Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pošto se konačno selim, tj. već sam dao $$$, interesuje me sledeće: Na lokaciji ima SBB kablovska koja se vodi na vlasnika stana. Mene interesuje sledeće: da li ja mogu kod SBB da dobijem SAMO internet? A da se vodi na mene. Dakle, kablovska postoji i plaćam je ali nisam ja potpisnik.
 
Užas. Ok, neću se onda priključivati divnoj porodici SBB korisnika u ovoj temi. Samo što ću da tražim i da se kablovska deaktivira.
 
Poz raja, jedno pitanje. Dugogodisnji sam korisnik sbb-a i mislim da je na kraju ugovora i kraj nasem druzenju. Interesuje me da li je neko pravio ovakvu kombinaciju:

- hocu da zadrzim sbb televiziju d3, posle isteka ugovorne obaveze, zbog SK i ostalih cuda, a da net bude telekom optika.

Da li je neko ovo izveo sa sbb-om, da otkaze net i fiksni i da zadrzi samo televiziju, i da li postoji negde cenovnik samo televizije, ja nisam mogao da nadjem na sajtu?

Hvala unapred.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Tv je uslov. Može samo tv, može fiksni i tv bez interneta, ili sa internetom, ali samo internet ne može. Nažalost.
 
Pa dobro tehnicki postoji TV ali nije na mene. Nema veze, pitao sam drugaricu cija majka radi u SBB kao neki direktor stajaznam da mi izdejstvuje da me prikljuce iako vec ima kablovska na lokaciji, a kablovsku ce gazdarica da deaktivira. To je paket od pre 100 godina bez aktivne UO. Mozda dobijem popust veci od onih 6m x 1din.
 
Hvala na odgovorima, ovo i nije tako lose, s' obzirom da ne placam odrzavanje mreze. Ima sk hd, to mi je jedino i bitno..

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Moze. Jel to neki meme da se svima kaze "ne moze"? Ovo su paketi samo za TV.

https://sbb.rs/eon-tv/tv-paketi

Ako je ovo Tv paket a box paket optika kosta 4999 ima telefon i internet 300/30 optika ispada, 400 din je telefon i 16000 din internet sa odrzavanjem kojeg ne moze da dobijes posebno.
Tv skup ko djavo, relno kome trebaju toliki Pink paketi ili isti paket neHD i HD drugi kanala
Koliko sam skapirao ti pises o kablovskom pa me zbujuje da se isto naplacuje kabl i oprtika, ne znam da li ima tako razvodjeno za optiku. Kad se gleda optka box paket nema kao pre razvodjeno
koliko sta kosta. Ne znam zasto se internet ne moze dobiti posebno bez uslovljavanja TV i telefona. Poslao sam Ratelu to pitanje za sve koji forsiraju box pakete, jedini Orion daje samo Internet, ne moras
da uzmes TV i telefon
 
Mene bi samo zanimalo koliko je skot PINK platio da njegov paket bude obavezan deo SBB ponude. Boze kakva gadost :mad:
 
Ima li neka aplikacija koja odgovara za lakšu navigaciju kroz eon aplikaciju na android boxu? Nemam tastaturu
 
SBB su totalni diletanti. Glavna poslovnica je 300m od mene. Evo vec 25 dana nisu nasli za shodno da dodju da mi donesu opremu za EON (jos sam licno otisao u poslovnicu da trazim promenu paketa). Peske je to od mene cca 4 minuta. Dakle, ne mogu da predju 4 minuta pesaka da donesu i instaliraju opremu (za to im treba 10 minuta jer vec koristim Trio Gold Extra, samo skinu staru opremu i stave EON box). Pisao sam na tviteru, fejsu, vise puta zvao korisnicki centar, pisali su urgenciju pre 15 dana i naravno nista. Tako da cu da raskinem ugovor jer ovi iz MTS malo malo mi dolaze na vrata i nude svasta nesto (u NS zivim u kraju gde je moguca najveca brzina na Telekomu). Ne kapiram da su toliko nenormalni.
 
Poslovnica moze da bude i u tvojoj zgradi ali to nije bitno.

Oni za te potrebe (terenskih radnika) angazuju eksterne firme, pa zavisi koliko posla imaju radnici koji su zaduzeni za te poslove.
 
Uteši me. Slično ponašanje Supernove.

Bitno je, sad će da izgube korisnika koji bi doneo prihod od 100.000 dinara u naredne dve godine. Ko god da donosi odnosi...
A to je samo jedan korisnik.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
SBB su totalni diletanti. Glavna poslovnica je 300m od mene. Evo vec 25 dana nisu nasli za shodno da dodju da mi donesu opremu za EON (jos sam licno otisao u poslovnicu da trazim promenu paketa). Peske je to od mene cca 4 minuta. Dakle, ne mogu da predju 4 minuta pesaka da donesu i instaliraju opremu (za to im treba 10 minuta jer vec koristim Trio Gold Extra, samo skinu staru opremu i stave EON box). Pisao sam na tviteru, fejsu, vise puta zvao korisnicki centar, pisali su urgenciju pre 15 dana i naravno nista. Tako da cu da raskinem ugovor jer ovi iz MTS malo malo mi dolaze na vrata i nude svasta nesto (u NS zivim u kraju gde je moguca najveca brzina na Telekomu). Ne kapiram da su toliko nenormalni.
Ako si u Vrsackoj ili Panonskoj onda si pored tehničara, a ako nisi onda ti poslovnica, ne znači ništa.

Ja sam pored njih (5 metara (deli nas zid)), bukvalno predjem kod njih, zamolim ih da dodju da mi provere signal ili tako nešto, dodju popiju kafu i srede.

Što se tiče opreme u 2 dana od kad su me zvali su došli.
 
Poz raja, jedno pitanje. Dugogodisnji sam korisnik sbb-a i mislim da je na kraju ugovora i kraj nasem druzenju. Interesuje me da li je neko pravio ovakvu kombinaciju:

- hocu da zadrzim sbb televiziju d3, posle isteka ugovorne obaveze, zbog SK i ostalih cuda, a da net bude telekom optika.

Da li je neko ovo izveo sa sbb-om, da otkaze net i fiksni i da zadrzi samo televiziju, i da li postoji negde cenovnik samo televizije, ja nisam mogao da nadjem na sajtu?

Hvala unapred.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Meni je istekao ugovor pre 10 ak dana, najavio sam raskid mailom, danas su mi mailom trazili kontakt, pa cu videti sta ce da ponude... iskreno, ne ocekujem ništa posebno...
Tako da i ja razmisljam o nekoj kombinaciji, npr box 3 (srednji ili max paket) i sport klub kanali...ili esto sl.
Nzm jel to izvodljivo...
Bojim se samo kvaliteta slike na tv u, kod mts, jer mi mnogi kazu da je sbb tu mnogo bolji...
Kad je rec o netu, tu ne brinem ne moze kod mts biti gore, obzirom da mi je ruter (ubee) uzas...
 
Ја од 31ог чекам да ми донесу Еон бокс.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Moze li ovaj TC da se stavi u bridge mode, i ako moze dajte neku preporuku za dobar uredjaj sa AC standardom? Sa cenom do 70e. Moze i manje naravno.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Promenili mi ruter, zove se ubee. Tamo gde je sa tehnikolorom bilo nula crtica,sa ovim hvatam 36-37mb sto je okej. Posto pored rutera kada merim brzinu, ona je 49-50mb.

Kada je posle proveravao signal preko kabla,nesto nije bio zadovoljan, pa je visio na banderi preko sat i menjao nesto gore


@cozmo

Ja sam cekao tacno mesec dana na zamenu d3 sa eonom. I veruj mi,nije to deset minuta. Jeste zamena uredjaja za cas,pa posle dok ti sprovede nov kabl i stavi plasticni konektor u dok se eon instalira, duze traje

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Zašto bi menjali kablove ako je već sve bilo OK za d3?

Sent from my Mi 9 SE
 
Kod mene bilo sve razvuceno (sam to radio, pre mnogo godina), promena opreme trajala 10 minuta.
 
Ako si u Vrsackoj ili Panonskoj onda si pored tehničara, a ako nisi onda ti poslovnica, ne znači ništa.

Ja sam pored njih (5 metara (deli nas zid)), bukvalno predjem kod njih, zamolim ih da dodju da mi provere signal ili tako nešto, dodju popiju kafu i srede.

Što se tiče opreme u 2 dana od kad su me zvali su došli.

Zato ti nikada nemas problema sa SBB-om... Pijes kaficu sa majstorima :party::bottle::beer::butt::D
 
Kako radi SBB u Zemunu (Novi Grad), imam mogućnost Telekom VDSL 100/10 Mb i SBB navodno do 300/15 Mb (EON PREMIUM). Uzeo bih pre SBB, između ostalog jer Telekomu dugujem 117 din za neki "polu-kvazi"-storniran račun koji ne mogu da obrišu (A ČAK NI NAPLATE!) jer im "ne radi sistem za naplatu" (već 6 meseci)...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno