sede uz obavezno mrke poglede onog jadnika sto ga placaju 15000 dinara da ih cuva od zlih i nervoznih cika. Volim i ja licni kontakt ali nekada to nije prednost.
 
Poslednja izmena:
Tebi tetku ovom tamo u MTS temi majku za BOx nešto odjednom udarili SBB i MTS da varaju stare ljude.
 
@calexx samo ravan kabal, danas ću ga napraviti po standardu, pa ću probati. Mada sa mi mini ruterom do 100 Mbps preko switcha radi, ali sa ubee neće.
@jok switch ima svoj adapter za napajanje, nije poe. Ja najviše sumnjam u kabal, jer ravan nije bio po standardu napravljen.

Oba kraja ovako:

456c0336dffc762e9289ded886b4dcc1.jpg




Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Jel zna neko kako da se registrujem na Sbb forum ? Nigde nema polje za registraciju il sam ja corav ? Login za moj sbb ne prolazi...
 
Nemoj ici u poslovnicu nego zovi telefonom ili ih cimaj na Fejsbuk strani ili zvanicno mejlom na sajtu da ti raskinu ugovor ili da te proslede do onoga ko se time bavi.

Iz nekog razloga po ovim manjim poslovnicama nevezano od provajdera uglavnom rade neki teletabisi koji nemaju pojma gde se nalaze i sta im je posao, osim da varaju naivne ljude. Uopste me ne cudi to sto se desilo, nisam ja osuo drvlje i kamenje po SBBu poslednje vreme bez razloga.

Edit: Kada zoves razgovori se snimaju a kada pises mejl to je pisani trag kada dobijes odgovor. Kada odes u poslovnicu nemas ni jedno ni drugo nego prepiranje u prazno sa guskom/gusanom koji tamo sede uz obavezno mrke poglede onog jadnika sto ga placaju 15000 dinara da ih cuva od zlih i nervoznih cika. Volim i ja licni kontakt ali nekada to nije prednost.
Moze i mail-om nije problem.
Jedino me zanimaju moja tj. njena prava. Da li moze da se raskine kad god uz doplatu za te bonus mesece do 3400 din kao sto je pre placala za trio silver (iako vise zvanicno taj paket ne postoji)?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Stiglo mi pismo od SBB-a
Gase analognu na mojoj teritoriji -Zvezdare - pise u pismu od 19-23 novembra i kao ko se jos nije digitalizovao za dodatne risivere da ih kontaktira i sl.
Ja sam to vec odradio sve jos za vreme leta Bogu hvala .
Znam sad da ce to praviti malih problema zgradi jer imamo video nadzor u zgradi na C66 preko analogne , sad nemam pojma kako cemo to imati i koristiti ako ce Sbb ugasiti analognu televiziju...
ali neka se time pozabavi upravnik zgrade .. :D
:smash:
 
Ово је пријава за мој сбб а не за форум.

Мислим да су негде написали да ће ти видео надзори да остану, они само укидају аналогни теве сигнал од њих до корисника а не могу да укину да од камере до тебе иде аналогни сигнал.
Jedino me zanimaju moja tj. njena prava. Da li moze da se raskine kad god uz doplatu za te bonus mesece do 3400 din kao sto je pre placala za trio silver (iako vise zvanicno taj paket ne postoji)?
Све занимају права а никога не занима обавеза на коју је пристао потписивањем УО.

СББ још нема ценовнике за услуге без УО на две године тј неку основу за израчунавање бенефита који су дошли уз њу. Теоретски би као основа могли да се узму Интернет пакети који могу да иду без УО и да се ту додају делови телевизије, рента за прикључење, рента за пријемник и остале уређаје, претплата за теве пакете ван старт пакета, разне ситне доплате које не постоје у УО у пакетима.

Иначе би свако ко има УО у којој нема неке бенефита могао у сваком тренутку да раскине УО или још боље, крене са неким месецима са попустом па ако му дође, само отплати то што није. Онда су УО без икаквог смисла.
 
Poslednja izmena:
СББ још нема ценовнике за услуге без УО на две године тј неку основу за израчунавање бенефита који су дошли уз њу. Теоретски би као основа могли да се узму Интернет пакети који могу да иду без УО и да се ту додају делови телевизије, рента за прикључење, рента за пријемник и остале уређаје, претплата за теве пакете ван старт пакета, разне ситне доплате које не постоје у УО у пакетима.

Иначе би свако ко има УО у којој нема неке бенефита могао у сваком тренутку да раскине УО или још боље, крене са неким месецима са попустом па ако му дође, само отплати то што није. Онда су УО без икаквог смисла.

To su oni sami hteli tako. Evo ove nove EON pakete nude (kao i one stare Gold i Silver) sa popustom samo za nove korisnike.

Što bi stari korisnici potpisivali novi ugovor na dve godine, ako nemaju nikakve benefite. Ili ako i potpišu, mogu da raskinu kad hoće bez penala jer plaćaju punu cenu.

Ta ponuda (sa popustom 12 meseci) bi trebalo da važi za SVE kojima istekne dve godine ugovora jer se tako zadržavaju korisnici.

Ovako ispada da bi SBB hteo i jare i pare!
 
Moze i mail-om nije problem.
Jedino me zanimaju moja tj. njena prava. Da li moze da se raskine kad god uz doplatu za te bonus mesece do 3400 din kao sto je pre placala za trio silver (iako vise zvanicno taj paket ne postoji)?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Zaboravio si da je i priključna taksa bila za 1 dimar pa i to verovatno zaračunavaju stan 3.900 kuća 9.900 plus prvi mesec ide sve otključano mogli bi i to da zaračunaju svaki paket posebno.
 
Da li je u toku neka promotivna kampanja, pitam iz razloga što imam mogućnost da gledam hd cinestar premier 1 i 2, a nisam aktivirao taj paket. Ne bih da zovem sbb da ih pitam da ne kažu da mi je greškom aktivirana usluga [emoji16]

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Тако је, плус прикључна такса за пријемник па прикључна такса за телефон па месечне ренте па ... испод сам пописао понешто.

Уз сваки СББ пакет пише да важи уз уговорну обавезу од две године (некад може и једна али је небитно) што значи да се корисник обавезује да у том периоду плаћа услугу. Бенефити који се дају за нове кориснике а понекад и за старе (прелазак на већи пакет уз пола УО по старој цени) нису једини бенефити. Не знам зашто СББ нема цене за пакете без УО као што МТС има за xDSL па би тиме олакшали посао, МТС има цене без УО и са УО а и додатне бенефите за потпис нових УО. Ко одлучи да раскине пре краја онда само доплати све дотадашње претплате до пуне цене.

Корисници СББ-а којима истекне УО могу да наставе да користе пакет неограничено и онда имају могућност да у сваком тренутку (уз неки отказни рок) раскину. Корисници који потпишу нову УО су потписали и неке нове обавезе и свеједно да ли су добили додатне бенефите, не могу тек тако да раскину ту обавезу јер ... чему онда обавеза ако се не примени.

Некада давно је СББ имао пенале типа 10.000 динара за раскид па су променили у отплату свих претплата до краја а пре неколико година и то променили и увели плаћање свих бенефита до тада. Мени су објаснили како то раде, не знам да ли то и даље важи пошто се не сећам да сам прочитао да је било ко без икаквих проблема раскинуо УО. Не рачунам на оне тренутке када се подигну цене па се стекну услови, мада ни ту није било неких масовних отказа.
Тада су ми рекли да се сабира све што није плаћено узимањем пакета. Од таксе за прикључење (не знам да ли то може да се рачуна ако је неко продужио УО) преко прикључне таксе и месечне ренте за пријемнике по ценовнику који важи за стандард пакете тј оне без УО. Онда се додају цене пакета који нису у Старт пакету, услуге типа 72ч или D3go и слично. Плус интернет по цени која важи за интенрет пакете без УО (то је сада промењено у корист корисника) па прикључна такса за модеме/рутере. За Трио пакете је ту и прикључна такса за телефон.

Просто, отвориш ценовник па прескочиш понуду пакета и сабереш све услуге које си користио по цени за неки Стандард пакет без УО.

Мени није најјасније зашто сви траже нека своја права а не желе да испоштују и своје обавезе. Корисник има једну обавезу, да услугу користи тј плаћа онолико колико је прихватио потписивањем УО а права су да добије оно што плаћа. Постоје могући пропусти обе стране, али је то вероватно дефинисано неким чланом уговора који наравно нико не прочита.

Све ово је најчешће бескорисна расправа, сви траже нека права а када рецимо СББ повећа цену као што повремено ради и на тај начин пружи прилику за стварно лак раскид УО, 99,99% оних који стапно траже права се не оглашава и не раскида.
 
Da li je u toku neka promotivna kampanja, pitam iz razloga što imam mogućnost da gledam hd cinestar premier 1 i 2, a nisam aktivirao taj paket. Ne bih da zovem sbb da ih pitam da ne kažu da mi je greškom aktivirana usluga [emoji16]

Poslato uz pomoć Tapatoka
Do danas je bio promo period.
 
Da li je u toku neka promotivna kampanja, pitam iz razloga što imam mogućnost da gledam hd cinestar premier 1 i 2, a nisam aktivirao taj paket. Ne bih da zovem sbb da ih pitam da ne kažu da mi je greškom aktivirana usluga [emoji16]

Poslato uz pomoć Tapatoka

CINESTAR TV PREMIERE HD PAKET

I meni je uključen. Ako, i to je malo koliko zagorčavaju gledanje TV-a konstantnim zamračivanjem kanala, kada se po pravilu emituje najatraktivniji filmski i sportski program.

Apsolutno nigde u Evropi ne postoji relevantan kablovski provajder/operater koji svojim korisnicima gasi/zatamnjuje kanale za koje plaćaju pretplatu.

Channels and shows on BT TV
Virgin TV
KABELFERNSEHEN Sky

Kada bi se neko od ovih provajdera drznuo da svojim korisnicima zacrni tv kanale koje su uredno platili (kao što se sbb redovno iživljava nad svojim korisnicima), potencijalno bi se suočio sa ogromnom finansijskom i svakom drugom štetom nastalom kao rezultat mnogobrojnih tužbi redovnom sudu.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno