Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ni ja na 2 mesta nisam dobio povecanje. Kad nas sve puste istog dana ima mreza da uradi samo puuuf :)
Isto trio gold extra(nije mi zbog 200Mb nego zbog onih 12Mb - 50% veci upload)
 
Bice do petka svima.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Meni brzina na duo gold extra još uvek ista. Restartovao sam ruter međutim ne pomaže. Da li još neko nije dobio ubrzanje?

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

Mene bas nesto mrzelo da restartujem router a stampac mi se zglupavi na wifi-u kad ga ne koristim neki dan pa onda moram restart routera, posle restarta pogledam, stiglo ubrzanje, Duo Net Gold.

Inace me bas briga za download i onih 60 mgb mi je bilo dovoljno ali sto's uploada tice to mi mnogo vise znaci.
 
Sad su mi javili iz sbb-a da je do 25-og proces ubrzanja neta.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Stiglo povecanje pre 15 minuta, restartovao se modem sam i kada se podigao ide nova brzina.
 
Ljudi, hoce li biti neko povecanje za stare ikom pakete? :D Ovo stvarno nema smisla, pored ovakvih brzina, jos uvek 10/1... Pa i neka podignu malo pretplatu za vecu brzinu. :)
 
Pa cilj im je da pređemo na njihove pakete, zato i neće da povećaju i nama.
Sve sam to probao.....cak iskljucivao dhcp reboot pa ukljucio....a odmah sam krenuo sa...factory pa quick set up...
Jesi li probao direktno računar u modem (obavezno ugasi modem kod promene)? Za to moraju da ti daju podršku.
Probaj još da kloniraš MAC adresu WAN porta sa rutera gde radi na WAN port novog rutera (ili kompjutera, ako kačiš komp direktno na modem).
 
Jesi li probao direktno računar u modem (obavezno ugasi modem kod promene)? Za to moraju da ti daju podršku.
Probaj još da kloniraš MAC adresu WAN porta sa rutera gde radi na WAN port novog rutera (ili kompjutera, ako kačiš komp direktno na modem).

Bravo, to je to......klonirao sam Mac adresu starog rutera.....tako je proradilo, mada mi nije jasno zasto je to tako....zasto je SBB zabranio bilo koju drugu adresu ?
 
Ne bih znao zašto to još uvek rade. Nekada davno (pre možda ~15 godina) sam bio angažovan da namestim vpn kod nekoliko ljudi koji su imali SBB u kućama i sećam se da sam se otelio kod jednoga kome sam zamenio ruter, dok nisam klonirao MAC. Tada je to kod njih bilo normalno, ali ja nisam znao jer se nisam sretao sa sbb-om do tada.
Edit: postoji mogućnost i da to ne rade svesno. Možda bi proradila i neka druga MAC adresa nakon nekog timeout-a (mogu biti sati u pitanju)
 
Poslednja izmena:
Ne bi.....prosle noci su cele noci bili povezani novi ruter sa modemom i nije proradilo.....

najsmesnije sto njihova tehnicka podrska nema pojma....
 
Poslednja izmena:
Čupanjem kabla iz struje će ga restartovati i proveriti da li je bilo novih ažuriranja.A ako si zalego u krevet pa te mrzi da ustaješ onda na daljinskom stišneš menu pa onda odeš na podešavanja,pa zatim izaberi tehnička podešavanja,pa tu nađi sistem info pa kad to izabereš onda idi tu na restart digitalnog prijemnika,pazi samo da ne izabereš pogrešno pa da odabereš vraćanje na fabrička podešavanja.Mada ako zamrzne ceo meni pa ne reguje na daljinski onda sem čupanja iz struje ništa ne pomaže.

Nije upalilo, nema novih ažuriranja. Sve nešto čekam možda se smiluju pa mi konačno donesu taj EON Smart Box, valjda će tamo da radi kako treba.

Uzgred ceo dan na NBGDu je totalni haos, neradi D3 secka internet... kažu otklanjaju kvar
 
Kako mogu da promenim daljinac za d3. Šta mi treba od dokumenata? Mora li potpisnik lično ili ne?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
И код мене стигле нове брзине.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ja do danas nisam ni znao za ubrzanje, anisam ni znao da imam HBO Go :D
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ne bi.....prosle noci su cele noci bili povezani novi ruter sa modemom i nije proradilo.....

najsmesnije sto njihova tehnicka podrska nema pojma....

Treba da modem (a i ruter) isključiš sa napajanja nekoliko sati, potom uključiš i tada če raditi.
 
Treba da modem (a i ruter) isključiš sa napajanja nekoliko sati, potom uključiš i tada če raditi.
Ni na jednoj lokaciji sa kojom sam se susretao nije tako bilo.
Svuda povuče za desetak sekundi....ovde sam čekao petnaestak minuta....*mjau**mjau**mjau*....zašto onda iz podrške ne kažu da treba tako....nego muljaju neke glupe odgovore

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Kako mogu da promenim daljinac za d3. Šta mi treba od dokumenata? Mora li potpisnik lično ili ne?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Pozoves i trazis da ti posalju nov daljinac. Salju postom za par dana. Meni se ugovor vodi na zenu a ja sam preuzeo. Doduse za d3i ali mu to dodje na isto.
 
Meni su isto doneli kući. Nije nikoga bilo, čovek me nazvao i dogovorili smo se da ga ostavi na kutiji iznad vrata :D
Inače daljinski mora da radi perfektno, to je deo usluge koju plaćamo i ako nešto nije u redu odmah treba tražiti novi.
 
Moj jos uvek stoji u celofanu.. :D .. jos 3 meseca i zbogom SBB.
ugovor mi istice 22.8, sto znaci da 22.7 moram da ih obavestim da raskidam ugovor, dalju saradnju ( da necu nastaviti ugovor) ? I ono jos vaznije, kako obavestiti, mailom licno u filijalu da se potpise?
Pretpostavljam da se oprema vraca ??
 
Moj jos uvek stoji u celofanu.. :D .. jos 3 meseca i zbogom SBB.
ugovor mi istice 22.8, sto znaci da 22.7 moram da ih obavestim da raskidam ugovor, dalju saradnju ( da necu nastaviti ugovor) ? I ono jos vaznije, kako obavestiti, mailom licno u filijalu da se potpise?
Pretpostavljam da se oprema vraca ??
I onda još 30 dana otkaznog roka.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
kako jos 30 dana? pa obavestavam ih 30 dana pre isteka ugovora da ne zelim dalje da koristim njihovu uslugu.
na 24 meseca sam se obavezao ugovorom ni dan vise..
 
@Difermo Dobro si ti postavio, odes do poslovnice 22.07. i trazis "zahtev za raskid korisnickog odnosa"
opremu vracas 22.08 ili jos 7 dana imas vremena za to
 
@Difermo Dobro si ti postavio, odes do poslovnice 22.07. i trazis "zahtev za raskid korisnickog odnosa"
opremu vracas 22.08 ili jos 7 dana imas vremena za to

hvala na odgovoru. Jos samo da padne odluka, dal vip kucni net ili orion vdsl
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno