Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za uređaj ne plaćaš mesečnu rentu.
Mada bih radije kupio Mi Box. Bolji je uređaj.
Međutim, Mi Box sigurni potroši slot za Smart TV.

I dalje je pitanje, da li i SBBov EON Box potroši taj slot ili ima neki svoj. Ako ne troši, onda se isplati uzeti ga.

U mom slučaju ovo je i dalje akademska rasprava pošto me, tek u decembru, očekuje odluka sa kojim provajderom ću nastaviti osnovnu pretplatu.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Koristim EON van mreže, i da, troši jedan. Meni je ostao jedan od dva za smart tv, prvi je eon uređaj
 
Ako ostaje jedan slot preko EON Boxa to je super. Realno ti ne potroši slot za Smart TV, pošto da nisi uzeo EON Box ne bi mogao da priključiš 2 TVa.

Doduše, to je EON van mreže. Ostaje malo nejasno za ove porodične i sportske pakete koji se kupuju skroz odvojeno.

Hvala

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Eon van mreže. Na moj sbb na prvoj strani kaže 1/1, a kad se udje na smart 1/2
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    59.4 KB · Pregleda: 181
  • 2.png
    2.png
    71.3 KB · Pregleda: 172
Ako ostaje jedan slot preko EON Boxa to je super. Realno ti ne potroši slot za Smart TV, pošto da nisi uzeo EON Box ne bi mogao da priključiš 2 TVa.

Doduše, to je EON van mreže. Ostaje malo nejasno za ove porodične i sportske pakete koji se kupuju skroz odvojeno.

Hvala

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ista je situacija i sa porodičnim, sportskim i mix paketom
 
Super. To mi ostavlja još više opcija oko konačnog Internet+TV setupa.

Tnx
 
Za uređaj ne plaćaš mesečnu rentu.
Mada bih radije kupio Mi Box. Bolji je uređaj.
Međutim, Mi Box sigurni potroši slot za Smart TV.

I dalje je pitanje, da li i SBBov EON Box potroši taj slot ili ima neki svoj. Ako ne troši, onda se isplati uzeti ga.

U mom slučaju ovo je i dalje akademska rasprava pošto me, tek u decembru, očekuje odluka sa kojim provajderom ću nastaviti osnovnu pretplatu.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Sa EON Box-om imaš: 1 EON Box slot + 1 Smart TV slot + 1 Mobile app slot (primer: EON Box u dnevnoj, Sony Smart TV u spavaćoj, tvoj telefon na kojem uvek uz tebe imaš EON TV). I onaj limit od jedne konekcije odnosi se samo na mobilnu app, dakle 3 konekcije u isto vreme imaš.

Sad se samo dalje može pitati, šta ako neko na oglasu prodaje EON OTT Box i ti ga želiš kupiti a tvoj nalog nije napravljen uz EON Box pri prvoj uplati, možda će u tom slučaju taj Box otići na Smart TV slot mada sumnjam.

EON Box automatski ide na svoj slot dal' bio u mreži / van mreže. Mada i dalje kruži pitanje ima li razlike između aktiviranja Box-a pozivanjem SBB-a i ručnog aktiviranja. Ja sam uvek ručno aktivirao i Smart TV slot nikad nije bio zauzet od strane EON Box-a, ali to mogu reći sigurno samo za van mreže Prepaid.
 
Poslednja izmena:
da li moze jedan savet u vezi izbora NET-a ? Koristim Telekomov ADSl 50/8 i veoma sam zadovoljan, nikad ne puca. Zivim na grbavici u Novom Sadu pa me zanimaju iskustva u vezi SBB NET-a. Da li se isplati preci na SBB net ? Hvala unapred na odgovorima :)
 
da li moze jedan savet u vezi izbora NET-a ? Koristim Telekomov ADSl 50/8 i veoma sam zadovoljan, nikad ne puca. Zivim na grbavici u Novom Sadu pa me zanimaju iskustva u vezi SBB NET-a. Da li se isplati preci na SBB net ? Hvala unapred na odgovorima :)

Ja sam u NS na naselju i koristim SBB... Nisam imao nekih posebnih problema, brzina je blizu maksimuma (koristim paket od 250 a na speed testu na telefonu bude oko 240). Naravno, da li će biti problema ili ne uvek zavisi od kvaliteta instalacije, ko i kako šta namesti ali čak i ako postoje problemi podrška dođe na adresu za dan dva i reši tako da su oni meni generalno bolji izbor za net i tv od telekoma.
 
Ja sam u NS na naselju i koristim SBB... Nisam imao nekih posebnih problema, brzina je blizu maksimuma (koristim paket od 250 a na speed testu na telefonu bude oko 240). Naravno, da li će biti problema ili ne uvek zavisi od kvaliteta instalacije, ko i kako šta namesti ali čak i ako postoje problemi podrška dođe na adresu za dan dva i reši tako da su oni meni generalno bolji izbor za net i tv od telekoma.

hvala
 
Nudi li SBB samo fiksni i vdsl?

Istice mi ugovor za box3 kod lelekoma za mesec dana.
 
Poslednja izmena:
Na kablovskoj mozes da uzmes duo paket TV+Net. Bez fiksnog. Ili trio paket koji ima i fiksni

Edit: ili mislis na Total Net preko ADSL?
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam SBB nema nigde paket gde je iskljucena TV usluga, kao sto Telekom nema ni jednu uslugu gde je iskljucena fiksna telefonija.
 
@jaffar, ima mts i samo net ali nema bez UO, dok sbb nema samo net al ima bez UO.
 
Ja trazio akviziterima mts-a koji mi dolazili na vrata (vise njih) samo internet uo na 24 meseca, optika mi ispred vrata rekli mi da tako nesto ne moze, mora i fiksni pride.

Ostao na SBB-u, to je bilo proslo leto, mozda se nesto promenilo u medjuvremenu, nisam pratio.
 
da li je iko uspeo da resi sa SBB da mu prebace CGA2121 u bridge mode? Zamenio sam EPC3208 za CGA2121 obzirom da EPC nije mogao preko 410Mbit/s da izvuce. Zvao podrsku na 19900, rekose mi "napravili smo zahtev, kolege iz tehnicke sluzbe ce to resiti do sutra". Sto bi rekao pokojni Zoran Radmilovic "Od tog obecanja proslo je godinu dana!"... u mom slucaju nedelju dana i nista i dalje. Kad pozovem podrsku samo kazu "kolege i dalje rade na tome".
 
Da nije bas jeftino, da li bar daju javnu ip?

Recimo da bi se islo na 100/10 za 2400 hmmm
 
@jaffar, ima mts i samo net ali nema bez UO, dok sbb nema samo net al ima bez UO.

Kako misliš samo net? Kako god okreneš bez fiksnog ne može ništa kod mts, tu ne računam mobilni.
 
Kako misliš samo net? Kako god okreneš bez fiksnog ne može ništa kod mts, tu ne računam mobilni.

ima bre, samo su mnogo skupi:
https://mts.rs/Privatni/Internet/Kucni-internet/Net-paketi
do skoro su se batrgali da ne daju mnogo full HD kanala u tv paketima, pa kad su konstatovali da ih to kosta, onda su povecali i sada ih imaju najvise. Tako ce biti i sa internetom i sa prepaid opcijama. Ja imam optiku 200Mbps za 1000 din i to u prepaid, dok ta brzina kod mts kosta 3400 a prepaid za kablovsku uopste nemaju. A 1000Mbps im kosta 9000din. ali imaju pravo da napisu spisak zelja, nije im zabranjeno.
 
ima bre, samo su mnogo skupi:
https://mts.rs/Privatni/Internet/Kucni-internet/Net-paketi
do skoro su se batrgali da ne daju mnogo full HD kanala u tv paketima, pa kad su konstatovali da ih to kosta, onda su povecali i sada ih imaju najvise. Tako ce biti i sa internetom i sa prepaid opcijama. Ja imam optiku 200Mbps za 1000 din i to u prepaid, dok ta brzina kod mts kosta 3400 a prepaid za kablovsku uopste nemaju. A 1000Mbps im kosta 9000din. ali imaju pravo da napisu spisak zelja, nije im zabranjeno.

Ovo sto si linkovo kod mts-a to ako hoces racunaj da nece da moze ako nemas fiksni, isto kao sto kod sbb-a ne mozes da dobijes net ako ne uzmes kablovsku u paketu.

Jedino gde sada mozes da dobijes cistu optiku je kod Oriona. U kvalitet necu da ulazim jer je nemam ali po pisanju iz njihove teme kazu da ako nesto valja kod Oriona onda je to optika.

EDIT: problem je sto nigde ne pise da je u obavezi za bilo koju uslugu kod mts-a da se ima fiksni telefon, to je ta caka koju ako ne znate onda nasednete.

I razumeo bih da forsiraju tu pricu kod adsl-a ili vdsl-a jer tamo stvarno da bi imao net moras da imas fiksni ali da me ubedjuju preko telefona i mejlom da za koriscenje optike ja moram da imam fiksni je van svake pameti. Na to sam im reko pa ako je tako zasto mi onda fiksni vise nejde preko kucne instalacije nego sada ide preko otn-a i sada je to voip.
 
Poslednja izmena:
@beosoft, to nigde ne pise. A sto se tice Oriona i sbb, imam obe kablovske.
A eto par postova gore @renne je napisao da ga ima, pa moze da potvrdi, stavio je i on isti link.

Za sbb si u pravu, ja sam imao samo net kod Beogrida i posle sam dodao i tv, ali sad je to sbb i mogu da otkazem samo sa netom zajedno.
 
Poslednja izmena:
@beosoft, to nigde ne pise. A sto se tice Oriona i sbb, imam obe kablovske.
A eto par postova gore @renne je napisao da ga ima, pa moze da potvrdi, stavio je i on isti link.

Za sbb si u pravu, ja sam imao samo net kod Beogrida i posle sam dodao i tv, ali sad je to sbb i mogu da otkazem samo sa netom zajedno.

To sto ne pise ne znaci da nije tako. Eto ti slobodno ujutru pozivi korisnicki od MTS-a i kazi zelim vas internet u svom domu ali nemam fiksni telefon pa da cujes sta ce da ti kazu.

0800/100-100 ako imas mts-u karticu mozes pozvati preko nje jer je i tako poziv besplatan ali ako imas fiksni nemoj sa njega jer imaju indetifikaciju pa vide sa kog broja pozivas.

Ali kazem ti sta je problem sto nije javno i transparentno napisano na sajtu da je uslov za bilo koju njihovu uslugu da imas fiksni telefon.
 
@Beosoft, pa vise verujem bilo kome nego mts-u, a ako ih budem zvao zvacu ih sa fiksnog namerno da snimaju ;)
 
@Beosoft, pa vise verujem bilo kome nego mts-u, a ako ih budem zvao zvacu ih sa fiksnog namerno da snimaju ;)

Pazi necu da stajem ni na jednu stranu, trenutno koristim mts box 3 paket i imam kod njih mob, ono sto mogu da kazem je da kod mene sve radi kao da sam u server sobi mts-a. Prekid imam samo kada su neki radovi ili ako se desi neka havarija. Stvarno nemam ni jednu zamerku za njihove usluge, jedina i glavna zamerka je ta sto na silu hoce ljudima idalje da uvode fiksni ili ti da ih primoravaju da koriste fiksni i placaju predplatu za isti a ne koriste ga.

Meni taj fiksni ne sluzi ama nicemu a samo me zivkaju kojekave agencije za prodaju koje cega, pa tako da je sada fiksni vise iskljucen nego sto je ukljucen. Cak sam ih prijavio Ratelu ali dzaba imaju svoj monopol i moze im se. Nedavno mi je Ratel poslao neki email sa porukom da je neka njihova podnela trazisnoj inspekciji moj slucaj, e sada sta ce od toga ispasti to cemo jos videti.

Ali neodstajem od te namere da fiksni izbacim iz paketa a da ostalo zadrzim, jednostavno ne mogu da me ubede da je za funkcionisanje optickog interneta potreban fiksni telefon za njegovo pravilno funkcionisanje. A jos ih ceram po tom osnovu da na sajtu nigde nemaju tu informaciju koja jasno i glasno to pise. Nego ti uvaljuju ispod tezge uslugu koja danas nikome nije potrebna. Uzimanje cistih para.
 
Poslednja izmena:
pa nece moci na pokvarenjastvu nista da zarade, samo ce izgubiti. Jos neko vreme da prodje pa ce privatizacija za jedan dinar ;) nego, ovo je tema o sbb...
 
Ja trazio akviziterima mts-a koji mi dolazili na vrata (vise njih) samo internet uo na 24 meseca, optika mi ispred vrata rekli mi da tako nesto ne moze, mora i fiksni pride.

Smesno je kad net na optici uslovljavaju fiksnim. To samo znaci da je ta ukupna cena sa fiksnim ustvari cena samog interneta. Dakle, kada bi uklonili stavku za fiksni, ukupna cena bi ostala ista, ne bi bila niza za 660 din.
 
Jel neko koristi sbb sport paket a ima mts optiku (box 4 npr). Interesuje me kako to funkcioniše, bez ili mora i eon box, kakav je kvalitet slike u odnosu na klasican eon paket (ili trio gold koji ja koristim), jel funkcionise vracanje unazad...
 
pa nece moci na pokvarenjastvu nista da zarade, samo ce izgubiti. Jos neko vreme da prodje pa ce privatizacija za jedan dinar ;) nego, ovo je tema o sbb...
Isti đavo. Ne daju net bez tv-a ne daju ugovore na manje od 24 meseca. O optici da ne pricamo nema govora da ce je biti u skorijoj budućnosti. Samo i nije jasno zašto se niko sem oriona ne seti da daje prp pakete mislim da bi bilo dosta zainteresovanih pogotovu u ovom vremenu pandemije

Послато са LYA-L29 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno