Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Istekao davno ugovor, znam da pre nisu, nude li šta sad neke pogodnosti za ponovno potpisivanje UO?
 
Zavisi od toga šta su tvoje potrebe i na kojoj si lokaciji, te od njihove politike i strategije širenja u tom kraju. Svakako ćeš najmanje dobiti na šalteru poslovnice, uglavnom će ti izdeklamovati cenovnik sa sajta. Preporučujem da im se obratiš putem društvenih mreža, proslediće tvoj kontakt "marketing službi", koja će te zvati i razgovarati o oblicima nastavka saradnje. Cilj im je uvek da ti ponude nešto za iste ili malo veće pare. Ukoliko imaš konkurenciju provajdera u zgradi, obavezno to naglasi, da je popust za nove korisnike baš dobar, ali ako možeš da se dogovoriš s njima, bilo bi lepo, malo da ih naložiš...Kažem, ključna stvar su tvoje potrebe.
 
FID-sklopka ne pruža nikakvu zaštitu od prenapona.

Današnji televizori su u Kl. II izvedbi, znači bez uzemljenja tako da FID ni sa te strane ništa ne pomaže kod takvih uređaja.

U pravu si Mitre, lakomisleno sam napisao, s'obzirom da nisam elektricar hvala na ispravci.
Ali jako je bitno pre svega da u stanu elektricna instalacija bude bezbedna po ukucane i napajanje uredjaja, a kad se ovako nesto desi treba konstatovati uzrok. U ovom slucaju je uzrok bio u samom televizoru i zadimila se plastika, najverovatnije je osigurac u ispravljackom sklopu zaustavio dalje napajanje i to je stalo. To nam pokazuje da ni danasnja tehnika nije savrsena.
 
Televizor je bio ugašen.
Ako je do televizora, onda bi isključeni osigurači verovatno sprečili ovo (mada ja ih isključujem kada idem na duže... svaki dan to ne radim....mislim da niko ne radi).
A ako je problem došao preko antenskog kabla tj. kabla od kablovske televizije, onda mislim ni ta sklopka niti isključeni osigurači ne bi pomogli.
 
Ne bi. Isključen na daljinski isto ništa ne znači, on je stalno pod naponom i jedino mu je ekran ugašen, svaki mrežni prenapon koji 'protrči' kroz napajanje može ga oštetiti.
 
Ako bi doslo do prenapona od groma ili munje, onda bi sva ta elektronika koja nema zastitu od prenapona pocrkala, ne bi stradao samo televizor nego i ruter i tv box, a verovatno i jos neki uredjaji u stanu.

Meni se to jednom desilo sa telefaksom pre oko 25 godina. Ta zgrada je imala vazdusne kablove za struju i telefon i kad je sevnulo, u trenutku su svi cipovi u telefaksu bili unisteni. Nov je kostao 650 maraka onda, a popravka je kostala skoro 500, svi su cipovi morali biti zamenjeni. Posle sam kupio i zastitu od prenapona za 130 maraka... sve u svoje vreme, ali svaka skolica se placa.
 
Ne vidim ip kameru kad sam van kuce. Pre je radilo normalno vise od 4 godine. Jel to do sbb ili nesto drugo..menjao sam ruter sada imam technicolor.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Možda nije fordward-ovan port na novom Rihteru ili su te častili sa CG-NAT-om

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
Moracu da proverim...sve je radilo normalno...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
PozZ...
Dolazim kući i osetim miris paljevine... zapalio se TV. Mesto odakle je požar krenuo - insercija SBB-ovog kabl u TV.
Jel to do njih neki problem (napon ili šta god) ili do TVa?

P.S. Srećom požar se zaustavio na TVu. Moglo je da bude mnogo gore.

Pogledajte prilog 288354
Pre 4 godine, imao sam isti ili sličan problem. Izgoreo je kabl (SBB) koji ide iz zida u, takođe LG TV. Televizor nije uhvatio plamen ali zato jeste mali deo parketa. Na sreću, nije velika šteta. Kako sam negde pročitao, problem je između uzemljenja kablovske i uzemljenja TV-a. Ne razumem se, pa ne mogu preciznije odgovoriti. Dalje, problem sam rešio tako što su SBB-ovi tehničari postavili galvanski izolator na kabl.


Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
TV nije uzemljen - ima tanak kabl sa dva pina.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Problem je taj koji su ti rešili na kraju.
Umesto da postave galvanski izolator pre glavnog razdelnik a kod svih kada postavljaju razvod oni štede na tome.
Ne samo oni svi kablovski operateri koji imaju COAX.
Zbog lošeg uzemljenja mreže javlja se galvanizacija koja ide do nekih 40 - 50 V Ali zna u momentima atmosferskog pražnjenja da bude poprilično viša sa većom krajnjom snagom i dolazi do ovakvih stvari.
Zato nemojte da Vam bude teško da trežite pre glavnog razdelnik a galvanski izolator mnogo znači a ništa ne škodi jer kvalitetan ima slabljenje signala od 0.5 dB a to se nigde neće primetiti.

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
Koja je razlika između sbb tv u i van mreze? Nista na sajtu ne kapiram, ispada, izmedju ostalog, da se pola takse plaća za sbb u mrezi a van nista...
Jel ima neke razlike u kvalitetu slike?
 
Van mrezr ti znaci ako hoces njihov tv a internet od npr.MTSa i imaces sve kanale izmedju ostalog i N1,Novu i SK.
 
Koja je razlika između sbb tv u i van mreze? Nista na sajtu ne kapiram...

Jel ima neke razlike u kvalitetu slike?

sbb na svom sajtu navodi da sa eon za sve mreze nece na svim mrezama moci da se gledaju svi programi i da to zavisi cija je mreza. Znaci, pise al ne mora da znaci.

(To sam i ja vec pitao o kvalitetu slike, ali mi niko nije odgovorio. Mislim da je isti kvalitet kao i sa trial aplikacijom, jedino sto ti iskljuce opciju dosadjivanja reklamama ako platis.)
P.S. Pardon, mislio sam da je tema Orion, pratim te 2 teme.

Uglavnom, svi nasi provajderi pisu na svojim sajtovima tako da ti nista ne bude jasno u celosti i nigde na istom mestu ne napisu sve bitne informacije.
Moje misljenje je da je to zla namera, kako bi se kupac zaleteo i najcesce potpisao ugovor na 24 meseca. Pa znas kako... i ja bih da se oni pretplate na 24 meseca na moje usluge ;)
 
Poslednja izmena:
Meni eon radi najnormalnije iz Telenora. Imam Eon kao niihoc pretplatnik, znaci u mrezi. Nisam testirao ali mislim da mi je radio i na Mts adsl-u. Za Telenor garantujem


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad, moram da potrazim, ali sigurno sam to procitao na njihovom sajtu jer sam bio zainteresovan za to.
uostalom, najbrze ces se uveriti ako ih nazoves i pitas.
Ne znam koji kanali im mogu nedostajati i na kojim mrezama.

Njima je los net, bar kod mene, i u pojedinim periodima dana imam i pikselizaciju na vise kanala, restartovanja rutera, zamrzavanja slike... Vec sam uveo i orion koji mi ima odlican i mnogo stabilniji signal, za 4 meseca mi istice UO kod SBB i finito.
 
Poslednja izmena:
@Zuel: Piše u PDF-u Uslovi korišćenja, ali to "do 70%" važi za "u mreži" naloge ne za "van mreže"

@DGoran: Ne, ne bi ti svi kanali radili na DSL netu (sa "u mreži" nalogom naravno) . Na Telenor, VIP i MTS mobilni rade svi kanali.
 
@shamanNS
ne, procitao sam bas nasajtu, trazio sam iptv paket u prepaid, jer mi najvise odgovara.
Ja sam sa njima ranije i razgovarao o prepaid varijanti, sada su nesto pojeftinili ali jos zatezu i uslovljavaju sa najmanje 3 meseca kad se ukljucis. To znaci ako je paket sa netom 3600x3 meseca to je 80 evra koje moras da platis i da ti treba da se ukljucis na nedelju dana. I kad neko od nasih koji rade preko, dodje kuci u domovinu, mora da ga oderu.
 
Meni radi na običnom eon-u, znači ne onaj za van mreže, sport klub itd na mts mobilnom netu..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Meni eon radi najnormalnije iz Telenora. Imam Eon kao niihoc pretplatnik, znaci u mrezi. Nisam testirao ali mislim da mi je radio i na Mts adsl-u. Za Telenor garantujem


Sent from my iPhone using Tapatalk
Telenor i VIP sigurno.

Moja majka koristi EON (iz mreže) na tabletu preko Telenor Home. Ja, kada nisam kući, koristim preko VIPa (Vikend Net).

Rade apsolutno svi kanali.

Do pre mesec dana radilo je i kod kuma na supernovi (ex RV). Sada je prešao na MTS optiku i odmah je prestalo.

Ovo je sve za EON koji dolazi uz kablovsku pretplatu. Za EON van mreže sigurno radi preko bilo kog interneta, naravno, ako ima dovoljno protoka.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ko uzme paket van mreze ima sve kanale bez obzira na provajdera.A ko je na SBB mrezi i da nekom nalog ko ima MTSov internet,logicno da nece imati N1,Novu i SK.
 
Ko uzme paket van mreze ima sve kanale bez obzira na provajdera.A ko je na SBB mrezi i da nekom nalog ko ima MTSov internet,logicno da nece imati N1,Novu i SK.
Upravo rekoh da imam eon iz mreže u normalno koristim na mts mobilnom netu sve.

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Znaci ako npr uzmem mts box 3 , dakle mts net, moram da uzmem sbb van mreze?
Da li cu u toj situaciji moci da gledam sve kanale (msm na domace sportske i filmske). Msm na gledanje na Tv u.
PS. Negde sam pročitao da je slika duplo gora u varijanti van mreze....
 
@The PunisheR: Valjda kapiraš da je ključna reč mobilni internet? Dakle na sva 3 mobilna provajdera rade svi kanali sa "u mreži" nalogom. MTS mobilni net i MTS / Telekom kućni net (svejedno DSL ili optika) nemaju isti tretman: na kućnom netu se blokiraju SK, N1, Nova S...

Ljidi sve je poznato oko restrikcija i pisano na svim Eon i SBB temama ovde na forumu bar 300 puta do sad... A svako malo dođe neko sa istim pitanjem i još gore nakon što neko ko zna sve detalje napiše kratak podsetnik dođe neki padobranac da napiše "ne, meni radi na MTS".

Dakle za "u mreži" nalog svi kanali rade u SBB mreži naravno, na sva 3 mobilna provajdera, na Radijus Vektor IP adresama, na Orion, na Akademskoj mreži i na većini "hosting" provajdera koji su dobili svoj neki IP opseg.

Za "van mreže" Eon naloge je nebitan internet provajder sve dok je iz Srbije.
 
Poslednja izmena:
*mjau**mjau**mjau*,nekima moras crtati.Nije isto mobilni net i kucni net.Imam i ja sve kanale preko aplikacija na fonu ali kad se povezem preko wi-fi na kucni internet,nema tih kanala.U tome je fora.
 
Znaci ako npr uzmem mts box 3 , dakle mts net, moram da uzmem sbb van mreze?
Da li cu u toj situaciji moci da gledam sve kanale (msm na domace sportske i filmske). Msm na gledanje na Tv u.
PS. Negde sam pročitao da je slika duplo gora u varijanti van mreze....

Danilo, nisi mi bas jasan sta tacno hoces. Ako imas sbb kablovsu u tvojoj zgradi, onda se jednostavno prikljucis kod njih. A ako imas mts, a nemas sbb, onda da bi gledao sportske kanale na sbb, oni imaju paket od 15 sportskih kanala i kosta 800 dindzi mesecno. Ili ako od mts-a uzmes samo net, to ce te kostati oko 1800 mislim +/- i sbb 2000 za sve mreze, koji ima 61 kanal u full hd i ukupno blizu 200 kanala : https://sbb.rs/eon-gledaj-sbb-televiziju-i-van-sbb-mreze/

p.s. mts nema u prepaid nista na kablovskoj, a sbb ima, a nude i za probu gratis 15 dana, sto nije lose da vidis da li ti odgovara.
... i razlika je sto sbb uglavnom nema optiku vec zastarele koaksijalne kablove ili utp kablove, a mts ima optiku mada ne svuda, pa na kraju neki kompromis moras da napravis i sa cenom i kvalitetom.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno