Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mogli su da ponude popust ljudima koji možda ne bi želeli Eon box, ljudima koji bi koristili samo Eon TV aplikacije...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

pa valjda imaju to paket bez bilo kakvog box-a

EON LIGHT TV
699 din mes Prvih 6 meseci 1.499 din/mes
TV EON Smart TV aplikacija
EON Mobilna aplikacija
122 TV kanala (30 HD) Lista kanala >
Video klub - preko 1.000 naslova (TOP, Vavoom, Pikaboo, AXN, Epic Drama, Minimax)TV unazad do 7 dana

i tako redom za sva tri paketa
 
Poslednja izmena:
pa valjda imaju to paket bez bilo kakvog box-a

EON LIGHT TV
699 din mes Prvih 6 meseci 1.499 din/mes
TV EON Smart TV aplikacija
EON Mobilna aplikacija
122 TV kanala (30 HD) Lista kanala >
Video klub - preko 1.000 naslova (TOP, Vavoom, Pikaboo, AXN, Epic Drama, Minimax)TV unazad do 7 dana

i tako redom za sva tri paketa

Vazi samo za TV paket i to samo za LIGH, za ostale se placa 50% prikljucna taksa.
sshot-2019-03-18-[1].png

Takodje za one koji sad imaju Trio gold nema besplatnog EON box-a. Ali zamisli, oslobodjeni su placanja mesecne rente..:smash:
sshot-2019-03-18-[2].png

Pobesneli su koliko su bezobrazni sa "ponudom"..:mad:
 
Vazi samo za TV paket i to samo za LIGH, za ostale se placa 50% prikljucna taksa.
Pogledajte prilog 267335

Takodje za one koji sad imaju Trio gold nema besplatnog EON box-a. Ali zamisli, oslobodjeni su placanja mesecne rente..:smash:
Pogledajte prilog 267336

Pobesneli su koliko su bezobrazni sa "ponudom"..:mad:

Ja sam još prošle sedmice izdvojio sve te nelogičnosti za prethodni akcijski cenovnik koje su manje više ostale sve iste.
Gde onaj ko koristi samo kablovsku televiziju i pojedine duo pakete, dobija dosta povoljnije uslove u vidu cene ako se opredele za EON Full Duo, EON Premium Duo,EON Full i EON Premium paket i još na to na korišćenje dobijaju EON Smart Box za prvi TV uređaj bez plaćanja priključne takse i mesečne rente.
A dok silver i gold duo i trio plaćaju taksu od 3450 din a za neki popust ni u jednoj kombinaciji se ne pominju čak ni za onih 6 meseci po staroj ili kako je u ovom novom akciskom 12 meseci silver i gold duo i trio korsnici se nigde ne pominju a gold korisnici u svim prethodnim paketima su bili najbrojniji.
A vrhunac bezobrazluka je što su ukinuli besplatnu digitalizaciju 2 i 3 televizora ko pređe na eon pakete.

Je li neko čito novi akcijski cenovnik je li ja ovo dobro tumačim,onaj ko trenutno ima kablovsku i uzme EON FULL ili Premium paket neće platiti EON box ništa.
rjoZOWp.png

A oni koji imaju neki od starih Silver i Gold Trio i Duo paketa i uzme EON FULL ili Premium paket plaćaju priključnu taksu od 3450 din za EON box.
8jTX0Wc.png


Još mi je zapalo za oko da sad korisnici Silver i Gold Trio i Duo paket čak nemaju ni onih 6 meseci po staroj ceni.
Evo linka od samog cenovnika pa i sami sve prostudirajte.
https://sbb.rs/Binary/20775/Akc.-cenovnik-EON-Standardni-03-2019-od-01.03.2019.-do-30.04.2019.pdf
 
Ma za nekih mesec ipo dana krece signal na mts optici u mom kraju, pa cu ih onda pitati za zdravlje.....
 
Kod mene u zgradi su uveli Exenet, a i MTS je postavio optiku, doduse ne znam da li je aktivna.
U svakom slucaju imam vremena dok mi istekne Triogold, bitno je da imam izbor i da ne mogu da me ucenjuju.
 
Ljudi, bezobrazno su dva puta povecali cenu a placam i tv kod njih iako ga ne koristim pa sam razmisljao da predjem kod nekog drugog.
Opticki net ne mogu da imam iako sam u bg u zgradi nisu izvuceni kablovi.
Sta da uzmem u obzir, gledao sam MTS 50mb za 1800 din.
50mb mi je neki minimum (trenutno imam 100mb kod sbb i sasvim mi je dovoljno).
 
Ljudi, bezobrazno su dva puta povecali cenu a placam i tv kod njih iako ga ne koristim pa sam razmisljao da predjem kod nekog drugog.
Opticki net ne mogu da imam iako sam u bg u zgradi nisu izvuceni kablovi.
Sta da uzmem u obzir, gledao sam MTS 50mb za 1800 din.
50mb mi je neki minimum (trenutno imam 100mb kod sbb i sasvim mi je dovoljno).

Pošto nemaš MTS optiku pitanje je da li imaš uslov i za tih 50mb. A na cenu od tih 1800 din treba da uračunaš još 690 din za fiksni, koji ti je obavezan za sve kod MTSa sad VDSL bilo kod koga da ga uzmeš bio to mts ili beotelnet ili preko totala opet ti treba fiksni kod mts.Trenutno je nekim čudom kod beotela povoljnije uzeti vdsl nego i kod samog mts i ako je to njihova usluga.Sad ako netrošiš preterano možeš da uzmeš u razmatranje i Vipov KućniNet XL sa 200 GB po ceni od 1699 din.
 
jok je napisao(la):
Trenutno je nekim čudom kod beotela povoljnije uzeti vdsl nego i kod samog mts i ako je to njihova usluga

Trenutno da, tj od kad su smanjili sa 5 meseci po 1 dinar na 2 meseca (da bi učinili Box pakete primamljivijom opcijom) za nove korisnike koji uzimaju samo net ugovor to što si napisao je tačno. Dok je bilo 5 meseci za dž to je prosek dovodilo na na 1425 din.
Ali ima nas solidan broj koji smo pri obnovi VDSL ugovora uzeli takozvanu "Net retention" ponudu gde je 50/8 paket 1399 din mesečno (standardna UO od 24 meseca). Znači za nijansu manja cena od onoga što Beotel nudi uz 36 meseci UO.
To je barem nekad bila opcija pri produživanju ugovora, umesto dž meseci ta cena tokom cele UO. Da li su se i toga otarasili u momentu kad su smanjili dž mesece za taj paket sa 5 na 2, to već nemam pojma. Ja sam takav ugovor potpisao prošle godine u aprilu.
U svakom slučaju u sklopu Box 3 i Box4 paketa cena tog internet paketa je tako nešto oko 1400 din.

Osim što je povoljnija ta cena tokom trajanja UO nakog isteka tih 24 meseca ako ne produžuješ ugovor tad će cena biti ova od 1799 din (koja je za standardni promotivni ugovor sa UO od 24 meseca) umesto one od 1999 din koja je cena kad se koristi bez UO.

Uz standardni promo ugovor je 24 meseca (tj bilo je 19, pa 22 a sad koliko vidim nema ni 1 mesec za dž :d) po 1799 din a po isteku se cena povećava na 1999 din.
 
Poslednja izmena:
pa valjda imaju to paket bez bilo kakvog box-a

EON LIGHT TV
699 din mes Prvih 6 meseci 1.499 din/mes
TV EON Smart TV aplikacija
EON Mobilna aplikacija
122 TV kanala (30 HD) Lista kanala >
Video klub - preko 1.000 naslova (TOP, Vavoom, Pikaboo, AXN, Epic Drama, Minimax)TV unazad do 7 dana

i tako redom za sva tri paketa

Uporedio si pakete koji su različiti i nemaju veze.
Kada sam napisao da daju popust ako se ne uzima Eon box, mislio sam npr. Eon Full paket da postoji jedna cena kada čovek uzima Eon Box uređaj i druga cena ako ga ne uzme, već koristi samo Eon app tv.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
kako sam pristao da prebacim fiksni kod njih za besplatno koriscenje 2 godine, zvao sam danas da vidim zasto mi je fiksni ugasen trenutno vec koji dan kad je trebalo da bude izvrsen tehnicki prenos broja pre 7 dana. Kaze mi zena to mora da se ceka na odobrenje, jos kao moram da predjem na gold paket koji kad su me zvali za taj fiksni nisu ni spominjali. ne vredi vise, imate li neku alternativu koja ukljucuje Sport Klub programe jer mi je to najvaznije kao i net brzine bar 50mb/s?
 
kako sam pristao da prebacim fiksni kod njih za besplatno koriscenje 2 godine, zvao sam danas da vidim zasto mi je fiksni ugasen trenutno vec koji dan kad je trebalo da bude izvrsen tehnicki prenos broja pre 7 dana. Kaze mi zena to mora da se ceka na odobrenje, jos kao moram da predjem na gold paket koji kad su me zvali za taj fiksni nisu ni spominjali. ne vredi vise, imate li neku alternativu koja ukljucuje Sport Klub programe jer mi je to najvaznije kao i net brzine bar 50mb/s?

Verovatno ti je već prenet broj a ta ćurka nije znala da ti kaže da ti fiksni neide sad preko stare instalacije, već da ti fiksni sad ide preko njihovog rutera.Znači imaš na ruteru 2 priključka gde piše telefon u prvi priključak ubodeš neki tvoj telefon ili ako si dobio od njih na poklon taj njihov.
 
Uporedio si pakete koji su različiti i nemaju veze.
Kada sam napisao da daju popust ako se ne uzima Eon box, mislio sam npr. Eon Full paket da postoji jedna cena kada čovek uzima Eon Box uređaj i druga cena ako ga ne uzme, već koristi samo Eon app tv.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ako si čito novi akcijski cenovnik sad im i ispada tako, jedna cena kada čovek uzima Eon Box uređaj i druga cena ako ga ne uzme pošto se sad baš u navedenom paketu doplaćuje 3450 din.
 
Pa rekla je da cu dobiti i telefon, mada meni nista ne znaci, nego zbog roditelja koji isto slabo pricaju preko fiksnog, al' ajde...Pokusacu to sad, isto cekam da mi donesu jos jedan d3 uredjaj, i da povecaju brzinu neta koju nisu jos
 
Ako si čito novi akcijski cenovnik sad im i ispada tako, jedna cena kada čovek uzima Eon Box uređaj i druga cena ako ga ne uzme pošto se sad baš u navedenom paketu doplaćuje 3450 din.

To je sve za Eon van SBB mreze. Videh i flajer juce. Dakle, moguce je na bilo kom netu koristiti uslugu samo putem smart ili aplikacije za mob/tablet, odnosno doplatiti za Eon box u zavisnosti od odabranog paketa.
 
Imam EON box ali nemam SBB kablovsku nego samo NET. Live stream ne radi ako nemam koaksijalni kabl prikljucen na Eon box. Gledanje 7 dana u nazad radi jer vuce preko neta. Sad posto su pustili da rade svi kanali Van SBB mreze, zna li neko da li se mogu gledaju svi kanali Live ako nemam prikljucen koaksijalni kabl?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisi ti dobro pročitao vest sa SBB sajta. To je reklama za "samostalno EON" uslugu a ne obaveštenje u stilu "prestali smo da budemo đ*brad i blokiramo kanale našim najbrojnijim korisnicima." / "od danas fairplay".

U svakom slučaju to koje kanale kome blokira nema apsolutno nikakve veze sa time zašto tebi ne radi live sadržaj na tom primerku EON Box. To je primerak uređaja podešen da radi na kablovskoj mreži. Gledanje u nazad ne koristi coax niti DVB-C mux zato ti i radi. A ti da ga podešavaš drugačije ne možeš...
 
Poslednja izmena:
U opstim uslovima koriscenja im pise da je za koriscenje njihove usluge potreban samo internet posto sad prodaju foru gledaj i van SBB mreze. Nigde se ne spominje koaksijalni kabl. Racunao sam da su onda pustili i live uslugu preko neta a ne samo da radi usluga premotavanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam EON box ali nemam SBB kablovsku nego samo NET. Live stream ne radi ako nemam koaksijalni kabl prikljucen na Eon box. Gledanje 7 dana u nazad radi jer vuce preko neta. Sad posto su pustili da rade svi kanali Van SBB mreze, zna li neko da li se mogu gledaju svi kanali Live ako nemam prikljucen koaksijalni kabl?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa premotaj 5 sekundi unazad, isto kao i za BT slušalice.
 
Objavljuju na svim portalima,svim televizijama bombasticno ,,od danas,,. Pa samostalni Eon postoji vise od godinu dana,mozda cak i vise. U vestima N1 pricaju ,,od danas,, zbunjuju korisnike. Zasto na kraju objave ne saopste da to kosta 699d prvih 6meseci,a ostatak cena paketa za koji se odlucis.
 
Objavljuju na svim portalima,svim televizijama bombasticno ,,od danas,,. Pa samostalni Eon postoji vise od godinu dana,mozda cak i vise. U vestima N1 pricaju ,,od danas,, zbunjuju korisnike. Zasto na kraju objave ne saopste da to kosta 699d prvih 6meseci,a ostatak cena paketa za koji se odlucis.
Postoji Eon u duo i trio (eon) paketima. Pored smart app mogice je istovremeno koristiti 3/5 registrovanih uredjaja.

Za Eon van sbb, pored smart app moguca je upotreba 1/3 registrovanih uredjaja. Pored toga, ako neko zeli moze i eon box da iznajmi/kupi, sto opet, zavisno od paketa kosta manje ili vise.
 
Zdravo drugari, imam problem...
Naime, prilikom renoviranja stana sam napravio grešku.

Imam mali rack iznad ulaznih vrata u kojem mi stoji SBB-ov Home gateway (stari Cisco EPC3928).
Takođe u racku mi je i gigabitni switch od koga sam provukao u svaku sobu po 1 ethernet kabl.

Računao sam da mi više od toga neće trebati, kojim tempom wireless napreduje, a i lakše je postaviti još koji switch nego da se štemuje betonski zid .

Međutim prevideo sam da će mi tu gde mi je TV i D3 uređaj u dnevnoj sobi, taj port biti neupotrebljiv (zbog premotavanja je
potreban ethernet kabl između modema i D3) jer je to izgleda drugačiji signal pa ne mogu da ga razgranam switch-em.

E sad meni taj ethernet port tu treba po svaku cenu. Da li pomoću nečeg od ove nove SBB opreme mogu da ga oslobodim, ne mogu da se snađem?
Nemam pare trenutno za neko ulaganje (npr. wireless - ono što radi dobro koštalo bi dosta). Zahvaljujem unapred
 
Poslednja izmena od urednika:
Mislim da SBB ima u ponudi i STB koji ne zahteva ethernet vezu sa modemom (valjda taj STB u sebi sadrzi i neki modem). Medjutim za taj STB se mora dodatno platiti.

Ne mogu sad da nadjem tacan naziv tog uredjaja jer su promenili sajt sa ovim EON ponudama. Na starijim verzijama sajta si imao mogucnost da odaberes koji ces uredjaj (CAM, D3 i taj treci koji ne zahteva LAN vezu sa modemom za 24h unazad).
 
Poslednja izmena:
Postoji Eon u duo i trio (eon) paketima. Pored smart app mogice je istovremeno koristiti 3/5 registrovanih uredjaja.

Za Eon van sbb, pored smart app moguca je upotreba 1/3 registrovanih uredjaja. Pored toga, ako neko zeli moze i eon box da iznajmi/kupi, sto opet, zavisno od paketa kosta manje ili vise.
To se vec zna. Ovom najavom zbunjuju stare korisnike. Neka proba neko ko ima na koriscenje Eon aplikaciju da je pokrene van mreze(a da nije mobilna mreza). Naravno da mu nece raditi svi kanali.Ne znam sta je samo tu novo kad i samostalni Eon postoji odavno i pre pojave Eon boxa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno