Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ok, onda je jasno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tačno, i koristi se kada se misli na 1080p koji d3 risiver ne može da isporuči.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Sto volim kad se ovako neko napravi 'pametan'

Druze, 1080p nemas skoro nigde u svetu , skoro svuda je makar po Evropi- 1080i.
Daleko smo mi od 1080p ;)
 
^[emoji106]

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Koliko vidim preko SindzeBG sto je okacio sliku na njegovom sajtu , bice konferencija 17 oktobra u hotelu metropol u bg,
gde ce Sbb exkluzivno predstaviti nove EON box-ove kao i prezentacija Giga net gradova , paketa , itd
 
Poslednja izmena:
Mogu oni da predstavljaju sta god hoce, usluga im je ocajna. Evo citam vec par dana, kako da konfigurisem ruter, al ne vredi. Mreze se jednostavno gube, internet puca svremena na vreme, u vecernjim satima mi je upload 0. Sve prijavio, izlazili ljudi, kao sad je sve top i onda bude jos gore. Lik koji je izasao na teren me uopste ne slusa sta pricam, radi ono sto mu pise na nalogu i za ostalo se pravi lud.
TV radi OK, Eon su za razliku od konkurencije napravili solidno, al sta vredi kad internet stuca. Prvo sam mislio da je problem do WiFi, jer mi se mreza od 5hz cesto iskljucuje, pa brljavi sa ovom 2,4 i UNiFi-em. Povezem uredjaj kablom, opet ista prica. Telefon fiksni i ne koristim, al mi zena rece da joj pukne veza povremeno.

Jel zna neko neki program ili aplikaciju, koja bi merila konstantnost protoka interneta? Recimo da sledecih sat vremena taj program meri protok i onda izbaci, najnizu i najvisu tacku protoka.
 
Ех тај Full HD ...

Више пута сам водио расправу на ту тему, и генерално сви изнад и јесте и нисте у праву.
Још једно од маркетиншких и других паметовања разних монополиста "асоцијација" итд.

Иако резолуција панела јесте 1920х1080 с обзиром да се назив користи за нешто што пушта видео требало је термин да дефинишу
и као 1920х1080хХ - где је Х број ПУНИХ(прогресивних...) фрејмова по секунди.

То да се i - интерлејсд користи у 2018 је смешно исто колико да се филмови снимају у патетичних 24 фрејма. Битно да они јуре 8К...
Управо то i и доводи до расправа, да ли је нешто резолуције 1080 или није ако сваку другу линију добијеш(дакле само пола од тога) по фрејму.
У сваком случају представља губљење времена, а треба донети закон на светском нивоу који би забранио потпуно ово, ионако је требало да нестане
заједно са аналогном телевизијом(исто као и 24, 25 и 30 сличица по секунди). у то да је и 21:9 и 16:9 и 4:3 све погрешно да не улазим ,)

Ја и даље не могу да одлучим шта да држим на уређајима 720п па да се развлачи јер не одговара нативно или 1080i... :D
 
Meni je slika uvek bolja kada stavim 720p umesto 1080i, bez obzira koji je izvor.
 
2 dana pred prezentaciju novih eon paketa i bas nista da ne procuri na forumu ? Hmmm.. :(
 
Koliko vidim preko SindzeBG sto je okacio sliku na njegovom sajtu , bice konferencija 17 oktobra u hotelu metropol u bg,
gde ce Sbb exkluzivno predstaviti nove EON box-ove kao i prezentacija Giga net gradova , paketa , itd

... EON boxovi (kinezi naravno, cini mi se da je neko par strana ranije cak kacio i specifikacije buducih boxova koje ce biti deljeni od strane sbb-a [naravno hw je vec zastareo za danasnje vreme]) po dobroj ceni, pa aj da nesto muljamo i "unapredjujemo" da budemo u korak sa Telekomom. Posto iz pouzdanih izvora znam da im se i korisnicki i menadzmentski deo usijao od pitanja "da li ce i oni da isprate trend otpike?" (sto naravno nece), nego su se setili EON-a da guraju ko besni i HFC tehnologije koja je po njihovoj prici "isto kao optika" :wall: Al sta reci- moze im se
 
Poslednja izmena od urednika:
Ma šta zna narod šta je optika... kad PR tim odradi reklame sa akcentom na "bez ikakvih radova po zgradi" (što implicira da su drugi provajderi loši i glupi jer moraju da dovode tamo neki "fiber") da nude "Giga" brzinu, i daju gratis HBO paket.
Nije isto kao optika nego je bre još bolje i savremenije :d
 
Ma kakav crni eon, aj sto arci wifi, nego je i slika losija nego na mom 4682..

Čabar je sbb, samo ih vadi kvalitet kanala i brzine neta..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Dzabe sve kad su im cene prejake za srpski dzep
 
^Tacno tako..
Da neko drugi ima SK u ponudi pola ljudi bi ih napustilo.
Ja prvi.
 
Pa i ja samo sk gledam.. Hbo povremeno...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa sad... različiti ljudi = različite potrebe tj različiti prioriteti. Ne gledaju samo muškarci TV ;) Nekom je najbitnije što SBB ima ubedljivo najveći broj HD kanala (pogotovo što ih ima i u osnovnom paketu), drugom je bitno što se KAO ne plaća premotavanje i multiscreen servis, trećem je bitno što svi kanali mogu da se premotavaju (na EON)... četvrtog z*bole za sve te napredne stvari već bi hteo pretplatu od 700 din mesečno za TV...

p.s. Naravno da ja lično gledam samo SK kanale, i da zbog njih plaćam D3i.
 
Poslednja izmena:
U odnosu na Lelekom imaju SK i Fox kanale. Mada ja više kod Lelekoma ni pod razno pa ma šta god nudili i za koje pare.
 
U odnosu na Lelekom imaju SK i Fox kanale. Mada ja više kod Lelekoma ni pod razno pa ma šta god nudili i za koje pare.

Da Lelekom ima FOX kanale ne bih se razmisljao da predjem kod njih na optiku sutra jer meni licno je najbitniji brz i kvalitetan net (kad ga vec placam papreno). Naravno najvise bih voleo nize cene za sadasnje usluge, ali kad to nije opcija onda daj sto vise za cenu koju placam. Kao sto rece kolega shamanNS svako ima drugacije potrebe... Ja licno TV skoro ni ne gledam, cak ni sport pored silnih strimova preko net-a do vrh kvalitetnih snimaka po razlicitim torrent sajtovima TV mi cak ni za to ne treba, ali zena gleda FOX-ove i serenadice i meni je to recimo bitno i potrebno
 
Poslednja izmena:
Matorci mi koriste Total Mix. Telefon plaćaju telekomu. Pretplata im 2300 plus plaćaju valjda 700din telekomu za fiksni. Vidim da sad ima neki trio paket gde je i fiksni za 2500din. Da li to znači da više nema ovih 700din niti bilo koja druga suma telekomu da se plati?

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
To je ADSL. Fiksni mora telekomu da se plati.

Ako prenesu broj i uzmu fon od SBB-a a mislim da bi to uradili za to pita CikaKURE, onda nema nikakvih vise pretplata Telekomu tj ne placas tih 700 djunti Telekomu, a fon ti je ukljucen u paket (ako je trio)
 
Grešiš. Rekao je da ima total net mix uslugu. Ona se realizuje preko ADSL-a, i potreban je fiksni Telekoma Srbije.
 
Ljudi a je l postoji neki nacin da se blokira VOD?

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
SBB krajem septembra ukinuo analogni signal u nekim delovima Beograda. Nema vise komsijskog split-a :p
 
Bice zato komsijsko dzoranje risivera [emoji6]
 
Ljudi a je l postoji neki nacin da se blokira VOD?

Sent from my Huawei using Tapatalk

1. Da se razduži STB koji podržava VOD i umesto njega zaduži CA Modul ili STB ("D3Mini") koji ne podržava VOD čak i ako je VOD sastavni deo ugovorenog paketa.

ili

2. Da se pređe na niži paket u koji nije uključen VOD.
 
Очекујем наставак тема о томе како СББ не даје више од три пријемника а сви имају по 5-6 и више.
 
1. Da se razduži STB koji podržava VOD i umesto njega zaduži CA Modul ili STB ("D3Mini") koji ne podržava VOD čak i ako je VOD sastavni deo ugovorenog paketa.

ili

2. Da se pređe na niži paket u koji nije uključen VOD.
Je l video klub na eonu izlistava samo pretplacene filmove ili...? Sam toliko smotan da ne mogu da nadjem naslove koji se placaju?

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno