Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre pr dana poslao mail za najavu otkazivanje usluga-raskid ugovora. Uzvratili sa pitanjem za tel za kontakt, kao da ga nemaju...Zvala zena i pitala zasto hocu, pa jel moze drugacije....i na kraju da moram licno da odem u poslovnicu, da potpisem otkaz ugovora i posle mesec dana od tada mi iskljucuju signal. Ja pitao a ako im odnesem svu opremu i otkazem, opet ima otkazni rok od mesec dana iako nemam opremu i ne koristim usluge, samo da bi naplatili...Moj problem je sto ne znam kada ce mi instalirati optiku /mts/ pa da bih znao da pokrenem otkaz.
 
Јел може неко да екстрактује последњу верзију Еон ТВ апк и постави линк овде или ми пошаље у поруци? На апкпуре сајту је старија верзија и имам проблем са повременим замрзавањем слике... Хвала унапред.
 
Pre pr dana poslao mail za najavu otkazivanje usluga-raskid ugovora. Uzvratili sa pitanjem za tel za kontakt, kao da ga nemaju...Zvala zena i pitala zasto hocu, pa jel moze drugacije....i na kraju da moram licno da odem u poslovnicu, da potpisem otkaz ugovora i posle mesec dana od tada mi iskljucuju signal. Ja pitao a ako im odnesem svu opremu i otkazem, opet ima otkazni rok od mesec dana iako nemam opremu i ne koristim usluge, samo da bi naplatili...Moj problem je sto ne znam kada ce mi instalirati optiku /mts/ pa da bih znao da pokrenem otkaz.

Idi i potpisi otkaz i sacekaj par dana. Javice ti se iz direkcije sbb i ponudice ti povoljnosti. Ja sam uzeo 50 % na pretplatu 1 godinu, a sledecu pun iznos 4000 din. Dok sam se razmisljao i ispitivao mts ponudu, mnogi su mi rekli da je to mtsova laza, da su stvarno ubacili otpicke kablove, ali da masine za to nemaju. Takodje sam trebao da uzmem neke jace pakete da mi kao dobije preko optickih kablova.
 
Da li neko moze da mi kaze kako da namestim bridge mode na SBB-ovom Technicolor CGA2121 ruteru? Zvao sam korisnicki servis ali ne znaju ili nece da daju takve informacije.. Hvala unapored :)
 
Da li i vama EON SB ima lagove prilikom praska sa EON TV na klub recimo ili se desi da se video klub sam resetuje..Generalno nisam zadovoljan kako funkcioniše uređaj..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Kod mene je to odavno redovna pojava. Nakon ko zna koliko vremena mi dosadilo i pozovem ih, prebacili me na "naprednu podršku" i tad se lepo ispričah sa čovekom iz te podrške. :D

Uglavnom, on je skapirao da nisam "šišarka", pa mi je rekao da se za taj "bag" već zna i da će možda neki naredni update to da reši. Uglavnom, rekao mi je da s vremena na vreme obrišem cache i da će onda to da se ređe događa.

Kako mene mrzi to da radim, navikao sam se na restart s vremena na vreme. :d

Edit: Već su mi jednom menjali Eon box jer se prethodni takođe "zaglupeo" i odbio dalju saradnju, tako da sam skapirao da tu nema pomoći. To su jednostavno težak krš od uređaja.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno ! Kakvi smaraci, ne razumem zasto bi tako nesto uradili. Malopre sam se cuo sa podrskom i zamenice mi uredjaj za drugi koji je samo modem(nema wifi i portove), taj moze da se kaci na "3rd party" rutere.
Svasta je kod njih nelogicno. Kad sam se zadnji put svadjao sa sefom napredne podrske tvrdio je da sve moze da se setuje u bridge mod. Isto tako ko sto ponvljam ko papagaj unifi ne postoji na Calix optickim modemima. Isto nelogicnost uzeti sa Calixa port1 i na jega prikaciti EON, port 2 za PC (ako hoces vise PC racunara na lan moras da kupis switch), treci i cetvrti port ostavljeni kako i bilo za D3.
 
Јел може неко да екстрактује последњу верзију Еон ТВ апк и постави линк овде или ми пошаље у поруци? На апкпуре сајту је старија верзија и имам проблем са повременим замрзавањем слике... Хвала унапред.

Može i meni na pp ako neko ima.
 
Zena rijaliti manijak budi me i cita mi o 4 Pink kanala, Navali narode samo 999din za 4 kanal posle isteka promo perioda:wall::lupko:
Selection_029.png
 
Hahahahahaha.....još da i da se plati.....pa ovo bi mi bile najgore muke da moram da gledam, ne znam kako neko može da baci pare na ovu glupost??????
 
Hahahahahaha.....još da i da se plati.....pa ovo bi mi bile najgore muke da moram da gledam, ne znam kako neko može da baci pare na ovu glupost??????
Паклена поморанџа. [emoji3]

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Da mi plate ne bih ga prihvatio

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Auu brate tvoja žena baš voli te Pink kanale. Od svih tvojih post-ova pamtim samo ove o ženi gde voli Pink kanale. :D

Pink i Happy rijalitije, facebook da se prepucava sa narodom, pise eseje, zbog nje sam kupio nov mobilni, ovaj stari dvaput je zarazila sa nekim djubretom koje su joj uvalili preko facebooka.
Zad zakljucavam moj mob da ne bi slucajno palona pamet dok se stari puni da zajasi na facebook a plus i nije instaliran i nece biti dok god mogu da odlucujem.
Ne moz da poverujete koliko je ljudi zarazeno sa tom posati, ispran mozak...
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li ima nekog da koristi EON Premium 300/15 a da ima Cisco EPC3208G setovan u bridge mode? Pitam iz razloga jer kod mene od pocetka(tacnije 30.10.2019) kada sam zamenio problematicni Tehnicolor CGA2121 ne moze da izvuce max brzinu(tehnicolor je mogao 295-296/15) vec izvlaci obicno 270-280 redje 245-250 upload je ok. Teoretski koliko sam video on moze za download 440 ali izgleda da mu je i 300 problem? Ne smeta mi toliko ali bi voleo drugi da mi kazu iskustva ako ima nekog da koristi? Hvala unapred

PS. Ruter koji koristim pored cisca je Dlink DIR-2660 link https://www.dlink.com/en/products/dir-2660-exo-ac2600-smart-mesh-wi-fi-router
 
Imam ja. Ne znam kako to modem može da se setuje u bridge mod, ali ovako kako radi bez problema izvlači 290-295 povezan sa Cisco ruterom wrt 1900ac ( i wifi i lan ).

Ja sam isto imao problem sa brzinom ...milion puta sam im reklamirao....stalno su govorili da je sve u redu...i onda odjednom, posle nekih dva tri meseca, dobio sam pravu brzinu. Znači bilo je do njih.
Kod tebe je jedino čudno što si sa Tehnicolorom imao pravu brzinu..
Probaj da direktno vežeš modem na PC i izmeri brzinu.
Probaj da uzmeš bolji lan kabl.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
EPC3208G je gateway nije modem to je nešto slično 3925 i 3928s
EPC3208 je modem.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Imam ja. Ne znam kako to modem može da se setuje u bridge mod, ali ovako kako radi bez problema izvlači 290-295 povezan sa Cisco ruterom wrt 1900ac ( i wifi i lan ).

Ja sam isto imao problem sa brzinom ...milion puta sam im reklamirao....stalno su govorili da je sve u redu...i onda odjednom, posle nekih dva tri meseca, dobio sam pravu brzinu. Znači bilo je do njih.
Kod tebe je jedino čudno što si sa Tehnicolorom imao pravu brzinu..
Probaj da direktno vežeš modem na PC i izmeri brzinu.
Probaj da uzmeš bolji lan kabl.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

Kada je modem setovan u bridge mode koliko znam ne moze samo on direktno da se veze i da radi nego mora da bude vezan za drugi uredjaj(ruter). Svi kablovi su novi CAT6 ili CAT6A. Tehnicolor jedini problem koji je bio je los firmware(od pre skoro 2 meseca) a pre toga je radio perfektno
 
EPC3208G je gateway nije modem to je nešto slično 3925 i 3928s
EPC3208 je modem.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Iz SBB-a su rekli da je to jedini uredjaj koji mogu da setuju u bridge mode i ima samo 1xlan i 2x tel nista vise
 
Potpisao sam eon premim i uvalili mi ovaj ubee evw32c i vidim da ne moze da izvuce ni priblizno max brzinu preko kabla,za sad druge probleme nisam primetio.Da li da trazim odmah zamenu za Tehnicolor ako je bolji?
 
Tehnicolor ima izuzetno loše prostiranje signala na 5ghz, ima ga moj sin

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Imam premium paket i ubee evw32c, i izvlači ~285 brzinu na kablu.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da li mogu neku tendu bolju da uzmem i da ga prikacim na tehnicolor 2121 i da mi bude bolji domet u stanu? 60 kvadrata, ne moze kroz jedan zid ovaj tehnicolor da prodje na 10 metara.
 
Imam gold trio,izasao iz ugovora pre 2 meseca ,medjutim sada vise nemam Cimestar premiere kanale
Davno bilo pa sam zabiravio imam li ja prava na njih ili ne
Nisam produzavao ugovor,jer nista ne nude posebno a i vidim da Eon i dalje pravi probleme
Mozda daju nesto oko Nove godine pa da ipak sacekam sa produzenjem

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

Probaj da vratiš unazad, kod mene su radili samo na taj način.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Potpisao sam eon premim i uvalili mi ovaj ubee evw32c i vidim da ne moze da izvuce ni priblizno max brzinu preko kabla,za sad druge probleme nisam primetio.Da li da trazim odmah zamenu za Tehnicolor ako je bolji?

Neverovatno kako su razliciti dozivljaji kod korisnika. Ja takodje imam UBEE i nista mi nije na kablu, svi uredjaji su povezani preko wifi-ja. Brzina je konstantno iznad 280. Mislim da je to u granicama dozvoljnog, bar sto se mene tice.
 
Zavisi sve od lokacije, koliko ima zidova, koliko ima drugih uređaja koji smetaju, gde je postavljen Ubee ili Techicolor. Sve to utiče.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Zavisi sve od lokacije, koliko ima zidova, koliko ima drugih uređaja koji smetaju, gde je postavljen Ubee ili Techicolor. Sve to utiče.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

To je tacno.....ali na primeru Tehnicolora koji ima moj sin, situacija je sledeca, TP link Archer 9, a i Archer 8 ( koji se nije proslavio sa jacinom signala ) su "ubijali" sa ac signalom, a Tehnicolor kao mrtva baba....tako da svima koji imaju novca da kupe neki solidan ruter preporucujem da od SBB-a uzmu modem , mada sam iz prethodnih postova video da oni vise nemaju "normalan" modem nego taj epc 3208G....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno