Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel još nekome ne radi vraćanje unazad od jutros na D3 v2.0 ili je problem samo kod mene?
 
Koja je procedura za raskid ugovora? Ako nema promo perioda, mogu da raskinem?

Vise od mesec dana se ganjam s njima, strogi centar Novog sada ne mogu da srede mrezu. Signal ispada 50 puta dnevno, zamenjeno sve (i ruter), u zgradi je sve idealno, nema veze ni sa opremom ni instalacijama, cvor je u pitanju ili njihova infrastrukutra.

Hocu da ih otkacim, ne vredi ovako, nemoguce je raditi online, a vidim da ih ne zanima da rese problem (raspitao sam se u kraju, svima je isto). U zgradi imam optiku MTS, pa necu biti osakacen.
 
Ja sam kupio Xiaomi extender za 1500+200 poštarina. Samo ga ubodeš u utičnicu i ćao

Mesh je potpuno nova tehnologija prenosenja WiFi signala i ne fukcionise kao ekstender ili ripiter.
Mesh je sistem za sebe i on se koristi kao glavni ruter (povezan sa jednim ili nekoliko dodatnih svojih uredjaja). Kod Mesha se wifi veza 'replikuje' a kod ekstendara se 'rirutuje', sto je ogromna razlika. Sa Mesh sistemom mogu da se postignu WiFi brzine do 6 Gbps. Ako se CGA2021 ne moze bridzovati, onda se ne moze dodati Mesh sistem, a ako se moze bridzovati - poptpuno je besmisleno. Dakle biras Ili CGA2021 ili Air Ties 4920.
Mesh je nova tehnologija cime su ripiteri/ekstenderi prevazidjeni, ali za sada porilicno skupa varjanta jer je jos uvek novina. Dobar Mesh sistem kosta izmedju 200 i 500 evra.
 
Poslednja izmena:
Nije Mesh baš toliko nov. Na mom Asusu, koji je više godina star, postoji opcija da radi u mesh modu, kad mu se doda još jedan isti ruter.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Sve je to super ali 10k plus 500/600din mesecno, da platis nesto sto bi HG trebao da ti obezbedi (priblizno), je sumanuto.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Jel imao jos neko problem gde SBBov Cisco ruter izbacuje stare Android telefone(5.0.1) sa mreze? Poslednjih par dana ne mogu da povezem ni 5 min na WiFi sa telefonom, samo me diskonektuje iz cista mira, ostali uredjaji rade normalno.
 
Meni od sinoc net radi da ne kazem preko cega, nedelju dana unazad po par puta se gubi konekcija, a od sinoc ping konstantno skace na 400-500ms nekad i vise i jos uvek traje.
 
Da li je neko povezivao modem sa Eon Boxom preko switcha?

Imam premalo portova na modemu s obzirom da jedan obavezno zauzima Eon Box pa sam mislio da njega i još neki uređaj za koji odlučim da mi je manje bitan povežem preko switcha.
Pa da proverim da li možda postoji neki specijalni razlog da mora da se poveže direktno kablom na modem. Uzeo bih neki najobičniji switch, ne gigabitni.
 
moze povezivao ja kaon tako sad sam ga zamenio sa x96 air a on mi stoji u rezervi

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
ja imam veliki problem sa sbb televizijom
situacija je sledeca imam 3 televizora ..2 kartice i jedan d3 uredjaj
sve je radilo savrseno dok nisu pocela da se javljaju 2 probema
1. seckanje i kocenje slike na televizoru gde je d3 uredjaj
2.uzet novi televizor fox 43 android koji na karticu ne pronalazi nijedan kanal
pre toga sam imao fox 43 takodje ali nije bio smart i nalazio je kanale normalno
na 2 dana sam imao vox 43 inca koji je isto nalazio kanale normalno
dolazi njihov covek i posto nisam kuci jer radim docekuje ga moja majka starija zena
sa jasnim upustvima koje sam rekao njoj a i coveku iz sbb-a preko telefona
a to je sledece
d3 uredjaj s obzirom da je neispravan menja za karticu i podesava karticu da radi na novom televizoru
covek dolazi i kaze kako d3 uredjaj je u redu i kako on tu ne moze nista
okrece se i odlazi..majka mi javlja sta je bilo i nakon 5 minuta ga zovem da bi njegov odgovor bio sve je u redu
na moje insistiranje vraca se u stan i posto na novom televizoru ne uspeva da napravi funkcionalnu karticu tj da nadje kanale
mojoj majci govori kako je televizor neispravan i da ide da kupi novi uzima d3 uredjaj i ostavlja nefunkcionalnu karticu koja ne sluzi nicemu
od 3 televizora koja su bila u funkciji spadamo na samo 1 gde je vec bila stara kartica
zovem ga opet nakon 5 minuta posto mi je javljeno sta je bilo..covek tvrdi da mi je neispravan televizor tj tjuner za pretragu digitalnih kanala
i da kupim tj zamenim za drugi televizor ..nesto sto nisam mogao da verujem sta je izgovorio
kada sam mu stavio do znanja da je samo trebao da stavi d3 uredjaj na novi televizor i ne bi imali nikakvih problemma kaze ne mogu nista da uradim zatvorio sam nalog
danas zovem sbb i stavim im do znanja da ukoliko neko ne dodje danas do 19h smatracu da je ugovor raskinut jer mi nije pruzena usluga
naravno da niko nije zvao a ni dosao ...6 meseci promo period mi istice,ne dugujem im nista a mogu da me poljube u ...... vracam opremu i zavrsavam sa njima
da li mi neko moze reci da li sada od tih uredjaja daju samo tu mini tj manju varijantu a ne nekada ranije onaj veci uredjaj
 
Poslednja izmena:
ja imam veliki problem sa sbb televizijom
situacija je sledeca imam 3 televizora ..2 kartice i jedan d3 uredjaj
sve je radilo savrseno dok nisu pocela da se javljaju 2 probema
1. seckanje i kocenje slike na televizoru gde je d3 uredjaj
2.uzet novi televizor fox 43 android koji na karticu ne pronalazi nijedan kanal
pre toga sam imao fox 43 takodje ali nije bio smart i nalazio je kanale normalno
na 2 dana sam imao vox 43 inca koji je isto nalazio kanale normalno
dolazi njihov covek i posto nisam kuci jer radim docekuje ga moja majka starija zena
sa jasnim upustvima koje sam rekao njoj a i coveku iz sbb-a preko telefona
a to je sledece
d3 uredjaj s obzirom da je neispravan menja za karticu i podesava karticu da radi na novom televizoru
covek dolazi i kaze kako d3 uredjaj je u redu i kako on tu ne moze nista
okrece se i odlazi..majka mi javlja sta je bilo i nakon 5 minuta ga zovem da bi njegov odgovor bio sve je u redu
na moje insistiranje vraca se u stan i posto na novom televizoru ne uspeva da napravi funkcionalnu karticu tj da nadje kanale
mojoj majci govori kako je televizor neispravan i da ide da kupi novi uzima d3 uredjaj i ostavlja nefunkcionalnu karticu koja ne sluzi nicemu
od 3 televizora koja su bila u funkciji spadamo na samo 1 gde je vec bila stara kartica
zovem ga opet nakon 5 minuta posto mi je javljeno sta je bilo..covek tvrdi da mi je neispravan televizor tj tjuner za pretragu digitalnih kanala
i da kupim tj zamenim za drugi televizor ..nesto sto nisam mogao da verujem sta je izgovorio
kada sam mu stavio do znanja da je samo trebao da stavi d3 uredjaj na novi televizor i ne bi imali nikakvih problemma kaze ne mogu nista da uradim zatvorio sam nalog
danas zovem sbb i stavim im do znanja da ukoliko neko ne dodje danas do 19h smatracu da je ugovor raskinut jer mi nije pruzena usluga
naravno da niko nije zvao a ni dosao ...6 meseci promo period mi istice,ne dugujem im nista a mogu da me poljube u ...... vracam opremu i zavrsavam sa njima
da li mi neko moze reci da li sada od tih uredjaja daju samo tu mini tj manju varijantu a ne nekada ranije onaj veci uredjaj

Za dzabe ti na 2 i 3 televizoru daju samo d3 mini i cam karticu i to samo na digitalizovanim područijima,za ostale njihove d3 i eon boksove plaćaš taksu plus mesečnu rentu.Inače ako ti je televizor uredu trebo bi i bez ikakve kartice da ti pronađe digitalne kanale cam kartica služi samo da otključa te kanale.Probaj da menjaš države prilikom pretrage,ali pre svega utvrdi da li ti tv ima DVB-C tuner.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče SBB kartice, trebalo bi da najbolje radi na Sony televizorima, zbog tipa risivera/dekodera koji se nalazi u njima. Izgleda da Sony ugrađuje najkvalitetniju digitalnu opremu u svoje televizore.
 
^ Kako misliš "najbolje" radi? Meni na 2 Samsunga i na Panasonicu radi bez greške, potrebno je samo podesiti pri automatskoj pretrazi potrebne parametre.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da stvarno, sta znaci najbolje radi?

Ili radi ili ne radi nema trece, eventualno da daje nesto kraci odziv sa Cam-a ali ispod 2 sekunde nema sanse da otvori kanal, pre ce biti da ide do 3 pa mozda cak i preko.

Samsung, LG nikad nikakvih problema sa SBB-ovim Cam-om, jedino ih ima kad su "jeftiniji" televizori u pitanju pa se desi nekompatibilnost cam-a i TV (camovi su krsine kao i CI slotovi u takvim tv-ovima) pa se desi da ne radi.

ja imam veliki problem sa sbb televizijom
situacija je sledeca imam 3 televizora ..2 kartice i jedan d3 uredjaj
sve je radilo savrseno dok nisu pocela da se javljaju 2 probema
1. seckanje i kocenje slike na televizoru gde je d3 uredjaj
2.uzet novi televizor fox 43 android koji na karticu ne pronalazi nijedan kanal
pre toga sam imao fox 43 takodje ali nije bio smart i nalazio je kanale normalno
na 2 dana sam imao vox 43 inca koji je isto nalazio kanale normalno

Seckanje i kocenje slike moze da se desi zato sto nivo signala nije dovoljan, kod digitalije se to obicno ispoljava hm ... najblize receno kockanje slike.

To sto ti ne pronalazi ni jedan kanal nema veze sa karticom kao sto ti je vec receno.

Moze da bude par stvari, kao sto si vec rekao koci ti se slika pa moguce da taj novi tv ima osetljiviji tuner pa ne moze da uhvati signal ili je stvarno tuner pokvaren ili ne umes da ga podesis, cetvrto nema sta da bude.

Usput mozda ne bi bilo lose da kazes koji ti je model tv-a mozda ga neko ima pa dobijes odgovor.
 
Jaooooo... Sto meni ne ostavise tako neaktiviranu karticu i da odu. PU !
 
Čovek iz tehničke službe SBB-a se obradovao kada je video Sony, od njega je informacija da je što se tiče kompatibilnosti sa SBB karticama to prednost.
Moguće je da prethodno pomenuti problemi sa karticama imaju veze sa tim što su TV-i Fox ili Vox.
 
На мом Fox код кеве не ради картица, мора Д3 мини.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Meni u poslednjih par meseci i to uglavnom u vecernjim casovima slika ne eon uredjaju koji sam dobio od sbb-a povremeno secka.Eon uredjaj je putem hdmi kabla vezan na sony tv kd55x8509c i mislim da tu sony nije zasluzan za to seckanje vec eon box.
Sad zasto slika povremeno secka ne znam.Kad se to desi jednostavno iskljucim eon box na ono dugme pozadi i opet ga upalim,on se kao resetuje i onda slika ne secka.Kazem vecinom se desava uvece ali nema pravila,zna neki put i pre podne da secka.
Nije pixelizacija u pitanju,ne pojavljuju se one kockice,kvadratici nego jednostavno samo seckanje slike koje zna da se desava nekoliko minuta i onda prestane.
Sad ne znam koliko se isplati zvati ove iz sbb-a i da li oni tu mogu nesto da rese.Ili traziti zamenu eon box uredjaja?
Internet radi stabilno i tu nemam nikakvih zamerki.Brzina je 250/25.
 
prvo seckanje se primetilo na starom televizoru vox 32 inca kod tog d3 uredjaja...
ajde i da prihvatim da nesto nije u redu sa tv jer ja ne uspevam ni bez kartice da pronadjem nista
43" Smart Android LED FOX 43DLE668 je model televizora
poenta je sto na njemu nema izbor zemlje ili sam ga ja negde preskocio ali na starom foxu i tom vozu kada se pretrazuju kanali ima da se bira zemlja i stavi se npr nemacka
da slot za karticu radi dokaz mi je da kada je stavim sistem mi kaze da je prepoznaje ali da nije moguce uparivanje...kao i na tom starijem ali kada se unesu parametri i bira zemlja onda nadje signal...na ovom novom nedaje znake zivota
da li ima neko iskustva sa podesavanjem kartice na ovom ili slicnim modelima?
 
Jaooooo... Sto meni ne ostavise tako neaktiviranu karticu i da odu. PU !

Sta bi sa cardless modulom, rasporio ga i ako ne nadjes ono sto treba, sta onda sa tim?

prvo seckanje se primetilo na starom televizoru vox 32 inca kod tog d3 uredjaja...
ajde i da prihvatim da nesto nije u redu sa tv jer ja ne uspevam ni bez kartice da pronadjem nista
43" Smart Android LED FOX 43DLE668 je model televizora
poenta je sto na njemu nema izbor zemlje ili sam ga ja negde preskocio ali na starom foxu i tom vozu kada se pretrazuju kanali ima da se bira zemlja i stavi se npr nemacka
da slot za karticu radi dokaz mi je da kada je stavim sistem mi kaze da je prepoznaje ali da nije moguce uparivanje...kao i na tom starijem ali kada se unesu parametri i bira zemlja onda nadje signal...na ovom novom nedaje znake zivota
da li ima neko iskustva sa podesavanjem kartice na ovom ili slicnim modelima?

Vidi ...

To sto ti vidi Conax Cam ne znaci da ce i da radi.
CI u TV-u radi ali da li ce saradjivati sa SBB-ovim camom niko ne moze da ti kaze dok sam ne probas.

Sad sam pokusao da pogledam malo manual za tvoj TV ali je toliko sturo da ne moze nista pametno da se zakljuci.
Vidim da ima manualni sken za digitaliju, probaj da cackas mora da skenira, prosto m je nemoguce da ne moze, parametre sam ti mislim napisao.
 
Sta bi sa cardless modulom, rasporio ga i ako ne nadjes ono sto treba, sta onda sa tim?



Vidi ...

To sto ti vidi Conax Cam ne znaci da ce i da radi.
CI u TV-u radi ali da li ce saradjivati sa SBB-ovim camom niko ne moze da ti kaze dok sam ne probas.

Sad sam pokusao da pogledam malo manual za tvoj TV ali je toliko sturo da ne moze nista pametno da se zakljuci.
Vidim da ima manualni sken za digitaliju, probaj da cackas mora da skenira, prosto m je nemoguce da ne moze, parametre sam ti mislim napisao.

hvala puno na trudu...
pokusao sam sa tim parametrima ali nije uspelo
sad me je zvao njihov covek ...dolazi danas pa ako opet ne uspe stavice d3 uredjaj i tako zavrsiti pricu
pa sta da radimo....
 
Pozdrav svima,

Imam stari D3V20 Cisco 4682 uredjaj. Daljinski na uredjaju je otisao zbog igrarije djece, pa sam sa KupujemProdajem uzeo zamjenski od istog modela.
Daljinski izgledaju potpuno isto i vecina funkcija na novom radi, medjutim imam problem sa premotavanjem. Dakle, mogu da pustim emisiju unazad (iz menija ili na dugme za ponovno gledanje sa daljinskog). Medjutim, ne mogu da koristim dugmice za premotavanje naprijed-nazad i pauzu iz nekog razloga. Kad ih stisnem, uopste ne zasvijetli d3 dugme na daljinskom.
Da li treba nesto dodatno da se uradi da bi se ti dugmici mogli koristiti. Ubih se od trazenja po netu, ali uputstva sa SBB sajta i sta god sam nasao nije od pomoci. Kontam ovdje mozda ima neko kome se nesto slicno desilo?

Hvala unaprijed.
 
Potpisan ugovor sa SBB-om garantuje ispravnu opremu, što naravno uključuje i daljinski.
Ja sam ih do sada tri promenio, prvi put sam za zamenu išao u poslovnicu, a drugi put su mi doneli na kućnu adresu.

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
Taj zamenski ne salje iste ir kodove kao original, zovi ih trazi novi daljinski.
 
Daju novi za 4682 bez problema.
Samo ne spominji da je polomljen..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno