Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
He...imam EON premium brzina bi trebalo da bude do 500Mbps, sad sam merio...na ovom speed.mea....brzina mi je 186.73Mbps. Na Ratelu je 265.99Mbps, na Speedtestu 242.24Mbps...Ali zato na Fast 760Mbps I ponovo...760Mbps!!! :D Inace, moje nedavno obracanje Ratelu je bilo da iz SBB-a mogu kada hoce da dodju kod mene i mere brzinu ali iskljucivo na Ratelu. Naravno, nista od toga jer SBB ne priznaje Ratel nettest. Za njih je validan samo Speedtest.
 
ili je jos nesto bilo prikaceno dok si merio ili si merio na wifi ili na tv. Priblizno najtacnije rezultate ces dobiti ako LAN kablom povezes laptop sa ruterom i tako na njemu izmeris (dok nema drugih nakacenih uredjaja na toj mrezi).

To je zato sto daju krs opremu a i ljudi imaju lose uredjaje. Od kako sam na wifi pcie kartici brzine su iste kao kroz kabl a ping za 1 ms losiji, 2 vs 3 ms. sve to na 5 metara kroz 30 cm debeo betonski, noseci zid. pada malo zbog komsije i kada ukucani arce net sti je i normalno. Opticki net of kors. Kod sbba nisam video preko 85 mbits uz 13 ms ping od 150 mbit preko cat5e kabla a wifi 30 do 50 mada nije bilo dobre wifi kartice. Ali su im modemi i ruteri totalni krs.

Sada kada uporedim sbb net je toliko losiji da bi trebao kostati triput manje nego sto kosta.
 
He...imam EON premium brzina bi trebalo da bude do 500Mbps, sad sam merio...na ovom speed.mea....brzina mi je 186.73Mbps. Na Ratelu je 265.99Mbps, na Speedtestu 242.24Mbps...Ali zato na Fast 760Mbps I ponovo...760Mbps!!! :D Inace, moje nedavno obracanje Ratelu je bilo da iz SBB-a mogu kada hoce da dodju kod mene i mere brzinu ali iskljucivo na Ratelu. Naravno, nista od toga jer SBB ne priznaje Ratel nettest. Za njih je validan samo Speedtest.

Imam isti paket kao ti, situacija sa brzinom je gotovo identicna, sta li se desava...
 
To je zato sto daju krs opremu a i ljudi imaju lose uredjaje. Od kako sam na wifi pcie kartici brzine su iste kao kroz kabl a ping za 1 ms losiji, 2 vs 3 ms. sve to na 5 metara kroz 30 cm debeo betonski, noseci zid. pada malo zbog komsije i kada ukucani arce net sti je i normalno. Opticki net of kors. Kod sbba nisam video preko 85 mbits uz 13 ms ping od 150 mbit preko cat5e kabla a wifi 30 do 50 mada nije bilo dobre wifi kartice. Ali su im modemi i ruteri totalni krs.

Sada kada uporedim sbb net je toliko losiji da bi trebao kostati triput manje nego sto kosta.

Jel' možeš da napišeš koja je kartica u pitanju, kad si je već toliko nahvalio... Hvala
 
Svaki dan bukvalno dolazi do prekida interneta, to traje vec mozda 10ak dana.. Jel se desava i drugima ili je ovo nesto do mene..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Do tebe.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Javi ako dobiješ nešto od ovoga.
Mada su ti šanse, koliko znam, ravne 0.

Od kada su povećali brzinu ja sam na 300/50, pošto neće da daju uređaj koji može i 500mbps i bridge.

Jeste, šanse jesu 0 :)
Samo ponavljaju priče oko "naprednog tc modema".
Nisam hteo ni da se cenkam, potpisao bi njihovu prvu ponudu. Nije mi baš jasna ta tvrdoglavost za modeme. Da su tražili i da doplatim za neki koji mi odgovara (sa bridge modom), složio bih se.
Imam od skoro i Orion optiku, pa ako oni imaju modem koji mi odgovara, onda ću od Sbb uzeti samo TV paket...

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni se to dešavalo oko nedelju dana ali se sredilo u zadnjih 3-4 dana. Novi Beograd je u pitanju.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Istice mi ugovor! Koji maximum povoljnosti mogu da ocekujem za obnovu?
 
Ja pre neki dan dobio Premium paket po ceni Golda. Tražio sam popust prethodno ali rekli su samo ovo (iako je neko ovde pisao da je dobio 4 meseca po 1 dinar).
Originalno su mi ponudili samo 50 dodatnih Pink kanala. Samo sam im se zahvalio...
Kome je glavni cilj da prođe sa što manje para, nema šta da se razmišlja ako konkurencija nudi 12x1 din.
 
Poslednja izmena:
Jel' možeš da napišeš koja je kartica u pitanju, kad si je već toliko nahvalio... Hvala

Intel ax200, neki kineski proizvodjac sa aliexpressa. Placena 17 dolara sa kuponom, sada su oko 21 dolar bez kupona. Sad izmerio 395 dl 151 ul 2 ms ping. Vezan sam i kablom cat6 nego nesto prekida valjda od motanja. Nikad ga nisam skratio sa 15m na nekih 11m a i zabica na konektoru popustila pa ispada malo. Mora novi krimp. Eto toliko o pouzdanosti kabla i nepouzdanosti wifi.

E da, ne valja ni nettest ratelov ni mlab speed test. ookla speedtest pokazuje 395 150 a oni 100 ili 120 150. odem na intel.com i skinem drajver od 200 mb, brzina 32 MBs ili 250 mbits. Ista prica kad skidam ubuntu sa domaceg servera. Jutros su sva 4 pokazivala isto, ocigledno da ratel i mlab serveri nisu dorasli zadatku.
 
Poslednja izmena:
Julino brdo paket premium maksimum 250/50 a treba 500 naravno dolazili kao fora mere menjaju modeme i opet dolaze i kao kad njima odgovara merodavan SPEED test ookla cim nije po njihovom onda ne priznaju taj test nego donose njihov laptop i pored nasa 2 laptopa i kompjutera i njihov naravno meri preko 500 rade isto sto i taksisti nekada sa turbinom samo steluju kako hoce .Samo sto su se zeznuli postoji ORION,MTS pa onda neka mere sami sebi i svojim sefovima koji ih teraju da nas lazu.Da napomenem kod nas sve u redu mereno na kablu , a kabal sto nisu ocekivali sertifikovan i ispitan sa sve potvrdom da moze i preko giga sto oni naravno nisu ocekivali.
 
E da, ne valja ni nettest ratelov ni mlab speed test. ookla speedtest pokazuje 395 150 a oni 100 ili 120 150. odem na intel.com i skinem drajver od 200 mb, brzina 32 MBs ili 250 mbits. Ista prica kad skidam ubuntu sa domaceg servera. Jutros su sva 4 pokazivala isto, ocigledno da ratel i mlab serveri nisu dorasli zadatku.

Cek malo...Ratel i Mlab nisu dorasli zadatku jer pokazuju manje a speedtest (ookla) je dobar jer pokazuje vise? I kazes da jutros isto mere. Pa ko se kome "priklonio", ratel i mlab ookli ili obrnuto?
 
Julino brdo paket premium maksimum 250/50 a treba 500 naravno dolazili kao fora mere menjaju modeme i opet dolaze i kao kad njima odgovara merodavan SPEED test ookla cim nije po njihovom onda ne priznaju taj test nego donose njihov laptop i pored nasa 2 laptopa i kompjutera i njihov naravno meri preko 500 rade isto sto i taksisti nekada sa turbinom samo steluju kako hoce .Samo sto su se zeznuli postoji ORION,MTS pa onda neka mere sami sebi i svojim sefovima koji ih teraju da nas lazu.Da napomenem kod nas sve u redu mereno na kablu , a kabal sto nisu ocekivali sertifikovan i ispitan sa sve potvrdom da moze i preko giga sto oni naravno nisu ocekivali.

Šta je ovde pisac hteo da kaže ova rečenica potire svo ostalo pisanje
Da napomenem kod nas sve u redu mereno na kablu
kabal uvek bio merodavan kod svih operatera.
 
Sad nude 1 mesec po dinar,posto mi istice ugovor,strasnoooo .
 
Cek malo...Ratel i Mlab nisu dorasli zadatku jer pokazuju manje a speedtest (ookla) je dobar jer pokazuje vise? I kazes da jutros isto mere. Pa ko se kome "priklonio", ratel i mlab ookli ili obrnuto?

Citaj ceo post, sve objasnjeno.
 
Ja pre neki dan dobio Premium paket po ceni Golda. Tražio sam popust prethodno ali rekli su samo ovo (iako je neko ovde pisao da je dobio 4 meseca po 1 dinar).
Originalno su mi ponudili samo 50 dodatnih Pink kanala. Samo sam im se zahvalio...
Kome je glavni cilj da prođe sa što manje para, nema šta da se razmišlja ako konkurencija nudi 12x1 din.

Meni su nudili kao starom korisniku 4 meseca po 1 din ali prvo da pišu zahtev da li će da mi odobre. Rekao sam da je to malo u odnosu na Supernovu, pa su rekli da ako promenim mišljenje zvaće me za mesec dana a to je 1.novembra, dakle sutra. Javljam šta će da mi kažu
 
Citaj ceo post, sve objasnjeno.

Ja procitah i to par puta. Prvi deo posta nema veze sa drugim, zato ga i nisam citirao. Ali mi i dalje nije jasno sta si hteo da kazes u vezi merenja...imao si brzinu downloada 250Mbps, ratel i mlab pokazivali 100-150 a ookla 395Mbps...i ti kazes za ratel i mlab da nisu dorasli zadatku a ooklu ne pominjes sto znaci da ti je njihovo merenje u redu, iako pokazuje vecu brzinu.
 
Poslednja izmena:
Meni daje samo preko kabla skoro 500 mbps, na wifi na ovom belom Technicolor kaloriferu daje na 5ghz na svim uredjajima oko 250mbps. Upload je i na wifi i na kablu je 50 mbps.
Testirao sam bukvalno na svim uredjajima koje imam i nema nekih velikih odstupanja, to je to.
 
Isto, osim što najnoviji laptop izvlači 300Mbps na WiFi, stariji 250Mbps, a kabl do 496Mbps kada je SBB "raspoložen" (vikend ujutru).

Ubee HG.
 
Pa to izgleda normalno za ovaj bedni ruter koji daju....Meni isto na lan-u konstantno 500/50, na wifi 300-450/50....nesto im ozbiljno ne funkcionise u WiFi segmentu rutera, ali nemam osnova da se zalim, priznaju samo lan merenja.
 
Treba da pevaš ako živiš u zgradi i ostvaruješ 300+ brzinu , čak i na 5 GHz WiFi...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno