Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ista priča, otišao do poslovnice, potpisao zahtev, na zahtevu je oprema koju treba da vratim po isteku 30-og dana. Pošto je već ubašen mts, oprema stoji u kesi, spremna za vraćanje.
Jedino što je bitno da zahtev moraš podneti u nekoj od poslovnica, u tržnim centrima ne može.
 
Izgleda da ništa ne daju više, i meni su bili ponudili viši paket po ceni trenutnog, i to samo prvih 12m.

Dok mi u isto vreme Supernova nudi 12m besplatno...
 
Može li neko da mi potvrdi da li prilikom vraćanja opreme prilikom raskidanja ugovora sa SBB-om traže i HDMI kabel?

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Mogu da ga traže a i ne moraju. Ja sam zaboravio da vratim one strujne adaptere i nisu mi pravili problem
 
A da li mogu podneti zahtev za raskid mesec dana pre isteka ugovora? Da li tada plaćam neke penale za prevremeni raskid?
 
Koliko znam može. Dakle nakon 23.meseca podneseš zahtev i nekoliko dana pre isteka 24.meseca (ili baš taj dan) vratiš opremu i dužan si im jo 24-ti. Ako raskineš kasnije, platićeš i 25.mesec
 
Da li zna neko proceduru za total tv raskid? U mom mestu nema sbb prestavnistvo

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
u najbliže mesto ondeseš risiver i karticu, platiš ostatak računa na licu mesta i to je to
 
Može li neko da mi objasni zbog čega se preko SBB-a kanali FOX , FOX Life , FOX Crime i FOX Movies više ne emituju u HD kvalitetu? To što na Eonu piše na spisku da jesu HD nema veze sa kvalitetom emitovanja. Razumem se u video produkciju. Primećuje li još neko? Korisnički servis me ubeđuje da jesu HD, tako da sam zbog njihove drskosti rešio da objavim i preko Tvitera. Na kraju krajeva, i pored logoa na tim kanalima više ne piše HD, kao što je pisalo. Za mene je ovo vrsta obmane i stvar je principa.

U kući imam EON BOX, D3 mini i na Android TV-u koristim EON TV aplikaciju. Na svim uređajima je isto. Slika je u najbolju ruku SD. Ostali kanali koji su deklarisani kao HD imaju stvarno dobru sliku, znači nije do protoka podataka, ili mojih sprava.

Oni iz MTS-a jedva čekaju da se uhvate preko medija za nešto pa da pljuju po SBB-u. Ovo jeste OBMANA i moraju da nam vrate pare, proporcionalno našem "gubitku". Mi smo platili tamo neki paket jer ima tamo neke kanale koji su , u ovom slučaju HD. Pošto nisu, moraju da refundiraju.
 
Poslednja izmena:
Može li neko da mi objasni zbog čega se preko SBB-a kanali FOX , FOX Life , FOX Crime i FOX Movies više ne emituju u HD kvalitetu? To što na Eonu piše na spisku da jesu HD nema veze sa kvalitetom emitovanja. Razumem se u video produkciju. Primećuje li još neko? Korisnički servis me ubeđuje da jesu HD, tako da sam zbog njihove drskosti rešio da objavim i preko Tvitera. Na kraju krajeva, i pored logoa na tim kanalima više ne piše HD, kao što je pisalo. Za mene je ovo vrsta obmane i stvar je principa.

U kući imam EON BOX, D3 mini i na Android TV-u koristim EON TV aplikaciju. Na svim uređajima je isto. Slika je u najbolju ruku SD. Ostali kanali koji su deklarisani kao HD imaju stvarno dobru sliku, znači nije do protoka podataka, ili mojih sprava.

Oni iz MTS-a jedva čekaju da se uhvate preko medija za nešto pa da pljuju po SBB-u. Ovo jeste OBMANA i moraju da nam vrate pare, proporcionalno našem "gubitku". Mi smo platili tamo neki paket jer ima tamo neke kanale koji su , u ovom slučaju HD. Pošto nisu, moraju da refundiraju.

HD su kanali
Oznaka je ukinuta jer više ne postoji SD verzija
 
Vidis da se covek razume u (audio) produkciju :)
 
Zamenio bih ruter koji sam dobio od sbb, za neki koji podrzava open source firmware. Da li je to neko skoro radio, preporuka za ruter? samo da radi normalno i da ima da se nabavi u Srbiji?
 
Ja vam kažem da slika ne zadovoljava i nije u visokom kvalitetu. Mogu da napišu i da je 4K al slika koja se emituje je 720P. Na kraju krajeva, zaboravio sam da je ovaj forum samo sprdnja puna likova koji rade za SBB. Vi drugi, proverite kvalitet slike pa ćete videti. Pozdrav.
 
Ja sam isto 25 sept podneo u poslovnici zahtev za raskid, ponudili su mi 4 mes za din na licu mesta (to je bila najbolja ponuda, jer su mi ranije telefonom nudili tih famoznih 12 mes po ceni starog paketa, sto mu dodje pola mes za din) , odbio, vise me niko nije zvao. Vracam samo uredjaje, kablove ne. Nego, da li vam prilikom vracanja uredjaja, daju neki papir o prestanku ugovora....
 
Ja vam kažem da slika ne zadovoljava i nije u visokom kvalitetu. Mogu da napišu i da je 4K al slika koja se emituje je 720P. Na kraju krajeva, zaboravio sam da je ovaj forum samo sprdnja puna likova koji rade za SBB. Vi drugi, proverite kvalitet slike pa ćete videti. Pozdrav.

Slika ne zadovoljava zato što 90% vremena vrte buđav sadržaj koji verovatno nije ni sniman u HD formatu.Već 720x576 pa od toga rade resize videa na 16x9Full HD pa onda dobiješ previše glavate likove sa krzavim ivicama.
 
Ja vam kažem da slika ne zadovoljava i nije u visokom kvalitetu. Mogu da napišu i da je 4K al slika koja se emituje je 720P. Na kraju krajeva, zaboravio sam da je ovaj forum samo sprdnja puna likova koji rade za SBB. Vi drugi, proverite kvalitet slike pa ćete videti. Pozdrav.

Sad sam proverio, sa Foxovima je sve u redu svi idu u 1080 i bit-rate na svim kanalima je preko 6 mgbit-a sto je zadovoljavajuce, sem osnovnog koji ide nesto preko 5.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    91 KB · Pregleda: 266
Poslednja izmena:
Od čega zavisi kvalitet veze na raznim platformama (npr. Zoom)? Da li nizak UL koji ima većina provajdera, pa i SBB, može uticati npr. na zamrzavanje videa i uopšte pucanje veze pri upotrebi tih platformi?
 
Vrati opremu, onda sačekaj i poslednji račun, plati ga, pa idi opet po potvrdu da si regulisao sve obaveze prema SBBu
 
Društvo, pročitah par prethodnih postova...
Ni ja nisam nešto oduševljen SBB-om, ni kvalitetom usluge, ni cenom, ali jednostavno ne bih mogao da pređem na MTS pa da mi cenzurišu određene kanale, pa samim tim i mogućnost da se informišem o svakodnevnim događajima i dešavanjima putem medija (kanala) na kojem želim.
Ne ulazim sad u priču jedni botuju za jedne, drugi za druge, politika je njesra, i nma svakako bolje biti neće ko god da nas vodio i harač uzimao, ali jednostavno želim da imam opciju da mi je dostupno sve, a ja sam taj kod koga je daljinski, pa je na meni da odlučim da li ću gledati prvu, drugu ili treću opciju...
 
Društvo, pročitah par prethodnih postova...
Ni ja nisam nešto oduševljen SBB-om, ni kvalitetom usluge, ni cenom, ali jednostavno ne bih mogao da pređem na MTS pa da mi cenzurišu određene kanale, pa samim tim i mogućnost da se informišem o svakodnevnim događajima i dešavanjima putem medija (kanala) na kojem želim.
Ne ulazim sad u priču jedni botuju za jedne, drugi za druge, politika je njesra, i nma svakako bolje biti neće ko god da nas vodio i harač uzimao, ali jednostavno želim da imam opciju da mi je dostupno sve, a ja sam taj kod koga je daljinski, pa je na meni da odlučim da li ću gledati prvu, drugu ili treću opciju...

Pa ima opcija box 3 plus eon i eto svih kanala... ili orion i eon i opet eto svih kanala... Malo skuplje ali za svačiji ukus...
 
Otkako sam preselio net na drugu lokaciju, stalno mi izlazi na ios-u da je konekcija nesigurna i da predjem na wpa2 ili wpa3. Zvao sam tehnicku podrsku da ne cackam ja po ruteru ako ne znam i rekli su mi da to tako treba. Znate li kako ovo da resim? Ne utice mi na brzinu neta, samo na ‘sigurnost’

Na italijanskom je ali razumecete, hvala
eddf0b1d37b97c5c320a9a4f93f13715.jpg
 
Obaveštava te da TKIP nije siguran i da staviš AES enkripciju. Dakle u WiFI podešavanjima rutera stavi da koristi WPA2 AES i neće više biti "nebezbedno".
 
Користим Еон фул пакет, имам Еон бокс и два Д3 мини. Како се један Д3 мини покварио добио сам Д3 јер мини нема на лагеру.
Да ли бих могао да и на Д3 имам враћање уназад?
Значи Еон бокс и Д3 плус Еон ТВ апликација.
На модему има 4 излаза, један користи Еон бокс, два сам имао за интернет а четврти јел може за Д3?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno