Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugari, konsultacija....na Dorćolu od pre neki dan Telekom kopa i postavlja optički kabal. Meni je Gold Trio istekao.
Moja dilema: Da li sačekati ponudu Telekoma za optiku (što može da traje od nekoliko nedelja do nekoliko meseci), ili uzeti ovu akciju za stare korisnike EON Full po ceni starog paketa 12 meseci? Ili možda Telekomovu optiku i EON van mreže sa njihovim EON Box-om (ako postoji ta varijanta)?
Gledaon sam oba sajta (SBB i MTS) i čitao temu, ali nisam pametan... [emoji17]

Unapred hvala na savetima!

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Uzmi EON TV Van SBB mreže PREPAID! Plaćaš kad hoćeš za 30 dana gedanja i otkazuješ kad hoćeš. Taman dok se ne odlučiš šta ćeš dalje. Prepaid EON TV paketi se plaćaju platnim/kreditnim karticama.

Ako se odlučiš da nastaviš sa SBB-om par meseci kasnije samo otkaži Prepaid pretplatu i zaboravi na taj nalog i vrati se svom starom ugovoru.

Mada ja bih se držao SBB-a, ali svako ima izbor.
 
Hm....dobro razmišljanje, ali Telekom nudi 200/80 za manje pare, plus tri meseca (ako se ne varam) gratis. Ne znam, nisam pametan i dalje...[emoji24]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Hm....dobro razmišljanje, ali Telekom nudi 200/80 za manje pare, plus tri meseca (ako se ne varam) gratis. Ne znam, nisam pametan i dalje...[emoji24]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Pa može ovako.

Potpišeš novi ugovor sa SBB-om ali ne onaj koji ima akciju od 12 meseci za stare korisnike neko potpišes ugovor za onu akciju od 6 meseci 1 dinar. Službeno je ta akcija za nove korisnike ali ako si postojeći korisnik već puno godina nadam se da će prihvatiti. Ako ne, napravi ugovor na nekog drugog (na devojku/ženu, roditelja itd.). Ta akcija od 6x1 dinar uključuje samo televiziju. Par meseci dok ovi iz Telekoma ne završe sa radovima u kući funkcioniši preko 3G/4G. Kad završe sa radovima tebi ostaje potpisivanje ugovora za Telekom internet i imaš EON TV POSTPAID van SBB mreže + taj Telekom 200/80.

EON TV Full (1999) će te sa 6x1 dinar akcijom izaći 1500 na 24 meseca + Telekom net za koji nemam pojma ni koliko košta, uopšte me Telekom ne interesuje još od 2015-te. ali to će ti biti extra kombinacija.

Ja bih tako uradio.
 
Uzmi EON TV Van SBB mreže PREPAID! Plaćaš kad hoćeš za 30 dana gedanja i otkazuješ kad hoćeš. Taman dok se ne odlučiš šta ćeš dalje. Prepaid EON TV paketi se plaćaju platnim/kreditnim karticama.

Ako se odlučiš da nastaviš sa SBB-om par meseci kasnije samo otkaži Prepaid pretplatu i zaboravi na taj nalog i vrati se svom starom ugovoru.

Mada ja bih se držao SBB-a, ali svako ima izbor.

A šta da radi sa EON TV Van SBB mreže dok se ne odluči šta će dalje, bez interneta je nupotrebljiva.Ako hoće da prelazi na mts optiku,dok mu se nesteknu uslovi da može da je uvede, najbolje mu je da i dalje nastavi bez UO sa trio gold paketom.
 
A šta da radi sa EON TV Van SBB mreže dok se ne odluči šta će dalje, bez interneta je nupotrebljiva.Ako hoće da prelazi na mts optiku,dok mu se nesteknu uslovi da može da je uvede, najbolje mu je da i dalje nastavi bez UO sa trio gold paketom.

Napisao sam da može da funkcioniše sa 3G/4G dok Telekom ne završi sa radovima.

A već je ranije rekao da mu je istekao ugovor sa SBB-om tako da sam siguran da već sada jedini internet koji ima u kući je mobilni internet. Preko 3G/4G će koristiti EON TV a kad mu nova Telekom optika bude dostupna preći će na to.

Napisao je da će možda morati da čeka i nekoliko nedelja dok Telekom ne završi sa radovima, misliš da će ga SBB čekati mesec dana da se odluči da li će da potpiše novi ugovor ili da će mesec dana da bude bez neta/TV-a?

I dalje mislim da je najbolje da uzme 6x1 dinar EON akciju, koristi je na 3G/4G i pređe na Telekom net kad završe sa radovima. Na taj način sve vreme ima i televiziju i internet u kući a za koju nedelju ga čeka 280/80.
 
Poslednja izmena:
Све је то супер, али бокс једе интернет, ниједан пакет не може саставити месец дана а да не пробије рачун. Ниси о томе размишљао. Интернет пакети у Србији су, за разлику од неких других земаља где дају НЕОГРАНИЧЕН интернет а не буђаве поруке и позиве, ограничени. Не би саставио 2 дана а да не остане без нета. :trust:
 
Hm....dobro razmišljanje, ali Telekom nudi 200/80 za manje pare, plus tri meseca (ako se ne varam) gratis. Ne znam, nisam pametan i dalje...[emoji24]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Za box pakete za nove korisnike Mts daje 6 meseci dzabe, ja prelazim za 2 meseca kada mi istekne Sbb ugovor, naravno na optici, druga varijanta ne dolazi u obzir. A u boxu mi je najbitnije sto dobijam i 100 gb neta za mob. koji mogu da delim sa jos 3 mts broja. Nemam na poslu wifi,,,
 
Poslednja izmena:
Drugari, mnogo hvala na savetima!

Ugovorna obaveza je istekla pre godinu dana, od tada je ugovor prešao na neodređeno vreme, što znači da uz najavu mesec dana ranije mogu da ga raskinem kad hoću, jer nema plaćanja “penala”.

S obzirom da sam njihov korisnik više od 10 godina, nisam baš najsrećniji ovom ponudom za stare korisnike, možda bih prihvatio ovu ponudu za nove (ali ne veruem da će pristati).

Inače, nisam zadovoljan ovim Ubee-em, na 5 GHz WiFi protok mi ne prelazi 70 Mbit/sec…(imam 150 /10)….mnogo mreža ima u zgradi…. a uz novi ugovor daju neki kao bolji router…..

Sa druge strane, Telekom (koga ne volim, iako koristim njihovu mts mrežu na dva postpaid broja ) će imati optiku i veći protok za manje pare….

Dodatni prolem je što sam uslovljen akcijom u SBB traje još desetak dana (ako ne produže), a teško da će Telekom instalirati mrežu do tada (u kontakt centru nemaju tačnih informacija….).

Ima razloga i za jednu i za drugu opciju, a treba da se “zarobim” dve godine….

Hvala još jednom svima!
 
@Dejan011 Jednostavno nemoj da produžavaš bilo šta. Sačekaj optiku i miran si. Još ako naletiš na promotere, možeš više meseci da dobiješ.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Kakva su vaša iskustva, ako je neko tražio sledeće:

Istekao mi je ugovor, trio gold, pa su me pozvali da ponude ovu standardnu akciju. U kući imam 2 televizora jedan je sa D3 2.0 a drugi sa cam modulom.

Potpisao bih novi ugovor na 2 godine samo u slučaju da uzmem ovaj novi EON box a stari D3 prebacim na drugi TV. Koliko izlaze u susret u ovom slučaju?
 
@ MaRe96
Vip vikend net je neogranicen sa svim svojim prednostima i manama ali je 3450 din / 30 dana + 5400 aktivacija sa modemom. Postoji alterativa samo je cena presudna...

@Dejan
ne znam koji uredjaj imas i da li podrzava vece wifi brzine... ali da racunam da je najverovatnije problem sa ubee podesavanjima na 5ghz (kanal 36 i frekvencija na 40 ili 80mhz radi skoro 100%)
 
Da li i dalje ima analognog signala na NBG, i u nekim drugim delovima BG-a ?
 
Dosao baja da uvede danas net i tv.
Tv je Hisense H43b7500 novi model. Ideja je bila da na njemu bude d3cam kartica a na drugom tvu koji nije smart eon box.
Povezao on sve i prc.. nakon nekoliko pokusaja da nadje signal na tvu , ne uspeva. Aparatic prikazuje da ima signala tv nista.. ne nalazi kanale. Resetovali tv na fabricka, probali drugu drzavu.. corak.
Na kraju morao da stavi budjavi d3 mini.. pa je i on zajebavao i seckala slika. Kad je stavio highpass filter na njega proradio je normalno.
Net je nekih 98mbit / 100 a upload oko 8mbit

Ima neko ideju sta moze biti sa tvom i neimanjem signala?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Može biti da su im cam kartice već sjebane i da ne rade u startu. Meni je jednom crkla posle par meseci, onda donesose drugu koja je felerična u startu bila, nema signala a tv samsung smart i naravno ide prica tehničara da je loš tv i cam slot. Onda donesoše treću cam karticu i proradilo nekako. Ali kad ubace neke kanale onda mora rescan svih kanala pa onda cam opet zeza dok nađe signal.

Hteo sam ja i treću cam karticu za treći tv ali rekoše gospoda tehničari da ne može to više u Boru, nema više tih kartica i dadoše mi taj drljavi mini kome treba 5 minuta da se upali.
 
Poslednja izmena:
Pa i bez kartice bi trebao da nađe sve kanale, samo ne može da ih prikaže.

Sent from my Mi 9 SE
 
Probao je bez cam kartice. Kaze mora naci sve i bez nje ali nista. Otvoren sam za sve predloge

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Sećam se da kod mene ništa nije mogao da nađe i sa i bez i tek kad doneli drugi cam onda našao. Što ne proba karticu na drugom tv-u?
 
Aman nije do kartice...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Napisao sam da može da funkcioniše sa 3G/4G dok Telekom ne završi sa radovima.

A već je ranije rekao da mu je istekao ugovor sa SBB-om tako da sam siguran da već sada jedini internet koji ima u kući je mobilni internet. Preko 3G/4G će koristiti EON TV a kad mu nova Telekom optika bude dostupna preći će na to.

Napisao je da će možda morati da čeka i nekoliko nedelja dok Telekom ne završi sa radovima, misliš da će ga SBB čekati mesec dana da se odluči da li će da potpiše novi ugovor ili da će mesec dana da bude bez neta/TV-a?

I dalje mislim da je najbolje da uzme 6x1 dinar EON akciju, koristi je na 3G/4G i pređe na Telekom net kad završe sa radovima. Na taj način sve vreme ima i televiziju i internet u kući a za koju nedelju ga čeka 280/80.

Sa 3G/4G imo bi taman interneta da prelista sve kanale.
 
Probao je bez cam kartice. Kaze mora naci sve i bez nje ali nista. Otvoren sam za sve predloge

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Proveri kombinaciju jezik/država. Ako neće sa Srbija, probaj država Nemačka.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Probano je i to odma

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pitaj neku podršku za Hisense TV. Valjda ima.

Sent from my Mi 9 SE
 
Kod mene na tv-u nalazi kanale na Holandija ili druge nizozemske drzave.
 
Pozdrav svima, da li je neko na području Zemuna/Batajnice primetio smetnje u internetu, koliko vidim tv je u redu? Ovi iz Oriona su ušli sa optikom u zgradu pa su možda nešto poremetili, trebalo bi da imam 100/8 a dobijam šarena merenja. Download varira od 22 do 52 upload je 8...tek sad uveče sam primetio zasigurno ali mislim da već par dana zeza tako. Video sam na Twitteru da su objavili radove 20.08. Beograd i spominje se Zvezdara I Barajevo...

Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li i dalje ima analognog signala na NBG, ili u nekim drugim delovima BG-a ?
 
Koristim trio gold paket, ugovor ističe za 15 dana. Zvali su me negde u junu mesecu, iz kako je opraterka rekla "specijalne službe", sa dve ponude.
Prva je bila eon full paket, s tim da godinu dana plaćam cenu starog paketa (al su se pretrgli, a sad je to i zvanična akcija), s tim da zadržim d3 uredjaj i prebacim na drugi tv, bez plaćanja ikakvih prikljucnih taksi, plus mislim otkljucani svi kanali (nisam siguran da li godinu ili ceo period)
Druga je msm bila varijanta trio gold extra, po ceni trio gold, e sad nzm da li bese god dana ili ceo period...
U svakom slučaju nisam prihvatio a ni odbio, rekoh da razmislim, mada je operaterka bila bas navalentna, u smislu, "znaci sutra Vam saljemo novi ugovor"...rekoh čekajte pa ja nzm, mozda cak i promenim operatera (doduse u Kg sem SBB a nema drugih mogucnost, sem Mts a). Ma ovu ponudu necete vise nikada dobiti, ja zovem iz specijalne službe...bla bla...na kraju je odustala, kad je videla da se ja necu još izjasniti...
Onda su me u julu zvali još jednom, al se nisam javio jer sam bio u romingu...

Sad nzm sta cu, da li da cekam da se jave, da pustim da istekne ugovor, razmisljam da predjem na BOX, ali me sport klub odvraca, plus, cuo sam da kvalitet slike nije kao kod SBB a...ili neka kombinacija SBB tv a ostalo mts, ako je moguće...
E da, "masirala" me je pricom o pretvaranju tv u smart box, rekoh pa ja vec imam smart tv koji super radi (LG), ali dzabe ona tera svoju pricu...
Nzm da li bi i sta dobio prelaskom na EON, mnogi kazu da je slika ista pa cak i gora nego na D3, da cesto secka, baguje...Ja sam sasvim zadovoljan i radom D3 uredjaja, a i kvalitetom slike.
Sa druge strane npr moj kum koji je isto koristio trio gold presao je na EON premijum i kaze da mu je slika primetno bolja...
 
Koristim trio gold paket, ugovor ističe za 15 dana. Zvali su me negde u junu mesecu, iz kako je opraterka rekla "specijalne službe", sa dve ponude.
Prva je bila eon full paket, s tim da godinu dana plaćam cenu starog paketa (al su se pretrgli, a sad je to i zvanična akcija), s tim da zadržim d3 uredjaj i prebacim na drugi tv, bez plaćanja ikakvih prikljucnih taksi, plus mislim otkljucani svi kanali (nisam siguran da li godinu ili ceo period)
Druga je msm bila varijanta trio gold extra, po ceni trio gold, e sad nzm da li bese god dana ili ceo period...
U svakom slučaju nisam prihvatio a ni odbio, rekoh da razmislim, mada je operaterka bila bas navalentna, u smislu, "znaci sutra Vam saljemo novi ugovor"...rekoh čekajte pa ja nzm, mozda cak i promenim operatera (doduse u Kg sem SBB a nema drugih mogucnost, sem Mts a). Ma ovu ponudu necete vise nikada dobiti, ja zovem iz specijalne službe...bla bla...na kraju je odustala, kad je videla da se ja necu još izjasniti...
Onda su me u julu zvali još jednom, al se nisam javio jer sam bio u romingu...

Sad nzm sta cu, da li da cekam da se jave, da pustim da istekne ugovor, razmisljam da predjem na BOX, ali me sport klub odvraca, plus, cuo sam da kvalitet slike nije kao kod SBB a...ili neka kombinacija SBB tv a ostalo mts, ako je moguće...
E da, "masirala" me je pricom o pretvaranju tv u smart box, rekoh pa ja vec imam smart tv koji super radi (LG), ali dzabe ona tera svoju pricu...
Nzm da li bi i sta dobio prelaskom na EON, mnogi kazu da je slika ista pa cak i gora nego na D3, da cesto secka, baguje...Ja sam sasvim zadovoljan i radom D3 uredjaja, a i kvalitetom slike.
Sa druge strane npr moj kum koji je isto koristio trio gold presao je na EON premijum i kaze da mu je slika primetno bolja...
Ako imaš optiku Box 3 uzmi i ovo https://sr.eon.tv/paketi/eon-sport-klub-paket

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Jel moze savet, zvali su me u vezi novog ugovora, nudili nesto, ali se javio cale i odj3bao ih, i oni poslali postom ugovor isti kao stari.
Ja planiram da ih nazovem nazad i vidim sta su to nudili, pa me zanima sta bi moglo da se izvuce za tih 3000 mesecno, stari paket je bio "Digitalni Duo TV + Net Silver" net 50/4, i vamo tv start paket i jos neke gluposti...imamo jedan D3 i 2xD3 mini u kuci, da li bi mogao da trazim Eon Full promo paket za nove korisnike (ispadne tacno te 3000), ili nesto trece, posto sam ispao iz fazona sto se tice ponuda. Korisnik sam 15 godina.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno